Kuidas installida WordPress CMS

kuidas installida-wordpress.png


WordPress on populaarseim CMS (sisuhaldussüsteem). Kõik teavad seda ja WordPressi ajaveebi käivitamine pole nii keeruline, kuna kogu maailmas on miljoneid kasutajaid, kes saavad selle nimel käendada.

Kui te pole endiselt CMS-iga hästi kursis, kutsume teid WordPressi kohta rohkem teada saama. Enne WordPressi installimisse jõudmist peaksite teadma ka erinevusi WordPress.org ja WordPress.com vahel. Täna keskendume ise hostitavale versioonile ja näitame teile, kuidas WordPress ise installida.

Kasutajad, kellel puudub tehniline kogemus, võivad installiprotsessi hirmutada. Kuid enne, kui hakkate välja hõiskama, peame teile ütlema, et isegi täielik algaja saab WordPressi installida vaid mõne minutiga. See võtab paar sammu, kuid juhendame teid kogu protsessi jooksul.

Enne WordPressi installimist

Ehkki WordPress on avatud lähtekoodiga platvorm, mis tähendab, et saate selle tasuta kätte, on mõned asjad, mida peaksite enne WordPressi installimist ette valmistama (ja selle eest maksma). Oma saidi üles töötamiseks vajate veebimajutusteenuse pakkujat ja saidi domeeninime.

WordPressile spetsialiseerunud hostimisettevõtteid on palju. Nii madala hinnaga kui 2,75 dollarit kuus võite saada serveris ruumi uue ajaveebi ja teie valitud domeeninime majutamiseks. Kuna valikuid on kümneid ja veelgi rohkem hostimisettevõtteid, ei saa me selle õppematerjaliga kõiki hõlmata. Selle asemel peame eeldama, et olete juba hostimise eest maksnud ja olete valmis installiprotsessi alustama.

Ehkki enamik hostimisettevõtteid toetab WordPressi, on ametnik WordPressi veebisait soovitab Bluehostit kõige usaldusväärsema hostiteenuse pakkujana. Bluehost võimaldab teil käivitada WordPressi ajaveebi nii vähe kui 2,75 dollarit kuus! Bluehost pakub isegi madalaima hinnaga võimalust Tasuta domeen, SSL-sertifikaat, mis muudab teie saidi turvalisemaks, võimalus installida WordPress mõne klõpsu ja ööpäevaringse toega.

Bluehost registreerumisprotsess

 • Minge Bluehost’i kodulehele
 • Valige suvand „Alusta kohe”
 • Valige plaan
 • Sisestage oma domeeninimi

Installige WordPress

Pärast oma profiili loomist Bluehostis saate sisse logida ja hakata kasutama kõiki teie valitud funktsioone. Tore asi Bluehost on see, et see tuleb koos WordPressi ühe klõpsuga installija. Failide ja andmebaaside segamise asemel saate WordPressi installida ja oma ajaveebi mõne minutiga üles seada.

 • Sisselogimisel minge cPaneli
 • Kerige jaotiseni “MOJO Marketplace”
 • Valige ühe klõpsuga installida
 • Leidke WordPressi ikoon ja klõpsake seda
 • Klõpsake nuppu „Start“
 • Valige domeen, kuhu soovite WordPressi installida
 • Kuva täpsemad valikud ja genereerige WordPressile ainulaadne administraatori konto
 • Märkige ruut, et nõustuda tingimustega
 • Klõpsake nuppu “Install Now”
 • Oodake installimise lõpuleviimist

Ja see ongi kõik! Nüüd saate minna WordPressi sisselogimislehele ja alustada oma uue WordPressi ajaveebi kallal töötamist.

Kuidas WordPressi käsitsi installida?

Nagu iga teise tarkvara puhul, saab ka WordPressi käsitsi installida, edastades vajalikud failid ja seadistades keskkonna. Kuid selle populaarsuse tõttu on kogenud inimesed välja töötanud mitmesugused brauserirakendused, mis saavad WordPressi teie jaoks installida vaid mõne kasutajasõbraliku sammu abil. Selles õpetuses näitame teile, kuidas WordPressi käsitsi installida ja kuidas seda teha ühe populaarseima installija abil.

 • Kuidas installida WordPress koos Softaculous installijaga
 • WordPressi käsitsi installimine (täpsem)

Kuidas installida WordPress koos Softaculous installijaga

Softaculous on üks populaarsemaid skriptiteeke, mis võimaldab kasutajatel ilma igasuguste tehniliste teadmisteta kiiresti installida mitmesuguseid kommerts- ja avatud lähtekoodiga tarkvara. Rohkem kui viiekümne tasuta versiooniga saadaoleva rakenduse hulgas võib WordPressi leida esimeselt positsioonilt.

Kuna Softaculous vajab korralikult töötamiseks administraatori ala nagu cPanel, tuleb kõigepealt sisse logida cPanelisse:

 1. Minema https://www.oma domeen.com/kaabel, https://www.oma oma domeen.com:2083 või https: // server-ip-aadress: 2083
 2. Sisestage kasutajanimi ja parool
 3. Klõpsake nuppu „Logi sisse“

cPaneli sisselogimine

Pärast edukat sisselogimist proovige mitte hirmutada cPanel. See juhtpaneel sisaldab tavaliselt lugematuid sätteid, mis annavad teile juurdepääsu kõigele serveriga seotud. Ainult praegu unustage kõik muud võimalused ja keskenduge Softaculous installijale, mis aitab teil WordPressi installida.

Vahekaardi Softacoulus leidmiseks kerige palun lõpuni alla (enamasti on Softaculous üks cPaneli viimaseid vahelehti) ja avage WordPressi skript.

Kui olete huvitatud üksikasjadest, saate vahekaartide vahel vahetada, et näha installiprogrammis WordPressi skripti ekraanipilte, demoid, hinnanguid ja muud. Kui olete valmis, klõpsake nuppu “Installi kohe” või vahetage esimest vahekaarti “Install”.

Tarkvara seadistamine

Tarkvara seadistamine

Valige protokoll, mida kasutatakse teie uue saidi jaoks. Vaikimisi kuvatakse sätetes HTTP-protokolli. Kuid kui teil on oma saidi jaoks SSL-sertifikaat, mis muudaks selle turvalisemaks, peaksite siin valima HTTPS-i protokolli. Samuti saate otsustada, kas kasutate aadressi ees “www”. Kui te pole selles kõiges kindel, küsige oma teenusepakkujalt üksikasju või jätke praegu lihtsalt HTTP-protokoll, kuna hiljem on kõike võimalik muuta.

Valige domeen, kuhu soovite WordPressi installida. Kui see on teie esimene sait, on teil tõenäoliselt just see ostetud domeen, nii et hoidke see valitud. Kuid kui teil on mitu domeeni, olge WordPressi installimiskoha valimisel ettevaatlik.

Valige kataloog, kuhu soovite failid installida. WordPressi installimiseks juurkataloogi jätke see väli tühjaks. Kui see on ainus sait, mis teil serveris asub, soovitame selle välja tühjaks jätta.

Saidi seaded

Saidi seaded

Valige oma saidi nimi ja kirjeldage seda lühidalt. Kuna need on valikud, mida saate WordPressi seadetest kiiresti igal ajal muuta, siis ärge rabelege oma peaga liiga palju selle üle, mida praegu kirjutada.

Kui kavatsete aktiveerida WordPress Multisite, on see koht ruutmiseks. Kui te ei tea, mis on mitme saidi sisu ja see on esimene WordPressi ajaveeb, mille loote, jätke see valik lihtsalt märkimata.

Administraatori konto

Administraatori konto

Looge kiiresti administraatori konto, mis võimaldab teil oma saidile sisse logida ja sellega tegelema hakata. Soovitame turvakaalutlustel asendada tavaline kasutajanimega admin ja valida kordumatu, mis teid esindab. Kasutage näiteks oma nime või hüüdnime.

Genereerige oma profiilile parool ja veenduge, et keegi peale teie ei tea seda. Kui te pole praegu loov, et jõuda tugeva paroolini, klõpsake paremal küljel asuvat väikese klahvi ikooni. WordPress genereerib seejärel automaatselt tugeva parooli, mis sisaldab erinevaid tähti, numbreid ja tähemärke, et luua turvaline parool, mida on raske ära arvata.

Enne oma e-posti aadressi lisamist järgmisele väljale pidage kindlasti meeles, et kasutajanimi ja parool tuleb meelde jätta või kirjutada, kuna peate neid installimise järel ajaveebisse logima..

Valige keel

Valige keel

Ehkki WordPressi vaikekeel on inglise keel, saate seda siin muuta. Valige loendist mõni muu saadaolev keel.

Valige pistikprogramm (id)

Valige pistikprogrammid

Softaculous’i installija võib pakkuda ühte või mitut pluginat, mida saab installida samaaegselt WordPressiga. Soovitame selle valiku vahele jätta, kuna pistikprogramme saate alati käsitsi installida. Kui on aga pistikprogramm, mida olete juba varem kasutanud muudes saitides ja soovite seda kasutada jätkata, siis tehke selle nime kõrval ruut.

Täpsemad valikud

Täpsemad valikud

Need lisavalikud mõjutavad andmebaase, mida WordPress korrektseks tööks kasutab. Vaikimisi peidetakse täpsemad suvandid. Kui olete algaja ja te ei saa neist valikutest aru, soovitame need täielikult vahele jätta.

Siin saate kirjutada kohandatud andmebaasi nime ja eesliite. Kuid need, mille Softacoulus tekitas, on enam kui piisavad ja ohutud kasutada, nii et neid pole vaja muuta.

Kui te ei soovi värskenduste teatisi saada, valige see valik.

Installer võimaldab teil valida suvandeid WordPressi, pistikprogrammide ja teemade automaatseks värskendamiseks. Ehkki see võib tunduda hea mõte, soovitame tungivalt jätta need valikud märkimata. Automaatsed värskendused võivad mõnikord probleeme põhjustada ja võite kaotada kõik muudatused, mis olete konkreetsete teemade ja pistikprogrammide jaoks teinud. Saate need alati sisse lülitada, kui soovite.

Valige varundamiskoht (soovitame jätta vaikeseade) ja valige, kas soovite, et installiprogramm genereerib teie saidi varukoopiaid automaatselt. Kui teil on võimalus, siis kontrollige seda julgelt. Kui olete otsustanud, kui sageli soovite varukoopiaid luua, saate lõõgastuda, teades, et saate perioodiliselt vanade seadete juurde naasta, juhuks kui teie saidil juhtub midagi halba. Kui valite varundamise pööramise kõrval numbri, jälgib Softaculuos varukoopiate arvu. Kui limiit on täidetud, kustutatakse vanim varukoopia automaatselt, et ruumi uuele teha. Valige number sõltuvalt sellest, kui palju ruumi teil serveris on.

Valige teema

Valige teema

Juba enne WordPressi installimist võimaldab rakendus valida teema, mis uues ajaveebis aktiivseks muutub. Kuigi siin saate ühe valida, pole see kohustuslik, kuna saate WordPressi kaudu igal ajal uusi teemasid installida.

Installi

Nupp Install

Enne nupul „Install” klõpsamist tutvuge veel kord kõigi võimalustega ja kontrollige, kas iga teave on õige. Seejärel kerige tagasi alla, sisestage oma e-posti aadress, kui soovite üksikasju saada, ja klõpsake nuppu.

Nüüd saate navigeerida http://yoursite.com kus peaksite uut veebisaiti nägema. Loodud administraatori mandaadiga oma saidile sisse logimiseks avage http://yoursite.com/wp-admin.

Kuidas WordPressi käsitsi installida?

Erinevalt installiprogrammi kasutamisest, mis teeb teie jaoks praktiliselt kõike, on WordPress võimalik ise installida. WordPressi käsitsi installimiseks kulub vaid paar sammu, kuid see on natuke keerulisem kui sellise installiprogrammi kasutamine nagu Softaculous.

Kuna käsitsi installimise protsessi saab jagada mõneks segmendiks, siis astugem kõik lihtsamaks muutmiseks üks samm korraga. Valmis?

Laadige alla uusim WordPressi versioon

Laadige alla WordPress

 1. Minema wordpress.org/download
 2. Klõpsake paremal küljel olevat sinist nuppu „Laadige WordPress alla“
 3. Salvestage WordPressi uusim versioon suvalisse kohta arvutis
 4. Oodake allalaadimist
 5. Ekstrakteerige ZIP-fail (teil peaks olema üks kaust nimega „WordPress“)

Laadige WordPress üles oma serverisse

See samm nõuab ühenduse loomist FTP-serveriga. Enne ühendamist peaks teil olema oma hostiteenuse pakkuja FTP mandaat. Tavaliselt saate kõik üksikasjad tervitavas e-kirjas kätte pärast konto registreerimist hostiettevõttes. Kui te ei leia e-kirja, peaks teave olema saadaval cPanelis.

FTP-kontod cPanelis

 1. Külasta https://www.oma oma domeen.com:2083 või https: // server-ip-aadress: 2083
 2. Logi sisse cPanelisse
 3. Liikuge kategooriasse Failid
 4. Avage FTP-kontode tööriist
 5. Kerige alla kõigi FTP-kontode loendini
 6. Leidke administraatori FTP-konto
 7. Volituste andmete kuvamiseks klõpsake „FTP kliendi seadistamine”

Kui teil pole FTP-kontot, saate selle luua samal lehel.

Kui mandaat on valmis, on aeg üles laadida WordPressi failid uude serverisse:

 1. Avatud FileZilla või mõni muu FTP klient
 2. Ühendage FTP-serveriga
 3. Valige kõik failid kaustast WordPress, mille olete varem alla laadinud ja kaevandanud
 4. Lohistage valitud failid arvutist serveris asuvasse kausta „public_html” või „www”

MySQL-i andmebaasi loomine:

WordPress kasutab sisu haldamiseks andmebaase. Seega, et kõik toimiks, on järgmine samm luua MySQL andmebaas ja kasutaja:

Looge uus andmebaas

Lisage uus kasutaja

 1. Minge cPaneli: http://yourdomainname.com/cpanel
 2. Avage MySQL andmebaasid
 3. Sisestage enda valitud andmebaasi nimi
 4. Klõpsake nuppu “Loo andmebaas”
 5. Kerige alla MySQL-i kasutajaliideseni
 6. Sisestage kasutajanimi, parool ja klõpsake nuppu „Loo kasutaja”

Installimise lõpuleviimine

See on viimane samm. Peate sisestama mõned üksikasjad andmebaasi ja saidi kohta.

Kuidas WordPressi käsitsi installida?

 1. Avage brauser ja minge aadressile http://oma domeen.com
 2. Valige keel, mida soovite saidil kasutada
 3. Valmistage ette järgmine teave: loodud andmebaasi nimi, kasutajanimi ja parool
 4. Host peaks enamiku hostiettevõtete jaoks jääma kohalikuks serveriks
 5. Valige suvaline tabeli eesliide või jätke vaikeseade
 6. Klõpsake nuppu „Let’s go“
 7. Sisestage kõik oma andmebaasi üksikasjad ja klõpsake nuppu „Esita”
 8. Klõpsake nuppu Käivita install
 9. Sisestage oma saidi pealkiri, valige kasutajanimi ja parool WordPressi sisselogimiseks. Sisestage e-posti aadress ja kontrollige, kas soovite otsingumootorid teie uut veebisaiti indekseerida
 10. Klõpsake „Install WordPress“
 11. Logige sisse ja nautige oma uut saiti

Järeldus

Ehkki WordPressi installimine võib tunduda keeruline, on tõde siiski see, et kõik on võimelised blogi iseseisvalt looma. Olenemata sellest, kas otsustate kasutada installeerijat nagu Softaculous või edastate faile käsitsi, peaksite uue saidi valmis saama ja töötama mõne minutiga. Pärast WordPressi installimist võib lõbu alata ja võite hakata veebisaiti üksikasjalikult kohandama. Edu!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map