Kuidas teisaldada oma ajaveeb ruutudelt WordPressile

WordPressi ruut


Me kõik jõuame 21. sajandisse. See tähendab, et nii Internet kui ka veebi loomine muutuvad keerukamaks. Kuid keerukus võimaldab luua tööriistu, mis on kohandatud nii algajatele kui ka inimestele, kes ei tea selle taga olevast tehnoloogiast midagi.

Kõige selle tõttu on blogijatel, kes otsustavad oma saite 2020. aastal avada, olla nii lihtne kui ka keeruline. Kuigi ajaveebi loomine on muutunud üsna lihtsaks, on ka blogimisplatvormi valimine muutunud raskeks. Paljude seas on tõenäoline, et Squarespace pani teid konksu otsa ja olete oma sirgjoonelisel blogiplatvormil oma blogi alustanud.

Kui loete seda juhendit, siis tõenäoliselt sellepärast, et olete otsustanud, et on aeg ruutruumist lahkuda ja alustada WordPressiga.

Ma kuulen sind; oma blogi pidamiseks WordPressis, mitte ruudus Ruut, on palju eeliseid. Ja kuigi kõige ühest teisest teise ülekandmine pole midagi, mida saate teha ühe nupuvajutusega, on seda siiski võimalik teha.

Miks peaksin liikuma ruutudelt WordPressi?

Ruuturuum on suurepärane platvorm. See võimaldab teil oma esimese ajaveebi mõne minutiga valmis saada. Kogu tööriist on loodud algajatele, nii et te ei pea muretsema tehniliste omaduste pärast; selle asemel saate nautida saidil töötamist ruutude kaudu, mida pakub Squarespace.

ruutruumi avaleht

Kõik kõlab üsna sarnaselt uue WordPressiga, kas pole? Kuid ikkagi on WordPressiga veel palju ära teha, kui otsustate oma ajaveebi ruudust Squarespace üle viia. Ehkki see lihtsus on põhjusliku blogija jaoks suurepärane asi, piirab Squarespace seda, kes püüab rohkem.

Kui otsustate sukelduda sügavamale kohandamisse ja veebidisaini, näete, et ruudu Squarespace jaoks pole palju võimalusi. Kui otsustate asutada oma veebipoe, siis Squarespace viib teid kallima plaani kallale ja komisjon võtab komisjonitasu teie käest. Kas ma pean mainima, et Squarespace’il pole 50 000 laiendiga, mis WordPressi jaoks saadaval on, lähedal midagi?

Need on ainult mõned põhjused, mida peaksite arvestama. Kuid ma olen kindel, et teil on juba oma ja et olete juba otsustanud ülekande teha.

Mida saate importida??

Ma ei taha olla mürsk, kuid peaksite teadma, et ruut Ruum ei võimalda lihtsat migratsiooni. Ärge saage minust valesti aru; kuigi sisu eksportimine ja importimine on lihtne, ei tööta kõik.

Enne alustamist peaksite teadma, et saate hõlpsalt importida:

 • Põhilehed
 • Postitused
 • Galerii lehed
 • Teksti-, pildi- ja manustamisplokid

Kuid kahjuks ei eksporti Squarespace järgmist:

 • Video-, heli- ja tooteplokid
 • Toote-, albumi- ja sündmuste lehed
 • Kohandatud CSS ja stiili muudatused
 • Kaustad ja registrilehed

Neid asju, mida teie uuele saidile ei ekspordita ega impordita, tuleb käsitsi käsitseda.

1. Tehke ettevalmistusi

Enne andmete edastamise ja käsitlemise süvitsi uurimist valmistagem kõik ette. Kuna liigute ise hostitud WordPressi ajaveebi, peate veenduma, et teie hostimine on valmis.

Bluehost on üks haruldasi hostiettevõtteid soovitab WordPress.org. Nende teenuste valimine tähendab, et saate oma uue saidi tõhusamalt üles seada ja te ei pea muretsema, kui teie sait töötab hästi. Selle asemel saate oma veebisaidil puhata ja töötada, samal ajal kui kõige muu eest hoolitsevad Bluehost meeskonna eksperdid.

Kui teil pole hostikonto seadistamise kogemust, siis näitame teile kiiresti, kuidas seda teha:

Samm 1

Külastage Bluehostit ja leidke nupp „Alusta kohe”, mis viib teid järgmisse sammu.

sinine vaim

2. samm

Valige oma hostimisplaan. Valida on mitme variandi vahel. Kui see on konto esmakordne registreerimine, soovitan minna põhikontole.

muuda hostimiskava

3. samm

Registreeri oma domeeninimi. Kui teil on juba domeen, saate siin selle üle kanda ja uuele ajaveebile määrata. Kui ei, sisestage lihtsalt soovitud domeen ja Bluehost annab teile teada, kas see on saadaval.

domeeninimi

Kui olete konto ja domeeninime seadistanud, võtab WordPressi installimine vaid mõne nupuvajutuse. Selle sammu abil olete ettevalmistuse edukalt lõpetanud.

2. Ekspordi sisu ruudust

Õnneks on Ruuturuumi sisu eksportimine üsna lihtne, kui olete aru saanud, kus see valik asub.

 1. Logige sisse oma Squarespace’i kontole
 2. Liikuge jaotisse Seaded -> Täpsemalt -> Import / eksport
 3. Klõpsake nuppu “Eksport”
 4. Valige hüpikaknast WordPressi ikoon

Ekspordi ruut

Mõne sekundi pärast peaksite ekraani vasakpoolses servas nägema kinnitusteadet. Lisaks tuleb allalaadimisnupp, mida peaksite klõpsama.

Pärast allalaadimist peaksite failinimega kirjutama midagi sellist: Squarespace-Wordpress-Export-02-02-2020.xml. Teil on seda faili vaja järgmises etapis, seega soovitan jätta see korraks töölaua taha istuma.

3. Importige sisu oma uuele WordPressi saidile

On hea põhjus, miks eelmine samm hõlmas WordPressi ikooni – see tähendab, et ruut Squarespace vormindas andmed just nii, nagu WordPressile meeldib. Nii et koodide või räpakate importijate tööriistadega tegelemise asemel võite kasutada WordPressi vaikimisi importija tööriista, mis toimib nagu võlu.

 1. Avage oma uus WordPressi sait
 2. Logige sisse oma administraatori kontoga
 3. Minge menüüsse Tööriistad -> Impordi -> WordPress
 4. Klõpsake nupul „Installi kohe” ja oodake mõni sekund
 5. Klõpsake installinupu asemel linki „Käivita importija”
 6. Vajutage nuppu „Vali fail”
 7. Leidke oma .xml-fail, mille olete varem ruudust Ruumi eksportinud
 8. Klõpsake nuppu „Laadi fail üles ja importi“

Impordi ruut

Järgmisel ekraanil on kõige lihtsam teha postitusi olemasolevale kasutajale. See määrab imporditud artiklitele teie WordPressi administraatori konto, mida saate vajadusel hiljem hõlpsalt muuta. Kui soovite siiski luua uue kasutaja, kellele omistatakse imporditud postituste autor, saate seda teha siin.

Ärge unustage enne nupu Esitamine klõpsamist kontrollida faili manuste allalaadimist ja importimist.

Kui kõik läks õigesti, peaksite saama lugeda eduteadet, mis ütleb teile, et impordiga ei olnud probleeme.

4. Kontrollige imporditud sisu

Hinga sügavalt sisse ja kontrolli kõike. Avades lihtsalt postitused -> Kõik postitused, saate teada, kas teie vanad ruudupinna artiklid on edukalt üle viidud.

Võite ka lihtsalt avada oma kodulehe, kus peaksite nägema postitusi avaldatud kujul, vaadates pisut teistsuguseid kui need olid ruudus.

Kontrollige sisu

5. Lisage puuduv sisu käsitsi

Kahjuks ei eksporti Squarespace kõike. Nii et kui olete kasutanud video- ja heliplokke, peate siiski veel mõned käsitsitööd tegema.

Minge üks postitus ja leht korraga, leidke puuduvad plokid ja asendage need.

Ma soovin, et saaksin soovitada teistsugust lahendust, kuid kahjuks peate istuma ja tegema seda ise. Kui teil oli juba konarlik päev ja teil on palju postitusi, jätke see homseks – kõige värskendamine võtab aega ja see võtab kindlasti teie närvid ära.

Sama kehtib kõigi toodete, albumite ja sündmuste lehtede kohta, mida võisite ruudus Ruumis kasutada. Selleks pole vaja palju muud teha, kui avada need ruudul Ruumis ja kopeerida ükshaaval WordPressi uuele lehele.

6. Importige pildid

Kui avate imporditud postitused, peaksite juba nägema oma pilte õigesti laadimas. Kuid see ei tähenda, et neid oleks õigesti imporditud.

Tegelikult laaditakse neid pilte ikkagi teie Squarespace’i kontolt ja see pole midagi, mida soovite. Täielikult iseseisvaks saamiseks peate oma pildid teisaldama ka WordPressi.

Erinevalt eelmisest sisust, mida pidite käsitsi kopeerida ja kleepida, on piltide importimiseks ruudust Squarespace WordPressi automaatne lahendus. See ei ole just selleks otstarbeks välja töötatud lahendus, kuid on olemas tasuta pistikprogramm, mis teeb imet.

 1. Minge jaotisse Pistikprogrammid -> Lisa uus
 2. Otsige pilte automaatselt üles
 3. Installige ja aktiveerige pistikprogramm

Piltide automaatne üleslaadimine

Niipea kui pistikprogrammid teie uues WordPressi ajaveebis aktiivseks muutuvad, hakkab see võlujõude tööle. Peate vaid avama postituse ja klõpsama selle värskendamiseks nuppu, mis salvestab muudatused. Selle toimingu korral leiab pistikprogramm kõik teie ruudust Squarespace pärit pildid ja laadib need automaatselt alla oma WordPressi ajaveebisse!

Kui teil on rohkem kui paar postitust ja lehte, saate seda teha hulgi:

 1. Ava postitused -> Kõik postitused
 2. Valige kõik postitused
 3. Valige suvand Redigeerimine ja klõpsake nuppu Rakenda.
 4. Vajutage uuel ekraanil lihtsalt nuppu Värskenda ja kõiki valitud postitusi värskendatakse, see tähendab, et pistikprogramm teeb neile võluväel.

7. Parandage püsilinke

Nüüdseks peaks teie uus sait töötama ilma probleemideta ja kogu (noh, suurem osa) sisust peaks juba teie saidil olema.

Kuid kui avate mõne postituse, saate aru, et lingi struktuur ei sarnane sellele, mis teil ruudus Ruumis oli. Et kõik näeks välja nii lähedal oma (nüüd) vanale Ruutruumi saidile, peaksite parandama püsiva lingi struktuuri.

 1. Minge jaotisse Seaded -> Permalinks
 2. Valige „Kohandatud struktuur”
 3. Kleebi see: / ajaveeb /% postinimi% /
 4. Salvesta valikud

permalinkid

8. Valikuline: suunake kohandatud domeen oma uuele saidile

Kui olete oma WordPressi saidil kasutanud kohandatud domeeninime, peaksite suunama selle domeeni oma uuele WordPressi saidile. Kui te seda ei tee, kõik, kes lähevad teie kohandatud domeeni (mis on midagi sellist www.saitsait.com) viiakse ikkagi teie vanasse Squarespace’i ajaveebisse, mitte WordPressi.

Võimalik, et olete oma kohandatud domeeni ruudu Squarespace kaudu registreerinud. Kui see nii on, peaksite seda tegema järgige mõnda lihtsat sammu osutada oma kohandatud domeen oma uuele WordPressi veebisaidile.

Kui teil on kolmanda osapoole registripidaja kaudu registreeritud domeen, peate muudatuste tegemiseks sellesse registripidajasse sisse logima.

9. Kohandage oma uut WordPressi saiti

Kui olete kõik toimingud lõpetanud, saate oma Squarespace’i saidi edukalt üle viia ise hostitavale WordPressi saidile.

Kuid see ei tee sellele lõppu. WordPress on algajasõbralik, kuid sellel on õppimiskõver, mida peate tunnistama.

Nagu ma teile artikli alguses ütlesin, pole teie ruut Squarespace’i kujundust võimalik WordPressile üle viia. Niisiis, hea algus on lugeda sellest, kuidas valida täiuslik teema ja leidke hämmastavaid pistikprogramme mis täiustab teie veebisaiti. WordPress loeb neid enam kui 50 000, nii et võtke see lihtsalt kasutusele. Ehkki WordPressi saidi loomine võib olla lihtne, on selle kohandamine oma vajadustele pidev töö, mis võtab aega.

Korduma kippuvad küsimused

Minu ruudu ruudu tellimus on aegunud. Kas ma saan ikkagi WordPressi üle kanda??

See sõltub sellest, kui kaua olete ilma liitumislepinguta olnud. Ruuturuum hoiab teie veebisaiti ja sisu ainult lühikest aega, et saaksite oma tellimust uuendada ja teenuse kasutamist jätkata. Kui tellimuse lõppemisest on möödunud vaid mõni päev või nädal, saate saidi tagasi saamiseks tellimust siiski pikendada. Seejärel saate sisu edastamiseks seda juhendit järgida.

Kahjuks kustutab Squarespace kindla aja möödudes teie sisu. Sel juhul tellimuse pikendamine ei aita. Kui te pole milleski kindel, võtke enne uuendamist ühendust Squarespace’i toega.

Kas ma saan pärast ülekandmist oma Squarespace’i saidi kustutada?

Jah, kui olete ülekande lõpetanud, saate oma Squarespace’i veebisaidi kustutada. Kuid soovitan seda mitte enne, kui olete oma uut WordPressi saiti kõike testinud.

Näiteks kui unustate pilte värskendada, pole neid võimalik nii kiiresti värskendada, nagu käesolevas artiklis kirjeldatud. Ainult siis, kui olete sada protsenti kindel, et olete Squarespace’i edukalt WordPressi teisaldanud, saate oma Squarespace’i konto kustutada, saates päringu e-posti aadressil [email protected]

Ma ei saa importimise ajal autoreid määrata

Kui WordPress ei näita teile võimalust impordi ajal otse autoreid määrata, tähendab see, et teil ei olnud ruudus ühtegi blogi postitust. Tavaliselt juhtub see kasutajatel, kes on Squarespace’i kasutanud oma ettevõttes või ühelehelistel veebisaitidel, millel pole ajaveeb aktiveeritud.

Kui teil oli siiski ajaveeb, veenduge, et olete eksportimise ajal valinud õige ajaveebi lehe.

Kas ma saan oma ruuturuumi stiili kopeerida??

Kahjuks pole see võimalik. Ruuturuum ei luba stiili ja CSS-i eksportida. Kuid kuigi te ei saa oma ajaveebi stiili automaatselt kopeerida, on hea see, et Squarespace sarnaneb WordPressiga.

See tähendab, et võite leida sarnaseid WordPressi teemasid ja uuesti luua paigutuse, mis teil ruudus Ruumis oli.

Kas on võimalus importida ruutu Squarespace mitu blogi?

Kui teil oleks Squarespace’is olnud mitu ajaveebilehte, saate need kõik oma uude saiti ikkagi importida. Ainus erinevus on see, et kõik postitused grupeeritakse seekord ja neid ei kuvata eraldi lehtedel, nagu teil ruudus Ruut oli.

Niisiis, korrake seda protsessi lihtsalt uuesti ja eksportige oma teine ​​ajaveebileht ning importige uus fail oma WordPressi saidile, järgides sama protseduuri.

Ma tahan importida oma Squarespace’i artikleid ainult WordPressi, kas see on võimalik?

Ehkki eksportimise / impordi ajal pole artikleid võimalik lihtsalt valida, lubab WordPress kustutada oma saidilt sisu, mida te ei soovi. Seega, kui soovite ainult oma artiklite ülekandmist, võite pärast importimist lõpule viia ja kustutada kõik muu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map