Komentāri: Kas ir komentārs un kā to pārvaldīt?

WordPress-comments.png


Emuāru veidošanas platformā WordPress ir komentēšanas sistēma, kas ļauj jūsu vietnes apmeklētājiem atstāt viedokļus par doto tēmu un sazināties ar jums un citiem jūsu vietnes lietotājiem. Pazīstams kā komentārs, šis (parasti īsais) ziņojums atrodas jūsu ziņu un lapu apakšā.

Kad lietotājs nolaižas uz ziņas vai lapas, kurā ir iespējoti komentāri (pēc noklusējuma WordPress atļauj komentēt visas ziņas un lapas), viņš redzēs komentāru formu. Aizpildot to un uzrakstot atbildi, jebkurš lietotājs var izteikt savu viedokli, kas tiks parādīts zem raksta. Citi lietotāji var redzēt komentārus un atbildēt uz tiem, vai arī rakstīt savus.

Kā pārvaldīt komentārus pakalpojumā WordPress

Ja kreisajā pusē atrodas administratora informācijas paneļa izvēlne, pārejot uz Komentāri, jūs varēsit apstrādāt visus savas vietnes komentārus. Tie tiks sakārtoti sarakstā, kurā katram komentāram ir šādi elementi:

 • Autore – vārds, e-pasts un vietnes adrese
 • Komentārs – autora uzrakstīts teksts
 • Izlikt  – saite uz sākotnējo ziņu vai lapu, kur var atrast komentāru
 • Datums un laiks – kad tas tika iesniegts

Lai pārvaldītu atsevišķu komentāru, novietojiet kursoru virs tā – zem atlasītā komentāra parādīsies dažas pārvaldības saites. Šeit jūs varat apstiprināt vai neapstiprināt jau publicētu komentāru. Pēc noklusējuma visas saņemtās atbildes gaidīs jūsu moderēšanu, un jums būs manuāli jānoklikšķina uz katras no tām, lai tās varētu parādīt jūsu ziņojumā vai lapā.

Pārvaldiet WordPress komentārus

Lai ātri atbildētu uz komentāru, atlasiet otro saiti “Atbildēt”, kas zem tā atvērs redaktoru. Jūs varat uzrakstīt atbildi un stilu pēc savas vēlmes (padarīt tekstu treknrakstā, slīprakstā, pievienot saites, pēdiņas utt.)

Ātrās rediģēšanas opcija ļauj mainīt komentāru. Jūs varat mainīt tekstu, saites un visu, kā tas bija jūsu pašu. Turklāt jūs varat rediģēt tās personas vārdu, e-pastu un URL, kura atstāja atbildi. Poga Rediģēt dod tādas pašas iespējas, bet atver komentāru atsevišķā lapā.

Surogātpasta poga atzīmēs komentāru kā nevēlamu un pārvietos to uz atsevišķu mapi. Līdzīgi notiks arī miskastes poga izdzēst komentāru un pārvietojiet to uz atkritumiem. Tas tur paliks trīsdesmit dienas, ja vien neatgriezeniski izdzēsīsit to no saraksta.

Mainiet komentāru iestatījumus

Izmantojot iestatījumus, varat mainīt WordPress noklusējuma komentāru sistēmas darbību. Piemēram, izlemiet, vai lietotāji, kas nav reģistrējušies, var atstāt savas atbildes vai iespējot opciju, kas automātiski apstiprina visus komentārus (nav ieteicams). Tā kā mēs jau detalizēti aprakstījām diskusijas iestatījumus, lūdzu, skatiet, kā strādāt ar WordPress komentāru iestatījumiem.

Atspējot konkrētu lapu komentārus

Diskusija

Kaut arī WordPress ļauj komentēt visas ziņas un lapas, jūs varat kontrolēt šo iestatījumu katrai atsevišķai ziņai vai lapai.

 1. Rediģējiet ziņu vai lapu
 2. Augšpusē atrodiet “Ekrāna opcijas”
 3. Atzīmējiet izvēles rūtiņu “Diskusija”
 4. Ritiniet līdz ziņu redaktoram līdz galam
 5. Diskusijas lodziņā izvēlieties atļaut / neļaut komentēt šo lapu

Saņemiet e-pastus, kad kāds komentē

Pēc noklusējuma WordPress jums nosūtīs e-pastu katru reizi, kad kāds atstāj komentāru jūsu vietnē. Lai gan šī ir jauka funkcija, kad sākat savu WordPress emuāru, tā var būt nožēlojama, tiklīdz sāksit saņemt vairāk atbildes. Ja nevēlaties saņemt jaunus e-pasta ziņojumus par katru savas vietnes komentāru, lūdzu, dodieties atpakaļ uz vietni Iestatījumi -> Diskusija kur tos var izslēgt.

Citi komentēšanas spraudņi

Noklusējuma komentēšanas platforma ir pietiekami laba parastam lietotājam. Bet, ja jūs nolemjat paplašināt komentēšanas sistēmu, jums jāzina, ka tie ir desmitiem citu WordPress spraudņu, kas pilnībā var aizstāt noklusēto. Piemēram, jūs varat instalēt Disqus, Comments Evolved, Livefyre Comments 3 vai pat pievienot savai vietnei Facebook komentārus..

Komentāru surogātpasts

Spam komentārs WordPress piemērā

Diemžēl viens no pirmajiem komentāriem, ko saņemsit savā vietnē, iespējams, būs surogātpasts (nevēlams komentārs). Kopš brīža, kad instalējat WordPress, jūsu vietne kļūs par mērķi tūkstošiem surogātpasta izplatītāju, kas sāks jums sūtīt slikti uzrakstītus sludinājumus un nevēlamus ziņojumus. Par laimi ir daudz anti-spam spraudņu, kas palīdzēs jums cīnīties pret šo draudu. Iesācējiem ir Akismet, kas sākotnēji ir instalēts WordPress.

Pingbacks

Pingback

Kad kāds izveido saiti uz jūsu emuāru no jebkuras citas vietnes, jūs saņemsit pingback. Tādā veidā WordPress palīdz jums izsekot vietnēm, kurās ir saites uz jums. Pingbacks tiek atzīti par komentāriem, un tie parādīsies regulēšanas sarakstā starp visiem citiem regulāriem jūsu apmeklētāju komentāriem.

Lai atšķirtu atgriezenisko saiti no komentāra, katra komentāra sākumā un beigās meklējiet […].

Avatāri

WordPress iemiesojumi

Katram komentētājam blakus komentāram ir redzams neliels attēls. Šis attēls tiek saukts par iemiesojumu, un tas attēlo autoru. WordPress izmanto Gravatar lai parādītu šo attēlu. Tātad, ja vēlaties, lai būtu jūsu foto vai kāds iemiesojuma pielāgots attēls, lūdzu, reģistrējiet kontu Gravatar.

 1. Dodieties uz Lietotāji -> Jūsu profils un pārbaudiet izmantoto e-pasta adresi
 2. Atveriet vietni Gravatar
 3. Reģistrējieties pakalpojumam, izmantojot savu e-pasta adresi
 4. Augšupielādējiet izvēlēto attēlu un pielāgojiet to
 5. Apstipriniet izmaiņas
 6. Atgriezties pie Lietotāji -> Jūsu profils un pārbaudiet jauno attēlu

Lietotāji, kuriem nav bezmaksas Gravatar konta un pielāgotu iemiesojumu, iegūs noklusējuma iemiesojuma attēlu. Noklusējuma iestatījumu var iestatīt sadaļā Diskusiju iestatījumi.

Komentāri ir svarīgi

Komentāri ir labs veids, kā uzturēt kontaktus ar saviem lasītājiem. Viņi var padarīt jūsu vietni labāku un interaktīvāku. Pirms sākat regulāri izmantot komentārus, noteikti pārbaudiet iestatījumus un pielāgojiet tos savām vajadzībām. Ja jums nepatīk, kā darbojas standarta komentāri, ir desmitiem citu spraudņu, kas var aizstāt noklusējuma sistēmu. Diemžēl komentāri piesaista arī surogātpasta izplatītājus, tāpēc esiet gatavi visu laiku apkarot surogātpastu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map