Kuidas kasutada WordPressi juhtpaneeli jaotist Tööriistad

wordpress-tools.png


Lisaks WordPressi sätetele, mis sisaldavad praktiliselt kõiki saidi võimalusi, on WordPressi tööriistavööst veel mõned funktsioonid. Kuna need WordPressi tööriistad on ülejäänud seadetest pisut erinevad, on neil administraatori menüüs eriline koht.

WordPressi tööriistade jaotis sisaldab skripte, mida on vaja ainult erakorralistel puhkudel. Sellepärast ei ole neid skripte WordPressiga eelinstalleeritud, vaid need on ainult loendis, et saaksite neid vajadusel hõlpsamini leida.

Saadaolevad tööriistad

Vajutage nuppu Vajutage seda ja Kategooriate ja siltide teisendaja kasutamist, liikuge lehele Tööriistad -> saadaolevad tööriistad.

See jaotis sisaldab vaid kahte skripti, mis peate installima, kui soovite neid kasutada.

Vajutage seda

See lihtne vidin võimaldab teil haarata veebi osi ja luua uut sisu vaid ühe klõpsuga. Teistelt veebisaitidelt teksti, piltide ja videote valimisel lisab vajutus See valiku WordPressi redigeerijasse. Seejärel saab valitud sisu oma saidil hõlpsalt redigeerida ja avaldada.

Pressi installimine on väga lihtne. Lihtsalt lohistage järjehoidjate voldik järjehoidjaribale (tavaliselt asub see teie brauseri ülaosas). Kui te ei saa seda teha, kasutage mõnda muud meetodit:

 1. Klõpsake järjehoidja kõrval olevat nuppu, millel on silt „Press This”
 2. Kopeerige kood
 3. Looge oma brauseris uus järjehoidja
 4. Kleepige kood URL-i väljale

Kui soovite kasutada mobiilseadme nuppu Vajuta seda, kasutage jaotise allosas olevat nuppu, millel on silt „Ava vajuta seda”. Pärast selle laadimist lisage leht oma mobiili järjehoidjatesse.

Nüüd, kui soovite sisu WordPressi redigeerijasse kopeerida, vajutage järjehoidjate vahekaardi nuppu. Vajutage See avab redaktori uuel lehel, kus saate tavalist WordPress-redaktorit kasutada teksti kirjutamiseks ja stiilimiseks, meediumifailide lisamiseks ja postituse haldamiseks nagu iga teinegi. Postitust on lihtne mustandina salvestada või kohe uues aknas avaldada.

Kategooriate ja siltide teisendaja

See tööriist seob teid skriptiga, mis võib teie eest teisendada. Kui olete skripti juba installinud, saate seda käitada. Vastasel juhul laseb WordPress teil teisendaja installida.

Import

Kui olete kasutanud mõnda muud ajaveebiplatvormi ja soovite lülituda WordPressile, vajate tööriista Impordi. See võimaldab teil teistesse ajaveebidesse ja muudele WordPressi saitidele sisu uude üles laadida. Vaikimisi leiate impordi loendist järgmised tööriistad:

 • Blogger – postituste, kommentaaride ja kasutajate importimine Bloggeri ajaveebist
 • Blogroll – linkide importimine OPML-vormingus
 • Kategooriate ja siltide teisendaja – teisendage olemasolevad sildid kategooriateks ja vastupidi
 • LiveJournal – impordi postitused LiveJournalist
 • Movable Type ja TypePad – impordige postitusi ja kommentaare Movable Type või TypePad ajaveebist
 • RSS – postituste importimine RSS-kanalist
 • Tumblr – postituste ja meediumite importimine Tumblrist
 • WordPress – postituste, lehtede, kommentaaride, kohandatud väljade, kategooriate ja siltide importimine WordPressi ekspordifailist

Impordi WordPressi tööriistad

Erinevate WordPressi pistikprogrammide kaudu on saadaval ka muid importimisvalikuid. Kui te ei leia vajalikku, proovige otsida ametlikke WordPressi pistikprogramme hoidla õige importija tööriista jaoks.

Eksport

Ekspordi tööriist võtab sisu praeguselt WordPressi saidilt ja teisaldab selle faili, et saaksite seda mujal kasutada. Eksportida on võimalik:

 • Kogu sisu
 • Postitused
 • Lehed
 • Meediumid

Kui valiksite Kogu sisu, sisaldaks ekspordifail kõiki teie postitusi, lehti, kommentaare, kohandatud välju, termineid, navigeerimismenüüsid ja kohandatud postitusi. Valides suvandi Postitused või Lehed, saate eksportida ainult konkreetseid postitusi autori, kuupäeva ja oleku põhjal. Suvand Meedium võimaldab teil filtreerida faile üleslaadimise aja järgi.

Ekspordi WordPressi tööriistad

Pärast suvandi valimist klõpsake nuppu “Laadi alla eksportimisfail”. Pärast seda, kui WordPress on genereerinud sisuga XML-faili, peaksite selle oma arvutis turvalisse kohta salvestama. See on fail, mida vajate, kui otsustate sisu mõnda teise WordPressi või mõnda muud tüüpi ajaveebisse importida.

Hea on teada, et WordPressi tööriistad on teie jaoks olemas

Pärast WordPressi tööriistade koosseisu nägemist on ilmne, et te ei kasuta neid igapäevaselt. Kas peate seadistama nuppu Vajuta seda või kasutama tööriistu Ekspordi ja importimine, on tõenäoline, et peate neile juurde pääsema ainult üks kord.

Kuid on tore teada, et arendajad olete mõelnud kõigele ja te ei pea jõudma WordPressist väljapoole, et leida teile abiks skripte. Isegi kui teil pole praegu mõnda tööriista vaja, võivad need tulevikus millalgi abi olla. Hoidke nende memo lihtsalt peas või veel parem – lisage see postitus järjehoidjate hulka, et saaksite seda vajadusel uuesti lugeda.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map