Kuidas teisaldada oma ajaveeb Wixist WordPressi

Wix WordPressi juurde


Tõsi, Wix on uimastamisega veebisaitide looja, mis näib olevat täiesti kohandatud algajate vajadustele. See näeb välja ilus, kaasas mõnega suurepärased ettevalmistatud kujundused mis aitab teil oma esimese saidi käivitada ja seda on tegelikult suhteliselt lihtne käsitseda ja hallata.

Oleme kindlad, et olete juba komistanud mõne Wixi reklaami ja ribareklaami veebis, mida on lihtne meelde jätta väikese logoga, mis näeb välja nagu väike kollane ja valge täht (see on tegelikult tähtede kombinatsioon, aga kes hoolib; meie jaoks) – see on täht).

Kõigi äsja mainitud põhjuste tõttu pole harvad juhud, kui esmakordselt tegutsevad blogijad otsustavad WordPressi asemel alustada Wixist. Te delegeerite kõik tehnilised probleemid lihtsalt Wixi ekspertidele, samal ajal kui saate keskenduda kirjutatule ja muidugi fotodele, kus teie kass juustuburgerit sööb. Kuid mõne kuu pärast või võib-olla isegi aastate pärast oleksite võinud aru saada, et blogimine on palju toredam, kui arvasite, et see oleks. Samuti oleksite võinud mõista, et ajaveebide pidamine võib olla sissetulekuallikas, mis võib isegi anda julgust loobuda 9–5 tööst kontoris, mida nii väga vihkate. Kui selle mõne ära tunnete, mõtlete tõenäoliselt juba oma Wixi ajaveebi migreerimisele WordPressi.

Kuidas rändeks valmistuda?

Erinevalt Wixist, kus hostimise, domeenide ja kõigi tehniliste omaduste eest, millest te tõenäoliselt ei hoolitse, on hoolitsenud keegi teine, on WordPressiga teine ​​lugu. Alustuseks peavad WordPressi veebisaidi leidmiseks leidma hostiettevõtte, kes hoolitseb nende tehniliste omaduste eest nüüdsest.

WordPressi saitide majutamisel on Bluehost üks selle valdkonna juhte, mis aitab teil saada taskukohase hinnaga professionaalse veebisaidi. Lihtsalt järgige linki, et saada soodustust, et saaksite oma uue ajaveebi alustada õigel viisil nii madal kui 2,75 dollarit kuus.

sinise majutuse koduleht

Kui olete otsustanud paketi ja ajaveebi jaoks kasutatava domeeni üle, peate installima WordPressi. Kui otsustate valida koos oma hostiteenuse pakkujaga Bluehost, saate selle osa lõdvestada ja selle vahele jätta, kuna hostimisteenus installib teie jaoks WordPressi automaatselt. Sel juhul peate ainult valmistama oma kasutajanime ja parooli, et saaksite navigeerida armatuurlauale ja oma uude tööruumi sisse logida..

Teisaldage oma ajaveeb Wixist WordPressi

Kui olete kunagi komistanud artikli peale, mis näitab ühelt platvormilt teisele ülemineku protsessi, olete ilmselt juba muretsema hakanud. Kuid ärge hakake juukseid veel välja tõmbama. Ehkki muud ülekanded pole just tehnilised, sunnivad need teid panema iga täiendava aja ülekandmisele, et ülekanne oleks õige. Erinevalt Tumblri ülekandmisest WordPressile või Bloggerile ise hostitavale WordPressile on Wixi migreerimine WordPressi palju lihtsam.

Kahjuks tähendab see ka seda, et saate vähem võimalusi, mille hulgast saate valida. Aga alustame huvitavast osast.

Valige teema

Kuna olete Wixit kasutanud, peaksite juba olema teadlik mallide või teemade toimimisest – need võimaldavad teil kiiresti muuta kogu oma ajaveebi välimuse millekski teile meeldib. WordPressi teemad töötavad väga sarnasel viisil. Valida on kümneid tuhandeid tasuta ja esmaklassilisi WordPressi teemasid ning neil pole praktiliselt mingeid piire.

WordPress-Theme-Providers teaser

Kuigi on üsna ahvatlev valida a tasuta WordPressi teema, pidage meeles, et tavaliselt nõuavad sellised teemad rohkem tehnilisi teadmisi. Kui te ei tea WordPressi, PHP, HTMLi ja CSSi, mida on vaja tasuta teema kohandamiseks, soovitame teil minna premium-teemale. Populaarsed premium-teemad tulevad tavaliselt koos lohistamise ehitajatega, mis võimaldavad teil sõnade otseses mõttes valikute ja värvidega ringi liikuda, kuni saate oma ajaveebist ideaalse ilme. Selle asemel, et oma arvutiekraanil karjuda selle eest, et te ei näe õiget värvi või ei muuda päise pildi suurust, kui saiti mobiiliekraanil vaatate, tõmmake need paar lisa dollarit rahakotist välja ja nautige oma ajaveebi kohandamist.

Püsige lingid

Jah, me teame. Nii nagu teiegi, kulutaksime pigem aega teema kohandamiseks, mitte selleks, et muuta seadeid, mida tavakülastajad isegi ei märkaks. Kuid püsilinkid on teie uue WordPressi ajaveebi oluline osa ja on oluline, et määrate need kohe.

Ärge muretsege; kuigi termin alaline link võib kõlada hirmutavalt, on neid üsna lihtne üles seada. Püsilinkid on URL-ide osad, st teie ajaveebi iga postituse, lehe, pildi jne aadress. Nii et on aeg otsustada, kas soovite, et need oleksid lihtsad, kuupäevaks kõva koodiga või teeksite midagi muud, mis teile meeldib.

Permalinkide valimine

Näiteks võite veebisaidi www.yournewblog.com/2019/08/my-first-post asemel asendada oma püsilinkideks saidid www.yournewblog.com/my-first-post. Kuigi püsilinkis kuupäeva võib tunduda kena, soovitame teist võimalust. Lühemad URL-id on puhtamad, neid on kergem lugeda ja meelde jätta ning otsingumootorid meeldivad neile paremini.

Nende muudatuste tegemiseks liikuge lihtsalt lehele Seadistused -> Permalinks ja valige suvand „Postituse nimi“. Salvestage muudatused ja laadige leht uuesti, et kõik toimiks.

Ekspordi sisu Wixist

Erinevalt WordPressist on Wix suletud platvorm, mis tähendab, et te ei pea koodi nägemiseks kardinate taha piiluma. See võib tunduda ebaoluline, kuid see tähendab ka, et inimesed ei saa luua tööriistu, mis aitaksid teil teatud asjadest paremini välja tulla. Ilmselgelt ei taha Wixi inimesed, et te eemalduksite nende platvormist, seega pole ühtegi tööriista, mis ekspordiks kõik Wixist kiiresti ja hõlpsalt WordPressi.

Kuid ärge muretsege; saate siiski oma asju kaasa võtta, kasutades erinevaid meetodeid.

Wixist sisu eksportimiseks peate pääsema juurde RSS-kanalile. Te ei pea tegelikult RSS-voo kohta midagi teadma, kuid kui soovite rohkem teada saada, siis lugege, mis RSS-kanal tegelikult on. Sellel on veel üks varjukülg. Hiljuti otsustas Wix eemaldada RSS-voog nende ajaveebidest, nii et kui teil on uus, siis ei pääse te tõenäoliselt sellele voogule juurde.

Salvestage RSS-kanal

Wixi RSS-voo juurde pääsemiseks liikuge lihtsalt saidile omakasutajanimi.wixsite.com/blogname/feed.xml või omakasutajanimi.wixsite.com/blogname/blog-feed.xml. Kasutajanimi on teie Wixi kasutajanimi ja ajaveebinimi teie ajaveebis kasutatava ajaveebi nimi. Kui olete oma Wixi ajaveebis kohandatud domeeninime kasutanud, lisage lihtsalt feed.xml või /blog-feed.xml RSS-voo juurde pääsemiseks oma kohandatud domeeni lõpus.

Eksport peaks olema väga kiire ja lõppkokkuvõttes peaksite olema faili, mis on salvestatud kuskile arvutisse (töölauaga on kõik korras). See on kõik, mida Wixist sisu eksportimiseks kulub. Näitame teile, kuidas hiljem piltidega hakkama saada.

Wixi sisu importimine WordPressi

Järgmine samm nõuab sisu importimist oma uuele WordPressi saidile. Õnneks on WordPress avatud lähtekoodiga platvorm, nii et seal on palju pistikprogramme ja tööriistu, mis on loodud erinevate eesmärkide saavutamiseks. Ühte neist tööriistadest nimetatakse RSS-importijaks ja kogu selle eesmärk on teabe importimine RSS-voogifailist, nagu olete eelmises etapis salvestanud, samal ajal Wixist sisu eksportides..

 1. Logige sisse oma uuele WordPressi saidile
 2. Liikuge lehele Tööriistad -> Import
 3. Valige RSS ja klõpsake selle all asuvat ikooni “Install”
 4. Importija tööriista installimine

 5. Oodake mõni sekund, kuni WordPress laadib uue lehe ja klõpsake käsku Käivita importija
 6. Käivitage importija tööriist

 7. Klõpsake käsul Vali fail ja valige Wixist eksporditud RSS-fail
 8. Valige faili import

 9. Klõpsake nuppu Laadi fail üles ja importi

Laadige fail üles ja importige

Sõltuvalt teie ajaveebi suurusest võib see võtta natuke aega, nii et ärge paanitsege, kui mitu minutit midagi ei juhtu.

Kui kõik on tehtud, peaksite nägema importimist kinnitavat teadet. Selle kontrollimiseks minge lihtsalt aadressile Postitused -> Kõik postitused kus peaksite nägema kõiki Wixi artikleid, mis on loetletud WordPressis. See on hämmastav; olete just Wixist sisu WordPressi edukalt importinud, kuid seal on vaid üks väike probleem. Kui avate mõne postituse, märkate, et ühtegi pilti seal pole. Kahjuks ei luba RSS-kanal teil pilte automaatselt importida, seetõttu peate seda ülesannet käsitsi käsitsema.

Kuidas importida pilte Wixist WordPressi?

Kui teil pole postitustes palju pilte olnud, saate lihtsalt edasi minna, avada Wixi postitused ja salvestada pilte ükshaaval. Siis piisab piltide üleslaadimisest oma WordPressi meediumikogu. Kui hoiate pildi nime puutumatuna, peaks see olema trikk ja kõik teie pildid peaksid ilmuma postitustes täpselt samades kohtades, kus teil need Wixis olid..

Impordi pilte Wixist

Kuid on tõenäoline, et teil on midagi enamat kui vaid mõned pildid. Nii et käsitsi ükshaaval käimine võib olla peaaegu võimatu. Meil on see ravi – pidage meeles, WordPress on avatud lähtekoodiga ja tasuta ja lisatasu tööriistu, mida saate kasutada, on kümneid tuhandeid. Õnneks on piltide käsitsemist hõlbustav tööriist täiesti tasuta ja saate selle juba järgmisel minutil tööle panna.

 1. Minema Pistikprogrammid -> lisage uus
 2. Otsige Marty Thornley filmi „Import External Images”
 3. Installige ja aktiveerige pistikprogramm

Tavaliselt ei soovita me installida pluginaid, mis on vanemad kui aasta või kaks, kuid see töötab endiselt probleemideta, nii et te ei peaks muretsema.

Vaikimisi otsib pistikprogramm Impordi väliskujutised automaatselt postituse HTML-koodi kaudu, kui klõpsate nupul Salvesta. Kuna olete sisu juba RSS-kanalist importinud, sisaldab teie sisu pildi koodi, kuid mitte pilti ennast. Lucky you – see tähendab, et kui olete vajutanud salvestamisnupule, leiab plugin teie postituse Wixist, tunneb ära kõik pildid ja laadib need automaatselt oma kogusse! Seega pole vahet, kas teil on üks või tuhat pilti, peaks pistikprogramm need kõik üle kandma.

Õnn oma uue WordPressi ajaveebi jaoks!

See on see. Nagu me juba esimestes ridades oleme rääkinud, ei võta Wixist WordPressi migreerimine palju aega ja oskusi. Kui olete kõik toimingud järginud, oleksite pidanud saama uue WordPressi ajaveebi, mis sisaldab juba kõiki teie vanu Wixi postitusi.

Kuigi see on teie Wixi ajaveebi lõpp, ärge olge selle üle kurb. Mõelge sellele rändele kui sammule edasi. WordPress on palju võimsam kui Wix ja see võimaldab teil seda edasi arendada. See annab teile täieliku kontrolli oma ajaveebi üle ja soovi korral saate sellega raha teenida.

WordPressi õppimine võtab natuke aega ja selle kohta saate õppida nii palju. Nii et ärge pettunud, kui te ei saa oma blogi ühe päevaga paremaks muuta. Võtke aega ja arendage nii oma teadmisi kui ka ajaveebi ning oleme kindlad, et teil on hea meel, et olete täna oma blogi Wixist WordPressile üle viinud.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map