Kuidas luua WordPressi lühikoode ja nendega hõlpsamini töötada

Kuidas luua WordPressi lühikoode ja nendega hõlpsamini töötada


WordPressi lühikoodid on väikesed sildid, mida kasutatakse otsetetena konkreetsete funktsioonide täitmiseks postitustes ja lehtedel. Lühikesi koode saab ära tunda nurksulgudes, mis ümbritsevad lihtsat sõna või fraasi. Neid tutvustati versioonis 2.5 eesmärgiga aidata inimestel funktsioone hõlpsalt täita.

Nagu juba teada võiksite, WordPress kasutab enda sisselülitamiseks PHP programmeerimiskeelt. Seega, kui soovite konkreetse funktsiooni otse postitustele ja lehtedele lisada, peate koodi kirjutama tekstiredaktorisse. Selle asemel võimaldavad lühikoodid kasutajatel kogu koodiploki asendada lihtsa terminiga ja käivitada selle lihtsalt postituse avaldamisega. Hämmastav, kas pole??

Selles juhendis saate teada:

 • Kuidas kasutada WordPressi lühikoode
 • Kuidas luua lihtne lühikood
 • Lühikoodide kasutamine teksti vidinas

Soovitatav lugemine: Udemy WordPressi kursused

Kuidas kasutada WordPressi lühikoode

Lühikoodid teksti- ja pildiredaktorites

Lühikoodide kasutamiseks ei pea inimene teadma, kuidas kodeerida ega mõistma, kuidas need taustaprogrammis töötavad. WordPress ise, nagu ka enamik WordPRess’i teemasid ja pistikprogramme, kasutavad erinevaid lisakoode, et võimaldada paljude täiustatud funktsioonide kasutamist.

Näiteks kogu pildigalerii kuvamiseks peate lihtsalt kasutama [galerii] WordPressiga installitud lühikood. Enamikku lühikoode saab kasutada nende põhivormis nagu eelmises näites.

Lühikoodid asendatakse tegeliku sisuga kohe, kui postituse või lehe avaldate või eelvaate vaatate.

Lühikoodi parameetrid

Sagedamini kui mitte, Lühikoodidel võivad olla täiendavad parameetrid. Neile lisateabe lisamisega saate väljundit kohandada ja muuta. Näiteks kui triviaalne [galerii] lühikood kuvab kõik postitusele lisatud pildid, on seda võimalik muuta. Galerii lühikood võimaldab teil määratleda pilte nende ID järgi, nii et saate näidata ainult konkreetseid pilte või isegi lisada pilte, mis ei kuulu selle konkreetse postituse alla.

Lisaks on täiendavate parameetrite abil võimalik määratleda galerii suurus ja palju muud. Siin on näide:

[galerii ID = “1,5,7” size = “keskmine”]

Selle näite galeriis kuvatakse ainult määratletud ID-numbritega pilte. Sel juhul muudetakse suurus automaatselt keskmiseks. Ja kõik selle saate lihtsa lühikoodiga. Kujutage nüüd ette, kuidas kogu asi välja näeks, kui hakkate käsitsi lisama PHP-koodi, millel oleks kümneid, kui mitte sadu read. Aitäh, lühinumbrid!

Alguse ja lõpu sildid

Mõnel keerukamal lühikoodil võivad olla algus- ja lõpp-sildid. Seega oleks ühe lühinumbri asemel kaks konkreetset sisu.

Näiteks võib Google Mapsi pistikprogramm lubada teil asukohta kaartidel lühikoodi abil kuvada. Enamikul sellistest pistikprogrammidest on algus- ja lõpumärgendid, samas kui aadress peaks olema vahel kirjutatud. Siin on näide:

[[kaardid]] New York, USA [[/ maps]]

Nagu näitest näete, algab lõppsilt alati kaldkriipsuga “/”. Mõlema sildi omamise abil saab WordPress hõlpsamini lühikoodide osi tuvastada.

Töötage tekstiredaktoris

WordPressi lühikoodid

Ehkki need on vaid funktsioonide otseteed, on need otse WordPressispetsiifilised krüptogrammid. Niisiis, kui proovite visuaalredaktoris lühikoodi kirjutada, näitab WordPress teile kohe selle lühikoodi väljundit (või lihtsalt kohahoidjat). Kui järgiksite galerii näidet ja kirjutaksite Visual redaktorisse lühinumbri, näeksite, et WordPress kuvaks kohe selle sisu (selle toimimise kohta lugege selle postituse esimest pilti).

Kui soovite redigeerida lühikoodi ja töötada selle parameetritega, lülitage sisse tekstiredaktorisse, mis võimaldab teil näha mis tahes antud lühikoodi struktuuri.

WordPressi vaikekoodid

Lühikoode haldavad tavaliselt teemad ja pistikprogrammid. Iga arendaja saab lühikoodid ise registreerida, nii et igaüks on erinev. Mida lühikood teeb, millised on selle parameetrid ja funktsioonid, sõltub ainult konkreetsest pistikprogrammist ja teemast, mida kasutate.

Näiteks pistikprogrammil, mis aitab teil asukohta Google Mapsis kuvada, võib olla [[maps]] lühikood, tellimisvorme kuvavas pluginas kasutatakse [[form]] jne..

Kõik tooted on erinevad, seega kontrollige kindlasti teemade ja pistikprogrammide kirjeldust ja dokumentatsiooni, et saada lisateavet nende konkreetse kasutamise kohta.

Kuid WordPress pakub komplekti vaike-lühikoode, mida saate kasutada ilma täiendavate laienduste installimiseta. Vaikimisi on need lühikoodid, millega saate töötada:

 • [heli] – manustage helifailid
 • [pealdis] – pealdiste sidumine sisu ümber
 • [manusta] – mähkige manustatavad üksused ja määrake nende maksimaalsed mõõtmed
 • [galerii] – piltide kuvamise galerii
 • [esitusloend] – kuvatakse heli- ja videofailide kogu
 • – videofailide manustamine

Lühikoodidest pääsemine (kuvage lühikoodide teksti ilma seda käivitamata)

Mõnikord võiksite selle täitmise asemel kuvada teksti, mis tähistab lühinumbrit. Kui proovisite lisada lühi- ja tekstikoodidele nii lühi- kui ka visuaalseid redigeerijaid, mõistsite, et see täideti mõlemal korral.

Lühikoodi teksti kuvamiseks kasutage kahekordset sulgu: [[lühikood]]

Kui soovite kuvada algus- ja lõpumärgenditega lühikoodi, kasutage ainult esimest ja viimast kahekordset sulgu: [[kaardid] New York, USA [/ kaardid]]

Tekstiredaktoris töötades saate ka nurksulud nende koodidega asendada. Niisiis võite “[” asemel kasutada “[” ja “]” asemel “]”. Näiteks: [lühinumber ja nr 93; kuvab ka lühikese koodi ilma seda käivitamata.

Kuidas luua lihtne lühikood

Kui kirjutate WordPressis iga päev artikleid, on kordi, kui korrake ennast ja peate midagi ikka ja jälle kirjutama. Pole tähtis, kas see on veebisaidi URL, pikk lause või võib-olla mõni HTML-kood, mida pidevalt nullist kirjutate, peaksite kaaluma selle jaoks lühikoodi kirjutamist.

Ja selle lihtsa funktsiooni abil ei pea te olema programmeerija või isegi ei palgata seda, et asi teie jaoks lihtsaks teha. Järgige järgmisi samme ja tehke endale kohandatud lühinumber:

 1. Avage menüü Appearance -> Editor välimus function.php
 2. Pange järgmine kood faili lõppu:
 3. funktsioon fsg_shortURL () {
  naasta 'http://www.firstsiteguide.com';
  }
  add_shortcode ('fsg', 'fsg_shortURL');
 4. Minge tekstiredaktorisse ja tippige [fsg] et saada URL lühikoodi asemel

See polnudki nii raske, eks?

Täiustatud näide: lisage pildi lühikood

Paigutades funktsiooni.php järgmise koodi, saate luua kohandatud laiuse ja kõrguse atribuutidega pildi paigutamiseks lühikoodi:

 1. Minge faili function.php
 2. Kleebi järgmine kood:
 3. funktsioon img_shortcode ($ atts, $ content = null) {
  
  väljavõte (shortcode_atts (
  massiiv (
  'laius' => '',
  'kõrgus' => '',
  ), $ atts)
  );
  tagasi '';
  }
  add_shortcode ('img', 'img_shortcode');
  
  
 4. Ava tekstiredaktor:

Siin saate kasutada [img laius = ‘x’ kõrgus = ‘y’] http: //… [/ img] lühikood, kus “x” ja “y” on numbrid, mis tähistavad laiust ja kõrgust pikslites.

Kui vajate, saate hõlpsalt lisada muid pildiatribuute; vaadake nimekirja kõik W3 koolide pildiatribuudid.

Lühikoodide kasutamine teksti vidinas

WordPressi versiooniga 4.9, mis on välja antud 15. novembril 2017, töötavad lühikoodid automaatselt teksti vidinates. Kuid kui kasutate endiselt WordPressi vanemat versiooni, aitab õppetöö see osa tulemuse saada.

Lühikoodid võivad sisaldada erinevaid funktsioone, mida saate oma WordPressi veebisaidile lisada. Ükskõik, kas olete selle ise loonud või kaasas see äsja installitud teema või pistikprogrammiga, kasutate tõenäoliselt kogu aeg lühikoode. Kuna saate tõesti aega kokku hoida ja neist kasu saada, pole põhjust lühendatud koodide mittekasutamiseks.

Kui olete just hakanud oma WordPressi veebisaiti üles ehitama, võisite kasutada lühinumbreid ainult postituse redigeerijas. Aga, Tõde on see, et saate kasutada lühikoode praktiliselt kõikjal.

Näiteks kui kasutate 5-sekundilist Google Maps PRO-i pistikprogrammi, mis võimaldab teil vaevata luua kaarte, millel on lugematu arv nööpnõudeid, võiksite sisestada kaardi lühikoodi abil otse oma tekstvidinasse ja kuvada ühe asukoha asemel külgribal oma asukohta. postitada. Kuid kui teie teema ei toeta vidinate lühikoode, peate selle funktsiooni ise lubama ja seda näitame selles artiklis.

Kui peate oma PHP-failides kasutama lühinumbrit (näiteks kui soovite käivitada koodi oma päises.php-failis ja käivitada lühikoodi kõikjal, kus päis asub), saate seda hõlpsalt mähkida, kasutades koodi ümber . Kuid kui olete proovinud oma tekstvidinas kasutada lühinumbrit, nagu ülaltoodud näites, siis pidite pettuma, sest see lihtsalt ei tööta ja vidin kuvab lühikoodi, mitte selle sisu. Kui teie teemal see funktsioon juba registreeritud pole, peate selle ise lubama.

Seega, kui soovite, et saaksite lühikese koodi teksti vidinasse panna ja käivitada, ärge muretsege; saate selle mõne sekundi jooksul toimima panna:

 1. Ava funktsioonid.php
 2. Kopeerige ja kleepige järgmised kaks rida:
 3. add_filter ('widget_text', 'shortcode_unautop');
  add_filter ('vidina_tekst', 'do_shortcode');
 4. Salvesta muudatused

Ehkki tegelikult piisab lühikoodi toimimiseks ainult teise rea kasutamisest, soovite esimest rida kasutada, et vältida WordPressi automaatse lõigu sisestamist ja siltide katkemist seal, kus loote alateadlikult reavahetusi, vormindades teksti vidinas . Igaks juhuks, kui paned lühikese koodi eraldi reale, unautop eemaldab need lõigumärgendid ja lühinumber töötab nagu võlu.

Nüüd saate navigeerida Välimus -> Vidinad ja lohistage teksti vidin sinna, kuhu soovite. Lõppude lõpuks, kui kirjutate lühikese koodi otse oma teksti vidinasse (mis on loomulikult teie saidil registreeritud), siis see käivitub täpselt nii, nagu postituse redigeerijasse trükiti..

Samamoodi saate PHP-koodi käivitada ka oma tekstvidinast. See oli piisavalt lihtne, kas pole? Nautige oma lühikoode.

Lühikoodid on kõikjal

Kui alles alustate WordPressi ajaveebi loomist, võivad lühikoodid tunduda ülearused ja raskesti mõistetavad. Enamasti on lühikoode võimalik vältida pistikprogrammi kasutajasõbraliku liidese abil. Kuid ajaveebiga rohkem tegeledes ja rohkem pistikprogrammide kasutamist alustades saate aru lühikoodide tegelikust võimsusest.

Nende kasutamine muutub rutiinseks ja harjub iga uue loodud postituse korral ruudukujuliste sulgude kirjutamisega kiiresti. Nii et võta mõni minut ja kasuta seda artiklit põhitõdede õppimiseks.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map