Kuidas luua oma WordPressi veebisaidi jaoks XML-saidikaart

xml-sitemap.png


Saidikaart, nagu selle nimigi juba viitab, on teie saidi kaart. Täpsemalt öeldes on saidiplaan kõigi teie veebisaidil leiduvate lehtede loend.

Mõnikord saab selle loendi oma saidi struktuuri kuvamiseks käsitsi luua. Oma lehtede loendi kuvamisega saate näidata oma peamisi kategooriaid ja nende alamkategooriaid, et kasutajad saaksid ringi liikuda. See meetod oli minevikus palju populaarsem; ikkagi on saidiplaan olemas kõigil hästi korraldatud veebisaitidel, kuid pisut teistsugusel kujul.

Saidikaardi käsitsi loomise ja kõigi lehtede käsitsi linkimise asemel lubab tänapäeva tehnoloogia teil seda automaatselt teha. Selle asemel, et külastajale saidiplaani näidata, peaksite oma navigeerimise paremini korraldama ja kasutama saidiplaani ainult otsingumootorite jaoks.

Otsimootoritele saidiplaani loomisel teevad seda WordPressi pluginad. HTML-i asemel kirjutatakse dokument XML-vormingus ja saidikaart on teie saidi väga oluline osa. Kui olete koostanud saidiplaani, on teie otsingumootorid nagu Google ja Bing teie saidi indekseerimise tõhusamad. Kuna see loend räägib otsimootorite robotitest teie veebisaidi struktuuri kohta, teab ta täpselt, mida otsida. Selle tulemuseks on parem SEO, mis tähendab, et inimesed jõuavad teie saidile otsingumootorite kaudu hõlpsamini.

WordPressis on saadaval palju pistikprogramme, mis saavad teha sama tööd ja luua teile saidikaardi. Pole tähtis, kumma valite, kuid soovitame teil jääda ainult ühe pistikprogrammiga. Mitme pistikprogrammi kasutamine võib segi ajada nii WordPressi kui ka otsingumootorid ning kui te loote mitu saidiplaani erinevate pistikprogrammidega, saate asja hullemaks muuta. Järgmistes ridades näitame teile kohe kahte populaarset saidiplaani pistikprogrammi.

Google XML-i saidiplaanid

HIND: tasuta


Peaaegu 18 miljoni allalaadimise ja üle miljoni aktiivse installimisega on see lihtne pistikprogramm kindlasti üks töö populaarseimaid. Seda mitte sellepärast, et see pistikprogramm annab teile hulgaliselt valikuvõimalusi, vaid sellepärast, et selle abil saate sekunditega alustada. Saidikaardi loomiseks peate pistikprogrammi installima vaid järgmiselt.

 1. Minge jaotisse Pistikprogrammid -> Lisa uus
 2. Otsi: “Google XML saidiplaanid”
 3. Installige ja aktiveerige pistikprogramm
 4. Liikuge jaotisse Seaded -> XML-saidikaardid

Pistikprogrammi seadete juurde jõudes märkate, et teie saidiplaan on juba loodud. Pistikprogramm seob teid oma saidiplaaniga, mille võite oma brauseris testimise eesmärgil avada.

Ehkki olete sõna otseses mõttes mõne sekundiga valmis, annab Google XML-i saidiplaan teile võimaluse oma saidikaardi üksikasjalikult seadistada. Kui sirvite seadeid, märkate, et saate valida, milliseid otsingumootoreid kaasata, siis saate valida lehti, mida te oma saidikaardil ei soovi (ja palju muud).

Google XML-i saidiplaanide suurepärane asi on see, et see jätkab teie saidikaardi värskendamist automaatselt. Kui lisate lehe, lisab pistikprogramm selle teie saidikaardile. Kui kustutate ühe, siis hõlmab pistikprogramm teid ja teeb sama XML-failis.

Yoasti SEO

HIND: tasuta


See pistikprogramm on WordPressi üks populaarsemaid pistikprogramme. Selle peamine eesmärk on parema SEO saavutamiseks teie sisu juhtida, kuid selles artiklis ei käsitleta Yoasti SEO üksikasju. Kuna pistikprogramm on nii populaarne, on väga tõenäoline, et olete selle ka oma WordPressi installinud. Ja mis puudutab saidiplaane, siis pole vaja täiendavaid pistikprogramme installida, kuna Yoasti SEO pakub teile moodulit, mis vastutab teie saidiplaani eest. Nii et kui teil on pistikprogramm installitud, saate oma saidiplaani luua järgmiselt:

 1. Liikuge jaotisele SEO> XML-saidikaardid
 2. Genereerige oma saidiplaan

Nagu me teile ütlesime, on saidiplaani loomine tõesti lihtne ja seal on palju muid pistikprogramme, mis teevad ära suurepärase töö. Pole tähtis, kumba sa saidikaardi genereerimiseks kasutasite, nüüd peate otsimootoritele teatama, kus see saidiplaan asub. Järgmistes ridades näitame, kuidas seda Google’i veebimeistri tööriistadesse lisada. Kui te pole ikka veel oma saiti lisanud ja kinnitanud, vaadake, kuidas oma saiti Google Webmasters Toolsile lisada.

 1. Minge Google’i veebihalduri tööriistadesse
 2. Avage oma sait loendist
 3. Minge indekseerimise -> saidiplaanide juurde
 4. Klõpsake nuppu „Lisa / testi saidiplaani“
 5. Sisestage oma saidiplaani asukoht
 6. Klõpsake nuppu Test ja lõpuks nuppu Esita

Olete valmis. Teie saidiplaan on loodud ja Google’it teavitatakse sellest. Jätke XML-fail oma serverisse ja laske pistikprogrammil oma töö ära teha.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map