Kuidas kasutada WordPressi meedikogu ja pilte lisada

wordpress-media-library.png


Nagu oma nimest ilmneb, paneb WordPress kirjutatud sõnale suurt rõhku. Kirjutamisel on lõputult võimalusi ja seadeid. Kuid meediafailid, mida võisite oma saidil ignoreerida, on olnud pikka aega. Sest kui mitte millegi muu jaoks, on “pilt väärt tuhat sõna”.

Täna on tavaline, et alustatakse täielikult piltidele ja videotele pühendatud WordPressi ajaveebi, ilma et ajaveebis oleks ühte tavalist postitust. Kuid isegi kui soovite, et külastajad keskenduksid ainult sellele, mida teil öelda on, peate ikkagi töötama meediumifailidega. Igaks juhuks, kui teile isiklikult ei meeldi fotode ja videote lisamine, kaaluge nende kasutamist oma lugejate jaoks. Isegi Google ja muud otsingumootorid annavad teile meediumirikkate artiklite omamise eest lisapunkte. Piltidega on kõik palju parem ja WordPress aitab teil neid artiklitesse lisada.

Varem või hiljem peate hakkama oma veebisaidile pilte lisama. Selles artiklis aitame teid esimeste sammudega – tutvume WordPressi meediumikoguga ja õpime oma esimese pildi lisamiseks WordPressi. Pärast seda saate oma saidil meediumide haldust omandada.

Mis on WordPressi meediateek

WordPressi meedikogu on kõigi meediumifailide (pildid, videod, heli ja muud dokumendid) virtuaalne hoidla, mida saate oma saidil kasutada. See võimaldab teil meediumifaile üles laadida ja hallata, postitustele ja lehtedele sisestada ning liikvel olles isegi kiiresti redigeerida. Ehkki saate töötada erinevat tüüpi failidega, keskendume piltidele.

Laadige üles pilte, videoid ja muid faile

Raamatukogu esmakordsel avamisel ei loendis ühtegi faili. Nii et teie esimene ülesanne on piltide üleslaadimine, et saaksite neid postitustes ja lehtedel kasutada. Pange tähele, et pilte ja muid faile saate lisada ka otse redigeeritavast artiklist. Selle kohta lisateabe saamiseks lugege järgmist osa.

Uute piltide otse WordPressi meediateekisse üleslaadimiseks toimige järgmiselt.

 1. Liikuge lehele Meediumid -> Lisa uus
 2. Klõpsake nuppu „Vali failid” või lohistage pildid aknasse
 3. Kui klõpsasite nuppu, valige arvutist pildid ja muud meediumifailid

Laadige üles pilte, videoid ja muid faile

Alates hetkest, kui avasite pildid arvutist või lohistasite need kriipsukesega kasti, hakkab WordPress faile üles laadima. Sõltuvalt Interneti-ühenduse kiirusest, teie hostiteenuse pakkujast ja failide suurusest võib kuluda keskmiselt paar minutit, kuni WordPress laadib üleslaadimisprotsessi lõpule. Iga fail saab isikliku edenemisriba, et saaksite teada, kui kiiresti (või aeglaselt) seda konkreetset faili üles laaditakse.

Vaikimisi lubab WordPress teil mitu meediumifaili korraga üles laadida. Juhuks, kui see teie jaoks ei tööta, saate alati minna tagasi lihtsamale brauseri üleslaadijale. See töötab isegi vanemates arvutites, kuid võimaldab teil korraga üles laadida ainult ühe meediumifaili.

Meediumikogu

WordPressi meediumikogu

Pärast vähemalt ühe faili üleslaadimist on muudatused nähtavad WordPressi meediateegis. Selle avamiseks liikuge aadressile Meedia -> raamatukogu.

Sellel uuel lehel kuvatakse loetelu kõigist meediumifailidest, mille olete WordPressi üles laadinud. Saate faile näidata loendi- või ruudustiku vaates. Konkreetsete failitüüpide filtreerimiseks valige ainult pildid, videod, heli- või manustamata failid (failid, mis ei kuulu ühelegi postitusele ega lehele). Samuti saate kuvada konkreetsete kuude ja aastate pilte. Kui soovite kustutada mitu pilti, klõpsake nuppu „Hulgi valimine”, valige pildid ja klõpsake nuppu „Kustuta valitud”..

Meediumiteegi parempoolsest küljest leiate lihtsa otsingukasti, mis võimaldab teil raamatukogus pildi leida. Ehkki see võib tunduda ebavajalik, on sellest funktsioonist palju abi, kui kogute raamatukogusse sadu ja tuhandeid faile.

Laadige pildid üles ja sisestage otse oma postitusse

Kuna veedate tõenäoliselt suurema osa ajast uute postituste kirjutamisel, on hea teada, et saate pilte ja muid meediumifaile lisada otse postituse redigeerimise ekraanilt. Siit meediumifaile juhtides saate isegi mõned lisavalikud, nii et vaatame neid.

Kui klõpsate postituse redigeerimise ekraani ülaosas nupul „Lisa meedium”, ilmub uus hüpikaken. Põhimõtteliselt on WordPressi meediateek sama – saate faile üles laadida otse oma arvutist või valida juba teeki üles laaditud pilte.

 1. Pange kursor artiklisse, kus soovite pildi kuvada
 2. Klõpsake ekraani ülaosas nuppu „Lisa meedium”
 3. Laadige pilt üles või valige vahekaardilt Meediumikogu
 4. Vajadusel muutke pilti ja selle üksikasju
 5. Klõpsake nuppu „Lisa postitusse“

Ehkki ekraan näeb välja enam-vähem sama, mille avate WordPressi administraatori menüü kaudu, võite märgata, et vasakul küljel on paar lisalinki. Lisaks piltide sisestamisele saate luua ka galerii, valida selle postituse esiletõstetud pildi või sisestada pildi URL-ist.

Looge galerii

WordPressi galerii

Galerii seadistades saate valida mitu pilti ja lisada need oma postitusse. Seejärel loob WordPress valitud piltide kollaaži ja kuvab need postituse sees. Kui kasutate visuaalset redigeerijat, näete kõiki grupeeritud pilte ja saate neile klõpsata. Sel juhul ilmub kaks uut ikooni, mis võimaldavad teil galeriid redigeerida ja eemaldada.

Kui lülitute tekstiredaktorisse, näete samas kohas [galerii] lühinumbrit. Alates WordPressi versioonist 3.5 saab galerii lühikoodi laiendada paljude parameetritega, nii et saate seda käsitsi muuta. Kuna parameetritega töötamine nõuab mõningast arusaamist lühikoodide toimimisest, jätame selle praegu vahele. Kuid kui soovite funktsiooni kohta rohkem teada saada, lugege selle kohta lisateavet ametlikud WordPress Codexi lehed.

Esiletõstetud pilt

Valige pilt, mis tähistab teie postitust. Sõltuvalt praegu kasutatavast teemast võib see pilt ilmuda postituse pisipildina erinevates kohtades. Samuti kuvatakse see ühe postituse lehel sageli postituse kohal. Kuid jällegi sõltub see väga tugevalt teemast.

Sisesta URL-ist

Kui teil on pilt mõnes teises serveris ja te ei saa või ei soovi seda oma WordPressi saidile üles laadida, saate selle URL-ist sisestada. Selle pildi saamiseks vajate absoluutset teed (täielik lingi aadress). Näiteks pildid / kuidas-kasutada-wordpress-media-library-and-add-images.jpg.

Niipea kui URL on kleepitud, avaneb ka pildi eelvaade. Enne postitusse sisestamist saate muuta ka mõnda detaili.

Enne piltide lisamist URL-ist veenduge, et teil on selleks luba. Paljud fotod on autoriõigusega kaitstud ja nende ilma loata kasutamine tähendab, et te varastate need pildid.

Erinevad pildisuurused

Kui proovite postitusele või lehele pilte lisada, märkate, et WordPress võimaldab teil valida selle mõõtmed. Vaikimisi loob WordPress algse kõrvale kolm täiendavat suurust. Isegi kui laadite üles näiteks HD-pildi, teeb WordPress selle automaatselt kahe järgmise eraldusvõime korral kättesaadavaks, kui kasutate teemat Kakskümmend seitseteist:

 • Pisipilt – 150 × 150 pikslit
 • Keskmine – 300 × 188 pikslit
 • Suur – 525 × 328

Pange tähele, et see suurus võib sõltuda kasutatavast teemast. Samuti saate navigeerimisel valida oma mõõtme Seadistused -> Meediumid WordPressi juhtpaneeli menüüst.

Kuidas redigeerida pildi üksikasju

Redigeerige pildi üksikasju WordPressis

Enne kui jõuame kohta, kus saate pilte kärpida, nende suurust muuta ja redigeerida, vaatame, kuidas mõnda detaili muuta. See aitab teil oma saidil faile korrastada ning külastajale ja otsingumootoritele on kasulik omada kogu lisateavet teie saidi failide kohta.

 1. Valige teegist mõni pilt
 2. Ilmub hüpikaken, mis näitab teile selle pildi üksikasju
 3. Paremalt küljelt leiate teavet, näiteks pildi nimi, faili tüüp, üleslaadimise kuupäev, faili suurus ja mõõtmed
 4. Selle all näete oma pildi URL-i
 5. Kujutise redigeerimiseks muutke selle pealkirja, pealdist, teksti (kuvatakse kasutajatele, kes ei saa fotot avada) ja kirjeldust
 6. Vahetult kirjeldusvälja all näete, milline kasutaja selle konkreetse meediumifaili üles laadis
 7. Lisateabe muutmiseks klõpsake allosas linki „Muuda rohkem üksikasju”

Kuidas pilti redigeerida

Kuidas redigeerida pilte WordPressis

WordPressi arendajad olid piisavalt lahked, et tutvustada funktsiooni, mis võimaldab teil juba WordPressi meediateekisse üles laaditud pilte muuta. Pildiga lisatöö tegemiseks valige lihtsalt üks meediateekide loendist ja klõpsake selle all nuppu „Redigeeri pilti“.

Nüüd saate pilti kärpida, pöörata ja pöörata, ilma et peaksite seda uuesti üles laadima. Samuti on tagasivõtmise ja uuesti tegemise nupud, mis võimaldavad teil redigeerimise käigus tehtud vigu parandada. Ilmselt ei asenda see tööriist Photoshopi, kuid teeb imet väikeste ja kiirete paranduste jaoks.

Pööra

Valitud pildi pööramiseks klõpsake nuppu, et pöörata seda vasakule või paremale.

Kaal

Paremal küljel saate oma pildi jaoks uued mõõtmed sisestada. Laiuse või kõrguse sisestamisel arvutab WordPress automaatselt teise mõõtme, nii et teie pilt säilitab oma kuvasuhte (te ei soovi, et see oleks moonutatud). Kui proovite pilti suurendada, näete kõrval väikest punast hüüumärki, mis näitab, et suurendamine pole võimalik.

Pilte saab skaleerida ainult WordPressis

Kärpima

Kujutise kärpimiseks klõpsake sellel ja lohistage oma valiku tegemiseks. Hoides valiku tegemise ajal all klahvi Shift, saate säilitada kuvasuhte. Kui soovite seda muuta, muutke kuvasuhet ekraani parempoolsest servast. Kasutage ruudukujulise valiku tegemiseks näiteks suhet 1: 1 või muutke see 4: 3, 16: 9 või muuks soovitud väärtuseks. Kui olete oma valiku teinud, saate seda kiiresti reguleerida, valides suuruse pikslites. Minimaalne vahemiku suurus on meediumiseadetes määratud pisipildi suurus.

Rakenda muudatused

Viimane suvand võimaldab teil rakendada muudatusi kõigi piltide suurustes, ainult pisipildis või kõikides, va pisipildis. Näiteks võib teil olla ruudukujuline pisipilt, mis kuvab ainult osa algsest pildist.

Manuse lehed

Kujutise manustamise leht

Alates uue faili üleslaadimisest loob WordPress selle jaoks uue manuse lehe. Sellele lehele pääsete juurde, avades suvalise pildi ja klõpsates parempoolsel valikupaneelil „Kuva manuse leht“.

See leht on nagu iga teine ​​WordPressi leht. Kuid selle käsitsi avaldamise asemel teeb WordPress selle teie eest. Näiteks pildi manuse lehel näidatakse pilti koos kõigi lisaandmetega, nagu pealkiri, kirjeldus, pealdis ja alt tekst.

Saate lehte redigeerida nagu iga teist, omada selle kohta kommentaare ja jagada seda kasutajatega. Lehel kuvatavad andmed sõltuvad WordPressi teemast. Mõni teema võib kuvada rohkem või vähem andmeid.

Pildid on lõbusad

Piltide ja muude meediumifailidega töötamine WordPressis on lõbus. Kuid enne, kui see lõbusaks saab, peaksite õppima, kuidas WordPressi meediumiteegis navigeerida. Loodame, et see artikkel on teile selles abiks olnud ja nüüd teate, kuidas lisada uusi pilte, neid redigeerida ja postitustesse lisada, galeriisid näidata ja manuste lehti lisada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map