Kommentaarid: Mis on kommentaar ja kuidas seda hallata?

wordpress-comments.png


Blogiplatvormil WordPress on kommenteerimissüsteem, mis võimaldab teie veebisaidi külastajatel jätta antud teemal arvamusi ning suhelda teie ja teie saidi teiste kasutajatega. Kommentaarina tuntud (tavaliselt lühike) kiri asub teie postituste ja lehtede allosas.

Kui kasutaja maandub postitusele või lehele, kus kommentaarid on lubatud (vaikimisi lubab WordPress kõigi kommentaaride ja lehtede kommenteerimist), näeb ta kommentaari vormi. Selle täites ja vastuse kirjutades saab iga kasutaja avaldada oma arvamuse, mis artikli all kuvatakse. Teised kasutajad saavad näha mis tahes kommentaare ja neile vastata või ise kirjutada.

Kuidas hallata WordPressis kommentaare

Kui navigeerite vasakul küljel oleva administraatori juhtpaneeli menüüst Kommentaarid, saate hallata kõiki oma saidi kommentaare. Need sorteeritakse loendisse, kus igal kommentaaril on järgmised elemendid:

 • Autor – nimi, e-posti aadress ja veebisaidi aadress
 • Kommenteeri – autori kirjutatud tekst
 • Postita  – link algsele postitusele või lehele, kust leiate kommentaari
 • Päev ja aeg – selle esitamise ajal

Üksiku kommentaari haldamiseks viige kursor selle kohale – valitud kommentaari alla ilmuvad paar halduse linki. Siin saate juba avaldatud kommentaari heaks kiita või kinnitamata jätta. Vaikimisi ootavad kõik saadud vastused teie modereerimist ja peate käsku klõpsama kõigil neist, et neid saaks teie postituses või lehel näidata.

Halda WordPressi kommentaare

Kommentaarile kiireks vastamiseks valige teine ​​link „Vasta”, mis avab selle all toimetaja. Võite kirjutada vastuse ja kujundada see vastavalt oma soovidele (muuta tekst paksuks, kaldkirjaks, lisada linke, tsitaate jne)

Kiire redigeerimise võimalus lubab teil kommentaari muuta. Saate teksti, linke ja kõike muud muuta, nagu see oli teie enda tehtud. Lisaks saate redigeerida vastuse jätnud isiku nime, e-posti aadressi ja URL-i. Nupp Redigeerimine annab teile samad valikud, kuid avab kommentaari eraldi lehel.

Rämpspostinupp märgib kommentaari soovimatuks ja teisaldab selle eraldi kausta. Samamoodi saab kasutada nuppu Prügikast kustuta kommentaar ja viige see prügi. See jääb sinna kolmkümmend päeva, kui te seda loendist jäädavalt ei kustuta.

Kommentaaride seadete muutmine

WordPressi vaikekommentaaride süsteemi käitumist saate sätete kaudu muuta. Näiteks saate otsustada, kas sisse logimata kasutajad saavad jätta oma vastused või lubada suvand, mis kiidab kõik kommentaarid automaatselt heaks (pole soovitatav). Kuna oleme arutelu sätteid juba üksikasjalikult kirjeldanud, lugege palun, kuidas WordPressi kommentaaride seadetega töötada.

Keela konkreetsete lehtede kommentaarid

Arutelu

Ehkki WordPress lubab kõigi postituste ja lehtede kommentaare, saate seda sätet iga üksiku postituse või lehe jaoks juhtida.

 1. Postituse või lehe muutmine
 2. Otsige üles “Ekraani valikud”
 3. Märkige ruut „Arutelu”
 4. Kerige postituse redigeerija all täiesti alla
 5. Valige kastis Arutelu selle lehe kommentaaride lubamine / keelamine

Saate e-kirju, kui keegi kommenteerib

Vaikimisi saadab WordPress teile meilisõnumi iga kord, kui keegi teie saidile kommentaari jätab. Kuigi see on WordPressi ajaveebi käivitamisel kena funktsioon, võib see juhtuda, kui hakkate rohkem vastuseid saama. Kui te ei soovi oma saidi iga kommentaari kohta uusi e-kirju saada, minge tagasi saidile Seadistused -> Arutelu kus saate need välja lülitada.

Muud kommenteerimise pistikprogrammid

Vaikekommenteerimisplatvorm on tavakasutajale lihtsalt piisavalt hea. Kuid kui otsustate kommenteerimissüsteemi laiendada, peaksite teadma, et need on kümmekond muud WordPressi pistikprogrammi, mis saavad vaikimisi täielikult asendada. Näiteks saate installida Disquse, Kommentaarid Evolveeritud, Livefyre Kommentaarid 3 või isegi oma saidile lisada Facebooki kommentaare..

Kommenteerige rämpsposti

Rämpsposti kommentaar WordPressi näites

Kahjuks on üheks esimestest kommentaaridest, mille oma saidile saate, rämpspost (soovimatu kommentaar). Alates WordPressi installimise hetkest saab teie sait tuhandetele rämpspostitajatele, kes hakkavad saatma halvasti kirjutatud reklaame ja soovimatuid sõnumeid. Õnneks on palju rämpspostitõrje pluginaid, mis aitavad selle ähvardusega võidelda. Alustuseks on Akismet, mis on eelinstalleeritud koos WordPressiga.

Pingbacks

Pingback

Kui keegi lingib teie ajaveebile mõne muu veebisaidi kaudu, saate a pingback. Nii aitab WordPress teil jälgida saite, mis teid tagasi lingivad. Pingbacks tunnistatakse kommentaarideks, ja nad ilmuvad modereerimisloendisse kõigi muude teie külastajate postitatud tavaliste kommentaaride hulgas.

Tagasiside eristamiseks kommentaarist otsige iga kommentaari alguses ja lõpus sõna […].

Avatarid

WordPressi avatarid

Igal kommentaatoril on kommentaari kõrval väike pilt. Seda pilti nimetatakse avatariks ja see tähistab autorit. WordPress kasutab Gravatarit selle pildi kuvamiseks. Seega, kui soovite oma foto või avatari jaoks kohandatud pilti, siis registreerige konto Gravatar.

 1. Liikuge lehele Kasutajad -> teie profiil ja kontrollige kasutatavat e-posti aadressi
 2. Avage sait Gravatar
 3. Registreeruge teenusesse kasutatava e-posti aadressiga
 4. Laadige oma valitud pilt üles ja kohandage seda
 5. Kinnitage muudatused
 6. Mine tagasi Kasutajad -> teie profiil ja kontrollige oma uut pilti

Kasutajad, kellel pole tasuta Gravatar-kontot ja kohandatud avatari, saavad avatari vaikepildi. Vaikimisi saate seada jaotises Arutelu sätted.

Kommentaarid on olulised

Kommentaarid on hea viis oma lugejatega ühenduse pidamiseks. Need saavad muuta teie veebisaidi paremaks ja interaktiivsemaks. Enne kui hakkate regulaarselt kommentaare kasutama, kontrollige kindlasti sätteid ja kohandage neid vastavalt oma vajadustele. Kui teile ei meeldi, kuidas tavalised kommentaarid toimivad, on kümneid muid pistikprogramme, mis saavad vaikesüsteemi asendada. Kahjuks meelitavad kommentaarid ka rämpsposti saatjaid, nii et olge valmis rämpspostiga alati võitlema.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map