Komentáře: Co je to komentář a jak jej spravovat?

wordpress-comments.png


Blogovací platforma WordPress přichází s komentujícím systémem, který umožňuje návštěvníkům vašeho webu zanechat názory na dané téma a komunikovat s vámi a ostatními uživateli vašeho webu. Tato zpráva (obvykle krátká), známá jako komentář, je umístěna ve spodní části vašich příspěvků a stránek.

Když uživatel přistane na příspěvku nebo na stránce, kde jsou povoleny komentáře (ve výchozím nastavení umožňuje WordPress komentáře ke všem příspěvkům a stránkám), zobrazí se formulář s komentářem. Vyplněním a napsáním odpovědi může každý uživatel uvést svůj názor, který se zobrazí pod článkem. Ostatní uživatelé mohou vidět a odpovědět na jakýkoli komentář nebo napsat svůj vlastní.

Jak spravovat komentáře ve WordPressu

Pokud přejdete na položku Poznámky z nabídky na hlavním panelu na levé straně, budete moci zpracovat všechny komentáře na svém webu. Ty budou řazeny do seznamu, kde každý komentář obsahuje následující prvky:

 • Autor – jméno, e-mail a adresa webové stránky
 • Komentář – text napsaný autorem
 • Pošta  – odkaz na původní příspěvek nebo stránku, kde najdete komentář
 • Datum a čas – když byla předložena

Chcete-li spravovat jeden komentář, umístěte na něj kurzor – pod vybraným komentářem se objeví několik odkazů na správu. Zde můžete schválit nebo neschválit již publikovaný komentář. Ve výchozím nastavení budou všechny odpovědi, které obdržíte, čekat na vaše moderování a budete muset ručně kliknout na každou z nich, aby se mohli zobrazit na vašem příspěvku nebo stránce..

Spravovat komentáře WordPress

Chcete-li rychle odpovědět na komentář, vyberte druhý odkaz „Odpovědět“, který pod ním otevře editor. Odpověď můžete napsat a upravit ji podle svých představ (tučné písmo, kurzíva, přidání odkazů, uvozovek atd.)

Možnost rychlé úpravy umožňuje upravit komentář. Můžete změnit text, odkazy a všechno, jako by to bylo vaše vlastní. Dále můžete upravit jméno, e-mail a adresu URL osoby, která odpověď opustila. Tlačítko Upravit poskytuje stejné možnosti, ale otevře komentář na samostatné stránce.

Tlačítko spamu označí komentář jako nežádoucí a přesune jej do samostatné složky. Podobně bude tlačítko Koše smazat komentář a přesuňte jej do odpadu. Zůstane tam po dobu třiceti dnů, pokud jej ze seznamu trvale neodstraníte.

Změňte nastavení komentářů

Chování výchozího systému komentářů WordPress můžete změnit pomocí nastavení. Například se rozhodněte, zda uživatelé, kteří nejsou přihlášeni, mohou zanechat odpovědi nebo povolit možnost, která automaticky schválí všechny komentáře (nedoporučuje se). Protože jsme již podrobně popsali nastavení diskuze, podívejte se, jak pracovat s nastavením komentářů WordPress.

Zakázat komentáře pro konkrétní stránky

Diskuse

Přestože WordPress umožňuje komentáře ke všem příspěvkům a stránkám, můžete toto nastavení ovládat pro každý jednotlivý příspěvek nebo stránku.

 1. Upravte příspěvek nebo stránku
 2. Nahoře najdete „Možnosti obrazovky“
 3. Zaškrtněte políčko Diskuse
 4. Posuňte se úplně dolů pod editor příspěvků
 5. V poli Diskuse zvolte povolit / zakázat komentáře pro tuto stránku

Dostávat e-maily, když někdo komentuje

Ve výchozím nastavení vám WordPress pošle e-mail pokaždé, když někdo na vašem webu zanechá komentář. I když je to pěkná funkce, když začínáte svůj blog WordPress, může to být hloupost, jakmile začnete dostávat více odpovědí. Pokud nechcete dostávat nové e-maily pro každý komentář na vašem webu, vraťte se na Nastavení -> Diskuse kde je můžete vypnout.

Další doplňky pro komentáře

Výchozí platforma pro komentáře je pro běžného uživatele prostě dobrá. Pokud se však rozhodnete rozšířit systém komentování, měli byste vědět, že jsou tucty dalších pluginů WordPress, které mohou úplně nahradit výchozí. Můžete například nainstalovat Disqus, Evolved komentáře, Livefyre Komentáře 3 nebo dokonce přidat komentáře na Facebook na svůj web.

Komentovat spam

Komentovat spam v příkladu WordPress

Jedním z prvních komentářů, které na svůj web dostanete, bude bohužel pravděpodobně spam (nežádoucí komentář). Od chvíle, kdy nainstalujete WordPress, se váš web stane cílem tisíců spammerů, kteří vám začnou zasílat špatně psané reklamy a nežádoucí zprávy. Naštěstí existuje mnoho anti-spam pluginů, které vám pomohou bojovat s touto hrozbou. Pro začátek je zde Akismet, který je předinstalován s WordPress.

Pingbacks

Pingback

Když někdo odkazuje na váš blog z jakéhokoli jiného webu, obdržíte pingback. Díky tomu vám WordPress pomůže sledovat weby, které na vás odkazují zpět. Pingbacky jsou rozpoznány jako komentáře, a objeví se na seznamu moderování mezi všemi ostatními pravidelnými komentáři zveřejněnými vašimi návštěvníky.

Chcete-li rozlišit pingback od komentáře, hledejte […] na začátku a na konci každého komentáře.

Avatary

Avatarů WordPress

Každý komentátor má vedle komentáře zobrazen malý obrázek. Tento obrázek se nazývá avatar a představuje autora. WordPress používá Gravatar pro zobrazení tohoto obrázku. Pokud tedy chcete mít svůj obrázek nebo vlastní obrázek pro avatar, zaregistrujte si účet u Gravatar.

 1. Navigovat do Uživatelé -> Váš profil a zkontrolujte e-mailovou adresu, kterou používáte
 2. Otevřete stránku Gravatar
 3. Zaregistrujte se do služby pomocí e-mailové adresy, kterou používáte
 4. Nahrajte obrázek podle svého výběru a upravte jej
 5. Potvrďte změny
 6. Jít zpět k Uživatelé -> Váš profil a zkontrolujte svůj nový obrázek

Uživatelé, kteří nemají bezplatný účet Gravatar a vlastní avatar, dostanou výchozí obrázek avatar. Výchozí můžete nastavit v Nastavení diskuze.

Komentáře jsou důležité

Komentáře jsou dobrým způsobem, jak udržet kontakt s vašimi čtenáři. Mohou váš web vylepšit a zvýšit jeho interaktivitu. Než začnete pravidelně používat komentáře, zkontrolujte nastavení a přizpůsobte je vašim potřebám. Pokud se vám nelíbí, jak standardní komentáře fungují, existuje několik dalších pluginů, které mohou nahradit výchozí systém. Komentáře bohužel také přitahují spammery, takže buďte vždy připraveni bojovat proti spamu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map