Kuidas lisada Google Analytics WordPressi veebisaidile

Kuidas lisada Google Analytics WordPressi veebisaidile


Olgu tegemist ajaveebi, lihtsa isikliku veebisaidi või äriportfelliga, mida WordPressiga loote, teete seda põhjusel. Tahad, et inimesed saaksid pääseda sisule, mille olete Internetis esitanud. Ilma vaatajaskonnata ei täida teie veebiprojekt oma eesmärki. Nii et ühel või teisel viisil peate hakkama mõistma inimesi, kes teie domeeni külastavad.

Kes on need inimesed, kes teie saidi avasid? Kui paljud neist külastavad teie saiti kuu jooksul? Kas nad tulevad tagasi ja kui kaua nad teie saiti lahti hoiavad? Kas need pärinesid otsingumootorist, suhtlusvõrgustikust või sisestasid nad aadressi käsitsi? Need on vaid mõned olulised küsimused, mida iga veebisaidi omanik peaks endalt regulaarselt küsima.

Küsimuste esitamine on lihtne osa; aga kuidas sa neile vastad?

Mis on Google Analytics??

Ülaltoodud küsimustele saate vastata tasuta Google’i teenusega. Google Analytics on väga võimas (see on endiselt alahinnatud) veebianalüütika tööriist, mis saab jälgida veebisaidi ja kõigi selle osaks olevate külastajate käitumist. Ehkki see pole ainus omalaadne, on Google Analytics selle töö jaoks kindlasti üks populaarsemaid analüüsivahendeid. Inimesed kasutavad seda kogu maailmas, et saada saitide statistika kohta, alates lihtsatest ajaveebidest kuni ettevõtete portaalideni, mis genereerivad miljoneid igakuiseid kasutajaid.

Teenus võeti kasutusele 2005. aastal. See pakub lugematuid aruandlusvahendeid; alates reaalajas külastajate, asukohtade ja tehnoloogia kuvamisest kuni e-kaubanduse andmeteni, mis võimaldavad jälgida müügi arvu.

Kuidas see töötab?

Google Analytics nõuab, et kõik avaksid tasuta konto, millel on kordumatu jälgimise ID-kood. Pärast koodi paigutamist saidile käivitatakse Google Analytics iga kord, kui külastaja laadib mõne seotud lehe.

See jälgimiskood töötab siis klientide brauserites ja jälgib käitumist. Ehkki paar aastat tagasi polnud see võimalik, saadetakse andmed tavaliselt reaalajas teenusele, mis tõlgendab kõiki signaale kiiresti. See võimaldab teil kohe näha, kui palju kasutajaid teie saiti laadib, ja kõiki üksikasju nende külastuse kohta.

Soovituslik lugemine: Google Analyticsi algaja juhend

Kuidas Google Analytics oma saidile lisada

Enne kui saate oma saidile jälgimiskoodi paigutada, peate looma Google Analyticsi konto:

 1. Liikuge lehele Google Analytics
 2. Logige sisse oma Gmaili kontoga
 3. Klõpsake nuppu „Registreeru”
 4. Valige suvand „veebisait”
 5. Sisestage teave, näiteks oma konto nimi, veebisaidi nimi, URL, riik ja ajavöönd
 6. Nõustuge tingimustega

Pärast toimingute tegemist peaks konto olema valmis ja nüüd saate seda oma veebisaidiga ühendama hakata. Nagu WordPressi kõigega, saate ka selle töö teha mitmel erineval viisil. Selles artiklis tutvustame teile kahte erinevat tehnikat Google Analyticsi lisamiseks oma WordPressi saidile.

1. Kasutage Google Analyticsi lisamiseks WordPressi pistikprogramme

Kui soovite Google Analyticsi kaudu vaid põhilist jälgimisteavet, on käsitsimeetodid suurepärased. Kuid kui soovite statistikat igapäevaselt jälgida, võib pistikprogramm olla parem valik. Google’i jälgimisteenusele on pühendatud mitu hämmastavat WordPressi pistikprogrammi. Need aitavad teil seda saiti koodiga segamata ühendada ja pakuvad ka lisafunktsioone, mis teile tõenäoliselt meeldivad.

Pistikprogrammi abil võib teie WordPressi juhtpaneelil olla Google Analytics. Seega võite ametlike teenuslehtede alati avamise asemel näha kõige asjakohasemat statistikat otse oma WordPressi administraatori lehelt.

Google Analyticsi juhtpaneel WP-le (GADWP)

HIND: tasuta

Rohkem kui miljon aktiivset kasutajat on see kõige populaarsem WordPressi pistikprogramm, mis saab teie saidi ühendada populaarse Google’i jälgimisriistaga. Numbrid ei üllata, kui mõistad, et see on nii on loetletud kui Google Analyticsi ametlik partner.

See võimaldab teil lisada jälgimise ID-koodi, millest me rääkisime, ja installida ka a armatuurlaua moodul et saaksite statistikat jälgida otse saidilt.

GADWP ulatub veelgi kaugemale kui lihtsalt teenuse ühendamine. Tänu oma lisafunktsioonidele saate seda teha analüüsida saiti muude kõrgetasemeliste andmekogumite kaudu. See tähendab, et saate sündmusi ja segmente vaadata otse armatuurlaualt.

Vaatame nüüd, kuidas pistikprogramm installida ja teenusega ühendust luua:

 1. Minema Pistikprogrammid -> Lisa uus
 2. Otsige märksõna „Google Analyticsi juhtpaneel WP-le”
 3. Installige ja aktiveerige pistikprogramm
 4. Leidke vasakust servast Google Analyticsi menüüelement ja avage Üldised seaded
 5. Klõpsake nuppu „Luba pistikprogramm”
 6. Klõpsake linki „Hangi pääsukood”
 7. Valige uues aknas oma Google Analyticsi konto ja lubage pistikprogrammile juurdepääs
 8. Kopeerige loodud kood
 9. Minge tagasi pistikprogrammi juurde ja kleepige pääsukood

Kui Google Analyticsi konto on õigesti seadistatud, peaksite nägema selle konto saadaolevate aruannete loendit (kui teil on uus konto, on teil loendis ilmselt ainult üks üksus). Pärast seda saate hakata pluginat kasutama, sätteid muutma ja statistika muudatusi jälgima.

Google Analyticsi juhtpaneel GADWP-s

Esimese visuaalse aruande nägemiseks liikuge lihtsalt oma WordPressi juhtpaneelile, kus näete graafikut statistikaga viimase kolmekümne päeva kohta. Muljetavaldav, kas pole??

NK Google Analytics

HIND: tasuta

Üks sellistest pistikprogrammidest on tasuta NK Google Analytics. Kuna oleme juba samm-sammult juhendvideo loonud, vaadake palun ülaltoodud pilti ja õppige, kuidas pistikprogrammi installida ja oma isikliku Google Analyticsi kontoga ühendada.

Muud pistikprogrammid

Selles artiklis oleme maininud ainult kahte WordPressi pistikprogrammi. Ainult selleks, et teile rohkem võimalusi pakkuda, võite heita pilgu ka teistele populaarsetele lahendustele, näiteks:

2. Lisage kood käsitsi

Kui soovite vaid teenuse oma saidiga ühendada, siis piisab käsitsi kasutamisest. Kuigi te ei pea täiendavaid pistikprogramme installima, ei saa te ka statistikat otse saidilt jälgida. Selle asemel peate analüüsi alustamiseks alati minema Google Analyticsi lehtedele.

Soovitame seda meetodit kasutada ainult siis, kui teate koodi ja WordPressi mallide käsitsemist. Kuna peate faile värskendama, riskite teha vigu ja pidurdada oma saiti. Kui te ei tööta lapseteemaga, võite koodi kaotada kohe, kui värskendate oma aktiivset WordPressi teemat.

1. meetod

Google Analyticsi kood tuleb paigutada päise.php-faili, mis laaditakse teie saidi igale lehele. Seega on mõistlik faili redigeerida ja kood õigele kohale kleepida:

 1. Minge Google Analyticsi
 2. Kliki Administraator -> Jälgimisinfo -> Jälgimiskood
 3. Kopeerige kogu kood, mis algab ja lõpeb numbriga silt
 4. Minema Välimus -> toimetaja
 5. Leidke fail header.php ja muutke seda
 6. Kleepige jälgimiskood kohe pärast silt
 7. Salvesta muudatused

Google Analyticsi jälgimiskood

Meetod nr 2

Teine meetod võimaldab teil sama koodi oma veebisaidi päisesse lisada faili function.php kaudu:

 1. Minema Välimus -> toimetaja
 2. Muutke faili function.php
 3. Kopeerige ja kleepige järgmine kood:

add_action ('wp_head', 'fsg_googleanalytics');
funktsioon fsg_googleanalytics () {?>

// Kleepige siia oma Google Analyticsi jälgimiskood (see, mis algab ja lõpeb koodigae