Kuidas kasutada välimuse redaktorit WordPressis

wordpress-välimus-toimetaja.png


Siiani on teil olnud võimalus WordPress CMS-i kohandada erinevate kasutajasõbralike toimetajate kaudu. Kohandaja on lubanud teil läbi vaadata erinevaid välimusvõimalusi, mida teie teema toetas. Kuid kui otsustate oma saidi isikupärastada antud võimalustest kaugemale, peaksite teadma WordPressi välimuse redigeerija kohta.

Paljude WordPressis muudetavate failide hulgas on kaks eriti huvitavat. Me räägime teema mallist ja stiilitabelifailidest, mida saate redigeerida otse WordPressist.

Enne kui hakkate isegi oma koodi muutmist kaaluma, peaksime teid hoiatama, et WordPress ei loo varukoopiaid mõjutatud failidest. Seega, kõik muudatused on püsivad.

Kuidas redigeerida teemasid välimuse redaktoriga?

Kui olete valmis WordPressi kohta rohkem teada saama ja oma käed määrdunud, sisestades mõne kohandatud koodi, liikuge aadressile Välimus -> toimetaja. Selle sisseehitatud redigeerija abil saate muuta teema mallide ja stiililehtede failides hoitavat koodi. Kui olete selle avanud, kuvatakse teie ees automaatselt fail, mida teie praegune teema kasutab.

WordPressi välimuse redaktor

Sõltuvalt teie saidi seadistusest ei pruugi te mõnele failile juurde pääseda. Kui jah, kuvab WordPress hoiatussõnumi, mis ütleb teile, et peate selle konkreetse faili faililube muutma. Lisateabe saamiseks vaadake kuidas failiõigusi WordPressis muuta.

Kuidas redigeerimiseks faile valida?

Niipea kui redigeerija avate, näitab WordPress teile kõiki aktiivse teema saadaval olevaid malli- ja stiilifaili faile. Mitteaktiivse teema redigeerimiseks minge loendi algusesse, valige rippmenüüst üksus ja klõpsake nuppu „Vali“. Seejärel laadib WordPress kõik valitud teemaga seotud failid.

Mallid

Faili valimiseks avage akna paremas servas olev loend. Igal neist on sulgudes näidatud nimi ja failinimi. Mõne faili redigeerimiseks klõpsake lihtsalt sellel ja kood kuvatakse vasakpoolses redaktoris.

Ole ettevaatlik

Kuigi stiilitabelifailide redigeerimine on suhteliselt ohutu, võib PHP-failide redigeerimine põhjustada vigu, mis võivad teie saidi kasutamiskõlbmatuks muuta. Olge väga ettevaatlik, kui otsustate PHP-faile välimuse redaktorist redigeerida.

Näide: Kuidas muuta fondi suurust välimuse redaktori kaudu

Toimetaja toimimise näitamiseks hakkame muutma kahekümne seitsmeteistkümne teemaga postituste teksti fondi suurust.

Enne jätkamist tahaksime teie tähelepanu korraks kõrvale juhtida. Versioonis 4.7 tutvustas WordPress uus funktsioon, mis võimaldab teil lisada kohandatud CSS-i kiiremini. Koodi redigeerimise asemel välimuse redigeerija asemel soovitame avada Välimus -> kohandamine -> täiendav CSS kuhu saate kirjutada mis tahes soovitud CSS-koodi, ilma et see mõjutaks otse stiililehte.

Kontrollige elemente

Kontrollige elemente Google Chrome'is

Kui soovite ikkagi stiililehte redigeerida otse välimuse redaktori kaudu, toimige järgmiselt.

 1. Avage oma blogis suvaline postitus
 2. Valige postituse tekst
 3. Paremklõpsake valikut ja valige “Kontrolli” või “Kontrollige elementi” (sõltuvalt teie kasutatavast brauserist)
 4. Leidke avanenud uues jaotises või aknas esiletõstetud

  element

Kontrollige elementide lõiku

Klass peaks olema nähtav ka vahekaardil „Stiilid”. Kui klõpsate stiilil, peaks teie brauser avama stiililehe ja lubama CSS-i otse brauserist redigeerida. Seda funktsiooni saate kasutada kohandatud CSS-koodi testimiseks enne oma saidil muudatuste tegelikku rakendamist. Kuna soovisime postituste teksti fondi suurust muuta, on meie huvides järgmine CSS-kood:

p {
kirjasuurus: 50 pikslit;
}

Rakenda muudatused

Pärast brauserist mõne kirjasuuruse testimist pidage meeles, milline meeldis teile kõige paremini. Seejärel saate liikuda redaktorisse ja fonti muuta:

 1. Liikuge lehele Välimus -> toimetaja
 2. Kui te pole veel valitud, valige Stiilileht (style.css) fail paremal asuvas loendis
 3. Leidke klass „p”
 4. Lisage „font-size: 50px;” (kogu kood peaks välja nägema selline, nagu me eespool kirjutasime)
 5. Klõpsake nuppu Uuenda faili

Lõigu fondi suuruse muutmine

Uus stiil on salvestatud ja olete valmis saidi uuesti laadima. Teksti suuruse muutuse nägemiseks avage suvaline postitus. Kui te ei näe erinevust ja olete kindel, et olete koodi õigesti kohandanud, siis veenduge, et teete seda tühjendage brauseri vahemälu või vajutage CTRL + F5 lehe värskendamiseks.

Olge välimuse redaktoriga töötades ettevaatlik

Välimuse redaktor on hämmastav tööriist mallide ja stiilitabelifailide kiireks muutmiseks. Kuid selleks, et sellest parimat kasu saada, on oluline, et olete tehtud muudatuste osas täiesti kindel. Mis tahes muudatused PHP-failides võivad teie saidi lukustuda, kuni olete need FTP kaudu parandanud. Seega soovitame PHP-failidega töötades töötada kohaliku faili kallal, mida saate FTP kaudu edastada, säilitades samal ajal kogu algse varukoopia. Muutes stiililehti, ärge unustage mõni kuu tagasi kasutusele võetud CSS-i lisafunktsioone.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map