Kuidas teisaldada oma blogi teisaldatavast tüübist ja TypePadist WordPressi

Liigutatav tüüp ja TypePad WordPressi


Enne WordPressi olemasolu oli teistel sisuhaldussüsteemidel võimalus oma blogimisvõimalusi maailmale tutvustada. Movable Type ja TypePad olid ühed esimestest, kes üritasid püüdlevate blogijate tähelepanu köita.

Ja isegi siis, kui WordPress mängu tuli, on need kaks (tehniliselt kolm, aga mõistage seda Liigutatav tüüp ja TypePad käita sama koodi järgi), polnudki nii palju erinevaid. Peaaegu kahekümne aasta jooksul on WordPress siiski edasi arenenud ja muutnud inimeste mõtlemist ajaveebide pidamisele ja isegi kogu veebidisaini maailmale.

liikuvat tüüpi koduleht

WordPress hakkas koguma miljoneid kasutajaid ja veelgi rohkem veebisaite, mille toiteallikaks on praegu kõige populaarsem sisuhaldussüsteem. Pistikprogrammidest ja teemadest sai midagi, mida ka kõige kogenematumad kasutajad saaksid kasutada, ning blogimisest ja veebikujundusest said asjad, mida kõik proovida saavad.

Kahjuks ei suutnud Movable Type ja TypePad WordPressi edu jälgida ja erinevused on nüüd tohutud. Niisiis, kui teil on endiselt ajaveebi, mille toiteallikaks on Movable Type ja TypePad, siis on tõenäoline, et soovite selle üle kanda ise hostitavasse WordPressi ajaveebisse.

Miks soovite teisaldada tüübi Movable Type ja TypePad WordPressi?

typepadi avaleht

Lihtsustatult öeldes on Movable Type ja TypePad minevik. Süsteemid ei oleks suutnud järgida avatud lähtekoodiga platvormi nagu WordPress seatud tempot. Seal, kus WordPressi arendajad suutsid kõigile pluginaid ja teemasid välja töötada, takerdusid Movable Type ja TypePad.

Seega, kui soovite oma Movable Type / TypePad ajaveebi värskendada ja uusi funktsioone tutvustada, peate teadma, kuidas koodiga hakkama saada. Kui otsustate ühe pistikprogrammi installida, peate teadma, mida teete ja kuidas seda installida. Probleem on selles, et Movable Type ja TypePad pole installijaga kaasas, seega on igal pistikprogrammil oma installieeskirjad.

Samuti on kohandamine piiratud. Kui soovite oma tee soovitud teema juurde kodeerida, võite unustada kenasti kujundatud ajaveebi hankimise, kus WordPress seevastu pakub teile peaaegu piiramatuid võimalusi. Sellepärast, isegi kui teil on Movable Type või TypePad ajaveeb, Soovitan kõik üle kanda ise hostitavale WordPressile, kus saate oma saiti täielikult kontrollida

Kuidas teisaldada tüüp ja TypePad WordPressi?

Kui loete seda juhendit, olen kindel, et teil on teistsuguseid põhjusi, miks ma just kirjutasin, ja te olete ilmselt aru saanud, kui võimas WordPress tegelikult on. Nii et ilma täiendava vaevata lubage mul näidata, kuidas ülekannet teha.

1. Valmistage ette WordPressi keskkond

Oma WordPress-saidi omamine on tee, kuid suurema võimsusega kaasneb suurem vastutus. Ja võite tunda, et juba esimesel sammul peate leidma oma hostingu.

WordPressi installimiseks peate seadistama keskkonna, mis haldab WordPressi ja kõike muud, mis sellega kaasneb. Kui alustate Google’i otsimist WordPressi hostimisettevõtete jaoks, saate aru, et teie hulgast saab valida sadade valikute hulgast. Kuid lubage mul teid selles aidata, öeldes, et Bluehost on minu valik number üks WordPressi hostimise osas.

See hostimisettevõte on üks tuntumaid ajaveebisfääris ja see on tegelikult üks väheseid, mida ametlikult soovitab WordPress.org, mis on tohutu tehing!

WordPress Bluehost

Mitte ainult saate parimat teenust, vaid saate ka kõike lihtsa sammuga üles seada. Ärge isegi muretsege, isegi kui see on teie esimene kord hostimisettevõtete võltsimine. Ma näitan teile, kuidas kõike seadistada kolme lihtsa sammuna:

Samm 1

Külastage Bluehostit, kust leiate nupu „Alusta kohe“. Jätkamiseks klõpsake nuppu.

sinine vaim

2. samm

Teil peaks sellel ekraanil olema näha mõned hostimisplaanid. Kui te ei tea täpselt, mida te hostimisettevõttelt vajate, soovitan tungivalt valida põhiline, mis annab teile kõik oma ajaveebi jaoks vajaliku.

muuda hostimiskava

3. samm

Kui teil juba pole kohandatud domeeni, saate siin registreerida uue. Tippige midagi, mis teile meeldib, ja Bluehost annab teada, kas domeen on saadaval ja selle hinda. Selle ideaalse domeeninime saamine pole lihtne ülesanne, nii et võtke aega ja vali targalt.

domeeninimi

Bluehostis on veel üks asi, mida ma armastan. Kui olete konto seadistamisega lõpule jõudnud, võtab WordPress installimiseks sõna otseses mõttes mõne sammu. Ehkki WordPressi pole kunagi olnud raske installida, mäletan, et mõni aasta tagasi tuli FTP-serverite ja andmebaasidega hakkama saada. See on nüüd minevik ja võite unustada käsitsi mis tahes tegemise. Järgige lihtsalt juhiseid ja vaid mõne hiireklõpsuga installite oma WordPressi eksemplari ja olete valmis järgmiseks toiminguks.

2. Ekspordi liikuv tüüp või TypePad

Kuna Movable Type ja TypePad on loodud sama ettevõtte poolt, töötavad nad ka praktiliselt samal tööraamil, mis tähendab, et muude asjade kõrval on sisu eksportimine praktiliselt sama:

 1. Minge ajaveebi Movable Type või Type
 2. Logi sisse
 3. Liikuge jaotisse Blogid -> Seaded -> Import / eksport
 4. Klõpsake nuppu Ekspordi ja oodake, kuni edenemisriba täitub
 5. Klõpsake allalaadimislingil
 6. Salvestage eksportimisriista abil loodud fail oma töölauale

Teisaldatava tüübi eksport

3. Importige WordPressi

Õnneks on WordPressil kaasaskantav tugi Movable Type ja TypePad oma süsteemi importimiseks. See tähendab, et ilma kolmandate osapoolte rakendustega hakkama saamata saate kõik importida vaid mõne hiireklõpsuga:

 1. Valige Tööriistad -> Import
 2. Leidke loendist „Movable Type and TypePad”
 3. Installige ja käivitage importija tööriist
 4. Klõpsake nuppu “Vali fail”
 5. Valige fail, mille varem eksportisite
 6. Klõpsake nuppu „Laadi fail üles ja importi”

Impordi liikuv tüüp ja TypePad

Olenevalt teie, nüüd vana, ajaveebi suurusest võib kõige lõpuleviimine võtta veidi aega. Kui see valmis, peate lihtsalt autori määrama. Kui olete kõigi postituste omanik, võite valida praeguse autori. Kui peate määrama mitu autorit, saate siin luua uusi ja määrata need postitustele.

Kui unustate seda teha või muudate autori nimede osas meelt, ärge muretsege, sest saate alati imporditud postitusi redigeerida, autoreid muuta ja teha kõike, mida soovite. See on veel üks suurepärane asi WordPressi puhul, mis võimaldab teil oma blogi hallata nii, nagu soovite.

4. Kontrollige sisu käsitsi

Teoreetiliselt peaks kõik olema korras ja teie artiklid oleks tulnud WordPressi õigesti importida. Sellegipoolest soovitan teil sisu käsitsi kontrollida.

Kontrollige postitusi

Lihtsaim viis selleks on avada Postitused -> Kõik postitused ja kontrollida, kas kõik teie artiklid on nüüd WordPressis saadaval. Avage mõni postitus, muutke seda ja vaadake, kas kõik tundub korras.

5. Aga pildid?

Kui avate mõne oma pilte sisaldava postituse, näete hea meelega, et kõik pildid laaditakse õigesti. Kahjuks ei tähenda see, et pildid oleks õigesti imporditud. Tõele ütlen – pilte pole imporditud.

Movable Type ja TypePad ekspordivad ainult tekstifaile (pidage meeles, et üks fail, mille laadisite alla ja importisite importijariista kaudu). Kuigi tekstifail ei sisalda pilte, pakub see HTML-koodi, mis annab WordPressile teada, kus pildid asuvad. Niisiis, pilte laaditakse endiselt teie vanadest Movable Type / TypePad artiklitest.

Selle parandamiseks vajate tasuta WordPressi pistikprogrammi abi.

 1. Minge jaotisse Pistikprogrammid -> Lisa uus
 2. Otsige pilte automaatselt üles
 3. Installige ja aktiveerige pistikprogramm

Piltide automaatne üleslaadimine

Kui see on teie esimene WordPressi pistikprogramm, saate hea meelega teada, et seadistusega pole seotud. Pärast installimist töötab kõik automaatselt. Kõik, mida peate tegema, on postituse avamine ja salvestamine. Te ei pea isegi mingeid muudatusi tegema; imelik, eks?

Pistikprogramm käivitatakse selle toimingu abil ja see otsib ainult pilte sisaldavaid HTML-koode. Pärast leidmist laadib pistikprogramm pildi allikast ja laadib selle automaatselt üles teie WordPressi meedikogu ja asetab selle samasse kohta postitusse. Seda on nii lihtne teha ja ma armastan blogide ülekandmisel pistikprogrammi kasutada.

Võimalik, et teil on kümneid, kui mitte sadu imporditud ajaveebi postitusi. Nii et ükshaaval klõpsamise asemel saate pildid hulgi asendada:

 1. Ava postitused -> Kõik postitused
 2. Valige kõik postitused
 3. Valige suvand Redigeerimine
 4. Klõpsake nuppu Rakenda
 5. Kui uus ekraan kuvatakse, klõpsake nuppu “Uuenda”

Kui olete selle teinud, töötleb WordPress kõiki valitud postitusi korraga, see tähendab, et need kõik salvestatakse ja pistikprogramm saab töötada, st asendada kõik pildid.

6. Suunake vanad URL-id uutele

Kuna olete oma vanast Movable Type või TypePad ajaveebist üle läinud, tähendab see tõenäoliselt, et teil on seda juba mõnda aega olnud. See tähendab jällegi, et olete loonud teatud lugejaskonna ja Google on teie blogi indekseerinud. Et mitte ühtegi publikut kaotada, oleks nutikas mõte hallata püsilinke. Sellega jõuavad kõik, kes klõpsavad vana linki, ikkagi õigele postitusele.

 1. Avage Seaded -> Permalinks
 2. Valige „Kohandatud struktuur”
 3. Kopeerige see väljale: /%year%/%monthnum%/%postnamename.html
 4. Klõpsake nuppu „Salvesta muudatused”

7. Kohandage oma uut ajaveebi

Kui järgisite kogu juhendit, olete ilmselt aru saanud, kui lihtne kõik on. Nüüd algab lõbus osa, kus saate valida WordPressi teema ja installige uued pistikprogrammid.

Lisaks uue WordPressi ajaveebi väljanägemise kohandamisele ärge unustage selle turvamist ja regulaarset hooldamist.

KKK

Kui kaua võtab Movable Type / TypePad migreerimine WordPressi?

Isegi kui teil on tuhandeid artikleid, võtab kogu teisaldamine umbes ühe tunni. Ja seda ainult juhul, kui töötate WordPressiga esimest korda. Kui olete platvormiga tuttav, saab kogu asja teha veelgi vähem aega. 

Kuid see, mis võtab aega, on teie uue WordPress-ajaveebi seadistamine ja kohandamine, mille õigesti tegemine võib võtta päevi, kui isegi nädalaid.

Kas ma saan ülekandmise ajal oma vana TypePad / Movable Type ajaveebi kustutada?

Veendumaks, et kõik edastatakse õigesti (sisu ja pildid), soovitan tungivalt mitte kustutada vana ajaveebi enne, kui kõik on tehtud. Kui olete kindel, et kogu sisu on ohutult teie uude WordPressi ajaveebi üle viidud, saate vana kustutada.

Kuidas saab importida oma Movable Type või TypePad ajaveebi stiili?

Kahjuks pole stiili importimine võimalik. Pärast sisu importimist on teil kaks võimalust. Võite otsida uue WordPressi teema, mida saate oma maitse järgi kohandada, ja muuta see sarnaseks oma vana ajaveebiga.

Teine võimalus on käsitsi kodeerida mall, mida olete Movable Type / TypePad-is kasutanud. Sel juhul pange tähele, et kavatsete teha tohutult palju hasarti, mis nõuab veebidisaini oskusi ja teadmisi. Ja isegi kui palgaksite eksperdi, võib see lõppeda tohutu ettevõtmisena, mis tähendab ka kallist seiklust.

Järeldus

Ehkki Movable Type ja TypePad olid WordPressi jaoks ajaloolised konkurendid, on tänapäeval hoopis teine ​​lugu. Kui hoolite oma ajaveebist ja soovite vaatajaskonna kasvu jätkata, peate oma veebisaidi üle viima WordPressi.

Nagu sellest artiklist võis näha, rändeprotsess on üsna lihtne. Kuid kahjuks tähendab see ka seda, et te ei pea kõike üle kandma. Nii et keskenduge kirjutatud sisu ja piltide teisaldamisele ning võtke aega WordPressi uue keskkonna loomiseks – see tasub ennast ära varem, kui arvate, kuna teil on moodne ajaveeb, mis kõigile meeldib.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map