Kuidas kasutada kohandamislehte WordPressi teema redigeerimiseks

wordpress-customize-options.png


Lihtsalt üks WordPressi hämmastav funktsioon, mis on selle ajaveebide seas nii populaarseks teinud, on teemade kasutamise võimalus. Ilma tehniliste teadmisteta võib igaüks nüüd omada kaunilt kujundatud veebisaiti, mis kõigile meeldiks.

Kuid isegi kui WordPressi teemad pakuvad teile kõike vaagna peal, ei tähenda see, et peaksite pärast teema installimist muutumatud asjad jätma. Enamik elemente, mis moodustavad veebisaidi, on kohandamise altid. Sõltuvalt teemast on võimalik muuta pealkirju, fonte, värve, teksti, pilte ja peaaegu kõike, mida soovite.

Muidugi on võimalik teha palju enamat, kui teate, kuidas kodeerida, kuid see pole põhjus, miks te siin olete. Kuna WordPress võimaldab teil teemasid algajatele sõbraliku kohandaja kaudu muuta, näitame teile, kuidas sellele juurde pääseda ja kuidas teie valitud teema isikupärastada. Kuna igal üksusel on erinevad kohandamisvalikud, kasutame selle õppematerjali jaoks kakskümmend seitseteist.

Kuidas pääseda juurde WordPressi kohandatud lehele

WordPress Kohanda leht on tuntud ka kui WordPressi kohandaja. See võeti kasutusele versioonis 3.4 ja sellest ajast alates võimaldab see kasutajatel saidi eelvaateid teha, kuni sellel tehakse muudatusi. Mis oleks teie saidi kohandamise jaoks parem viis, kuid selle reaalajas versiooni turvaliselt oma tooli tagant näha? Suur osa selles on see, et need muudatused ei mõjuta reaalajas saiti, nii et teie külastajad ei näe teie tegevust enne, kui olete muudatused salvestanud.

WordPress Customizerile juurdepääsemiseks liikuge aadressile Välimus -> kohandamine.

WordPressi leht Kohanda

See on see. WordPress on avanud teie ajaveebi avalehe ja lisanud ekraani vasakusse serva kohandaja. Olete valmis oma saidil muudatusi tegema.

Kuidas kohandada WordPressi saiti

Alustuseks keskendugeme ekraani vasakus servas olevatele valikutele.

Lehe ülaosas annab WordPress teile teada oma saidi nime. Täpselt selle all kuvatakse selle teema nimi, mida praegu kasutate. Teemade vahetamiseks klõpsake lihtsalt nuppu „Muuda” ja valige mõni muu teema, mille olete oma ajaveebisse installinud.

Saidi identiteet

Alustuseks peate muutma mõnda su saidi identiteedi jaoks üliolulist valikut. Kui teil on logo või soovite selle lisada, klõpsake nuppu “Vali logo”. Valige meediateegist mõni pilt või laadige üles uus pilt. Tavaliselt on logo ruudukujuline pilt, mis tähistab teid või teie ettevõtet. Kui valite ühe kahekümne seitsmeteistkümnest, ilmub logo kohe saidi pealkirja kõrval. See võib olla erinev, kui kasutate mõnda muud WordPressi teemat.

Saidi identiteet

Saidi pealkiri ja sildiliin peaksid olema unikaalsed igal veebisaidil. Mitte ainult neid ei kuvata avalehel, vaid need mõjutavad otseselt ka teie ajaveebi kuvamist otsitud mootorite tulemuste lehtedel. Seetõttu peate tingimata andma oma saidile nime ja kirjutama selle ühe sildina ühe lausega kirjelduse.

Ärge unustage lisada saidi ikooni. Seda väikest pilti kuvatakse kasutajate brauseris akende ja vahekaartide ülaosas. Neid näidatakse ka kasutajatele, kes lisavad mõnele teie lehele järjehoidja või loovad mis tahes otseteid. Saidiikoon aitab inimestel teie blogi hõlpsamini ära tunda. Tavaliselt valivad inimesed oma logod saidi ikooniks. See peaks olema ruudukujuline ja vähemalt 512 × 512 pikslit lai ja pikk.

Värvid

Nagu mitut tüüpi uuringud juba tõestasid, võivad värvid kujundada kogu veebisaidi. Lihtsalt põhivärvide valimisega saate oma saidi erineva tooni seada ja meelitada õigeid (või valesid) kasutajaid. Ükskõik, kas valite värve vastavalt erinevatele uuringutele või vastavalt oma sugulusele, lubab kohandaja vahekaart Värvid teil teha vajalikke muudatusi.

Värvid

Kui tegemist on kahekümne seitsmeteistkümnega, saate valida kolme värviskeemi vahel ja päiseteksti värvi saate isikupärastada.

Mõned muud teemad pakuvad teile veelgi rohkem valikuid ja võib-olla saate kohandada kõiki saidi värve. Kõik sõltub sellest, kui palju pingutusi arendaja on selle teema valikute loomisel teinud.

Päise meedium

Päise meedium

Päised on muutunud veebisaidi üheks olulisemaks kujunduselemendiks. Kaasaegsetes teemades sisaldavad päised tavaliselt pilte ja videoid, nii et on loomulik, et saate meediat ise valida. Oleme päise meediume juba üksikasjalikult katnud, seega lugege, kuidas kohandada veebisaidi päist WordPressis.

Menüüd

Menüü

Järgmine paneel võimaldab teil WordPressis navigeerimismenüüsid lisada ja redigeerida. Kuna on oluline, et igal saidil oleks vähemalt üks navigeerimismenüü, peate lihtsalt õppima, kuidas WordPressis menüüsid lisada. Sellel vahekaardil saate teha sama, kuid reaalajas eelvaate funktsiooni abil, nii et saate tulemusi kohe näha ja testida.

Vidinad

Vidinate paneeli avamisel näete vahekaarte, mis tähistavad kõiki saadaolevaid asukohti, kus vidinaid saate kasutada. Kui rääkisime vidinate lisamisest WordPressile, mainisime, et need sõltuvad kasutatavast teemast.

Vidinad

Tavaliselt on seal vähemalt paar vidinavalmis ala, mida saate kasutada. Kui kasutate kakskümmend seitseteist, näete valikuid vidinate lisamiseks külgribale, jalusele 1 ja jalusele 2.

Avage mõni saadaolevatest kohtadest, lisage ja muutke vidinaid vastavalt oma soovidele, nähes ekraani paremas servas muudatusi. See on tore, kas pole??

Staatiline esileht

Kui valitud teema toetab staatilisi esilehti, võimaldab see paneel valida esilehe tüübi. Seoses kahekümne seitsmeteistkümnega saate oma viimaseid postitusi kuvada avalehel või valida mõne muu lehe.

Staatiline esileht

Staatilise lehe valimise korral avab WordPress veel ühe suvandikomplekti, mis võimaldab teil valida esilehe ja postituse. Kui teile ei meeldi ükski neist, mis teil juba on, klõpsake uue loomiseks linki „Lisa uus leht”.

Teemavalikud

Kui otsustate avalehe jaoks kasutada staatilist lehte, lisab WordPress kohandajas ühe täiendava paneeli. Siin saate valida oma esilehe paigutuse ja valida lehti, mida kuvatakse teie teema mis tahes saadaolevas jaotises.

Teemavalikud

Täiendav CSS

Kaskaadlaadi lehed (CSS) on keel, mida kasutatakse mis tahes HTML-is kirjutatud dokumendi stiili kirjeldamiseks. WordPressi saidid kasutavad CSS-i värvide, veeriste, fontide ja paljude muude kujunduse aspektide määratlemiseks. Kuni WordPressi versioonini 4.7 pidid kasutajad saidi kindlate stiilide muutmiseks otse stiilifaile modifitseerima või kasutama välimuse redaktorit.

Täiendav CSS WordPressis

Kuid nüüd piisab, kui avada kohandajas täiendav CSS-i paneel. Siin saate kirjutada teile oma kohandatud CSS-koodi, mis mõjutab veebisaiti kohe.

Klõpsake redigeerimiseks

Kõik elemendid, mis on saadaval vasakpoolsel ekraanipaneelil koos valikutega, saavad ka a ümmarguse muutmise ikoon eelvaate paneelil. Lihtsalt klõpsates mõne elemendi kõrval asuval ikoonil, avab WordPress vasakul küljel vastavad sätted.

Nagu allolevast ekraanipildist näete, on pealkirja, sildi, otsingukasti ja hiljutiste postituste vidinate kõrval sinised ringiikoonid.

Klõpsake nuppu Redigeerimine

Muutavates seadetes pole erinevusi, kuid see funktsioon on kena neile, kes on vaeva nähtud elementide nomenklatuuriga. Näiteks kui te pole ikka veel kindel, mis päis on või kui te lihtsalt ei näe, kus muudatus jõustub, saate seda ikkagi muuta, klõpsates ikooni.

Eri ekraanisuuruste eelvaade

WordPressi kohandaja alt leiate ekraanikontrollid. Need väikesed ikoonid võimaldavad teil saidi vaadet kiiresti muuta. Sa näed kuidas blogi lauaarvutites, tahvelarvutites ja nutitelefonides välja näeb. See on ideaalne praeguse teema reageerimisvõime kontrollimiseks (kuidas see teema erinevatel ekraanisuurustel käitub).

Ekraani juhtnupud

See kõik sõltub sellest, mis teile meeldib

Nagu näete kõigist kohandajas saadaolevatest sätetest, on sellel lehel leiduvate kasutajasõbralike valikute abil võimalik muuta mis tahes WordPressi teemat. Mõnel teemal on rohkem või vähem valikuid, kuid lugege need kõik läbi. Ainulaadse veebisaidi omamine on oluline.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Liked Liked