Kuidas värskendada armatuurlaua WordPressi, teemasid ja pistikprogramme

update-wordpress.png


Kord iga paari nädala tagant oma WordPressi ajaveebisse logides ja armatuurlauale minnes märkate, et teie saidil on saadaval värskendusi. Ehkki WordPressi tuuma, teemade ja pistikprogrammide uuemale versioonile üleviimiseks on lihtsalt vaja nuppu klõpsata, peaksite tegema veel ühe sammu ja valmistama oma saidi värskendusprotsessiks ette. Teisisõnu järgige põhimõtet „parem turvaline kui kahetsen“.

Ehkki teie sait töötab tavaliselt üsna palju, isegi kui te ei vajuta värskendusnupule kohe, kui näete, et see on saadaval, peaksite teadma viivitamatu täiendamise eeliseid. WordPressi arendajad, selle teemad ja pistikprogrammid töötavad pidevalt oma toodete täiustamise nimel. Uute värskenduste kaudu tutvustavad nad uusi funktsioone, mis muudavad teie saidi paremaks. Ja mis veelgi olulisem – arendajad parandavad vead ja turvaaugud, mida häkkerid võivad teie loata teie saidile pääsemiseks kasutada.

Kuna WordPress on avatud lähtekoodiga platvorm, saavad kõik koodil käed külge saada, seda uurida ja leida uus viis kaitsmata saitide häkkimiseks. Värskendades uusimale versioonile, kaitsete oma veebisaiti pahatahtliku tarkvara ja ohtlike inimeste eest. Nõrkade paroolide kõrval on teie saidi häkkerite kaotamise kõige levinum põhjus tarkvara värskendatud versiooni puudumine..

Kuidas värskendada WordPressi tuuma, teemasid ja pistikprogramme

Loodame, et mõistate nüüd kiire ja regulaarse värskenduse eeliseid. Enne versiooniuuendusnupule klõpsamist kaaluge siiski mõnda asja ja õppige, kuidas WordPressi õigesti värskendada.

Valmistuge värskenduseks

Alates hetkest, kui klõpsate värskendusnupul, hakkab WordPress teie failidega töötama. See laadib alla uued failid ja kirjutab vanad üle. Kuna see on delikaatne protsess, mille võib katkestada ainult ühe lihtsa koodi kirjutamine, on olemas väike, kuid realistlik võimalus, et midagi läheb valesti. Enne kui kaotate oma saidile juurdepääsu ja muudate selle üldsusele kasutamiskõlbmatuks, võtke endale kindlustus varukoopia vormis. Nii et kui midagi läheb valesti, saate hõlpsalt naasta WordPressi vana versiooni või mõne konkreetse pistikprogrammi ja teema juurde, mida värskendasite.

Kuna vahemälupistikprogrammid (nagu W3 kogu vahemälu või WP Super vahemälu) võivad uuendamise protsessi häirida, on kõige parem, kui te need WordPressi värskendusprotsessi ajal välja lülitate. Kui värskendus on mõne minuti pärast lõpule jõudnud, saate tagasi minna ja plugina ilma probleemideta aktiveerida.

Enne värskendamist, loo alati varukoopia oma saidi ja vahemäluse pistikprogrammide desaktiveerimine võib-olla olete installinud.

WordPressi värskendamine käsitsi uuele versioonile

Saadaolevate värskenduste kohta lisateabe saamiseks liikuge aadressile Armatuurlaud -> värskendused. Teise võimalusena võite klõpsata nupul Uuendused ikooni WordPressi administraatoriribal. See viib teid WordPressi värskenduste lehele, mis sisaldab kogu vajalikku teavet ja toimingunuppe.

Ehkki WordPress otsib automaatselt uusi värskendusi ja teavitab teid neist e-posti teel, saate sellel lehel klõpsata nuppu, et käsitsi uusi värskendusi otsida.

Lehe võib jagada kolme ossa:

  1. WordPressi põhivärskendused
  2. Pluginate värskendused
  3. Teemade värskendused

1. Värskendage WordPressi

Uuendage WordPressi tuuma

Esimene osa võimaldab teil värskendada WordPressi tuuma. Kui teil on juba uusim WordPressi versioon, näete seda kinnitavat teadet. Samuti näete nuppu, mis aitab teil praeguse versiooni uuesti installida. Ehkki võite seda praegu ignoreerida, pidage meeles seda võimalust, juhuks kui tulevikus midagi valesti läheb.

WordPressi värskendamiseks uusimale versioonile klõpsake lihtsalt nuppu Uuendage kohe nuppu ja oodake mõni minut.

Sõltuvalt teie saidi kiirusest ja ülekantavate failide suurusest võib kõik valmis saada kuni mõni minut.

2. Uuendage WordPressi pluginaid

Uuendage WordPressi pistikprogramme

Teises jaotises on kõik saadaval olevad pistikprogrammide värskendused. Sõltuvalt installitud pistikprogrammide arvust võib nimekiri olla muidugi lühem või pikem. Kõik pistikprogrammid, millel on saadaval uued versioonid, on loendis ja saate need valida. Niisiis, vali lihtsalt pluginad, mida soovid värskendada, ja vajuta nuppu Värskendage pistikprogramme nuppu loendi all.

3. Uuendage WordPressi teemasid

Uuendage WordPressi teemasid

Selle lehe kolmas ja viimane jaotis võimaldab teil oma teemasid värskendada. Sarnaselt eelnimetatud pistikprogrammide värskendustega võite oodata ka kõigi juurdepääsetavate teemade loendit (need, mille olete oma saidile installinud), millel on allalaadimiseks uus saadaolev versioon. Valige need, mida soovite värskendada uute failidega, ja klõpsake nuppu Uuenda teemasid nuppu.

Pärast mõnel värskendusnupul klõpsamist olge kannatlik ja laske kõigest mõne minutini valmis saada.

Milline on parim aeg oma saidi värskendamiseks?

Ehkki saate WordPressi tuuma, teemasid ja pistikprogramme igal ajal värskendada, soovitame seda teha siis, kui teie saidil on kõige vähem külastajaid. Sõltuvalt teie vaatajaskonnast võib see toimuda nädalavahetustel või kellaajal. Kaaluge alati värskenduste tegemist öötundidel – need on vähem hõivatud.

Mis juhtub teie saidiga selle värskendamise ajal?

Me juba mainisime võimalust, et värskenduse toimimise ajal võib midagi valesti minna. Sõltuvalt värskenduse suurusest ja teie hostiteenuse pakkuja (serveri) kiirusest võib kuluda mõni minut, kuni kõik paika saab. Seetõttu näitab WordPress hoolduslehte automaatselt kõigile kasutajatele, kes teie saidi värskenduse ajal avavad.

Hooldusrežiimi teade

Uuendamise ajal kuvatakse WordPressil järgmine teade: “Lühiajaliselt pole plaaniliste hoolduste jaoks saadaval. Kontrollige minut pärast uuesti. ”

Automaatsed WordPressi värskendused

2013. aasta oktoobris tutvustas WordPress automaatseid värskendusi. Pärast seda värskendab süsteem automaatselt kõiki väiksemaid väljalaskeid (näiteks WordPressi versioonist v4.7.4 versioonini v4.7.5) ja turbevärskendusi. Peate ikkagi kõiki olulisemaid väljalaskeid käsitsi värskendama (näiteks WordPress v4.8-st v4.9-le).

Võimalik on kontrollida, kuidas WordPressi automaatsed värskendused töötavad, kuid peate installima täiendavad pistikprogrammid või muutma koodi. Me käsitleme seda ühes oma tulevases postituses.

Kui EI lase WordPressil oma saiti värskendada

Kuigi enamikul juhtudel on WordPressi värskendamine vajalik, on mõnikord juhtumeid, kus te ei peaks päästikul kiiret olema. Nagu võite juba teada, võimaldab WordPress kohandada CMS-i kõiki osi ning selle teemasid ja pistikprogramme.

Kui teil on ajaveebi mis tahes muudetud (kohandatud) versiooni, peaksite olema värskenduste osas ettevaatlik. Kuna WordPress kirjutab protsessi ajal üle kõik failid, lähevad kaotsi kõik WordPressi, teemade või pistikprogrammide muudatused!

See ei tähenda siiski, et te ei peaks WordPressi värskendama. Selle asemel peate kõik muudatused ette valmistama, et saaksite need pärast värskendust asendada. On isegi klassilisemaid lahendusi, mis võimaldavad teil teemasid ja pistikprogramme värskendada, ilma et peaksite muretsema kohandatud osade pärast (kasutades alateemasid ja kohandatud pistikfailide faile), kuid see on täiustatud võimalus, mille jätame ühele meie tulevastest artiklitest.

Pärast värskendust kontrollige oma saiti

Pärast iga värskendust soovitame tungivalt oma veebisaiti kontrollida. Ehkki võib tunduda, et kõik sujus, võib teid üllatada mõni katkine kujunduselement või uus funktsioon, mida te ei osanud oodata. Mõnikord juhtub lihtsalt, et teie teema või mõni pistikprogramm ei ühildu WordPressi uue versiooniga. Seega, ärge olge laisk ja avage oma saidil paar lehte, et näha, kas kõik töötab hästi.

Järeldus

WordPressi peab kindlasti kogu aeg värskendama. Põhifailide, teemade ja pistikprogrammide uusima versiooni valimisel tagate, et teie sait püsib turvalisena ja on alati sammu võrra ees, et häkkeritest pääseda. Samuti saate uusi funktsioone ja täiustatud funktsioone. Ärge unustage enne suuremate värskenduste tegemist oma saidilt varukoopiaid teha (tegelikult peaksite seda saiti regulaarselt varundama, olenemata värskendustest, kuid jõuame selleni teises artiklis) ja olge kohandatud saidi korral ettevaatlik..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Liked Liked