Kas yra „WordPress“ turinio valdymo sistema (CMS)?

kas yra WordPress.png


Net jei niekada nebendravote su „WordPress“, yra didelė tikimybė, kad esate girdėję apie šią turinio valdymo sistemą (CMS). Nuo pat pirmųjų kūdikio žingsnių 2003 m., „WordPress“ greitai įgijo populiarumą ir tapo vienu iš geriausių ir labiausiai naudojamų programinės įrangos sprendimų, kai reikia kurti ir valdyti svetainę ar tinklaraštį. Šiandien „WordPress“ patenkina tiek pradedančiuosius, tiek profesionalus; tai gali padėti pomėgiui, visavertei karjerai ar kažkam tarp jų.

Kai nuspręsite kurti savo pirmąjį tinklaraštį naudodamiesi „WordPress“, svarbu žinoti skirtumus tarp „WordPress.com“ ir savarankiško „WordPress“ („WordPress.org“). Toliau tekste mes sutelksime dėmesį į savarankišką WP versiją vien todėl, kad ji buvo ankstesnė nei WP.com versija.

Trumpa „WordPress“ istorija

Savo ankstyvajame darbe kūrėjai įsivaizdavo „WordPress“ kaip tinklaraščių rašymo įrankį, parašytą PHP kalba, kuris padeda žmonėms greitai sukurti tinklaraštį, tiesiog pasirenkant dizainą, pasirenkant kelis valdiklius, kuriuose būtų rodomas tekstas, vaizdai ar kalendoriai, ir pridedant turinį. Jis buvo sukurtas tam, kad būtų patogi vartotojui aplinka rašyti naujus šedevrus (arba rašyti apie kates, kas labiau tikėtina). Prireikė metų, kol „WordPress“ pradėjo pritraukti didesnes žmonių grupes ir prieš tai išpopuliarėjo.

Versija pagal versiją, darbštūs asmenys, dirbę nemokamai, sukūrė platformą, kuri pranoksta jos pradinę idėją. Pradėjo formuotis paprastas tinklaraščių rašymo įrankis visa turinio valdymo sistema (CMS). Nors iš pradžių ji buvo reklamuojama ir komunikuojama kaip „tinklaraščių rašymo priemonės“ versija, ji išaugo į platformą, palaikančią elektroninę prekybą, naujienų svetaines ir iš esmės bet kokio kito tipo svetaines. Būtent tada jis tapo patrauklus didesniam internetinių kūrėjų būriui ir tai tikrai pradėjo.

Dėl šios priežasties praktiškai kas ketvirta interneto svetainė naudojasi „WordPress“ pagalbos ranka.

„WordPress“ yra populiarus

Pagal w3Techs, „WordPress“ yra atsakingi už 28 proc. Visų svetainių ir akivaizdu, kad ji yra daug labiau paplitusi nei konkurentai, tokie kaip „Joomla“, „Drupal“, „Magento“ ir „Blogger“..

Vartotojų, svetainių, įrašų ir kito „WordPress“ turinio skaičius siekia dešimtis ir šimtus milijonų. Ar galite net įsivaizduoti tuos skaičius?

Atvirojo kodo galia

Yra tikimybė, kad „WordPress“ nebūtų tokia populiari, jei ji nebūtų visiškai nemokama. Būdama atvirojo kodo platforma, „WordPress“ įgijo galimybę pritraukti daugiau vartotojų, nei būtų, jei tai būtų mokamas produktas. Be to, turėdamas šimtai aukštos kvalifikacijos kūrėjų, kurie nemokamai naudoja naujas funkcijas leido visiems mėgautis nuolatiniu WP palaikymu. Geriausia yra tai, kad jums net nereikia to prašyti. Kūrėjai nuolat nustato klaidas ir reguliariai diegia naujas funkcijas.

Dėl atvirojo kodo koncepcijos „WordPress“ galima daugiau nei 50 kalbų! Taip pat yra dešimtys vertimų, kuriems dar reikia šiek tiek padirbėti. Taip pat galite aktyviai dalyvauti versdamas CMS į savo gimtąją kalbą.

Stiprumas yra skaičiais

Pasaulyje, kurį valdo socialinė žiniasklaida, bendruomenė yra tokia pat stipri kaip ir jos žmonės. Ir tai yra kažkas, kur „WordPress“ tikrai išsiskiria iš minios. Nuo pat pradžių „WordPress“ buvo maloni savo vartotojams. Tai siejo žmones, kurie dirbo prie panašių projektų, ir visada buvo orientuoti į bendruomenę. Jei esate visiškai pradedantysis ar patyręs profesionalas, uždirbantis pinigų iš internetinio dienoraščio, jausitės kaip namuose su WP, nes gausite daugybę įvairių socialinių grupių.

„WordCamp San Francisco“

Yra daugybė svetainių ir forumų (įskaitant originalus „WordPress“ forumas), kur galite išmokti naujų dalykų, susitikti su žmonėmis ir išplėsti savo svetainę. „WordPress“ netgi sugebėjo išvesti žmones iš savo namų; yra nesuskaičiuojama daugybė „WordCamps“ – organizuoti renginiai, jungiantys vyrus ir moteris, besidominčius šia konkrečia turinio valdymo sistema. Nesvarbu, kur gyvenate, yra tikimybė, kad kažkur jūsų kaimynystėje įvyks kasmetinis renginys.

Sukurkite svetainę be kodavimo

Visi šie kūrėjai įsitikino, kad vartotojams nereikia rašyti vienos kodo eilutės, jei jie to nenori. Taigi, jei tik pradedate mokytis apie internetą, tiesiog norite sukurti svetainę arba tiesiog išmokti kažko naujo WP – tai puikus būdas atsipalaiduoti pasaulyje, kuris iš pradžių gali atrodyti baisus ir sudėtingas..

„WordPress“ yra patogus naudoti

Galite sukurti savo pirmąją svetainę per kelias valandas, ir jums nereikia žinoti, ką netgi reiškia HTML, CSS, PHP ar MySQL. Reikia pagalbos kuriant savo tinklaraštį? Leisk mums tau padėti!

Turbūt girdėjote iš savo draugų, kad „privalote naudoti WP“ arba kad „WP yra geriausia“. Tai akivaizdžiai šališkos nuomonės, kurios skiriasi priklausomai nuo to, ko jums reikia iš CMS ar kokios svetainės kuriate. Nepaisant to, ko jums reikia, mes garantuojame, kad turėtumėte bent apsvarstyti galimybę naudotis ir išmokti naudotis „WordPress“. Patogu įsitraukti į WP ir pradėti ką nors daryti, tačiau tuo pat metu, kai šiek tiek išmoksti, supranti, kad jame yra begalinės galimybės ir jis yra čia – WP vis dar įgauna pagreitį ir vartotojų, kurie auga kiekvieną dieną. Jei siekiate karjeros, pagalvokite ir apie WP. Ne, nereikia būti programuotoju. Rašymas, vertimas, tvarkymas, projektavimas – visi šie darbai gali būti pagrįsti WP ir aplink jį – tereikia pradėti mokytis pagrindų.

Išvada

„WordPress“ tapo populiariausia tinklaraščių ir svetainių kūrimo platforma. Tam yra daug priežasčių, ir mes paminėjome tik keletą iš jų šiame straipsnyje. Dabar, kai susipažinote su „WordPress“, atėjo laikas sužinoti dar geriau. Jei nuspręsite pradėti savo naują svetainę naudodamiesi „WordPress“, pasilikite su mumis ir mes jums padėsime kiekviename jūsų naujo nuotykio žingsnyje.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map