Kuidas teisaldada oma ajaveeb LiveJournalist WordPressi

Kuidas teisaldada oma ajaveeb LiveJournalist WordPressi


LiveJournal on lihtne suhtlusvõrkude teenus, mis astub sisuhalduse vetesse. See platvorm oli loodud selle asutajale Brad Fitzpatrickile, et jagada oma tegevust hõlpsalt kõigi oma keskkooli sõpradega. See juhtus juba 1999. aastal, nii et peaksite arvestama asjaoluga, et Facebooki ja Instagramit veel polnud.

Ehkki sellel on olnud üsna pikk ajalugu ja mitu omanikku kogu maailmas, ei suutnud LiveJournal lihtsalt sammu pidada tänapäevaste sisuhaldussüsteemidega, nagu WordPress.

Miks peaksite LiveJournalist WordPressi üle minema??

Kui hoolite oma ajaveebist ja soovite selle üle kontrolli saada, peaksite kaaluma oma ajaveebi teisaldamist LiveJournalist nii kiiresti kui võimalik. Kuigi see võimaldab teil kirjutada ajaveebi postitusi ja neid maailmale näidata, pakub LiveJournal minimaalseid funktsioone ja võimalusi. Blogi parandamiseks pole palju võimalik ära teha ja kui olete vabakava kallal, on piirangud veelgi olulisemad.

Teisest küljest saate ise hostitud WordPressiga teha praktiliselt kõike, mida soovite. Kujunduspiiranguid praktiliselt pole (kui teil on õige teema ja teate WordPressi ning HTML-i ja CSS-i ümber, saate teha kõike, mida soovite). Teie saidi funktsioone saab laiendada üle 50 000 pistikprogrammi ja veelgi rohkem kasutajaid, kes WordPressiga igapäevaselt panustavad.

Nii et ilma sellele palju järele mõtlemata peaksite oma ajaveebi LiveJournalist WordPressi nüüd teisaldama.

Alustame ülekandmist

Kui olete lugenud Bloggeri üleviimisest WordPressi või mõnda muusse sarnasesse juhendisse, ei võta ma üle kohut, kui kardate natuke kõike ise teha. Blogi migreerimisega on tavaliselt seotud mitu sammu. Kuid lõppude lõpuks on LiveJournalis midagi head – seda on WordPressi migreerimine palju lihtsam kui mis tahes muu platvorm.

Kahjuks on selle põhjuseks see, et LiveJournal sisaldab mõningaid täiendavaid piiranguid. Seda ei saa ümber suunata, mis tähendab, et isegi pärast migreerimist alustate põhimõtteliselt uut ajaveebi (kui tegemist on SEO perspektiiviga).

Samuti ei luba LiveJournal teil pilte kiiresti importida, kuid ma näitan teile trikki, mis peaks probleemideta toimima.

1. Valige parim WordPressi hostimine

Kui te pole ikka veel isetehtud ja WordPress.com erinevuste osas päris kindel, lugege, mis neil kahel platvormil nii eristub. Sest alles pärast nende erinevuste tundmist saate aru, et ise hostitud versioon nõuab hostit, kes hoolitseb teie uue veebisaidi eest.

Teie blogi maailmale jagamiseks õige hostiettevõtte valimine on peaaegu täiskohaga töö. Seal asuvate sadade hostiettevõtete seas on üsna keeruline otsustada ühe üle, mis teeb head tööd. Selle asemel, et kulutada oma aega üksteisega võrdlemisele, lubage mul soovitada Bluehostit.

See on üks populaarseimaid WordPressi hostimisettevõtteid ja see on koduks enam kui kahele miljonile veebisaidile kogu maailmas. Registreerumisel saate nii parima hostimisteenuse kui ka tasuta domeeni, millest saab teie ajaveebi uus aadress.

Bluehostist alustades on üsna lihtne:

Esimene samm – hankige tehing


sinise majutuse koduleht

Et aidata teil seda ettevõtmist kergemini alustada, luban teil lihtsalt klõpsata sellel lingil, mis sisaldab allahindlust. Tavalise hinnaga 7,99 dollari asemel kuus saate oma saiti majutada nii vähe kui 2,75 dollarit!

Teine samm – valige oma hinnaplaan


bluehost plaanid

Tehnilisi üksikasju häirimata lubage mul öelda, et kuna edastate oma ajaveebi LiveJournalist, on see enam kui piisav, et alustada põhiplaaniga.

See plaan on kõige taskukohasem ja saate kõik, mida vajate oma uue ajaveebi loomiseks. Kui mõistate, et peate oma ajaveebi tulevikus täiustama, on teil vaid üks klõps või üks e-kiri, et toetada plaani laiendamist, nii et ärge muretsege.

Kolmas samm – domeeninimi


vali domeeninimi

Nagu ma juba varem mainisin, on Bluehost plaanid kaasas tasuta domeeniga. See on teie ajaveebi aadress, mida te ei tohiks sageli muuta (tegelikult ei soovita ma seda kohe üles seada). Kuna juba on võetud nii palju domeeninimesid, on selle kena nimega, mis on nii saadaval kui ka hõlpsasti meeldejääv, raske töö. Niisiis, võtke aega ja saate vajadusel domeeninime valimisel abi.

2. Installige WordPress

Enne WordPressiga töötamise alustamist, kus saate oma LiveJournal ajaveebi importida, peate valmistama ette keskkonna.

Õnneks on WordPressi installimine Bluehostile mõne hiireklõpsu kaugusel:

 1. Logige sisse oma Bluehost konto kontole cPanel
 2. Liikuge jaotisse Veebisait
 3. Valige „Install WordPress”
 4. Klõpsake nuppu Install
 5. Valige domeeninimi, kuhu see installida
 6. Kui soovite uue WordPressi installimise e-posti aadressi, kasutajanime ja parooli muuta, klõpsake „täpsemad suvandid”
 7. Lugege läbi litsentsi- ja teenuslepingud ning märkige ruudud, kui olete kõigega nõus (jätkamiseks peate nõustuma)
 8. Klõpsake nuppu Installi kohe

See on see. Pärast kiiret kaheksaastmelist installimist olete valmis oma LiveJournal ajaveebi WordPressi teisaldama!

3. Importige LiveJournal ajaveeb WordPressi

Nüüd vana LiveJournal ajaveebi importimine WordPressi on päris palju, mida teete vaid mõne hiireklõpsuga. Peate ette valmistama oma LiveJournali mandaadi ja olete valmis minema:

 1. Avage oma värskelt installitud WordPressi sait, minnes saidile yoursite.com/wp-admin
 2. Logige sisse oma WordPressi veebisaidile
 3. Minge vasakpoolses menüüs menüüsse Tööriistad -> Import
 4. Leidke “LiveJournal”, mis peaks olema ülaltpoolt neljas võimalus
 5. Klõpsake nupul „Installi kohe” ja oodake mõni hetk
 6. Klõpsake linki „Käivita importija”, mis asendab eelmise nupu „Installi kohe”

LiveJournal maaletooja

Tehniliselt olete just oma esimese WordPressi pistikprogrammi edukalt installinud. Ja pärast importija käivitamist peaksite saama näha lihtsat ekraani, mis küsib lisateavet.

LiveJournaliga ühenduse loomiseks sisestage kasutajanimi ja parool, mida olete platvormil kasutanud.

Üks LiveJournali headest külgedest on see, et see võimaldab privaatseid postitusi. Kuna need on parooliga kaitstud, peate ka nende jaoks parooli sisestama, kui soovite, et nad nii püsiksid. Kui te praegu parooli ei sisesta, siis pidage meeles, et kõik LiveJournali ajaveebi sissekanded imporditakse avalike postitustena ja on seega kõigile kättesaadavad nende lugemiseks..

LiveJournal maaletooja

Enne nupul „Ühenda LiveJournaliga ja impordi” klõpsamist veenduge, et teil oleks töö lõpuleviimiseks piisavalt aega. Sõltuvalt teie LiveJournal ajaveebi suurusest võib see toiming võtta isegi mitu tundi. Kuid kuna teie poolt pole vaja teha ühtegi toimingut, veenduge, et saaksite arvuti mõneks ajaks sisse lülitada.

Kui teil on palju postitusi ja kommentaare, võib tööriist hõlpsasti mööda mingeid veateateid visata. Seega kontrollige kindlasti arvutit nüüd ja siis, et saaksite importimisprotsessi värskendada. Kuid ärge muretsege – isegi kui peate lehte värskendama tõrke tõttu, tunneb importija kõik varem imporditud kirjed ära ja jätkab uuesti alustamise asemel importimisprotsessi.

Mõne aja pärast peaksite nägema teadet “Kõik valmis”. Samal ajal võite anda endale kõrge viisiku, sest see tähendab, et olete oma ajaveebi edukalt üle kandnud!

4. Kuidas pilte töödelda??

LiveJournal Importeri tööriista lihtsuse tõttu ei saa pilte kahjuks automaatselt importida. Kui teil pole ülekandmiseks palju postitusi ja pilte, oleks kõige mugavam avada LiveJournalis iga postitus käsitsi, laadige pildid alla ja laadige seejärel vastavatele WordPressi postitustele üles..

Kuid kuna olete juba ajaveebi rändamise protsessiga tegelenud, siis tõenäoliselt sellepärast, et teil on neid kümneid, kui mitte sadu. Ja iga postitusega on tavaliselt määratud vähemalt kaks-kolm pilti. Kõigi importimiseks lubage mul näidata teile paremat lahendust:

 1. Minge jaotisse Pistikprogrammid -> Lisa uus
 2. Otsige pistikprogrammi Piltide automaatne üleslaadimine
 3. Installige ja aktiveerige see

Õnneks töötab see pistikprogramm autopiloodil. Piltide otsimise või muude täpsustatud sätete segamise asemel peate lihtsalt postitused avama ja need salvestama. Proovimiseks proovige seda:

 1. Avage WordPressi menüüst Postitused -> Kõik postitused
 2. Avage viimane postitus
 3. Klõpsake nuppu „Värskenda kohe”

Niipea kui seda teete, otsib pistikprogramm automaatselt postituses olevaid pilte. Kui leitakse pilte, laadib pistikprogramm pildi allikast alla ja laadib selle kohe oma meediumikogu sisse WordPressis. Samuti hoolitseb plugin koodi eest ja veendub, et selle postituse pildid laaditakse teie uuelt WordPressi saidilt, mitte vanast allikast.

Nüüd, kui olete näinud piltide automaatse üleslaadimise pistikprogrammi võimsust, saate seda korrata iga postituse korral. Või kui soovite seda kiiremini teha, saate seda teha:

 1. Ava postitused -> Kõik postitused
 2. Valige kõik postitused (klõpsake ülaosas olevat ruutu)
 3. Valige suvand Redigeerimine
 4. Klõpsake nuppu Rakenda.
 5. Kui uus ekraan kuvatakse, klõpsake nuppu “Uuenda”

Selle toiminguga värskendatakse kõiki valitud postitusi ja lubatakse pistikprogrammil Piltide automaatne üleslaadimine kõigil neil postitustel oma töö!

Mis saab minu LiveJournal ajaveebi ümbersuunamisest uude?

Vanade ajaveebide uutele üleviimisel meeldib inimestele tavaliselt liiklus ümber suunata, et nad ei kaotaks liiklust. See on hea tava ja soovitan seda WordPressile üle minnes tungivalt kasutada.

Kahjuks ei luba LiveJournal midagi sellist. Ümbersuunamise asemel võite ainsa asjana oma LiveJournali konto eemaldada ja loodan, et Google ja muud otsingumootorid haaravad uued lingid nii kiiresti kui võimalik.

Täiustage oma uut WordPressi ajaveebi

Kui puuduvate piltide haldamine viib migratsiooniprotsessi lõpule, on teie WordPressi ajaveeb juba alguses. Jah, sisu on üles töötatud ja loodetavasti on teil õnnestunud kõik pildid importida.

Kuid teie ajaveeb on endiselt jäme teemant. WordPress annab teile küll tohutu jõu, kuid tõenäoliselt vajate selle väljamõtlemiseks natuke aega. Peaksite alustama WordPressi tundmaõppimist, leidma teema ja installima esimesed pluginad, mis teid abistavad.

Pärast seda ärge unustage õppida oma ajaveebi raha teenimist. Kui teil on küsimusi, ärge kõhelge, jätke kommentaar või võtke minuga e-posti teel ühendust.

KKK

Kas ma peaksin oma LiveJournal ajaveebi kustutama?

Jah, peaksite oma LiveJournal ajaveebi kustutama, kui kõik on edukalt teisaldatud. Kuna ümbersuunamistega ei saa midagi teha, jääb vana ajaveeb ainult segadusse ja ajab inimesi segadusse. Kustutage see kindlasti alles pärast seda, kui olete kontrollinud, kas kõik on teie uude WordPressi ajaveebi edukalt teisaldatud.

Appi! Importija lakkas töötamast!

Ärge muretsege; kui teil on palju artikleid ja kommentaare, mida tuleb importida, on tüüpiline, et importija tööriist lõpetab töötamise, isegi mõneks ajaks protsessi ajal. Kõik, mida peate tegema, on lehe värskendamine ja see jätkab importimist, kuna midagi ei juhtunud.

Unustasin privaatsete postituste jaoks oma parooli sisestada ja need on nüüd avalikud. Kas ma saan selle parandada?

WordPress võimaldab teil iga postitust parooliga kaitsta, et saaksite selle hõlpsalt parandada. Avage kõik postitused, mida soovite parooliga kaitsta, ja muutke neid. Ekraani paremas servas leidke nähtavussätted ja muutke postituse olekuks Parooliga kaitstud.

Järeldus

Sisu ülekandmine LiveJournalist WordPressile on algajasõbralik protsess, mis ei võta kaua aega. Ja isegi kui teel ilmub probleeme, usun, et kõik rände ajal tekkinud mured on seda väärt, sest tulemus on üsna rahuldust pakkuv – uue ajaveebi pidamine, mida haldab üks maailma võimsamaid sisuhaldusi ja mis põhimõtteliselt ei tunne piire.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map