Kuidas juhtida väljavõtteid WordPressis

Kuidas juhtida väljavõtteid WordPressis


Väljavõte on postituse kokkuvõte, mida kasutatakse teie artikli kirjeldamiseks mõne lühikese lausega. Need kirjeldused on suurepärane viis lasta külastajatel enne nupule klõpsamist näha, mis postituses on, ja otsustada, kas nad on huvitatud ülejäänud osa lugemisest. Samuti on see suurepärane vahend RSS-i lugejate jaoks.

WordPressis võivad katkendid olla käsitsi või automaatsed ning need erinevad pisut kiusajatest (tekst enne <–more–> tag) lihtsalt seetõttu, et WordPress käitub nendega erinevalt. Kui te ei kirjuta oma katkendit, teeb WordPress automaatselt kokkuvõtte ja võtab teie postitusest esimesed 55 sõna.

Selles artiklis tutvustame teile, kuidas WordPressi väljavõtteid juhtida. Kui jätkate lugemist, võite õppida:

 • Kuidas WordPressis katkendi pikkust muuta
 • Muutke eri kategooriate vaikimisi katkendi pikkust
 • Lisage katkendi lõppu link „Loe edasi”
 • Kuva katkendid WordPressi lehtedel
 • WordPressi väljavõtete juhtimine pistikprogrammi Advanced Excerpt abil

Kuidas WordPressis katkendi pikkust muuta

Kui olete WordPressi uus kasutaja ja proovite nüüd leida oma väljavõtte lahtrit, kuhu soovite käsitsi kokkuvõtte kirjutada, pole te tõenäoliselt seda leidnud. Seda seetõttu, et katkendid on vaikimisi peidetud. Tekstiboksi nähtavaks tegemiseks klõpsake postituse muutmise või uue kirjutamise ajal nuppu „Ekraani valikud” mille leiate lehe ülaosast, kus peate kontrollima jaotist “Väljavõtted”. Nüüd olete valmis oma postituse all kerima ja katkendi kirjutama.

Kuid nagu näete, pole ühtegi võimalust, mis lihtsalt katkendi pikkust muudaks. See on tõenäoliselt üks põhjuseid, miks te seda artiklit loete, ja järgmistes ridades hakkame teile näitama selle kiiret ja lihtsat moodust..

 1. Minema Välimus-> toimetaja
 2. Paremal küljel leidke fail function.php või avage fail oma FTP-kliendi kaudu
 3. Kopeerige ja kleepige järgmine funktsioon:
 4. funktsioon my_excerpt_length ($ pikkus) {
  tagasi 110;
  }
  
  add_filter ('excerpt_length', 'my_excerpt_length');
  
 5. Salvestage muudatused, pärast mida on teie väljavõtetel 55 sõna asemel 110 piirang

Muidugi võite vabalt muuta numbri mis tahes täisarvuni. Kuid pidage meeles, et me räägime kokkuvõtetest – te ei soovi, et kokkuvõte oleks liiga lühike, kuid pole vaja liialdada. Pärast iga katkendit saate alati lingi “Loe edasi” panna.

Kui soovite oma väljavõtete veelgi suuremat kontrolli, peaksite kaaluma pistikprogrammi Advanced Excerpt, mis on võimeline tegema sama tööd ka mõne lisafunktsiooniga, lisaks ei pea te tegelema koodi- ja PHP-failidega.

Muutke eri kategooriate vaikimisi katkendi pikkust

Pärast mõnda oma WordPressi ajaveebis veedetud aega võib mõne kategooria puhul olla katkendites vaja rohkem sõnu ja mõnes kategoorias lühemaid. Niisiis, näitame teile, kuidas muuta kategooria väljavõtte pikkust.

Esimene näide võimaldab teil valida ühe kategooria, mille jaoks soovite määrata teistsuguse katkendi pikkuse. Valige see kategooria, määrake sõnade arv selle katkendi jaoks ja sõnade arv kõigi teiste kategooriate katkendi jaoks:

 1. Ava funktsioonid.php
 2. Kopeerige ja kleepige see funktsioon:
 3. funktsioon excerpt_length_category (pikkus $) {
  if (kategoorias ('ülevaated')) {
  tagasi 20;
  } veel {
  tagasi 60;
  }
  }
  add_filter ('excerpt_length', 'excerpt_length_category');
  
 4. Muutke kategooria nime 2-lnd rida
 5. Muutke rea nr 3 selle kategooria katkendite pikkust (sõnade arvu)
 6. Muutke rea nr 5 kõigi muude kategooriate pikkust
 7. Salvesta muudatused

Ehkki sellest piisab, kui saate muuta katkendit selle kategooria jaoks, mis teid häirib, ei aita see teid palju, kui peate määrake mitme kategooria pikkus korraga. Sel juhul vajate järgmist:

funktsioon excerpt_length_category (pikkus $) {
if (kategoorias ('arvustus')) {
tagasi 35;
} elseif (kategooria_kategooria (massiiv ('uudised', 'videod', 'toimetus'))))) {
tagasi 60;
} veel {
tagasi 55;
}
}
add_filter ('excerpt_length', 'excerpt_length_category');

See funktsioon võimaldab teil erinevate kategooriate jaoks erinevat pikkust seada ja ikkagi vaikimisi valida.

Lisage katkendi lõppu link „Loe edasi”

Kogu avalehel kogu postituse kuvamise asemel lubavad katkendid kuvada ainult selle osa, mis võib kasutaja artiklist huvitada.

Pärast seda, kui kasutajad näevad teie postituse pealkirja, pilti ja katkendit, peate neile teatama, et nad saavad teema kohta rohkem lugeda, järgides teie artikli linki. Kui meilt küsite, peaks esile tõstetud pilt alati viima põhiartiklini, kuid peaksite laskma oma lugejatel ka linki „Loe edasi” või nuppu vajutada.

Lisama

Kui teie WordPressi teemal pole seda funktsiooni juba kaasas, peaksite selle ise looma. Õpiku selles osas tutvustame teile, kuidas kiiresti lisada katkendi link „Loe edasi”:

 1. Ava funktsioonid.php
 2. Kopeerige ja kleepige kood:
 3. funktsioon excerpt_readmore (veel $) {
  tagasi '... ID). '"class =" readmore ">'. 'Loe edasi'. '';
  }
  
  add_filter ('excerpt_more', 'excerpt_readmore');
 4. Soovi korral muutke teksti
 5. Lisage teine ​​klass, kui soovite linki teisiti stiilida
 6. Salvesta muudatused

See on tegelikult kõik olemas. Pärast muudatuste salvestamist saavad kõik teie WordPressi toega veebisaidi väljavõtted teksti „Loe edasi” (või mida iganes kirjutasite ülalolevasse koodi) koos lingiga selle juurde lisatud algsele postitusele automaatselt.

Tulemust saate vaadata avades oma kodulehe, ajaveebi või kus iganes kuvate postituse katkendeid.

Kui soovite, et väljavõtete üle oleks rohkem kontrolli või kui teile ei meeldi kohandatud funktsioonidega segadusse minna, peaksite uurima pistikprogrammi Advanced Excerpt..

Kuva katkendid WordPressi lehtedel

Vaikimisi ei hõlma WordPress lehtede väljavõtteid. See on üsna mõistlik, kuna lehed on tehtud erinevalt postitustest. Kuid mõnel juhul vajate väljavõtteid ka oma lehtedel.

Kuna selle lubamiseks pole lihtsat viisi, st puudub märkeruut, millele saate klõpsata lihtsalt lehtede väljavõtete lubamiseks, näitame teile teist lihtsamat viisi, kuidas seda teha..

Ei, te ei vaja pistikprogrammi ega pea põhjalikumalt seadistama. Järgmistes ridades näitame teile tõesti lühikest funktsiooni, mis teeb teie heaks töö ära.

Kuva katkendid lehtedel:

 1. Ava funktsioonid.php
 2. Koodilõigu kopeerimine ja kleepimine:
 3. funktsioon wploop_pages_excerpt () {
  add_post_type_support ('leht', 'väljavõte');
  }
  add_action ('init', 'wploop_pages_excerpt');
 4. Salvesta muudatused

See pole kindlasti nii lihtne kui märkeruutu klõpsamine, kuid see polnud palju keerulisem, kas polnud? Kui olete koodi kopeerimise lõpetanud, võite funktsiooni testimiseks liikuda mis tahes lehele.

Tõenäoliselt pole teil kohe lehe sisu alt väljavõtet näidatud. Kuid ärge muretsege – peate lubama ainult katkendi kuvamist lehel:

 1. Kerige lehe ülaosas
 2. Leidke vahekaart „Ekraani valikud” ja avage see
 3. Leidke ruut Väljavõte ja märkige see

Noh, tundub, nagu seal oleks ruut, mis oli protsessi lõpuni kaasatud!

Nüüd saate oma lehelt alla kerida ja väljavõtte kirjutada. Koodilõigud nagu see võib tõesti palju aidata, eks?

WordPressi väljavõtete juhtimine pistikprogrammi Advanced Excerpt abil

HIND: tasuta

Advanced Excerpt plugin WordPressile

Pärast selle tasuta pistikprogrammi installimist ja aktiveerimist on väljavõtete juhtimiseks mitu võimalust.

 • Katkendi pikkus – valige märkide või sõnade arv, mida katkendis kuvatakse
 • Ellipsis – valige HTML-i sümbol, mis kuvatakse artikli väljajäetud osa asemel. Vaikimisi kasutatakse & hellip kolme punkti kuvamiseks. Kui te pole koodiga tuttav, leiate neist rohkem siin
 • Lõpetama – valige, kuidas soovite oma katkendi valmis saada. Kui lasite WordPressil tähemärkide arvu loendada, võib sõna keskel olla katki või võib lause jääda lõpetamata. Kui soovite täielikku katkendit, võite lõpetada täieliku lausega, kuid pidage meeles, et see tähendab ka natuke pikemat kokkuvõtet
 • Loe veel linki – valige, kas soovite, et katkendi lõpus ilmuks link „loe lähemalt”
 • Kohandatud katkendeid pole – kui märgite selle suvandi, genereerib pistikprogramm automaatselt väljavõtte, isegi kui seal võib olla juba sisestatud kohandatud
 • Riba lühikoodid – mõnikord peate oma artikli alguses kasutama lühinumbrit. Kuid see ei tähenda, et soovite, et lühinumbrit katkendis näeksite. Soovitatav on jätta kontroll sisse lülitada ja eemaldada lühikoodid väljavõttest
 • Filtreeri – sõltuvalt teie teemast valige funktsioon, mida kasutatakse katkendite kuvamiseks. Mõni teema kasutab funktsiooni_excerpt (), mõni aga funktsiooni_content (). Ühes teemas võib olla isegi nende kahe kombinatsioon, nii et jätke mõlemad märkimata, kui te pole kindel, mida teete
 • Lülita sisse – võiksite mõnel lehel katkendi mõnele lehele jätta (näiteks teie koduleht või sildiarhiiv). Valige koht, kus soovite pistikprogrammi keelata

WordPressi väljavõtete juhtimine pistikprogrammi Advanced Excerpt abil

Kui soovite lisateavet pistikprogrammi ja seda toetava koodi (mida saab hõlpsasti kohandada) kohta, külastage pistikprogrammi wiki lisadokumentatsiooni saamiseks.

Järeldus

Ehkki kokkuvõtted võivad algajatele blogijatele kõlada, on oluline, et teie katkendid oleksid korras. Ükskõik, kas kirjutate kokkuvõtteid iga postituse kohta või lubate WordPressil asjadega tegeleda, on teie enda otsustada, kuid veenduge, et käsitlete väljavõtteid õigel ajal. Loodetavasti aitab see õpetus kohandada katkendeid just nii, nagu soovisite. Kui teil on küsimusi, kirjutage julgelt kommentaari ja aitame rõõmuga.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map