Kuidas kasutada vidinaid WordPressi juhtpaneelil

WordPress-vidinad.png


WordPressi vidinad on väikesed sõltumatud komponendid, mis võimaldavad kasutajatel teie WordPressi uue ajaveebi jaoks teatud funktsiooni rakendada. Lihtsalt vidina lubamisega saavad kasutajad laiendada oma blogisid ja näidata täiendavat teavet eelmääratud alade kohta.

Vidinate abil saab igaüks kontrollida teemade funktsioone ilma tehnilisi teadmisi omamata. Kui vidinaid poleks, peate koodi käsitsi ette valmistama, et veebisaidi külgribadel lihtsaid asju näidata. Selle asemel peate tegema vaid lohistades väikesed klotsid sinna, kuhu soovite neid kasutada.

Saadaolevad asukohad

Ehkki eelinstalleeritud on viisteist WordPressi vidinat, ei tähenda see, et saaksite neid kohe kasutada. Esiteks peaksid teemas olema määratletud vidinate piirkonnad, mida nimetatakse ka vidinate aladeks.

Vidinad on WordPressis

Tavaliselt lubavad WordPressi teemad külgribadel vidinaid. Teie saidil võib olla ainult üks või mitu võimalikku külgriba. Kuid kuna teemad muutuvad pidevalt paremaks, laienevad vidinatega piirkonnad pidevalt. Võimalik, et teie praegune teema võimaldab teil vidinaid postituste ja lehtede jaluse, päise või isegi sisu alla manustada..

Kuidas teada, kus vidinaid saate kasutada??

Ärge muretsege; ei pea te palju uurima, kuna kõik vidinavalmis alad on loetletud Välimus -> Vidinad. Kui olete lehe avanud, asuvad saadaolevad alad paremal. Kui kasutate WordPressi teemat Kakskümmend seitseteist, võite oodata ühte külgriba ja kahte jaluse ala, mis võtavad vastu vidinaid.

Kuidas vidinat lisada?

Kuna WordPressi vidinad on mõeldud algajatele, on nende lisamine oma saidile suhteliselt lihtne.

 1. Minema Välimus -> Vidinad
 2. Valige vidin vasakus servas olevas loendis „Saadaolevad vidinad”
 3. Lisage vidin:
  1. Lohistage vidin paremal küljel asuvale vidinasse või
  2. Klõpsake vidinat ja valige, kuhu see lisada
 4. Täitke üksikasjad ja kontrollige valikuid

Kuidas lisada WordPressi vidinat?

Olenevalt vidinast võite oodata erinevaid funktsioone ja valikuid. Alates hetkest, kui viite selle uude asukohta, avab WordPress selle konkreetse vidina jaoks saadaolevad valikud.

Näiteks kui valisite vidina Tekst, saate kohe võimaluse kirjutada pealkirjas ja sisus. Pange tähele, et igal vidinal on salvestamisnupp, nii et ärge unustage enne navigeerimist muudatused säilitada.

Iga vidinat saab kasutada mitu korda.

Mis siis saab, kui te ei saa pukseerimistehnikat kasutada?

Harvadel juhtudel ei pruugi te uute vidinate lisamiseks lohistamisfunktsiooni kasutada. Sel juhul saate lubada lihtsama valiku:

 1. Vaadake vidinate lehe ülaosa ja klõpsake vahekaarti “Ekraani valikud”
 2. Klõpsake „Luba juurdepääsetavuse režiim”

See näitab vidinaid mõnevõrra erinevas ümbruses, kus iga komponent saab selle kõrval nupu „Lisa“. Seejärel vidina lisamiseks klõpsake nuppu, valige selle valikud ja valige vidinaala, kuhu soovite selle lisada..

Juurdepääsurežiimi väljalülitamiseks minge tagasi menüüsse „Ekraani valikud” ja valige „Keela hõlbustusrežiim”

Passiivsed vidinad

Kui kustutate vidina ükskõik millisest vidina piirkonnast, lähevad kaotsi kõik seaded, mille olete sellele rakendanud. Seega, et konfiguratsiooni mitte kaotada, saate vidina avalikkuse eest peita, lohistades selle loendisse „Inactive Widgets”, mis asub lehe vasakul küljel. Kui teete seda, ei lähe ükski seade kaduma. Selle asemel istub see konkreetne vidin loendis ja ootab, kuni saate selle vajadusel uuesti aktiveerida.

Passiivne WordPressi vidin loendis

Teemade vahetamisel, millel on erinev arv külgribasid ja muid vidinatele mõeldud alasid, võite kaotada mõned vidinad. Ärge muretsege; kui WordPress ei suuda uusi vidinapiirkondi ära tunda, teisaldab see need loendisse „Passiivsed vidinad”. Nende taasaktiveerimiseks teisaldage vidinad lihtsalt värskelt saadaolevasse kohta.

Hallake reaalajas eelvaate abil

Kui olete rohkem visuaalset tüüpi ja teil on vaja oma töö eelvaadet, on teie jaoks maiuspala. Klõpsake lehe ülaosas nuppu „Halda reaalajas eelvaatega”. See avab uue ekraani.

Vidinad reaalajas eelvaatega

Kodulehe eelvaate kuvamise ajal kuvab kohandaja vasakul küljel vidinaga ala. Valige külgriba, jalus või mõni muu ala, mida peate selle redigeerimiseks. Siit saate olemasolevaid vidinaid muuta või uusi lisada. Erinev on see, et näete kohe kõiki vidinate tehtud muudatusi. Kui soovite vidinaid ümber korraldada, lihtsalt lohistage neid ekraani vasakust servast soovitud kohta..

WordPressi vaikevidinad

WordPressil on viisteist vidinat. Nende leidmiseks liikuge lehele Välimus -> Vidinad

Vaikimisi on eelinstalleeritud viisteist WordPressi vidinat:

 • Arhiivid – teie saidi postituste igakuine arhiiv
 • Heli – kuvab helipleieri
 • Kalender – teie postituste ajakava
 • Kategooriad – kõigi kategooriate loend või rippmenüü
 • Kohandatud menüü – kohandatud menüü loomine
 • Pilt – pildi kuvamine
 • Meta – kuva sisselogimise, RSS ja WordPress.org lingid
 • Lehed – kõigi lehtede loend
 • Viimased kommentaarid – viimased kommentaarid
 • Viimased postitused – viimased postitused
 • RSS – mis tahes RSS- või Atomi-voo kanded
 • Otsing – kuvab lihtsa otsinguvormi
 • Siltpilv – enim kasutatud siltide rühm
 • Tekst – teksti, piltide, videote või mis tahes HTML-koodi lisamine
 • Video – kuvab meediumikogu või YouTube’i, Vimeo või mõne muu pakkuja video

Täiendavad vidinad

Uute pistikprogrammide ja teemade installimisel võite loendisse oodata uusi vidinaid. Kuna jaoks on saadaval kümneid tuhandeid teemasid ja pistikprogramme WordPress, praktiliselt lugematuid vidinaid leiate. Näiteks saate nimekirja täita vidinatega, mis kuvavad Google Maps, liitumisvormid, galeriid jne.

Kasutage vidinaid ära

Nagu sellest postitusest nägite, on WordPressi vidinate kasutamine suhteliselt lihtne. Isegi kui nad on väga algajasõbralikud, ärge laske sellel teid eksitada. Need väikesed komponendid võivad muuta teie veebisaidi interaktiivsemaks ja aidata meelitada külastajate tähelepanu konkreetsetele asjadele. Need on ka väga kohandatavad ning vidinas võib olla praktiliselt kõike, mida soovite. Kui olete õppinud nendega töötama, ei saa te tõenäoliselt kunagi saite ilma vidinateta üles ehitada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map