Kaip sukurti „XML“ svetainės schemą savo „WordPress“ svetainei

xml-sitemap.png


Svetainės schema, kaip rodo jos pavadinimas, yra jūsų svetainės žemėlapis. Tiksliau sakant, svetainės schema yra visų jūsų svetainėje rastų puslapių sąrašas.

Kartais šį sąrašą galima sukurti rankiniu būdu, kad būtų parodyta jūsų svetainės struktūra. Parodydami savo puslapių sąrašą galite parodyti pagrindines kategorijas ir jų subkategorijas, kad vartotojai galėtų apeiti. Anksčiau šis metodas buvo labiau populiarus; vis tiek visų gerai organizuotų svetainių svetainės schema yra, tačiau šiek tiek kitokia.

Užuot neautomatiškai sukūrę svetainės schemą ir susieję visus puslapius rankiniu būdu, šiuolaikinė technologija leidžia tai padaryti automatiškai. Užuot rodydami lankytojui svetainės schemą, turėtumėte geriau organizuoti savo naršymą, o svetainės schemą naudoti tik paieškos sistemoms.

Kurdami svetainių schemą paieškos sistemoms, „WordPress“ papildiniai tai padarys už jus. Vietoj paprasto HTML, dokumentas bus parašytas XML formatu, o svetainės schema bus labai svarbi jūsų svetainės dalis. Sukūrę svetainės schemą, tokie paieškos varikliai kaip „Google“ ir „Bing“ bus efektyvesni indeksuodami jūsų svetainę. Kadangi šiame sąraše paieškos robotams bus pranešta apie jūsų svetainės struktūrą, jis tiksliai žinos, ko ieškoti. Tai užtikrins geresnį SEO, tai reiškia, kad žmonės lengviau pateks į jūsų svetainę naudodamiesi paieškos sistemomis.

„WordPress“ yra daugybė galimų papildinių, kurie gali atlikti tą patį darbą ir sukurti jums svetainės schemą. Tikrai nesvarbu, kurį iš jų pasirinksite, tačiau rekomenduojame naudoti tik vieną papildinį. Kelių įskiepių naudojimas gali supainioti „WordPress“ ir paieškos variklius, ir jūs iš tikrųjų galite padaryti dar blogiau, jei sukursite kelias svetainių schemas su skirtingais papildiniais. Tolesnėse eilutėse netrukus parodysime jums du populiarius svetainių schemų papildinius.

„Google XML“ svetainės schemos

KAINA: nemokamas


Beveik 18 milijonų atsisiuntimų ir daugiau nei 1 milijonas aktyvių diegimų, šis paprastas papildinys yra neabejotinai vienas populiariausių šio darbo. Taip yra ne todėl, kad šis papildinys suteikia daugybę pasirinkimo galimybių, bet todėl, kad jis leis jums pradėti veikti per kelias sekundes. Viskas, ką turite padaryti norėdami sukurti savo svetainės schemą, turite įdiegti papildinį:

 1. Eikite į Papildiniai -> Pridėti naują
 2. Ieškokite: „Google XML Sitemaps“
 3. Įdiekite ir suaktyvinkite papildinį
 4. Eikite į „Nustatymai“ -> „XML-Sitemaps“

Kai pateksite į papildinio nustatymus, pastebėsite, kad jūsų svetainės žemėlapis jau yra sukurtas. Papildinys susies jus su savo svetainės schema, kurią galite atidaryti savo naršyklėje bandymo tikslais.

Nors tai padarysite pažodžiui per kelias sekundes, „Google XML Sitemaps“ suteikia jums galimybę išsamiai nustatyti savo svetainės schemą. Peržiūrėję nustatymus pastebėsite, kad galite pasirinkti, kuriuos paieškos variklius įtraukti, galėsite pasirinkti puslapius, kurių nenorite (nenorite) savo svetainės schemoje, ir daug, daug daugiau.

Puiku „Google XML Sitemaps“ yra tai, kad ji ir toliau automatiškai atnaujins jūsų svetainės schemą. Jei pridėsite puslapį, papildinys pridės jį prie savo svetainės žemėlapio. Jei ištrinsite vieną, įskiepis jus aprėps ir padarys tą patį XML faile.

Yoast SEO

KAINA: nemokamas


Šis papildinys yra vienas iš populiariausių „WordPress“ papildinių. Pagrindinis jo tikslas yra valdyti jūsų turinį, kad būtų pasiektas geresnis SEO, tačiau šiame straipsnyje mes nenagrinėsime informacijos apie Yoast SEO. Kadangi papildinys yra toks populiarus, labai tikėtina, kad jį turite įdiegti ir savo „WordPress“. O kalbant apie svetainių schemas, nereikia diegti papildomų papildinių, nes „SEO by Yoast“ suteikia jums modulį, atsakingą už jūsų svetainės schemą. Taigi, jei turite įdiegtą papildinį, štai kaip galite sukurti savo svetainės schemą:

 1. Eikite į SEO> XML svetainių žemėlapius
 2. Sukurkite savo svetainės schemą

Kaip mes jums sakėme, sukurti svetainės schemą yra labai lengva ir yra daugybė kitų papildinių, kurie padarys puikų darbą. Nesvarbu, kurį iš jų naudojote kurdami savo svetainės schemą, dabar jūs turite pranešti paieškos varikliams, kur yra svetainės schema. Tolesnėse eilutėse ketiname parodyti, kaip jas pridėti prie „Google Webmaster Tools“. Jei vis dar nepridėjote ir nepatvirtinote savo svetainės, pažiūrėkite, kaip pridėti savo svetainę prie „Google“ žiniatinklio valdytojų įrankių.

 1. Eikite į „Google“ žiniatinklio valdytojo įrankius
 2. Atidarykite savo svetainę iš sąrašo
 3. Eikite į Tikrinimas -> Svetainių schemos
 4. Spustelėkite mygtuką „Pridėti / išbandyti svetainės schemą“
 5. Įveskite savo svetainės žemėlapio vietą
 6. Spustelėkite mygtuką Tikrinti ir galiausiai spustelėkite mygtuką Pateikti

Jūs baigėte. Jūsų svetainės žemėlapis yra sukurtas, o „Google“ apie tai pranešama. Palikite XML failą serveryje ir leiskite papildiniui atlikti savo darbą.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map