Kuidas lisada oma esimene postitus WordPressi õigesse kohta

WordPressi postituste ekraan


Parimast ajaveebiplatvormist WordPressist rääkides koos blogijatega, kes on juba paar aastat kirjutanud, võib WordPressi postituste loomine tunduda triviaalne. Tõde on see, et saate oma esimese postituse väga kiiresti avaldada. Kuid kui soovite seda teha õigesti, on asju, mida peaksite algusest peale uurima. Aitame teid selles aidata.

Kuigi mõlemad WordPressi redigeerijad (visuaalne ja tekst) näevad välja üsna intuitiivsed, võivad mõnikord isegi kogenumad kasutajad hätta jääda. Mõnikord, isegi kui olete avaldanud kümneid artikleid, ei leia te seda postituse jaoks vajalikku funktsiooni. Muudel puhkudel on teil üllatus, kui leiate valiku, mis istus kogu aeg teie ees.

Kui olete just õppinud WordPressi ajaveebi loomist ja hakkate kirjutama oma esimest WordPressi postitust, olete õiges kohas. Selles artiklis näitame teile kõike, mis postitusekraanil saadaval on.

 1. Kuidas lisada esimest WordPressi postitust
  1. Pealkiri ja püsilink
  2. Sisuala – visuaalne ja tekstiredaktor
  3. Kuidas visuaalset redaktorit välja lülitada
  4. Muretu kirjutamine
  5. Lisage meedium
 2. Avaldamisvalikud
  1. Nupp Salvesta mustand
  2. Eelvaate nupp
  3. Olek
  4. Nähtavus
  5. Avaldage kohe, postitage ajakava või ajakohastage seda
  6. Teisalda prügikasti
  7. Avalda
 3. Vormingud
 4. Kategooriad
 5. Sildid
 6. Esiletõstetud pilt
 7. Ekraani valikud
  1. Katkendid
  2. Saada tagasitulek
  3. Kohandatud väljad
  4. Arutelu
  5. Nälkjas
  6. Autor
  7. Paigutus
  8. Täiendavad sätted ja valikud
 8. Järeldus

Kuidas lisada esimest WordPressi postitust

Pärast WordPressisse sisselogimist vaadake ekraani vasakut serva. Administraatori menüüs on Postita menüü üksus otse all Armatuurlaud üks.

Esimese postituse kirjutamise alustamiseks hõljutage hiirekursorit (või klõpsake) Postita üksus. Seejärel valige „Lisa uus”. 

Teise võimalusena saate uue postituse luua, valides Uus -> postitus administraatori ribalt.

Mõlemad valikud viivad teisele lehele, kus saate oma esimest artiklit kirjutada ja redigeerida.

Postituse pealkiri ja püsilink

Uue lehe esimene element on postituse pealkiri. Ilma konkreetsete võimalusteta peate siin hakkama kirjutage oma artikli pealkiri. Tehniliselt on võimalik see väli tühjaks jätta, kuid sel juhul lisab WordPress teie pealkirjaks automaatselt atribuudi (ilma pealkirjata). Just kasutajakogemuse seisukohast soovitame kirjutada avaldatava postituse jaoks alati kohandatud pealkiri.

Niipea kui pealkiri kirjutatakse ja keskendute sisukastile, Permalinki seaded ilmub pealkirjavälja alla. Kui te pole oma püsilinki struktuuris midagi muutnud, aitab see teil lihtsalt oma uue postituse täpset URL-i näha. Kui kopeerite selle URL-i, võite selle saata oma sõpradele, postitada sotsiaalmeedias või kasutada mujal mujal postitusele otsese juurdepääsu saamiseks pärast selle avaldamist..

Juhuks, kui teil on kohandatud püsilinki struktuur, klõpsates selle kõrval oleval nupul “redigeeri” saate muuta püsilinki viimast osa kõigele, mis sulle meeldib.

Sisuala – visuaalne ja tekstiredaktor

Sisuala WordPress

Pealkirjavälja all ootab sisendikast teie sisendit. See on ala, kuhu peaks kirjutama teie esimene WordPressi postitus. Sõltuvalt toimetajast võivad asjad natuke teistmoodi välja näha. Järgmises segmendis kuvame teile kõik lehel saadaolevad elemendid.

Visuaalne vs tekstiredaktor

Visuaalne toimetaja on algajasõbralikum. See võimaldab teil keskenduda sisule ja kasutada teksti stiilimiseks vorminuppe nagu kõigi tekstitöötlusprogrammide puhul. Teisest küljest on tekstiredaktor arendajasõbralikum. See annab teile õiguse kirjutada ja lisada koodi otse redaktorist.

Ehkki redigeerijate vahel vahetamine on võimalik lihtsalt sisuala parempoolsest servast parema vahekaardi valimisega, pole soovitatav seda teha. Toimetajate muutmine võib teie vormindamise segadusse ajada. Näiteks kui loote tekstiredaktoris nummerdatud loendi ja vahetate seejärel visuaalse loendi, tõstab WordPress loendit üles, lisades täiendavaid HTML-silte. Kui teil pole HTML-i kasutamise kogemust, soovitame teil jääda visuaalse redaktori juurde.

Mis tahes redaktoris töötades saate kiiremini ja tõhusamalt töötada kiirklahvide abil. Näiteks vajutage valitud teksti paksuks muutmiseks klahvikombinatsiooni CTRL + B.

Kuidas visuaalset redaktorit välja lülitada

Visual Editori väljalülitamine WordPressis

Ehkki tekstiredaktorit pole võimalik sulgeda, saate visuaalse selle hõlpsalt välja lülitada. Selleks minge palun lehele Kasutajad -> teie profiil mis avab teie profiili seadete lehe. Valige jaotises Isiklikud suvandid esimene suvand „Keela kirjutamise ajal visuaalne redaktor”. Ärge unustage, et kerige alla ja klõpsake muudatuste salvestamiseks nuppu Uuenda profiili.

Nüüd on teil ainult tekstiredaktor ja te ei pea muretsema, et kogemata redaktorite vahel vahetada.

Muretu kirjutamine

Uue artikli kirjutamise ajal ei tohiks te oma sisu kaotamise pärast muretseda. Algselt, WordPress salvestab automaatselt kogu postituse sisu teile iga 60 sekundi tagant. Igaks juhuks, kui unustate edasiliikumise käsitsi salvestada, on hea teada, et WordPress sai teie selja.

Lisage meedium

Lisage meedium

Sisuruumi (ja otse pealkirja all) peal klõpsake avamiseks suurt nuppu „Lisa meedia” Meediumikogu. Siin saate valida varem üles laaditud pilte, lisada uusi, luua galeriisid ja palju muud.

Avaldamisvalikud

WordPressi avaldamisvalikud

Postitusekraani paremas servas ootavad teie tegevust mitmed avaldamisvõimalused. Vaatame lähemalt kõiki võimalusi, millega töötate.

Nupp Salvesta mustand

Kui klõpsate nupul Salvesta mustand, salvestab WordPress lehel kõik, mida olete seni teinud. See hõlmab sisu ja kõike ümbritsevat, mille olete täitnud või valinud (nt kategooriad, sildid ja nii edasi).

Eelvaate nupp

Eelvaate nupp avab teie brauseris uue vahekaardi või akna ja see näitab teile, kuidas teie artikkel praeguses etapis välja näeb. See on milline näeks postitus kõigile välja kui kavatsete selle avaldada.

Pange tähele, et eelvaate URL erineb algselt avaldatud postitusest. Ka, eelvaate link ei tööta sisse logimata kasutajate jaoks. Ehkki eelvaateid on võimalik avalikkusele kättesaadavaks teha, peate selle toimimiseks installima täiendavad pistikprogrammid.

Olek

Postituse olek

Töötades endiselt teie artikli kallal, vaikimisi seatakse olek mustandiks. Kui muudate oleku väärtuseks „Ülevaatuse ootel”, saate oma töökaaslastele öelda, et olete postitusega töö lõpetanud, ja lubada toimetajatel see üle vaadata ja kinnitada. Olekute muutmine on meeskonnas töötamise kohustuslik funktsioon.

Kui olete postituse avaldanud, muutub staatus automaatselt „Avaldatud”. Juba avaldatud postituste olekut on võimalik muuta siit, nii et saate soovi korral isegi postituse avaldamise tühistada.

Nähtavus

Postituse nähtavus

Teie uuel postitusel võib olla kolm erinevat nähtavuse olekut.

 1. Avalik – laske kõigil näha teie uut artiklit. Kui märgite valiku postituse kleepimiseks avalehele, kuvatakse see konkreetne postitus alati teie ajaveebiloendi ülaosas. Seda nimetatakse ka a kleepuv postitus.
 2. Parooliga kaitstud – sisestage postituse parool. Ainult inimesed, kes sisestavad õige parooli, näevad artikli sisu.
 3. Privaatne – Kui avaldate postituse privaatselt, näevad seda ainult sisse logitud kasutajad, kellel on redigeerimise õigused.

Avaldage kohe, postitage ajakava või ajakohastage seda

Postituse avaldamise kuupäev ja kellaaeg

Vaikimisi seab WordPress kõik postitused kohe avaldamiseks. Kui klõpsate selle valiku kõrval oleval lingil „Redigeerimine”, võib artikkel olla kavandatud avaldamiseks või mis tahes kuupäevale minevikus määratud.

Teisalda prügikasti

Kui otsustate kustuta postitus mida praegu redigeerite, klõpsake lihtsalt suvandil Teisalda prügikasti. Kui klõpsate linki kogemata, ärge muretsege; WordPress võimaldab teil muudatused järgmiselt ekraanilt tühistada. Ka teie postitus jääb 30 päevaks prügikasti. Sel perioodil saate asjade korras hoidmiseks alati selle taastada või jäädavalt kustutada.

Avalda

Viimaseks on sinine nupp „Avalda” muudab teie postituse avalikuks. Vaikimisi nupul klõpsamine muudab teie postituse hetkega reaalajas ja kõik saavad seda näha. Kuid kui klõpsate nupu kõrval oleval lingil „Muuda”, saate ajastatud postituse ajastada või luua.

Vormingud

Vaikimisi lubab WordPress mis tahes teema jaoks kasutada kümmet erinevat postitusvormingut. Sõltuvalt installitud teemast võib teil vahepeal olla kümme, mitte ühtegi või midagi. Need vormingud võimaldavad teil seda teha muutke oma postituse paigutust. Ehkki postitust kuvatakse vormingut muutes teisiti, jääb sisu samaks.

Need on kümme WordPressi vaikimisi postitusvormingut:

 • Standard – postituse vaikevorming
 • Kõrvalt – pealkirjata sisu
 • Galerii – kõige parem kasutada pildigalerii kuvamisel
 • Link – kasutage linki teisele veebisaidile postitust
 • Pilt – näidata ühte pilti
 • Tsitaat – kuvada tsiteeritud sisu
 • Olek – avaldage lühike olekuvärskendus
 • Video – ühe video või esitusloendi postitamine
 • Heli – kasutage helifaili või esitusloendit (sobib taskuhäälingusaadete jaoks)
 • Vestlus – näidata vestluse ärakirja

Kategooriad

WordPressi kategooriad

Lisage oma uus postitus varem loodud kategooriasse või genereerige uus, klõpsates loendi all oleval lingil. Saate valida kategooria loendist või vaadata enim kasutatud kategooriaid.

Sildid

WordPressi sildid

Kirjeldage oma postitust ühe või mitme sildiga. Sildide kirjutamisega otsib WordPress automaatselt varem kasutatud silte. Kui soovitusi ei ilmu, lisage uus silt, klõpsates nuppu „Lisa“ või vajutades sisestusklahvi.

Kui olete rohkem visuaalset tüüpi, võite klõpsata alloleval lingil „Valige enim kasutatud siltide hulgast”. See avab siltide loendi, kus suurimad tähistavad silte, mida kasutasite kõige sagedamini, väikseimad on sildid, mida kasutasite harvemini.

WordPressi esiletõstetud pilt

Esiletõstetud pilt (tuntud ka kui postituse pisipilt) on üks pilt, mis tähistab teie postitust. Varem lubasid seda võimalust kasutada ainult mõned teemad. Täna toetavad peaaegu kõik WordPressi teemad esiletõstetud pilte.

Sõltuvalt kasutatavast WordPressi teemast ilmub esiletoodud pilt pärast selle avaldamist teie postituse peale. Seda kuvatakse ka teie avalehel, ajaveebis ja muudes kohtades, kus teie teema kuvab postitusi.

Postituse esiletõstetud pildi lisamiseks klõpsake linki „Määra esiletoodud pilt”. Valige sellest uuest aknast pilt, mille olete juba üles laadinud, või lisage oma arvutist uus pilt.

Ekraani valikud

WordPressi ekraanivalikute postituse redigeerija

Praegu võib tunduda, et kõigi postitusekraanil saadaolevate valikutega oleme tehtud. Aga kui sina kerige lõpuni üles, näete vahekaarti Ekraani valikud. Sellel klikkides langeb teie lehe ülaosast mõni valik.

Vaikimisi on kastid Formaat, Kategooriad, Sildid ja Esiletõstetud pilt juba valitud. Nagu näete, oleme need just need, mis me just koos läbi käisime. Kuid veel paar kasti istuvad tühjana. Nende kontrollimisel kuvatakse teie sisuredaktori all uued valikud. Vaatame kiiresti kõik võimalused ja selle, mida nad saavad teie heaks teha.

Katkend

WordPressi väljavõte

Väljavõtted on lühikokkuvõtted, mille peate käsitsi kirjutama. Sõltuvalt kasutatavast teemast saate oma kodulehel kuvada katkendeid, kus kuvatakse kõik uusimad postitused. Kui te ei kasuta neid käsitsi kirjutatud väljavõtteid, võtab WordPress automaatselt teie postituse paar esimest lauset, et luua sellest väljavõte, millal ja kus vaja.

Saada tagasitulek

Saatke tagasilööke

Kui sisestate sellele väljale veebisaitide URL-id, saadab WordPress neile teatise. Nii saavad administraatorid teada, et lingisite nende konkreetsete postituste kaudu nende saitidega. Kui lingite mõne teise WordPressi saidiga, ei pea te midagi tegema – WordPress saadab lingitud ajaveebile automaatselt tagasihelistamise ja teeb sama teatise.

Kuna tagasilükke ja tagasilükkamisi kasutatakse rämpsposti jaoks sageli valesti, lülitavad paljud blogijad need täielikult välja. Seega, kui otsustate saata jälitusrakenduse, ärge imestage, kui see kasutaja seda kunagi ei saa.

Kohandatud väljad

Kohandatud väljad

Mõnikord võivad WordPressi teemad olla kasutage kohandatud väljad, et võimaldada mõne täiendava teabe lisamist postitusse. Sõltuvalt kasutatavast teemast võib saadaolevaid kohandatud väljad olla kümneid. Kuna kohandatud väljad saab programmeerida tegema teie postitusega praktiliselt ükskõik mida, saavad nad selle kirjeldamiseks lihtsalt lisateavet lisada või saavad seda täielikult muuta.

Näiteks kui kasutate toidublogi jaoks mõeldud professionaalset teemat, võiksite lisada kohandatud välja, kus menüü või retsept kuvatakse ainult sellel konkreetsel postitusel.

Arutelu

Arutelu

Vaikimisi lubab WordPress iga teie postituse kohta kommentaare. Aga kui soovite lülitage ainult selle postituse kommentaarid välja, see on koht valiku tühjendamiseks. Siin saate keelata ka raja- ja tagasilükkamise.

Nälkjas

WordPressi postitus

Slug on URL-i osa, mida saate redigeerida. See on sama variant, mida pealkirja all näidatakse.

Autor

WordPressi postituse autor

Kui see on teie esimene postitus, on tõenäoline, et teil on ainult üks kasutajakonto – oma. Kuid millalgi tulevikus, kui teil võib olla mitu kontot, on see õige koht vahetage postituse autorit. WordPress valib artikli autoriks automaatselt teie konto, kuid kui soovite seda muuta, valige lihtsalt loendist uus kasutaja.

Paigutus

Pärast lahtrite valimist, mida soovite postitusekraanil näha, võimaldab paigutus teil neid kuvada 1 või 2 veerus. Soovitame teil proovida mõlemat võimalust, et näha, milline neist sobib teile paremini.

Kui otsustate minna ainult ühe veeruga, võtke arvesse, et kõik, mis vaikimisi oli ekraani paremas servas, kuvatakse nüüd allpool oleva sisutoimetajana.

Asetades kursori suvalise kasti ülemisele osale, saate kogu sektsiooni lohistada teise saadaolevasse kohta. Elementide teisaldamise abil saate kogu paigutuse ümber korraldada.

Täiendavad sätted ja valikud

Ekraani suvandite vahekaart võimaldab teil keelata täiskõrguse redigeerija ja häireteta funktsioonid. Vaikimisi on need sisse lülitatud, nii et saate muutke sisuala suurust, ja lubada tähelepanu hajutamise funktsionaalsus mis avab redaktori täisekraanil, peites kõik muud valikud.

Te peaksite teadma, et postiekraani valikuid ja funktsioone on võimalik laiendada, installides täiendavaid pistikprogramme. Enamasti on teemal juba kohandatud kastid ja funktsioonid. Isegi kui te alles alustate, võib sellel ekraanil olla teie saidile ainulaadseid lisavalikuid. Ärge kartke neid uurida.

Järeldus

Ehkki uue postituse kirjutamisel on üsna palju valikuid ja elemente, loodame, et nende hulk ei hirmutanud teid. Pärast selle artikli läbimist peate lihtsalt hakkama kirjutama. Pärast mõnda edukalt loodud ja avaldatud artiklit saate oma tööpiirkonda kohandada ning olete iga uue lisatud postituse korral kiirem.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map