Kategooriate kasutamine WordPressis

WordPress-kategooriad.png


WordPressi kategooriad on viis WordPressi ajaveebi postituste rühmitamiseks. Need on vaid üks taksonoomiatest, mida WordPress kasutab veebisaidi sisu korraldamiseks. Kuna me räägime taksonoomiatest, on see parim aeg selle terminiga tutvumiseks, enne kui te seda pelgate. Põhimõtteliselt on see kõik, mida peate teadma – taksonoomiad on viis asjade rühmitamiseks. Saate luua nii palju taksonoomiat kui vaja, kuid selleks on vaja kohandatud koodi või pistikprogramme. Vaiketaksonoomiad, mida kasutatakse postituste rühmitamiseks, on kategooriad ja sildid.

Isegi kui te pole sellest teadlik, olete juba teistel saitidel kategooriaid kohanud. Tavaliselt on need navigeerimismenüüde keskne osa ja need võimaldavad teil leida teile huvitavat sisu. Näiteks on veebipoodides tavaliselt kategooriad, mis rühmitavad tooteid, mis sobivad rõivaste, kingade, tehnika, kunsti, spordi jne juurde.

Enne kui hakkate füüsiliselt WordPressi kategooriaid lisama ja haldama (mis on lihtsam osa), võtke aega oma peas ja ka paberil oleva sisu korraldamiseks. Kui plaanite luua veebisaiti, kus pakutakse palju huvipakkuvaid teemasid, on ülioluline, et mõtleksite oma saidi ülesehituse eelnevalt läbi. Veebipoe sama näite järgimiseks on teil vaja ainult rõivaste kategooriat või peaks teil olema särkide, pükste, kleitide jms eraldi alamkategooriad? Jätame planeerimise osa teile ja keskendume sellele, kuidas WordPressis kategooriate ja siltidega töötada.

Kategooriate lisamine WordPressi

Lisage uus kategooria WordPress

Kui olete WordPressi kategooriatega töötamiseks valmis, minge palun lehele Postitused -> Kategooriad. Esimese loomiseks peate täitma vaid neli välja:

 1. Nimi – nimi, kuidas see teie ajaveebis kuvatakse
 2. Nälkjas – nime URL-i sõbralik versioon. See on tavaliselt kõik väiketähed ja sisaldab ainult tähti, numbreid ja sidekriipsu (jätke see tühjaks ja WP genereerib selle välja automaatselt teie sisestatud nimest)
 3. Vanem – Kuna kategooriatel võib olla hierarhia, valige kategooriate ja alamkategooriate järjekord, valides nende lähteüksused, kui soovite
 4. Kirjeldus – kirjeldage teemat. Sõltuvalt kasutatavast teemast võidakse seda näidata kategoorialehtedel; see on valikuline väli

Kui olete sellega rahul, klõpsake ekraani allosas nuppu „Lisa uus kategooria“. Pärast seda ilmub teie uus WordPressi kategooria ekraani paremas servas olevasse loendisse.

Selles loendis kuvatakse kõik kategooriad, mis teil praegu on. Lisaks äsja täidetud teabele näete ka sellesse kategooriasse kuuluvate postituste arvu.

Teise võimalusena saate uusi kategooriaid lisada otse postituse redigeerimise ekraanilt. Sel juhul näitab WordPress teile lihtsat vormi, mis võimaldab teil sisestada uue kategooria nimi ja vanem. Kuigi see on kiirem viis uute taksonoomiate lisamiseks postituste kirjutamise ajal, peaksite siiski uut kategooriat haldama, et muuta selle nälkjaid ja kirjeldust.

Lapse kategooriad

Lapsekategooriad on kategooriad, mis “sõltuvad” teisest kategooriast, mida tuntakse nende vanematena.

Kui teil on laiem rühm, mis tuleb jagada väiksemateks osadeks, peaksite kasutama laste kategooriaid. Need alluvad vanematele.

Näiteks kui avaldate kategooria „Rõivad“, saate luua lapsena „Särgid“, teisena „Püksid“ jne..

Sellel on erinev püsilink, kuna see sisaldab selles vanemlõiku. Selles näites oleks vanemkategoorias alaline link www.sait.ee/riided samal ajal kui lapsele pääseb alates www.sait.ee/riided/särgid.

Kuidas hallata kategooriaid

Halda WordPressi kategooriaid

Pange kursor ükskõik millisele loetletud üksusele samal lehel, kus lõite uue kategooria. Valitud rühma nime all peaks ilmuma kolm uut linki:

 1. Redigeeri – avab lehe, kus saate nime, nägu, vanemat ja kirjeldust muuta
 2. Kiire redigeerimine – ilma uut lehte avamata muutke nime ja näpunäidet
 3. Kustuta – kategooria lõplikult eemaldada. Te ei saa vaikeseadet eemaldada
 4. Vaade – avab lehe, kus loetletakse kõik sellele kategooriale määratud postitused

Kategooria kustutamine ei kustuta selle postitusi. Selle asemel seatakse vaikeklassile artiklid, mis määrati ainult kustutatud kategooriale.

Hulgivalikud aitavad teil hallata mitut üksust korraga. Valige need, mida soovite kustutada, ja valige menüüst „Hulgi suvandid” „Kustuta”.

Vaikekategooria

WordPressi korrektseks töötamiseks peab olema vähemalt üks saadaolev kategooria. Vaikimisi on see kategooria „Uncategorized”, mida ei saa kustutada, kuid saate selle hõlpsalt ümber nimetada. Kui avaldate uue postituse ja unustate selle jaoks kategooria valida, määrab WordPress selle automaatselt vaikepostile.

Vaikeklassi saab muuta. Kui loote vähemalt ühe uue kategooria, liikuge lehele Seadistused -> kirjutamine. Ülaosa võimaldab teil muuta oma ajaveebi vaikimisi postituste kategooriat ja soovitame tungivalt seda muuta või vähemalt ümber nimetada kategooriaks „Uncategorized”..

WordPressi vaikekategooria muutmine

Kuidas kuvada oma WordPressi saidil kategooriaid

Tavaliselt kuvab WordPress kategooriad navigeerimismenüüs või vidinas. Võite neid mõlemas näidata, kui soovite. Nende haldamise õppimiseks lugege palun WordPressi menüüde ja vidinate kasutamist.

Kuidas teisendada kategooriaid siltideks

Vaikimisi on kaks WordPressi taksonoomiad mida saate kasutada sisu rühmitamiseks. Kuna kategooriate ja siltide vahel on väikesed erinevused, on hea teada, et saate kategooriad teisendada siltideks ja vastupidi. Selle juhtumiseks peate installima pistikprogrammi:

 1. Liikuge lehele Tööriistad -> Import
 2. Leidke kategooria „Kategooriate ja siltide muundur” (peaks olema ülalt kolmas)
 3. Klõpsake nuppu „Installi kohe”
 4. Oodake mõni sekund, kuni ilmub uus link
 5. Klõpsake käsku Käivita importija
 6. Valige kategooriad, mille soovite siltideks teisendada
 7. Klõpsake nuppu „Teisenda kategooriad siltideks”

Teisendage WordPressi kategooriad siltideks

Mida me oleme õppinud

Sisu liigitamine on oluline iga veebisaidi jaoks. See on ülioluline mitte ainult SEO jaoks, vaid kogu saidi kasutatavuse jaoks. Planeerige oma kategooriad ette, nii et te ei pea neid kogu aeg muutma. Ja kui teil pole tuhandeid artikleid, soovitame teil omada piiratud arvu kategooriaid, kõige rohkem kümme. Selles artiklis on teil olnud võimalus õppida, kuidas lisada uusi kategooriaid ja hallata neid ühe lehe kaudu. Kui olete lisanud kõik soovitud kategooriad, peaksite need kuvama oma navigeerimismenüüs või vidinas. Kuna kategooriate ja siltide vahel on erinevusi, võimaldab WordPress teil nuppu ühe nupuga klõpsates teisendada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked