Kuidas teisaldada oma ajaveeb Weeblyst WordPressi

Kuidas teisaldada oma ajaveeb Weeblyst WordPressi


Uus tehnoloogia on võimaldanud keskmisel Joel saada oma viis minutit hiilgust või asutada oma äri ükskõik millisest maailmanurgast. Isegi kui teil pole aimugi, kuidas Internet töötab, saate siiski oma blogi järgmise paari tunni jooksul käivitada. Kui keegi, kes tahtis sama teha viisteist aastat tagasi, pidi teadma mõnda või teist, kuidas veeb töötab ja kuidas kasutada tollal nappide veebiloome tööriistu, on teil valida palju enamat. Lihtsalt Google’i veebis tasuta tööriistade loomise tööriistade abil võisite Weeblyle maanduda. See on üsna populaarne pukseerimisriist, mis võimaldab teil kiiresti oma esimest saiti alustada. See tundub tõesti kena, ei vaja palju, kuid lubab siiski omada ilusat veebisaiti, mida saate enda omaks nimetada.

Miks peaksite Weeblyst WordPressi üle minema??

Kuigi Weebly on vinge tööriist, mis on loodud spetsiaalselt algajatele, ei lase see lihtsalt teil luua kohandatud saiti, mida te tõesti tahaksite. Alustuseks on Weeblyl omad piirid.

Weebly

Tasuta platvormil on mõned piirangud, mis võivad sundida teid millegi parema vastu vahetama. Ja tänapäevases maailmas on teie sisu haldamisel raske leida WordPressist midagi paremat. Weebly pole SEO-sõbralik. Tähendab: kui soovite, et teie uus veebisait hüppaks välja siis, kui keegi otsib Google’is ja teistes otsingumootorites konkreetset terminit, peavad teil olema konkreetsed oskused, et muuta teie sait seal, kus see peaks olema, – Google.

Ja puuduvad täiendavad tööriistad, mida saate Weeblyga integreerida, et aidata teil selliseid spetsiifilisi ülesandeid täita. Teisest küljest pakub WordPress enam kui 50 000 tasuta pistikprogrammi hoidlat, mis aitab teil saidil midagi saavutada, ilma et peaksite kirjutama ühte koodirida. Teine oluline asi on e-kaubandus. Kuigi veebipoe seadmine Weebly abil on lihtne, olete ilmselt aru saanud, et Weebly võtab iga tehingu eest 3% vahendustasu! Kui meilt küsite, on see suur ei-ei ja tohutu põhjus platvormide vahetamiseks.

Kuidas Weeblyt WordPressi teisaldada?

Kui otsustate, et on aeg oma blogi Weeblylt WordPressile üle kanda, olete teinud õige valiku. Ja õnneks pole ülekandmine nii keeruline kui mõne muu ajaveebi ülekandmine WordPressile. Selles juhendis näitan teile iga sammu, mida peate tegema oma saidi Weeblyst WordPressi edukaks teisaldamiseks. Jah, kõigi pistikprogrammide installimine ja seadistamine võtab natuke aega, kuid peate teadma, et sellised ülekanded pole midagi, mida Weebly inimesed teilt tahtsid. Niisiis, keerake varrukad üles ja alustame.

Seadistage uus WordPressi ajaveeb

Enne midagi muud vajate WordPressi ajaveebi. Teil on vaja kohta, kuhu oma Weebly ajaveeb üle viia, eks? Ärge muretsege; uue saidi üles seadmine pole just suur asi. Selle asemel, et õppida tundma, kuidas serverid töötavad ja kuidas neid seadistada, vajate lihtsalt head hostit, kes toetab WordPressi. Bluehost on üks turu juhte ja saate oma WordPressi ajaveebi käivitada vaid mõne dollari eest kuus. Ja mitte ainult see hostimisettevõte hoiab teie saiti võrgus, vaid installib WordPressi teie jaoks automaatselt alates registreerumisest ja hoiab seda kogu aeg turvalisena.

Kui teil pole hostikonto seadistamisega kogemusi, andke meile teile kiiresti seda näidata:

1. Külastage Bluehostit klõpsates sellel lingil ja leidke nupp „Alusta kohe”, mis viib teid järgmisse sammu

sinine vaim

2. Valige oma hostimisplaan – Bluehost pakub teile mitmeid võimalusi. Kui see on konto esmakordne registreerimine, soovitan minna põhikontole.

muuda hostimiskava

3. Hoolitse domeeninime eest – Kui teil juba on domeen, saate siin selle üle kanda ja uuele ajaveebile määrata. Kui ei, sisestage lihtsalt soovitud domeen ja Bluehost annab teile teada, kas see on saadaval.

domeeninimi

Nii et WordPressi installimise õppimise ja andmebaasidega segamise asemel saate kogu keskkonna valmis teha vaid mõne hiireklõpsu klõpsuga.

Weebly sisu importimine WordPressi

Kui olete just oma Weebly saidi loonud, pole vaja asju keeruliseks muuta. Kui teil on avaldatud ainult mõned postitused ja lehed, pole põhjust pistikprogrammide võltsimiseks ja ülekandmiseks, kus saate sisu lihtsalt saidilt teisele kopeerida ja kleepida. Las ma näitan sulle, mida ma mõtlesin:

 1. Avage oma esimene Weebly postitus
 2. Kopeerige kogu sisu
 3. Logige sisse oma uuele WordPressi saidile
 4. Liikuge jaotisse Postitused -> Lisa uus
 5. Kleebi sisu
 6. Salvesta muudatused

Kui olete esimese postituse kopeerinud ja kleepinud, saate aru, et selleks kulus vaid minut ja see on ainult seetõttu, et olete tõenäoliselt järgmise juhendi lugemiseks tagasi selle juhendi juurde tagasi pöördunud. Seega, kui teil on jäänud veel mitu postitust, saate seda teha mõne minuti jooksul. Pärast seda peate vaid Weebly ajaveebi kustutama ja oletegi valmis. Kuid tõenäoliselt peate oma Weebly ajaveebi, mis sisaldab kümneid, kui mitte sadu sisutükke, üle viima. Sel juhul ei lõika kopeerimise ja kleepimise tehnika seda.

Ekspordi Weebly RSS

Erinevalt mõnedest muudest tööriistadest, mis on oma RSS-toe juba eemaldanud, et muuta WordPressi migreerimine raskemaks, lubab Weebly ikkagi RSS-kanalit kasutada. Sellel poleks suurt tähtsust, kuid asi on selles, et saate Weebly saidilt kogu sisu eksportimiseks kasutada automatiseeritud genereeritud RSS-i lehte, et saaksite selle hiljem WordPressi importida. Seda saate teha järgmiselt.

 1. Avage oma Weebly sait
 2. Lisama / 1 / sööt URL-i lõpus (meie veebisaidil Weebly, otsitav URL on https://firstsiteguide.weebly.com/1/feed)
 3. Paremklõpsake kõikjal lehel ja valige suvand „Salvesta kui”
 4. Salvestage fail feed.xml oma arvutisse (töölauaga saab kõik kenasti hakkama)

Ekspordi RSS Weebly

Kahjuks ei kasuta WordPress ja Weebly sama RSS-vormingut, seega ei saa te WordPressi importijat kasutada. Kuid nagu ma juba ütlesin, on WordPressi pluginaid rohkem kui 50 000 ja mõned neist saavad hõlpsalt importida RSS-voo, mille olete just alla laadinud. Tasuta.

 1. Minge oma WordPressi saidile ja logige sisse
 2. Minge jaotisse Pistikprogrammid -> Lisa uus
 3. Otsige pistikprogrammi „Impordi mis tahes XML- või CSV-fail WordPressi” (tuntud ka kui „WP All Import”)
 4. Installige ja aktiveerige pistikprogramm
 5. Minge jaotisse Kõik importimine -> Uus import

  WP Kõik Impordi üleslaaditav fail

 6. Valige faili üleslaadimine ja valige feed.xml (varem alla laaditud fail)
 7. Klõpsake „Jätka 2. toiminguga”

  WP kõik impordi 2. samm

 8. Veenduge, et element „Element” oleks valitud ja klõpsake „Jätka 3. sammuga”.

  WP All Import 3. samm

 9. Pealkirja lohistamine ja lohistamine ning sisu sisu lohistamine

  Pealkiri ja sisu lohistage

  Automaatse tuvastamise juhend

 10. Klõpsake nupul „Jätka 4. toiminguga”
 11. Klõpsake nuppu „Automaatne tuvastus“, jätkake ja kinnitage ning käivitage importija, klõpsates nuppu
 12. Valige postitused -> Kõik postitused, et kontrollida, kas teie postitusi imporditakse

Ekspordi Weebly lehti

Erinevalt postitustest pole Weebly lehtedel RSS-voogu. See tähendab, et te ei saa neid importida samamoodi nagu postitusi. Kuid probleemile on erinev lahendus, kui te ei soovi lehtede sisu käsitsi kopeerida ja kleepida (kui teil on ainult kaks või kolm lehte, võib sisu ausalt öeldes parem kopeerimine WordPressi uuele lehele olla) :

 1. Avage oma Weebly sait
 2. Avage Seaded ja liikuge allapoole arhiivide osani
 3. Sisestage oma e-posti aadress, kust saate ZIP-faili, mis sisaldab teie Weebly saidi kogu koodi
 4. Klõpsake paremal küljel asuvat nuppu „E-posti arhiiv”

Weebly arhiiv

Loodetavasti saate oma e-kirja järgmiste minutitega. Meie kogemus näitab, et Weebly ei saa meilisõnumite saatmisega nii kiiresti hakkama (kui saate selle kõigepealt kätte), nii et kui olete kannatamatu, võite lihtsalt veel korra seadeid vaadata. Seekord peaksite nägema eksporditud faili lingituna otse e-posti välja all, nii et e-kirja ootamise asemel võite faili alla laadida lihtsalt klõpsata sellel. Kõigi lehtede importimiseks vajate teistsugust pistikprogrammi. Seda nimetatakse HTML-i import 2. Nagu kirjelduses näete, pole pistikprogrammi värskendatud rohkem kui kaks aastat. Tavaliselt ei soovita ma installida pistikprogramme, mida pole nii kaua värskendatud, kuid seda on testitud ja võin garanteerida, et see on ohutu ja töötab endiselt laitmatult.

 1. Laadige pistikprogramm alla
 2. Minge oma WordPressi saidile
 3. Minge jaotisse Pistikprogrammid -> Lisa uus
 4. Klõpsake ekraani ülaosas nuppu „Laadi plugin üles”
 5. Valige äsja alla laaditud fail ja installige pistikprogramm
 6. Liikuge jaotisse Tööriistad -> Import ja valige HTML-i tööriista suvand
 7. Valige suvand „Tööriista käitamine”, pärast mida tuleks teid hoiatada, et te pole ühtegi valikut valinud
 8. Järgige seadete lehe linki ja klõpsake lihtsalt „Salvesta sätted” ilma midagi tegelikult muutmata
 9. Minge tagasi menüüsse Tööriistad -> Import ja käivitage uuesti HTML-i importimisriist
 10. Valige eksportitav fail (selle, mille olete saanud meilisõnumis)
 11. Valige kindlasti ühe faili importimise suvand
 12. Klõpsake nuppu „Esita“

HTML-i import Weebly

Kui kõik oli korras, peaksite saama mitu uut lehte, mida saate kontrollida, minnes lehele Pages -> All Pages. Ärge olge laisad ja avage iga leht, et näha, kas sisu imporditi õigesti.

Veenduge, et kõik pildid oleksid olemas

Nagu enamikul WordPressi migratsioonidel, võivad ka pildid neelamiseks olla rasked küpsised. Mõnikord imporditakse kujutised ideaalselt ja teil pole muud teha kui nautida oma uut ajaveebi. Kuid teisest küljest võib juhtuda, et teil on katki pilte, mida teie postitustes ja lehtedel ei kuvata. Seega, enne kui midagi muud teha, avage oma värskelt imporditud postitused ja lehed ning proovige kõik oma pildid üles leida. Kui leiate, et pildid on katki, võite proovida neid taastada mõne muu tasuta pistikprogrammiga:

 1. Minge jaotisse Pistikprogrammid -> Lisa uus
 2. Otsige pistikprogrammi „Piltide automaatne üleslaadimine”
 3. Installige ja aktiveerige see

Piltide automaatne üleslaadimine WordPress

Sellel pistikprogrammil pole seadeid. Pärast installimist skannib see automaatselt kõik teie redigeeritud postitused või lehed. Selle toimimiseks peate redigeerima kõiki postitusi ja muudatused salvestama. Kui piltide HTML-kood on leitud, proovib pistikprogramm leida iga pildi ja laadib selle automaatselt alla teie WordPressi meediumigaleriisse, mis tähendab, et teil on pildid teie uuel saidil.

Suuna (nüüd vana) Weebly postitused ja lehed WordPressi

Nüüd, kui olete uue ajaveebi üles seadnud, ei taha te, et vana Weebly sisu istuks seal pimedas. See pole hea ei teile, külastajatele ega SEO-le. Nii et kui te pole just äsja Weebly ajaveebiga alustanud ja teil pole ühtegi külastajat, on selle käsitsemise õige viis suunata kogu sisu Weeblylt WordPressi. Seeläbi suunatakse kõik teie Weebly saidile sattunud külastajad automaatselt teie uuele WordPressi veebisaidile. Kui olete alamdomeeni (yoursite.weebly.com) kasutanud, saate ümbersuunamise kiiresti seadistada:

 1. Avage oma Weebly sait
 2. Valige Seaded -> SEO
 3. Leidke jaotis „Päise kood” ja kopeerige / kleepige see kood:

 1.  Muutke „yournewwordpressdomain.com” oma tegelikuks domeeniks
 2.  Salvestage muudatused ja avaldage

Peakood Weebly
Nüüd, kui avate oma Weebly saidi, suunatakse teid automaatselt domeenis, mille määrasite koodis! Nii lihtne. Kui olete kasutanud kohandatud domeeninime, peate toimima järgmiselt.

 1. Logige sisse oma Weebly kontole
 2. Minge lehele Domeenid
 3. Valige kohandatud domeen ja avage seaded
 4. Leidke suvand „Redigeeri nimeserverite suvandit“ ja klõpsake nuppu „Muuda“
 5. Lisage oma uuest hostimisest Nameserverid
 6. Klõpsake „Salvesta“

Nüüd peate muudatuste jõustumiseks lihtsalt ootama 1-2 päeva. Pärast seda näidatakse kõigile, kes teie domeeni avavad, teie uue WordPressi saidi sisu.

Teie uus algus

Kui olete järginud kõiki artiklis kirjeldatud toiminguid, oleksite pidanud oma Weebly ajaveebi edukalt uude WordPressi saidile üle viima. Ehkki see võib tunduda lõpp, on see alles teie uue ajaveebi algus. Nagu üritasin sissejuhatuses lühidalt kirjeldada, on WordPress palju võimsam kui Weebly. Ehkki jõud on hea, peate heade tulemuste saamiseks kõvasti vaeva nägema. Kutsun teid üles lisateavet selle kohta, kuidas valida täiuslik teema oma uue ajaveebi jaoks ja leidke hämmastavaid pistikprogramme mis aitab teil tutvustada uusi funktsioone, mis teil Weeblyga puududa võiksid. Ärge kartke WordPressi pärast, kuid alustage aeglaselt selle tundmaõppimist ja parandage oma veebisaiti iga päev. Kui teil on küsimusi, ärge kõhelge kommentaarist. Aitan teid hea meelega.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked