Komentarze: Co to jest komentarz i jak nim zarządzać?

wordpress-comments.png


Platforma blogowa WordPress jest wyposażona w system komentowania, który pozwala odwiedzającym twoją stronę wystawiać opinie na dany temat i komunikować się z tobą i innymi użytkownikami twojej strony. Znana jako komentarz, ta (zazwyczaj krótka) wiadomość znajduje się na dole Twoich postów i stron.

Gdy użytkownik trafi na post lub stronę, na której komentarze są włączone (domyślnie WordPress zezwala na komentarze na wszystkich postach i stronach), zobaczy formularz komentarza. Wypełniając go i pisząc odpowiedź, każdy użytkownik może wyrazić swoją opinię, która pojawi się pod artykułem. Inni użytkownicy mogą zobaczyć i odpowiedzieć na każdy komentarz lub napisać własny.

Jak zarządzać komentarzami w WordPress

Jeśli przejdziesz do Komentarze z menu panelu administratora po lewej stronie, będziesz w stanie obsłużyć wszystkie komentarze w swojej witrynie. Zostaną one posortowane na liście, w której każdy komentarz zawiera następujące elementy:

 • Autor – imię i nazwisko, adres e-mail i adres strony internetowej
 • Komentarz – tekst napisany przez autora
 • Poczta  – link do oryginalnego postu lub strony, na której można znaleźć komentarz
 • Data i godzina – kiedy został złożony

Aby zarządzać pojedynczym komentarzem, umieść nad nim kursor – pod wybranym komentarzem pojawi się kilka linków zarządzania. Tutaj możesz zatwierdzić lub odrzucić już opublikowany komentarz. Domyślnie wszystkie odpowiedzi, które otrzymasz, będą czekać na moderację i będziesz musiał ręcznie kliknąć każdą z nich, aby mogły zostać wyświetlone na Twoim poście lub stronie.

Zarządzaj komentarzami WordPress

Aby szybko odpowiedzieć na komentarz, wybierz drugi link „Odpowiedz”, który otworzy edytor pod nim. Możesz napisać odpowiedź i stylizować ją według własnych upodobań (pogrubić tekst, kursywa, dodać linki, cytaty itp.)

Opcja szybkiej edycji pozwala modyfikować komentarz. Możesz zmienić tekst, linki i wszystko, co było twoje. Ponadto możesz edytować nazwisko, adres e-mail i adres URL osoby, która pozostawiła odpowiedź. Przycisk Edytuj daje te same opcje, ale otwiera komentarz na osobnej stronie.

Przycisk spamu oznaczy komentarz jako niepożądany i przeniesie go do osobnego folderu. Podobnie zrobi to przycisk Kosz usuń komentarz i przenieś to na śmieci. Pozostanie tam przez trzydzieści dni, chyba że zostanie trwale usunięty z listy.

Zmień ustawienia komentarzy

Możesz zmienić zachowanie domyślnego systemu komentarzy WordPress poprzez ustawienia. Na przykład zdecyduj, czy niezalogowani użytkownicy mogą zostawić swoje odpowiedzi lub włączyć opcję, która automatycznie zatwierdzi wszystkie komentarze (niezalecane). Ponieważ już szczegółowo opisaliśmy ustawienia dyskusji, zobacz, jak pracować z ustawieniami komentarzy WordPress.

Wyłącz komentarze dla określonych stron

Dyskusja

Mimo że WordPress zezwala na komentarze do wszystkich postów i stron, możesz kontrolować to ustawienie dla każdego pojedynczego postu lub strony.

 1. Edytuj post lub stronę
 2. Znajdź „Opcje ekranu” u góry
 3. Zaznacz pole wyboru „Dyskusja”
 4. Przewiń do końca poniżej edytora postów
 5. W polu Dyskusja wybierz opcję zezwalaj / nie zezwalaj na komentarze dla tej strony

Otrzymuj e-maile, gdy ktoś komentuje

Domyślnie WordPress wyśle ​​Ci wiadomość e-mail za każdym razem, gdy ktoś doda komentarz do Twojej witryny. Chociaż jest to miła funkcja, gdy zaczynasz blog WordPress, może być trudna, gdy zaczniesz otrzymywać więcej odpowiedzi. Jeśli nie chcesz otrzymywać nowych e-maili dla każdego komentarza w witrynie, wróć do Ustawienia -> Dyskusja gdzie możesz je wyłączyć.

Inne wtyczki komentujące

Domyślna platforma komentowania jest wystarczająca dla zwykłego użytkownika. Ale jeśli zdecydujesz się rozszerzyć system komentowania, powinieneś wiedzieć, że są dziesiątki innych wtyczek WordPress, które mogą całkowicie zastąpić domyślną. Na przykład możesz zainstalować Disqus, Comments Evolved, Livefyre Comments 3, a nawet dodać komentarze z Facebooka do swojej witryny.

Skomentuj spam

Komentarz spamowy w przykładzie WordPress

Niestety, jednym z pierwszych komentarzy, które dostaniesz na swoją stronę, będzie prawdopodobnie spam (niechciany komentarz). Od momentu zainstalowania WordPress Twoja strona stanie się celem tysięcy spamerów, którzy zaczną wysyłać ci źle napisane reklamy i niepożądane wiadomości. Na szczęście istnieje wiele wtyczek antyspamowych, które pomogą ci walczyć z tym zagrożeniem. Na początek jest Akismet, który jest fabrycznie zainstalowany z WordPress.

Pingbacki

Pingback

Gdy ktoś doda link do Twojego bloga z dowolnej innej witryny, otrzymasz pingback. W ten sposób WordPress pomaga śledzić strony, które prowadzą do ciebie. Pingbacki są rozpoznawane jako komentarze, i pojawią się na liście moderacji wśród wszystkich innych regularnych komentarzy publikowanych przez użytkowników.

Aby odróżnić polecenie pingback od komentarza, wyszukaj […] na początku i na końcu każdego komentarza.

Awatary

Awatary WordPress

Każdy komentator ma mały obrazek obok komentarza. Ten obraz jest nazywany awatarem i przedstawia autora. WordPress używa Gravatar aby wyświetlić to zdjęcie. Jeśli więc chcesz mieć swoje zdjęcie lub dowolny niestandardowy obraz dla awatara, zarejestruj konto w Gravatar.

 1. Nawigować do Użytkownicy -> Twój profil i sprawdź adres e-mail, którego używasz
 2. Otwórz stronę Gravatar
 3. Zarejestruj się w usłudze za pomocą adresu e-mail, którego używasz
 4. Prześlij wybrany obraz i dostosuj go
 5. Potwierdź zmiany
 6. Wróć do Użytkownicy -> Twój profil i sprawdź swój nowy obraz

Użytkownicy, którzy nie mają bezpłatnego konta Gravatar i niestandardowego awatara, otrzymają domyślny obraz awatara. Możesz ustawić domyślny w Ustawieniach dyskusji.

Komentarze są ważne

Komentarze to dobry sposób na utrzymywanie kontaktu z czytelnikami. Mogą sprawić, że Twoja strona będzie lepsza i bardziej interaktywna. Zanim zaczniesz regularnie używać komentarzy, sprawdź ustawienia i dostosuj je do swoich potrzeb. Jeśli nie podoba Ci się sposób działania standardowych komentarzy, istnieje wiele innych wtyczek, które mogą zastąpić domyślny system. Niestety komentarze przyciągają również spamerów, więc bądź przygotowany na zwalczanie spamu przez cały czas.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map