Kuidas kasutada kohandatud välju WordPressis

Kuidas kasutada kohandatud välju WordPressis


Eelmise artikli kirjutamise ajal võisite postituste redigeerijas kerida kohandatud väljade kohal.

See lihtne, kuid samas nii võimas WordPressi funktsioon võib algajatele märkamatuks jääda, kuid tegelikult on see funktsioon, mis saab kahtlemata muuta teie lihtsa ja lihtsa veebisaidi dünaamiliseks portaaliks mis meelitab uusi külastajaid.

Näitame teile lisateavet kohandatud väljade ja nende saidil kasutamise kohta:

 • Mis on kohandatud väljad ja kuidas need töötavad
 • Kuidas loetleda konkreetse kohandatud väljaga postitusi
 • Külgriba kuvamiseks kohandatud väljade abil
 • Muutke kohandatud väljadega üksikute postituste päiseid, jaluseid või külgriba
 • Rakendage täiustatud kohandatud väljad kergemini ACF-i teemakoodiga
 • Kuvage meeleolu või laul kohandatud väljadega

Mis on kohandatud väljad ja kuidas need töötavad

Mis on täpselt kohandatud väljad? Need väikesed väljad võimaldavad kasutajatel sisestada postituse kohta lisateavet. Seda nimetatakse metaandmeteks, s.o “andmete kohta andmetena” ja see võimaldab teil postitustele manustada lisateavet. Kohandatud väljadele sisestatavad väärtused võivad ulatuda lihtsusest, näiteks teksti või numbri lisamine postitusse, piltide lisamine, väljal stiilide muutmine või tegelikult kõik, mis teie mõtetes käib.

Kohandatud väljad

Võib-olla saab näite abil kõik selgemaks.

Kujutage ette, et teil on videomängudele pühendatud veebisait. Kirjutate uudiseid ja avaldate treilereid, mängite mängude riistvaraga ringi, et saaksite sellest rääkida ja muidugi kirjutate arvustusi pärast uute mängude saabumist. Pärast arvustuse kirjutamist ja artiklisse ekraanipiltide ja mänguvideote lisamist soovite tõenäoliselt kuvada mängu kohta olulist teavet.

Mängu kõige olulisema teabe peitmise asemel pikas tekstis võiksite kuvada mängu tulemuse, arendajate ja väljaandjate nimed, kes lingivad nende veebisaidile, väljalaskekuupäevale jne. Jah, kohandatud väljad on midagi, mis aitab teil maagia.

Kui lasete autoritel sisestada see teave kohandatud väljale, saate teabe hõlpsalt kaevandada ja kuvada lisaks ülevaatusele. Olete näinud ülevaatesaitidel infokaste. Kui teete seda, võib kõigil arvustustel olla standarditud mall – see võib parandada kasutajakogemust nii eest kui ka tagaküljelt.

Pärast mängude veebisaidi näidet on teil mitu kohandatud välja, mille autorid saavad sisestada ja mida oma lugejatele näitate:

Call of Duty teave

See on teave, mille autorid sisestaksid kohandatud väljadele, ja seda saate postituses kuvada. Aga kuidas?

Kuva kõik kohandatud väljad:

Kui teil on ainult üks väli või soovite kuvada kõiki oma välju ühes ja samas kohas, saate metaandmed korraga siduda lihtsa funktsiooniga:

 1. Avatud single.php
 2. Leidke funktsioon_content () ja kleepige see kood enne või pärast seda (sõltuvalt sellest, kus soovite kohandatud väljad kuvada):
 3. Salvesta muudatused

Kuva konkreetne kohandatud väli:

See selleks. See lihtne funktsioon jääb nüüd konksuks ja see kuvab kõik postituse kohandatud väljad. Aga mis kui soovite näidata erinevat välja erinevas asendis või kui soovite näidata ainult ühte konkreetset võtit? Siis kasutate pisut teistsugust lähenemist ja määratlete kuvatava võtme:

 1. Avage fail single.php
 2. Leidke sisu ja c / p järgmine:
ID, 'võti', true); ?>
 1. Asendage „võti” tegeliku kohandatud väljaga, mida kasutate postituses. Näiteks: „Väljaandja”
 2. Salvesta muudatused

See funktsioon kontrollib silmuse kõiki postitusi ja otsib kohandatud välja nimega Publisher. Kui võti leiti, kuvatakse selle väärtus. Võite kohandatud väljade kuvamisviise veelgi kohandada, lisades sellele klassi ja klassi klassifitseerides CSS-iga, või saate HTML-i otsevälja väljale sisestada.

Tingimuslikud kohandatud väljad:

Kui soovite, võite kohandatud väljad kasutada tingimuslikult. Jäägem näite juurde ja oletagem, et on aegu, et te ei saa teada mängu, millest kirjutate, ilmumisaega. Kohandatud välja sisestamise asemel saate protsessi automatiseerida ja käskida WordPressil kirjutada väljale Release Date väljalaskekuupäeva TBA (tuleb teatada), kui kasutaja pole lisanud mingeid andmeid.

ID, 'Väljalaskekuupäev', tõsi);
if ($ release_date) {
?>


Kuulutatakse välja.

OK, mässime selle siia üles. See on kõige tavalisem viis kohandatud väljade kasutamiseks. Kuid nüüd, kui olete põhitõed katnud, saate nendega tegelikult teha peaaegu kõike. Saate näiteks näidata oma meeleolu või laulu, mida kuulate. Või võite näidata postituste loendit, mis sisaldavad konkreetset võtit ja / või väärtust. Taevas on limiidiks.

Kuidas loetleda konkreetse kohandatud väljaga postitusi

Kohandatud väljad on suurepärane viis oma postituste funktsionaalsuse laiendamiseks. Selle asemel, et lasta kasutajatel koodiga tegeleda, võite lasta neil sisestada väärtuse kohandatud väljale ja selle teabega midagi ette võtta – võimalusi on lõputult.

Mõnikord, kui kasutate juba konkreetseid kohandatud väljad, peate võib-olla loetlema nende väljade postitused.

Näiteks kui kirjutate mänguülevaateid ja teil on juba erinevad kohandatud väljad, kus kuvate oma arvustuse eraldi infokastis väljaandja, žanri, partituuri jne., võiksite kuvada ainult selle konkreetse väljaandja mänge, FPS-i žanri mänge või ainult neid arvustusi skooriga 10.

Selline teave võib teie külastajale tõesti huvitav olla. Võite lubada neil sirvida teie mängude arvustusi palju üksikasjalikumalt või lubage neil näha teie saidi 10 parimat hinnatud mängu. Isegi kui te ei soovi uut loendit avaldada, aitab see meetod teid andmete kaevandamisel – selle asemel, et sellest artiklit luua, saate loetleda kõik teatud atribuutidega postitused ainult teadusuuringute eesmärkidel.

Meie arvates on parim viis kohandatud väljade järgi sorteeritud postituste loetlemiseks: uue lehe malli loomine ja loendi kuvamine uuel lehel. See meetod võimaldab teil oma lehti korraldada ja hõlpsalt uut lehte vajaliku kuvamiseks kasutada. Järgmistes ridades näitame teile, kuidas leida kõik konkreetse kohandatud välja ja / või selle väärtusega postitused ning kuvada need uuel lehel.

1. Looge kohandatud mall:

Jäägem mängude ülevaate näite juurde, kus tahame kuvada kõiki Bethesda Softworks mänge (kas keegi ütles Fallout?). Alustuseks peate looma ja valmistama kohandatud malli:

 1. Looge kohandatud lehe mall ja pange sellele nimi bethesda-games.php
 2. Kopeerige ja kleepige faili järgmine kood:
 3. 
  
  
  
   kirjastaja,
  'meta_value' => 'Bethesda'
  ));
  
  if (have_posts ()) while (have_posts ()): the_post ();
  kaja '';
  the_title ();
  kaja '';
  lõpuks;
  
  wp_reset_query (); ?>
  
  
  
  
 4. Salvesta muudatused

Kood on valmis läbima kõik kohandatud väljad ja leidma ainult avaldaja klahvid väärtusega „Bethesda”. Võite võtme ja väärtuse muuta ükskõik mida soovite. Kui soovite kuvada kõiki postitusi, millel on mis tahes väärtust sisaldava kohandatud väljaga „Väljaandja”, eemaldage lihtsalt „meta_value” rida täielikult.

Ärge unustage muuta malli pealkirja selliseks, mille hiljem tunnete ära.

2. Lisage leht:

Nüüd on teie mall valmis, nii et saate loendi loomist jätkata:

 1. Liikuge lehele Lehed-> Lisa uus
 2. Lisage pealkiri
 3. Paremal küljel leidke „Lehe atribuudid”
 4. Valige oma mall ripploendist „Mall“
 5. Avaldage leht

See selleks! Nüüd, kui avate oma uue lehe, näete kõigi postituste loendit, mis sisaldavad teie valitud väärtustega kohandatud väljad.

Nüüd peate oma uuele lehele lisama teksti, stiili koostama ja leidma parima võimaluse seda oma külastajatele näidata. Loodame, et see meetod aitab teil postitusi sortida teisel tasemel ja teile meeldib see.

Külgriba kuvamiseks kohandatud väljade abil

WordPressi versioonis 2.2 tutvustati külgriba. Pärast seda on see muutunud populaarne viis lisasisu näitamiseks ja sagedamini on WordPressi teemadel vaikimisi üks, kuhu saate paigutada kõik soovitud vidinad.

Kuigi väga kasulik, te ei soovi, et teie külgriba oleks kõikjal kohal. Tavaliselt kuvatakse neid ribasid mujal kui avalehel. Ja külgriba hõlpsaks sisse- ja väljalülitamiseks pole sellist võimalust.

Niisiis, miks mitte seda ise teha. Selles artikli osas näitame teile, kuidas panna külgriba kohandatud väljale ja kutsuda seda ainult soovitud postituste jaoks.

1. Valmistage mall ette:

 1. Avage leht.php või single.php fail
 2. Leidke järgmine kood:
 3. Asenda kood järgmisega:
 4. ID, "külgriba", tõsi);
  get_sidebar ($ külgriba);
  ?>
  
 5. Salvesta muudatused
 6. Looge kohandatud mall, kus asub teie külgriba
 7. Avage fail sidebar.php
 8. Kopeerige kõik küljelt bar.php ja kleepige kohandatud mallifaili
 9. Salvesta muudatused.

Nüüd peate avama postituse või lehe, kust leiate teksti / visuaalse redigeerija alt “kohandatud väljad”. Sellele postitusele / lehele külgriba lisamiseks toimige järgmiselt.

2. Külgriba kasutamine kohandatud väljadel:

 • Tippige kohandatud välja nime alla külgriba
 • Tippige välja väärtusena kohandatud malli nimi
 • See selleks. Kui olete jätnud oma kohandatud väljad tühjaks, jääb teie postitus ilma külgribata, teisel juhul peaks teie külgriba laadima, kui olete kõik õigesti teinud.

  Muutke kohandatud väljadega üksikute postituste päiseid, jaluseid või külgriba

  Tavaliselt on WordPressi veebisaidil ainult üks päis, jalus ja külgriba, mis on juba teie kasutatava teemaga määratletud. Igal neist on oma funktsioonid ja kujundus salvestatud eraldi failidesse, mida teema kutsub ja seejärel vajadusel saidil kuvatakse. Kuna iga teema osa on salvestatud erinevasse faili, saate neid hõlpsalt modifitseerida, muretsemata, et ajate kogu saidi segadusse ja saate muuta seda, kuidas teie saidil käitub ainult päis, jalus või külgriba..

  Kuid mõnikord ei piisa ühest elemendist ja näiteks soovite oma päist muuta. Kui soovite seda muuta kogu saidi jaoks, olete juba valmis minema – avage header.php ja muutke seda soovitud viisil. Mis oleks, kui soovite lisada reklaami päisesse ainult üksikute postituste jaoks? Või muutke oma kogu kogu ainult ühe postituse päist, ilma et ülejäänud muutuks?

  Veelkord, kohandatud väljad aitavad teid.

  1. Valmistage fail ette:

  Enne päiste, jaluse või külgribade muutmiseks kohandatud välja kasutamist peaksite olema faili ette valmistanud. Oletame, et soovite muuta postituse päist või kahte ja olete loonud uue faili nimega header-header2.php, kus olete muutnud kujundust või lisanud postitusele konkreetse reklaami. Enne kohandatud välja loomisega jätkamist veenduge, et fail on õigesti kodeeritud ja töötab teie saidil. Kui fail on valmis ja valmis, võite jätkata.

  Ole ettevaatlik faili nime panemine – kui proovite päist muuta, peaks teie uus päisefail välja nägema järgmine: päis-uus nimi.php

  2. Asendage kood:

  1. Avage fail single.php
  2. Otsi get_header (); osa koodist, mis asub tavaliselt lehe single.php ülaosas
  3. Asendage funktsioon järgmisega:
  4. globaalne $ wp_query;
   $ postid = $ wp_query-> post-> ID;
   $ header = get_post_meta ($ postid, "header", true);
   if (! tühi ($ päis)) {
   get_header ($ päis);
   } veel {
   get_header ();
   }
   wp_reset_query ();
   
  5. Salvesta muudatused

  Selle koodi abil käskisite WordPressil kontrollida igas postituses kohandatud välja „päis”. Kui leiti selle nimega kohandatud väli, võtab WordPress selle väärtuse ja kasutab failinime ainult selle postituse päisena.

  3. Muutke päist kohandatud välja kaudu:

  Kui teil on teema üles laaditud päis-header2.php, saate seda nüüd kohandatud väljale kutsuda:

  1. Avage postitus, mille päist soovite muuta
  2. Kerige alla ja liikuge kohandatud väljadele
  3. Sisestage uus väli ja pange sellele päiseks nimi
  4. Tippige väljale väärtus „header2.php”
  5. Värskendage või avaldage postitust

  Kui teie arvutis pole ühtegi viga header-header2.php faili, peaks uus päis ilmuma selle postituse ülaossa, milles olete muudatusi teinud. Sellegipoolest laadivad kõik ülejäänud postitused teie määratletud teema päisefaili.

  Nagu olete ehk märganud, peate uue päisefaili failinime sisestama ainult pärast osa päist. Sellepärast, on oluline nimetada uus päisefail õigesti ja lisage kohandatud väljale tegeliku nime ette osa “päis”.

  Sama kehtib külgriba või jaluse faili kohta, muidugi muutes get_sidebar () ja get_footer () osa koodist.

  Rakendage täiustatud kohandatud väljad kergemini ACF-i teemakoodiga

  Kohandatud väljad on praktiliselt iga seal oleva WordPressi teema vältimatu osa. Need väljad võimaldavad kõigil lisada postituse kohta lisateavet, kuid kahjuks on see standardne WP funktsioon üsna toores. Algajad vajavad kohandatud väljade kasutamisega harjumiseks veidi aega ja arendajad peavad enda ümber kodeerimisel kulutama palju lisaaega.

  See on põhjus, miks Täpsemad kohandatud väljad (ACF) pistikprogramm on WordPressi kasutajate seas kogu maailmas nii populaarne. Selle tasuta pistikprogrammi arvutamisel on praegu üle miljoni aktiivse installi ja me ei näe, miks see arv hakkab langema. ACF võimaldab teil luua visuaalse redigeerija abil võimsaid, professionaalseid ja intuitiivseid kohandatud väljad.

  Ehkki ACF on üsna populaarne, nõuab see siiski kodeerimise teadmisi ja palju teie aega, kui plaanite neid valdkondi teemas rakendada. Jah, põllurühma loomine on lihtne, kuid nende väljade kuvamine pole selline tükk. Ja just seal astub ACF-i teemakood arendajate päästmiseks.

  ACF-i teema kood

  HIND: tasuta

  ACF-i teema kood WordPressile

  See vinge pistikprogramm on kahe arendaja toode, kes otsustasid, et on aeg lõpetada ajakulu sama koodi korduvale kirjutamisele. Teema väljatöötamisel või olemasoleva muutmisel nõuab Advanced Custom Field arendajalt, et see rakendaks teema sees õige koodi õigesse kohta. Kuna lihtsamat viisi polnud, pidi töö arendaja töö tegemiseks meeldejätma koodilõigu ja kõik API funktsioonid..

  Aaron Rutley, üks loojatest, seletas seda ajaveeb:

  „Kui rakendate välja WordPressi teemaväljal, unustan ma tõenäoliselt välja nime unustada, olgu see siis„ profile_image ”või„ profile_photo ”? Unustan tõenäoliselt ka selle, kuidas olen selle välja tagastamise määranud, kas see oli ID, URL või massiiv? Avastasin end pidevalt välirühma redigeerimas, et seda teada saada. ”

  Ja siin saab ACF-i teemakood aidata arendajat. Pärast selle tasuta pistikprogrammi installimist, mida on nüüd alla laaditud enam kui 4000 korda, saate koodiga tegeledes aega kokku hoida. Alati, kui avaldate, redigeerite või värskendate väljade rühmi jaotises Täpsemad kohandatud väljad, genereerib see hämmastav pistikprogramm automaatselt välja vajaduse rakendada väljade rakendamiseks mis tahes teemasse.

  Selle koodi leiate lehe alaosast. Iga lõigu kõrval leiate lõikelauaikooni, mis teeb koodi kopeerimise hõlpsaks. Nüüd ei pea te midagi meelde jätma ja saate kohandatud väljadega töötades lõõgastuda.

  Ehkki pistikprogramm on juba iga arendaja jaoks kohustuslik, on Aaroni sõnul plaanis nad juba laiendada ACF-i teemakoodi:

  „Plaanime tulevikus lisada tuge populaarsematele kolmandate osapoolte väljadele. Samuti plaanime anda arendajatele genereeritud koodi üle suurema kontrolli. “

  Kui pistikprogramm on tasuta ACF-i tasuta versiooniga sidumisel tasuta, vajate a PRO versioon kui kasutate täpsemate kohandatud väljade laiendatud versiooni. ACF-i teemakood Pro genereerib koodi kõigile teistele ACF Pro-tüüpi väljadele, nagu näiteks Kloon, Galerii, Kordaja ja Paindlik sisu..

  Kuvage meeleolu või laul kohandatud väljadega

  Blogimine peaks olema lõbus. Isegi kui kirjutate artikleid tõsistest teemadest, võib teie ajaveebis siiski olla see asi või kaks, mis muudab selle keskmise lugeja jaoks natuke lõbusamaks. See võib olla ükskõik mida – väike autori märkus, naljakas pilt või võite lisada meeleolu, milles te artikli kirjutamise ajal olite. Võib-olla tahaksite isegi lisada loo pealkirja, mida kuulasite.

  Selles osas hakkame teile näitama kuidas hõlpsalt funktsiooni meeleolu / laulu kuvamiseks oma postitustes rakendada. Te ei pea installima mingeid täiendavaid pistikprogramme ja see funktsioon ei võta palju teie ruumi. See on lihtne tekstirida, mille saab automaatselt lisada postituse üla- või alaossa.

  1. Lisagem meeleolu funktsioon:

  1. Avage fail single.php
  2. Kopeerige ja kleepige järgmine kood kohapeal, kus soovite oma tuju kuvada:
  3. $ customField = get_post_custom_values ​​("meeleolu");
   if (isset ($ customField [0])) {
   kaja ""." Meeleolu: ". $ CustomField [0]."";
   }
  4. Salvesta muudatused

  Kohandatud väljade meeleolu

  Nüüd, kui olete WordPressi oma meeleolude jaoks ette valmistanud, olete valmis neid kuvama mis tahes soovitud postituses. Vaikimisi ei näita WordPress teie meeleolu ja vaikimisi pole tujusid, mida see laadib, kuni otsustate seda näidata. Kui soovite selle asemel laulu lisada, muutke koodi esimesel real lihtsalt meeleolu sõnaks „laul“ ja kolmandal real saate muuta ka klassi nime..

  2. Lisage postitusele oma meeleolu / laul:

  Meeleolu või loo sisestamiseks peate selle kirjutama kohandatud väljale:

  1. Avage postitus, mille kohta soovite meeleolu kirjutada
  2. Kerige alla, kuni kuvatakse teade „Kohandatud väljad”.
  3. Kui teil pole postituse sisu all kuvatud kohandatud välju, klõpsake redigeerija ekraani ülaosas nuppu „Ekraani valikud” ja märkige ruut valiku „Kohandatud väljad” kõrval..

  4. Kirjutage nimeväljale meeleolu või meeleolu „laul”, kui olete otsustanud sellega minna
  5. Kirjutage väljale „Väärtus” kõike, mida soovite – see on teie postituses kuvatav meeleolu / lugu
  6. Klõpsake nuppu “Lisa kohandatud väli”
  7. Avaldage oma postitus

  3. Stiili järgi:

  Nagu näete juba ainult kolmest koodireast, on see uue kohandatud välja lisamise lihtsaim vorm. Kui soovite oma meeleolu mõne CSS-i abil kujundada, näete, et kood lisas juba teie teksti klassi „my_mood“. Stiili muutmiseks toimige järgmiselt.

  1. Avage fail style.css
  2. Kopeerige ja kleepige kood:
  3. .minu tuju {
   värv: sinine;
   }
  4. Lisage mis tahes CSS-i stiil, mis teile meeldib
  5. Salvesta muudatused.

  Loodetavasti sellest piisab, kui alustate oma ajaveebi meeleolu / laulu funktsiooni kohandamist ja loodame, et sinine ei ole sagedane väärtus, millega teie tegelete. Kui te ei soovi oma tuju avaldada, ärge lihtsalt kirjutage meeleolu kohandatud väljale midagi.

  Summeerida

  Kui keegi teine ​​on loonud teile kohandatud välja (näiteks teema või pistikprogrammi arendaja), on selle kasutamine oma ajaveebi täiustamiseks üsna lihtne. Kuid loodame, et see artikkel on aidanud teil väljade iseseisvalt kohandada.

  Näidatud koodi lihtsate muudatustega saate luua ja hallata oma kohandatud välju, mis aitavad teil luua unikaalse ajaveebi. Saate vajaliku teabe kaevandada ning lihtsustate sisu kirjutamise ja genereerimise protsessi. Mida arvate WordPressi kohandatud väljadest??

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map