Kuidas oma WordPressi veebisaiti varundada?

wordpress-manual-backup.png


Varundamine on üks neist arvutitega seotud terminitest, mida kõigile meeldib kasutada, isegi kui nad sellest täielikult aru ei saa. Kui te seda terminit endiselt ei tunne, on see andmete kopeerimise või arhiveerimise protsess, et saaksite selle kiiresti taastada, kui originaalfailidega juhtub midagi kohutavat.

WordPressist rääkides kujutab varundamine WordPressi failide ja andmebaaside turvalisse asukohta kopeerimise protsessi. Niisiis, kui teil on vaja oma saiti segadusse ajada, häkkida või kui teil on mingil põhjusel vaja veebisaidi vanemat versiooni, saate selle valutult taastada..

Tavaliselt aitab teie WordPressi hostiteenuse pakkuja teid kaitsta. Enamik tänapäeval hostivaid ettevõtteid lubab oma saidil regulaarselt varukoopiaid teha. Mõned ettevõtted varundavad teie saiti iga päev, teised teevad seda igal nädalal või kuul. Sellegipoolest ei saa te täielikult loota. Jah, enamik hosting firmasid täidavad oma lubadusi ja lasevad teie varukoopiad kogu aeg juurdepääsetavaks saada, kuid kas soovite oma saidil tõesti usaldada kedagi teist?

Mis siis, kui soovite järgmise kümne minuti jooksul täielikku varukoopiaid ja tugitiim ei vasta tundide kaupa? Mis saab siis, kui teie hostiettevõte ei saa teie soovitud andmeid mingil põhjusel alla laadida?

Sellepärast peate hoolitsema oma varukoopiate eest ise. Ärge saage meist valesti aru; saate tõenäoliselt oma saidi hostiettevõttelt taastada, kuid kui teenite oma WordPressi saidilt raha, ei tohiks te turvalisuse pärast mängida.

Selles artiklis näeme teile, kuidas luua WordPressi failide ja andmebaaside käsitsi varundamine. Mõlemad osad on täieliku varukoopia loomiseks üliolulised. Pärast seda näitame teile mõnda parimat pistikprogrammi WordPressi automatiseeritud varundamiseks. Need pistikprogrammid aitavad teil faile kopeerida, võimaldavad teil valida paljude võimaluste vahel ja teil lubatakse isegi oma saidile automaatseid varukoopiaid ajastada. Ehkki need töötavad paremini kui suurepärased, on enamus varundamispistikprogramme premium, mis tähendab, et peate nende eest maksma. Ja enamik neist nõuab teie pakutavate väljamõeldud funktsioonide kasutamiseks kuutasude maksmist.

Kuidas WordPressi faile käsitsi varundada?

Nagu juba võisite teada, salvestab WordPress pistikprogrammide, teemade ja kasutajate andmeid nii failides kui ka andmebaasides. Käsitsi varundamise alustamiseks peate oma saidilt alla laadima kõik kohandatud failid.

Kui avate WordPressi peamise kataloogi, leiate mitu alamkausta nagu wp-admin, wp-sisu, ja wp-sisaldab (vaadake allolevat ekraanipilti). Need kaustad sisaldavad väärtuslikku teavet, mis kõik koos teie saidi sisse lülitab. Näiteks wp-sisu kausta leiate kõik oma teemad, pistikprogrammid, versiooniuuendused ja üleslaaditavad failid. Kas te ei taha ühtegi neist failidest kaotada, eks? Aga failid, mis asuvad wp-sisaldab ja wp-admin mis sisaldavad muud teie saidi käitamiseks vajalikku teavet?

Kuidas WordPressi faile varundada?

Ja see on vaid jäämäe tipp; juurkataloogis on mõned olulised failid, näiteks wp-config.php mis säilitavad kõik üksikasjad teie saidi konfiguratsiooni kohta. Kõigi nende andmete eest peate hoolitsema, nii et vaatame, kuidas neid varundada.

Alustamiseks vajate oma saidile FTP-juurdepääsu. Kui te pole kunagi oma FTP-kontoga ühendust saanud, peaksite kogu vajaliku teabe leidma oma hostiettevõtte e-kirjadest või võite luua uue konto cPaneli kaudu.

 1. Avage FTP-klient nagu FileZilla
 2. Logi oma kontole sisse
 3. Laadige arvutisse alla kogu WordPressi kaust

See polnud üldse raske, kas polnud? Pärast kolme lihtsat toimingut on teil WordPressi failidest täielik varukoopia ja peaksite neid hoidma. Salvestage kaust kuskil arvutis ja kinnitage see pilve hostimine , salvestage välisele kettale, USB-mälupulgale, DVD-le … veenduge, et see oleks juurdepääsetav ainult teile.

Failide taastamine FTP-juurdepääsu abil

WordPressi failide taastamine FTP kaudu on sama mugav kui fotode kopeerimine ühest kaustast teise. Kui olete kunagi Windowsi faile lohistanud ja alla laadinud, teate juba, kuidas varukoopia taastamine FTP kaudu:

 1. Avage oma FTP klient (kasutades FileZilla või mõnda muud klienti)
 2. Logi oma kontole sisse
 3. Liikuge WordPressi installikausta
 4. Avage oma arvutis varunduskaust
 5. Pukseerige kõik failid arvutist FTP-serverisse
 6. Valige failide ülekandmine / asendamine, kui neid küsitakse

Sõltuvalt teie ühenduse kiirusest võib see võtta kuni kümme minutit. Kõigi varundusfailide migratsiooni lõpuleviimiseks kannatlikult oodake.

Kuidas WordPressi andmebaasidest varukoopiaid teha?

WordPressi andmebaaside käsitsi varundamise saamiseks peate saama juurdepääsu PhpMyAdminile. Selle tarkvara leiate cPanelis, avades kategooria Andmebaasid.

 1. Logige sisse oma cPanelisse
 2. Liikuge lehele Andmebaasid kategooriasse
 3. Avatud phpMyAdmin
 4. Vali Eksport sakk
 5. Valige meetod (kohandatud meetodi puhul kiire või määrake valikud)
 6. Valige andmebaasi vorming
 7. Klõpsake nuppu Mine nuppu, mis salvestab andmebaasi teie arvutisse

WordPressi andmebaasi varukoopia loomine

Sõltuvalt teie saidi suurusest ja Interneti-ühenduse kiirusest võib see võtta mitu minutit. Ole kannatlik ja oota, kuni kogu protsess on lõppenud.

Kui kasutate ühist hostimist, on tõenäoline, et te ei pääse juurde PhpMyAdminile. Sel juhul pöörduge oma hostiteenuse pakkuja poole. Võimalik, et peate oma kontot täiendama või lihtsalt paluma neil seda funktsiooni lubada.

Taastage WordPressi andmebaas

WordPressi andmebaaside taastamine on natuke keerulisem protsess:

 1. Logige sisse phpMyAdmini
 2. Leidke andmebaas ekraani vasakus servas olevast loendist
 3. Kui soovite taastada kogu andmebaasi, kerige alla ja valige Kontrollige kõiki valik
 4. Nüüd vali Tilk nimekirjast
 5. Kui andmebaas on endiselt valitud, klõpsake nuppu Import nuppu
 6. Klõpsake nuppu Vali fail nuppu, valige arvutist andmebaasifail ja avage see
 7. Hoidke Osaline import valik on märgitud
 8. Veenduge, et vorming kuvatakse SQL ja see KEEGI on valitud SQL-i ühilduvusrežiimi jaoks
 9. Klõpsake nuppu Mine nuppu, et importimisprotsess lõpule viia

Laadige täielik varukoopia alla cPaneli kaudu

cPaneli failid

Kui teil on juurdepääs cPanelile, võib asi teie jaoks veelgi lihtsamaks minna, kuna saate ühe nupu klõpsamisega oma saidi täieliku või osalise varukoopia alla laadida. Me hõlmasime seda juba oma lõplikus cPaneli juhendis WordPressi kasutajatele, kuid lubage meil veel kord seda lihtsat protsessi näidata:

 1. Liikuge lehele Failid kategooriasse
 2. Avatud Varundusviisard tööriist
 3. Klõpsake nuppu Varundamine nuppu vasakult küljelt
 4. Vali Täielik varundamine või valige konkreetsed kaustad, andmebaasid või e-posti edastajad ja filtrid
 5. Klõpsake nuppu Genereerige varundus kui olete valinud täieliku varundamise või valinud mõne muu varundamise nupu
 6. Varundamise allalaadimiseks ja kohapeal salvestamiseks klõpsake linki

Jällegi veenduge, et salvestaksite varukoopia kindlas kohas. Kui otsustate varukoopia taastada, vajate faile.

Täielik varukoopia

CPaneli kaudu allalaaditud täielik varukoopia sisaldab kõiki faile, kaustu, andmebaase ja isegi e-posti edastajaid ning filtreid.

Taastage oma sait cPaneli abil

Loodame, et te ei pea lihtsalt oma saiti taastama. Kuid kui viibite oma veebisaidiga pikemat aega, võib varem või hiljem midagi valesti minna ja ainus viis asjade parandamiseks on uusima varukoopia taastamine. Kui kasutate cPaneli, pole asjad nii keerulised:

 1. Logi sisse oma cPanelisse
 2. Avatud Failihaldur rakendus
 3. Klõpsake lehe ülaosas nuppu Laadi üles
 4. Valige oma arvutist uusim varukoopia ja laadige see serverisse

Oodake veidi aega, kuna üleslaadimine võib võtta natuke aega. Kui fail on üles laaditud, valige kõigi failide loendist tihendatud kaust. Kui fail on endiselt valitud, klõpsake nuppu Väljavõte, mille leiate lehe vasakus ülanurgas.

Nüüd peaksite nägema uut hüpikakent, kus küsitakse kataloogi kohta. Valige kaust, kus teie saidifailid asuvad (enamasti see on / public_html kaust), ja klõpsake suvandit Ekstrakti fail (id). Mõne hetke pärast tuleks kõik failid üle kirjutada ja teie sait taastatakse teie varundatud versioonis. Kui olete oma saiti regulaarselt varundanud, ei peaks te tundma, et kaotate liiga palju.

Parimad pistikprogrammid WordPressi automatiseeritud varundamiseks

Varukoopiate käsitsi loomine pole nii raske. Kuid nagu ülaltoodud lõikudest näete, võtab täieliku varundamise lõpuleviimine aega. Blogijatel pole tavaliselt nii palju aega tehnilistele vahenditele eraldamiseks ja kogu protsessi käsitsi läbimine üks või kaks korda nädalas võib tunduda aja raiskamine.

Kuna olete valinud oma blogimisplatvormiks WordPress, on teil õnne. Teie muretsemiseks on mitu tasuta ja esmaklassilist pistikprogrammi, st pluginad, mis automatiseerivad kogu varundusprotsessi. Siin on parimad pluginad automatiseeritud WordPressi varundamiseks.

Vault Press

Vault Press

HIND: 99 dollarit aastas või 9 dollarit kuus

Tunnistatud üheks parimaks, annab Vault Press teile kindlasti kõik (ja palju muud), mida vajate oma WordPressi saidi varundamiseks. Pistikprogrammi on lihtne installida ja hallata. Selle pistikprogrammi abil saate lisaks oma saidi varundamise vaikesuvanditele (mis hõlmavad ajastatud varundamist, taastamisvalikuid ja failide vahel valimist, mida soovite varukoopiasse lisada) saada ka statistikat ja tegevust. Sõltuvalt teie maksest saate lisada isegi turvavaliku, mis laseb Vault Pressil teie varukoopiate eest hoolitseda ja selle turvaliseks muuta. Sa peaksid tutvuge pakkumisega üksikasjalikult, ja koos kõigi selles sisalduvate võimalustega võiksite selle jaoks natuke rohkem raha välja käia.

Varusõber

Varusõber

HIND: alates 80 dollarist

Backup Buddy abil saate kogu WordPressi saidi varundada ja selle paari hiireklõpsuga taastada. Pärast pistikprogrammi installimist peate sisestama ainult oma e-posti aadressi ja parooli ning olete valmis minema. See pistikprogramm võimaldab teil varukoopia alla laadida ZIP-failina, mille saate kohapeal salvestada või saate selle kohe võrguteenusesse üles laadida. Backup Buddy abil saate 1 GB vaba ruumi oma varukoopiate salvestamiseks Backup Buddy Stashis või võite saata varukoopia oma e-posti, FTP, Amazon S3, Dropbox või Rackspace Cloud.

Valikuvõimalused on erinevad, et saaksite iga kord täieliku varukoopia tegemise asemel varundada ainult andmebaase või üksikuid kaustu – midagi, mis võib aidata teil ainult mõnda gigabaiti andmeid. Kui plaanite oma varundamist, võite lasta end selle unustada ja lasta Varusõbral raske töö ära teha.

BackUpWordPress

WordPressi varundamine

HIND: tasuta / 99 dollarit

See pistikprogramm on saadaval tasuta ja tasulises versioonis. Selle tasuta abil saate oma serverisse kiiresti varukoopiaid luua, neid hõlpsalt ajastada ja valida, millised failid teie varukoopiasse lisada. Kui otsustate kimbu osta, saate oma andmed automaatselt üle kanda sellistesse teenustesse nagu Google Drive, DropBox, Amazon S3, Dreamhost DreamObjects, Rackspace Cloud ja Microsoft Azure ning muuta varundamine veelgi turvalisemaks.

BackWPup

BackWPup

HIND: tasuta / 75 dollarit

Seda pistikprogrammi on ka kahes versioonis. Tasuta üks võimaldab teil oma saidil oma arvutis varundada ja annab teile ka võimaluse oma varukoopia üles laadida Dropbox, S3 teenused, Rackspace Cloud. Tasuta versioonis on plaaniline varukoopia ja muidugi saate alati oma varukoopiaid taastada. Kuid kui soovite rohkem võimalusi ja teenuseid, näiteks Google Drive, peate avama oma rahakoti ja maksma BackWPupi PRO-versiooni eest. Kui sa tahad võrrelge kõiki funktsioone tasuta versiooni ja PRO versiooni vahel, et otsustada, kas see on väärt ostmist, peaksite tutvuma ametliku veebisaidiga.


Kui olete oma WordPressi veebisaidiga kokku puutunud probleemiga ja vajate kiiret varundamist, teate juba, kui oluline on oma saidi eest hoolitseda. Kui teil on seni vedanud, ärge oodake oma vigadest õppimist. Veenduge, et teie hostiteenuse pakkuja varundaks regulaarselt teie faile ja andmebaase.

Palun ärge olge laisk; varundage oma WordPressi sait aeg-ajalt käsitsi. Kunagi ei või teada, millal neid faile vaja läheb. Pärast esmakordset varundamist näete, et uusimate failide salvestamine teie arvutisse võtab vaid mõne klõpsu. Ja kui saate paar dollarit säästa, valige WordPressi automatiseeritud varundamiseks üks parimatest pistikprogrammidest ja lõõgastuge varundamisel.

Millised on teie kogemused? Kui sageli varundate oma WordPressi saiti?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map