Kuidas käivitada WordPressi ajaveebi: samm-sammuline juhend algajatele

Alustage WordPressi ajaveebi


Isegi aastaid enne, kui termin “ajaveeb” Internetis levis, kirjutasid inimesed isiklikke lugusid erinevates veebivormingutes. 90ndatel olid inimesed kirjutanud veebiajakirju ja päevikuid, kus said väljendada tundeid ja jagada teavet. Sellest ajast alates on neist päevikutest kujunenud kogu ajaveebitööstus ja ajaveebidest sai kiiresti trend, mida kõik tahtsid jälgida.

Teil on aeg õppida, kuidas luua oma WordPressi ajaveeb.

Tänapäeval on ajaveebid muutunud enamaks kui lihtsalt enese väljendamise viisiks. Neist on saanud eluviis. Mõned inimesed kirjutavad aeg-ajalt isiklikke lugusid, samal ajal kui suured ettevõtted investeerivad oma ajaveebidesse tuhandeid dollareid. Blogimisest on kujunenud karjääri- ja unistuste töö paljudele inimestele, kes saavad nüüd töötada ükskõik millisest maailma kohast.

blogimine on populaarne

WordPressiga alustamine

Nüüd, olenemata sellest, kas kujutasite oma ajaveebi ette nagu hobi või potentsiaalset raha teenimise masinat, peate kõigepealt selle valmistama. Jätame motivatsioonikõned vahele ja eeldame, et olete juba WordPressi ajaveebi loomisel meelt pannud. Noh, kui teil on sülearvuti, saate oma diivani mugavusest isegi ajaveebi üles ehitada.

Soovime, et mõistaksite, et ajaveebi seadistamiseks on erinevaid blogiplatvorme. Kuid selles artiklis keskendume kõige populaarsemale ajaveebisaidile – WordPress.

Niisiis, kuidas alustada WordPressi ajaveebi loomist?

MÄRGE

Selles juhendis näeme teile, kuidas teha WordPressi ajaveeb nullist kahe populaarseima meetodi abil:

 • Isetehtud ajaveeb, kasutades kõige populaarsemat tasuta lähtekoodiga tarkvara WordPress.org ja Bluehost hostimist. Kui olete WordPress.orgiga tuttav ja soovite selle abil ajaveebi alustada, klõpsake allolevat linki.

  → Jätka jaotisega „WordPressi ajaveebi seadistamine Bluehostiga (soovitatav)”

 • Samuti populaarne variant – WordPress.com võõrustas ajaveebilahendust. Kui olete WordPress.com-iga tuttav ja soovite selle abil ajaveebi üles ehitada, klõpsake allolevat linki.

  → Jätka jaotisega „Blogi seadistamine WordPress.com platvormiga”

Blogi loomine ükskõik millise ülaltoodud valiku abil on lihtne ja seda saab teha ka siin 10-15 minutit. See õpetus on mõeldud algajatele (pole vaja tehnilisi ega kodeerimisoskusi). Päeva lõpus käivitate edukalt oma ajaveebi.

Enne ajaveebi seadistamise üksikasjadega tutvumist on oluline, et mõistaksite WordPress.org ja WordPress.com erinevusi.

Alustuseks on WordPress.org avatud lähtekoodiga CMS ja seega kõigile tasuta allalaadimiseks ja kasutamiseks saadaval. Paljud arendajad, disainerid ja kodeerijad, kes platvormi armastasid sai sellest osa ja ehitas selle ümber suure kogukonna.

WordPress.com on äriprojekt (teenus), mis kasutab WordPress.org süsteemi enda sisselülitamiseks.

WordPressi ajaveebi seadistamine koos Bluehostiga (soovitatav)

Isegi kui alles alustate, soovitame tungivalt kasutada ise hostitud versiooni. Jah, seal on kõrgem õppimiskõver ja tõenäoliselt tuleb teie poolt rohkem tööd teha, kuid omada oma saidi olemasolu, mille kontrolli alla saate, on hindamatu ning kindlasti tasub juhtimisse lisaaega investeerida. Saate installida mis tahes teemasid, pistikprogramme ja teenuseid, mida soovite, reklaame esitada ja ajaveebi raha teenida soovitud viisil. Isetehtud WordPressi ajaveebil pole praktiliselt mingeid piiranguid.

Enne WordPressi installimist vajate veebimajutust, mis suudaks salvestada kõiki faile, hallata teie domeeni ja hoolitseda oma saidi eest. Selle õpetuse jaoks valisime Bluehost, mis on fantastiline ja populaarne hostimisettevõte, mis võimaldab teil WordPressi ajaveebi käivitada nii vähe kui 2,75 dollarit kuus! Bluehost võimaldab isegi madalaima hinnaga võimalust pakkuda teile tasuta domeeni, SSL-sertifikaati, mis muudab teie saidi turvalisemaks, võimaluse installida WordPress mõne hiireklõpsu abil ja ööpäevaringne tugi.

Allolevas jaotises selgitatakse, kuidas saate Bluehostis registreeruda ja WordPressi installida, kasutades nuppu „ühe klõpsuga installimine“.

1. Külastage saiti Bluehost

Minge saidile Bluehost.com ja klõpsake nuppu “Alusta kohe”.

sinise majutuse koduleht

2. Valige ajaveebi alustamiseks hostimisplaan

Kui olete algaja, valige põhiplaan, kuna see katab kõik teie saidi toimimise põhivajadused.

Kui teie ajaveeb on hakanud liikuma ja hakkab tihedat liiklust saama, võite kaaluda oma hostikava esmaversioonile üleminekut, mis pakub lisafunktsioone, mis sobivad paremini liikluse massilise sissevoolu haldamiseks.

hostimisplaanid

3. Sisestage domeeninimi

Kui see on WordPressi ajaveebi esimene kord, peate registreerima uue domeeni. Sisestage nimi ja valige selle kõrval olevast rippmenüüst laiend. Valida on erinevate domeenide hulgast, sealhulgas mõnede nimetamiseks .com, .net ja .org.

Pärast nupul „Järgmine” klõpsamist kontrollib Bluehost domeeni ja annab teada, kas see on saadaval. Kui domeeninimi on kasutamiseks tasuta, võite registreerimisega jätkata. Kui ei, siis peate valima teise nime.

vali domeeninimi

Kui teile meelepärane domeeninimi on juba võetud, aitab Bluehost teid aidata, lubades teil selle hiljem valida. See annab teile aega uurimiseks ja mõtlemiseks.

Hiljem tasuta domeen

Mõnikord võib nime otsustamine olla keeruline, nii et õppige oma ajaveebi jaoks parima domeeninime valimist.

4. Registreeri Bluehost konto

Seejärel viib Bluehost teid registreerimisvormile, kus täidate arvelduse üksikasjad ja oma isiklikud andmed.

bluehost konto teave

5. Valige oma hostimisvalikud

12-kuuline pakett pakub põhitõdesid madalaima hinnaga. Kuid võite kaaluda ka kahte muud võimalust – on hostimine ju pikaajaline investeering. Oma blogi käivitamise algfaasis võiksite pakendist alati mittevajalikud funktsioonid eemaldada ja lisada need hiljem tagasi, kui tunnete vajadust.

paketi info

6. Määrake oma parool

Parooli seadmisel pärast makseteabe sisestamist saate viimase sammuna end Bluehostis registreerida. Sama parooli kasutatakse kontrollimisel.

Määra parool

7. Logige sisse oma uuele kontole

Palju õnne! Olete nüüd uhiuue veebisaidi uhke omanik. Seadistamise jätkamiseks logige sisse oma Bluehost kontole.

sisselogimisleht

8. Valige oma WordPressi teema

Nüüd antakse teile võimalus valida WordPressi teema – valige see, mis sobib teie brändiga ja esindab teie veebisaiti parimal viisil.

vali teema wp

Kui ükski kuvatud suvanditest ei tööta, külastage WordPressi hoidla teema valimiseks seal kuvatavate valikute hulgast.

9: Tere tulemast WordPressi

Kui olete sisse loginud, tervitab teid tervitussõnum. Seejärel juhendab BlueHost teid ajaveebi loomisel. Kui te ei vaja ajaveebi seadistamisel järelevalvet, pakub see teile ka võimalust omaette jätkata.

tervitussõnum

Ja see on see! Nüüd saate minna WordPressi sisselogimislehele ja hakata oma ajaveebi kallal töötama. See oli lihtne, kas pole nii?

Isetehtud ajaveebi plussid

Usume, et ajaveebi ise hostitud versioon on palju parem võimalus kui WordPress.com-is tasuta konto olemasolu. Ehkki oma saidi olemasolul on palju plusse, peaksite siin olema vaid mõned, mida peaksite arvestama.

Plussid:

 • Oma ajaveebi täielik kontroll
 • Kasutage mis tahes teemat või pistikprogrammi
 • Rahastage ajaveeb igal juhul, kui soovite

Blogi seadistamine WordPress.com-i abil

Harvadel juhtudel võib ise hostitud ajaveebi pidamine olla ebavajalik. Pole tähtis, mis sellega kaasnevad, mõned kasutajad ei vaja kunagi oma saidi üle täielikku kontrolli. Nad ei pea teemasid vahetama ja kohandama ega kasutama erinevaid pistikprogramme. Paljud kasutajad pole WordPressi tundmaõppimisest lihtsalt huvitatud. Nad ei taha WordPressi installida ja selle eest ise hoolitseda; nad tahavad vaid platvormi, mis võimaldaks neil lugusid avaldada.

Niisiis, teine ​​võimalus ajaveebi käivitamiseks WordPressiga on tasuta WordPress.com konto registreerimine. Nii tehes võite oma esimese artikli kirjutama hakata juba mõne minuti jooksul pärast selle lugemist, ilma et peaksite ühegi sendi eest maksma. Te ei pea muretsema oma saidi domeeninimede, ruumi majutamise ega varukoopiate pärast. Niisiis, kuidas alustada WordPress.com-iga tasuta ajaveebi loomist?

Looge tasuta ajaveeb WordPress.com

 • Minge saidile WordPress.com
 • Klõpsake nuppu “Alusta”
 • Valige loodava veebisaidi tüüp (ajaveeb, veebisait, portfell või veebipood)
 • Valige teema
 • Sisestage oma saidi nimi ja valige esimene tasuta variant
 • Valige suvand „Alusta tasuta”
 • Täitke konto andmed
 • Klõpsake nuppu “Loo minu konto”

Pärast nupule klõpsamist genereerivad WordPress.com-i mitmekülgsed masinad teie saidi. Nüüd saate blogisse sisse logida ja tööle asuda. Lisaks saate muuta teemasid, lisada vidinaid ja luua uusi postitusi. See on see. Teie esimene blogi on tasuta. Edu!

Kuidas oma tasuta kontot täiendada?

Kuigi tasuta konto on mõnele inimesele lihtsalt piisav, peaksite teadma, et versiooniuuendusi on võimalik uuendada. WordPress.com-l on mitu plaani, mille hulgast saate valida, ja kui oma blogi suhtes pisut tõsisemalt mõtlete, peate tõenäoliselt uuendama (või veel parem, vahetama ise hostitud versiooni):

WordPress.com hinnaplaanid

Kui otsustate oma kontot täiendada, saate kohandatud domeeni, Jetpacki kohandatud funktsioone, lisaruumi, juurdepääsu uutele teemadele, tuge, kohandamist ja palju muud. Äriplaan võimaldab teil nüüd installida ka kohandatud teemasid ja pistikprogramme. Kuid leidke kõik võimalused, et näha, milline plaan teile kõige paremini sobib.

WordPress.com plussid ja miinused

Nii nagu ise hostitud versiooni puhul, on ka WordPress.com-il oma plussid ja miinused. Ehkki teil võib olla konto täiesti tasuta ja spetsialistid haldavad seda teie eest, on sellel palju puudusi. Näiteks kui otsustate kasutada erinevaid teemasid ja pistikprogramme, mida võite Internetist leida, või kohandate ajaveebi teatud osi, pole seda võimalik teha tasuta või premium-saitidega WordPress.com.

Plussid

 • Põhiteenuse eest tasuta
 • Professionaalselt juhitud
 • Algajasõbralik ja hõlpsasti seadistatav

Miinused

 • Kohandatud teemasid või pistikprogramme ei saa kasutada, kui te pole äriplaani lubanud
 • Teil pole ajaveebi üle kontrolli
 • Piiratud monetiseerimisvõimalused

Hinnakujundus ja funktsioonide võrdlus

WordPress.org (sininehost)WordPress.com (tasuta)WordPress.com (isiklik)WordPress.com (lisatasu)WordPress.com (äri)
Hind 2,75 dollarit kuus Tasuta 2,99 dollarit kuus 8,25 dollarit kuus 24,92 dollarit kuus
DomeenKohandatud domeeninimiAlamdomeen WordPress.comKohandatud domeeninimiKohandatud domeeninimiKohandatud domeeninimi
Panipaik50 GB3 GB6 GB13 GBPiiramatu
Kujunduse kohandamineTäielik kohandaminePõhilinePõhilineTäpsemadTäpsemad
MonetiseerimineTäielik vabadusPiiratudReklaamide eemaldamineWordAds programmWordAds programm
Toetus24/7 tugiÜhenduse toetusE-posti ja reaalajas vestluste tugiE-posti ja reaalajas vestluste tugiE-posti ja reaalajas vestluste tugi

WordPressi veebisaidi hooldamine

WordPress töötab kahel viisil:

Esiosa

Nagu nimigi ütleb, on see leht külastajatele nähtav alati, kui nad teie saidile pääsevad. Tavaliselt taustpildis tehtavad toimingud, nagu pistikprogrammi funktsionaalsuse täiustused, ja teie teema kohandamine on teile ja külastajatele nähtav teie WordPressi veebisaidi esiosas.

See võimaldab ka selliseid toiminguid nagu teiste sotsiaalmeediate kommenteerimine ja jagamine, nii teie kui ka teie saabuvate külastajate jaoks,.

Tagumine ots

Seda nimetatakse üldiselt WordPressi juhtpaneeliks – siin saate oma saidi sisu, funktsioonide ja veebikujunduse kõiki aspekte jälgida ja hallata.

Kui soovite juurde pääseda oma WordPressi juhtpaneelile, tippige otsingumootori aadressiribale „yourwebsite.com/wp-admin”. Siin logige sisse oma WordPressi kasutajanime ja oma konto jaoks määratud parooli abil.

Armatuurlaud

Teie veebisaidi administreerimist haldab WordPressi juhtpaneel.

Armatuurlaud on ajaveebi haldamise keskus. See koosneb kolmest põhiosast: vasakpoolne menüü, ülemine tööriistariba ja keskmine osa.

WordPressi juhtpaneeli vasakus veerus leiate kõik oma administraatori suvandid ja kuhu keskendub suurem osa teie loomingulistest jõupingutustest.

Soovituslik õpetus: WordPressi veebisaidi haldamise algaja juhend

Blogipostituse kirjutamine

Uue ajaveebi postituse kirjutamiseks logige juhtpaneelile sisse. Klõpsake vasakus servas Postitused – lisage uus. Avaneb toimetaja ala, kus saate alustada oma esimese postituse kirjutamist.

Siin on mõned asjad, millega peate tutvuma. Lisateabe saamiseks vaadake allolevat videot või lugege meie põhjalikku artiklit selle kohta, kuidas oma esimest blogipostitust kirjutada.

Soovituslik lugemine: kuidas lisada oma esimene postitus WordPressisse õigel viisil

ajaveebi postituse struktuur

Kasutage seda malli oma saidil vabalt

KKK

Kas ma saan oma blogi tasuta käivitada?

Jah, saate oma blogi tasuta käivitada. Valikuid on rohkem kui ainult mõned. Üks populaarsemaid valikuid hõlmab veebisaidi avamist WordPress.com-iga, mis on täiesti tasuta. Sama on Bloggeriga.

Kuid üks parimaid viise on alustada blogi ise hostitud WordPressiga, kus saidi loomine on täiesti tasuta ja ainus kulu on hostimine, mille eest saate vaid 2,75 dollarit kuus, kui valite Bluehost.

Kas mul on vaja ajaveebi loomiseks WordPressi??

Kuigi WordPress on kõige populaarsem ajaveebivalik, pole see ainus saadaolev. Seal on kümneid muid sisuhaldussüsteeme, mida saate blogimise alustamiseks kasutada. Kõige populaarsemad alternatiivid on Wix, Squarespace ja Blogger, mis võimaldavad teil oma blogi kiiresti alustada.

Kui palju raha on mul vaja ajaveebi loomiseks?

Kui soovite alustada lihtsat ajaveebi, saate seda teha ilma rahata. Näiteks ajaveebi käivitamine saidil WordPress.com ei maksa teile raha ja uue konto registreerimine võtab vaid mõne sekundi.

Kui otsustate oma mängu kiirendada ja otsustate ajakohastada WordPressiga, peate maksma vähem kui 3 dollarit kuus, et maksta selliste premium -te hostimisteenuste eest nagu Bluehost.

Kas ma saan ajaveebi luua ilma veebimajutusteenuse pakkujata??

Hostimisteenused on iga veebisaidi vältimatu osa. Kui otsustate oma blogi alustada näiteks mõne veebisaidi koostajaga, näiteks WordPress.com, Blogger, Tumblr või Wix, võite unustada kogu teenusepakkujate idee.

Ärge laske sellel üllatada. Hostimine on ikkagi asi, mida sait ilma ei saa, kuid sellistel juhtudel kasutavad veebisaidi koostajad oma hostimisteenuseid. See tähendab, et te ei pea hostimise eest üldse maksma ega muretsema. WordPress.com, Wix, Blogger, Tumblr või mõni muu tasuta veebisaidi koostaja hoolitseb iga hostimise aspekti eest, nii et saate keskenduda oma veebisaidi kujundamisele ja ülesehitamisele.

Millise domeeninime peaksin oma ajaveebi jaoks valima?

Heade ja saadaolevate domeeninimede leidmine on keeruline. Kuid see peaks olema täiesti isiklik valik. Valige domeen, mis teile meeldib, ja see tähistab teie tegevust. Ideaalis peaksite leidma domeeninime, mis on lühike, kergesti meelde jäetav ja siiski tihedalt seotud sellega, mida teete.

Kui vajate abi, võite alati kasutada domeeninimede generaatoreid, mis pakuvad teile uusi ideid.

Kas ma saan WordPressi ajaveebi abil raha teenida??

Blogi alustamine ise hostitud WordPressiga tähendab ajaveebi omamist. Nii saate sellega teha kõike, mida soovite, ja sellega raha teenimiseks on palju võimalusi.

Saate oma saidil näidata CPC- ja CPM-reklaame ning ribareklaame, mis võivad teile raha tuua. Ka privaatsete reklaamide kuvamine on üks võimalus. Digitaalkaupade müük, sidusettevõtete linkide kasutamine, liikmelisuse või sponsoreeritud postituste müük on suurepärased võimalused oma ajaveebi kaudu raha teenimiseks.

Kui soovite rohkem teada saada, vaadake, kuidas teenida rahablogimist.

Kas ma saan kujundada tehniliste oskusteta ajaveebi??

Vastus sellele küsimusele oleks mõni aasta tagasi täiesti erinev. Kuid täna on võimalik kujundada ajaveeb, millel pole tehnilisi oskusi. Paljud platvormid, näiteks Wix ja Squarespace, on võtnud kasutusele visuaalsed ehitajad, mis võimaldavad teil veebisaidielemente lihtsalt lohistada sinna, kuhu soovite, kuni saate endale meelepärase saidi..

WordPressil on seevastu rohkem kui paar leheküljeehitajat. Kui ühendate need premium-teemadega, saate kujundada professionaalse ilmega saidi ilma, et peaksite kirjutama ühte koodirida.

Kuidas ma saan oma ajaveebi jaoks kohandatud e-posti aadressi luua??

Kui teil on oma veebisaidi jaoks kohandatud domeeninimi, on kohandatud e-posti aadressi loomine vaid mõne hiireklõpsu kaugusel, kui kasutate Bluehostit. Peate lihtsalt oma BlueHost cPanelisse sisse logima ja avama vahekaardi Täpsemalt. Seal leiate seade E-posti kontod, kus peate oma kohandatud e-posti aadressi loomiseks klõpsama nupul „Loo”. Pärast seda olete valmis oma uut e-posti aadressi kasutama hakkama.

Kui vajate kohandatud e-posti aadresside osas rohkem valikuid, saate vaadata ja õppida, kuidas seadistada kohandatud e-kirju G Suite’i või mõne selle alternatiivi (nt Zoho, Microsoft 365, Fastmail, ProtonMail, Pobox või Rackspace Email) abil, et nimeta mõni.

Kuidas ma saaksin oma blogipostituste jaoks häid ideid pakkuda?

Alguses võib blogipostituse ideede tulek olla suhteliselt lihtne. Tõenäoliselt olete hakanud blogi pidama, mõeldes mõne kontseptsiooniga ja nende esimeste punktide katmine ei pruugi olla väljakutse. Tee ääres liikudes muutub ainulaadse ja põneva ajaveebi postituse meisterdamine üha raskemaks. See kehtib eriti siis, kui hoolite oma ajaveebist ja soovite sellest kõige paremini kasu saada.

Kinni jäädes peaksite nägema, kas teie teadmiste valdkonnas on lahendamata või lahendamata probleeme. Aitaks, kui mõtleksid ka vaatenurga muutmisele; Selle asemel, et kirjutada üldisest probleemist, proovige kirjutada isiklikust kogemusest, mis köidab publikut. Uurige ka märksõnu ja vaadake, mis inimesi huvitab. Kui saate need märksõnad enda jaoks ainulaadseks ühendada, on populaarse ajaveebi postitus vaid nurga kaugusel.

Samuti peate alati oma publikut tundma ja kirjutama soovitud asjadest. Kui te ikkagi ei tunne oma vaatajaskonda, võite hakata neile küsimusi esitama ajaveebi postituste, küsitluste või sotsiaalmeedia kaudu.

Need on vaid mõned ideed; lisateabe saamiseks lugege jaotist Kuidas valida, millest blogida (koos viiruspealkirjade näidetega).

Järeldus

Ehkki WordPressi ajaveebi käivitamisel on teil mitu võimalust, soovitame minna kohe ise hostitud versioonile Bluehost. Alles 2,75 dollari eest kuus saate oma saidi üle täielikku kontrolli. Enda ajaveebi hostimisel praktiliselt pole piiranguid ja te ei pea muretsema monetiseerimisvõimaluste või teemade ja pistikprogrammide pärast, mida soovite kasutada.

Jah, kogu ajaveebi enda haldamine võtab rohkem aega ja mõnikord tekivad probleemid kolmanda osapoole teemade ja pistikprogrammidega. Kuid lõppude lõpuks võite olla kindel, et teate, et see on teie ajaveeb ja saate sellega teha kõike, mida soovite.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map