Kuidas kohandada oma WordPressi veebisaidi päist

kohanda-wordpress-header.png


WordPressi päis on WordPressi ajaveebi ülaosa ja vaieldamatult kõige olulisem visuaalne element. Kuna see on esimene asi, mida külastajad pärast teie saidi laadimist näevad, on ülioluline, et päise kohandamisel pööraksite pisut täiendavat tähelepanu.

Tavaliselt kuvatakse WordPressi päises pilt või video, mida kasutatakse külastajate tähelepanu köitmiseks. Enamasti võib seal oodata ka navigeerimismenüüd. Kuna sotsiaalmeedia on populaarseks saanud, kipuvad paljud WordPressi kasutajad sinna panema ka sotsiaalseid ikoone, et teised pääseksid kiiremini oma profiilidele.

Kuigi see element on tavaline moodul, mida võib leida kõigilt saitidelt, sõltuvad WordPressi päise funktsioonid ainult teie kasutatavast teemast. Kuigi enamik tasuta ja premium-teemasid võimaldab teil käsitleda pilte ja videoid, mida saate üksikasjalikult reguleerida, ei lase mõned teil päist üldse kohandada. Loodetavasti valisite esimesest grupist hea WordPressi teema ja nüüd olete huvitatud sellest, kuidas oma WordPressi veebisaidi päist kohandada. Kui ei, siis peate redigeerima teemafaile. Selle ümber ei saa kuidagi olla.

Kuidas lisada pilte ja videoid WordPressi päisesse

Toimetaja juurde pääsemiseks liikuge aadressile Välimus -> päis vasakul küljel asuvas WordPressi juhtpaneeli menüüs.

Teine võimalus on leida päise redaktor saidilt Välimus -> kohandamine -> päisekandjad. Kuna valikud sõltuvad igast teemast, pidage meeles, et päise meediumil võib olla erinev nimi või see ei pruugi üldse loendis olla. Selle õpetuse jaoks keskendume suurele kahekümne seitsmeteistkümne teemale.

Päise meedium WordPressis

Esimene asi, mida pärast lingil klõpsamist tuleb tähele panna, on see WordPress avas teie saidi demonstreerimislehe, mille vasakul küljel on kõik võimalused. See võimaldab teil päises muudatusi näha, kui neid teete. Enne uute seadete salvestamist on alati tore näha, kuidas uus pilt või video mõjutab teie avalehte. Otseülevaate abil saate vabalt katsetada erinevate videote ja piltidega, ilma et see mõjutaks teie külastajaid.

Päise video

Videot peetakse piltidest tähtsamaks. Niisiis, kui lisate ühe oma päisesse, asendab see juba olemasoleva pildi. Video saate oma WordPressi päisesse lisada kahel erineval viisil. Tavaliselt on siin lisatud videod helivabad, kuna muidu ärritaks see külastajaid.

Laadige video üles .mp4-vormingus

Meediateegist pärit video kasutamiseks või uue üleslaadimiseks peate kasutama nuppu .mp4 vormingus. See on ainus vorming, mida WordPress praegu aktsepteerib, nii et peate sellele vastama. Kuna seda tüüpi videod võivad saada üsna suureks, on oluline, et te seda teeksite vähendage faili mahtu nii palju kui võimalik. MP4-videost pääseb hõlpsalt üle mõnesaja megabaidi faili kohta ja see on lihtsalt ajaveebi jaoks vastuvõetamatu.

Video soovituslik suurus pikslites sõltub teie teemast. Kahekümne seitsmeteistkümnega on soovitatav, et teie video suurus oleks 2000 × 1200 pikslit.

Kui teil on selline video, klõpsake nuppu „Vali video”. Seejärel valige üks oma meediateegist või laadige üles uus video. Näete tulemusi kohe oma lehel.

Kasutage Youtube’i videot:

Youtube'i video päis

Youtube’is oleva video kasutamine on palju lihtsam. Kui leiate endale meelepärase, kopeerige ja kleepige selle URL vormi. Niipea kui link on kleebitud, laadib WordPress video ja näitab teile oma saidi eelvaadet.

Kui kasutate videot, kasutab WordPress päisepilti varuna.

Mis on varupilt? Kuni video laadimiseni näevad teie kasutajad tavapäraselt selle asukohas tühja kohta. Selle vältimiseks võimaldab varupilt neil pilti näha. Kuna mitte kõik brauserid ei saa videoid reprodutseerida, kasutatakse pilti juhtudel, kui inimesed ei näe teie valitud videot. Seetõttu, isegi kui kasutate videot, on ülioluline, et valite nende servade jaoks päisepildi.

Päise pilt

Vaikimisi näitab WordPress automaatselt päise pilti, millest näete Välimus -> päis toimetaja. Siin näete praegust päisepilti, varem üles laaditud (kui te pole päisepilte üles laadinud, siis te ei näe seda suvandit) ja soovitatud fotot.

Kui te ei soovi päisepilti, klõpsake lihtsalt nuppu „Peida pilt“.

Pildi muutmiseks klõpsake nuppu Lisa uus pilt, mis avab meediumikogu. Siin saate valida fotosid, mille olete juba oma saidile lisanud, või uusi üles laadida.

Lisage WordPressi uus päisepilt

Pärast pildi valimist on seda võimalik kärpida soovitatud mõõtudesse. Kui soovite, et pilt sobiks ideaalselt teie teemaga, soovitame teil selle kärpida. Samuti on soovitatav, et teie kujutisel oleks videol samad mõõtmed (kui muidugi kasutate ühte).

Kui üleslaaditud või soovitatud pilte on rohkem kui üks, võite klõpsata nupul “Juhuslik üleslaaditud / soovitatud päised”. Seejärel valib WordPress juhuslikult teie päise ühe pildi. See on kena võimalus neile, kes soovivad iga paari päeva tagant pilte vahetada.

Ärge unustage oma WordPressi päist

Nii visuaalsest kui ka funktsionaalsest aspektist on WordPressi päis teie ajaveebi oluline element. Seetõttu ei tohiks te selle kujundusest lihtsalt mööda vaadata. Kuna teie teema annab teile õiguse päise üksikasjalikuks kohandamiseks, kasutage videoid ja pilte oma maitse järgi nende saadaolevate valikute abil. Teie kasutajatel on hea meel näha, et olete investeerinud kohandamisse natuke aega.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map