Kaip pridėti savo pirmąjį pranešimą į WordPress

„WordPress“ žinučių ekranas


Kalbant apie geriausią tinklaraščių platinimo platformą „WordPress“, su tinklaraštininkais, kurie jau kelerius metus praleido rašydami, „WordPress“ įrašų kūrimas gali atrodyti nereikšmingas. Tiesa ta, kad pirmąjį savo pranešimą galite paskelbti labai greitai. Bet jei norite tai padaryti teisingai, yra dalykų, kuriuos turėtumėte ištirti nuo pat pradžių. Leisk mums padėti tau.

Nors abu „WordPress“ redaktoriai (vaizdiniai ir tekstiniai) atrodo gana intuityviai, kartais net labiau patyrę vartotojai gali patekti į bėdą. Kartais, net jei esate paskelbęs dešimtis straipsnių, nepavyks rasti tos funkcijos, kurios jums reikėjo įrašui. Kitais atvejais nustebsite radę variantą, kuris visą laiką sėdėjo priešais jus.

Jei ką tik sužinojote, kaip pradėti kurti „WordPress“ tinklaraštį, ir jūs ruošiatės rašyti savo pirmąjį „WordPress“ įrašą, esate tinkamoje vietoje. Šiame straipsnyje parodysime jums viską, ką galima rasti skelbimo ekrane.

 1. Kaip pridėti pirmąjį „WordPress“ įrašą
  1. Pavadinimas ir Pastovi nuoroda
  2. Turinio sritis – vaizdo ir teksto rengyklė
  3. Kaip išjungti vaizdinę rengyklę
  4. Nerūpestingas rašymas
  5. Pridėti laikmeną
 2. Leidimo parinktys
  1. Mygtukas Išsaugoti juodraštį
  2. Peržiūros mygtukas
  3. Statusas
  4. Matomumas
  5. Iš karto paskelbkite, suplanuokite arba atnaujinkite įrašą
  6. Išmesti
  7. Paskelbti
 3. Formatai
 4. Kategorijos
 5. Žymos
 6. Teminis vaizdas
 7. Ekrano parinktys
  1. Ištraukos
  2. Siųsti „Trackback“
  3. Pasirinktiniai laukai
  4. Diskusija
  5. Šliužas
  6. Autorius
  7. Išdėstymas
  8. Papildomi nustatymai ir parinktys
 8. Išvada

Kaip pridėti pirmąjį „WordPress“ įrašą

Prisijungę prie „WordPress“, pažiūrėkite į kairę ekrano pusę. Administratoriaus meniu yra Paštu meniu punktas iškart po Prietaisų skydelis vienas.

Norėdami pradėti rašyti pirmąjį įrašą, užveskite pelės žymeklį (arba spustelėkite) Paštu daiktas. Tada pasirinkite „Pridėti naują“. 

Arba galite sukurti naują įrašą pasirinkdami Nauja -> Skelbti iš administratoriaus juostos.

Bet kuri parinktis pateks į kitą puslapį, kuriame galėsite parašyti ir redaguoti savo pirmąjį straipsnį.

Skelbimo pavadinimas ir nuolatinė nuoroda

Pirmasis naujojo puslapio elementas yra įrašo pavadinimas. Be jokių konkrečių variantų, jūs turėsite parašykite savo straipsnio pavadinimą. Techniškai šį lauką galima palikti tuščią, tačiau tokiu atveju „WordPress“ kaip antraštę automatiškai pridės atributą „(be pavadinimo)“. Patardami vien tik iš vartotojo patirties, patariame visada rašyti tinkintą pavadinimą kiekvienam įrašui, kurį ketinate paskelbti.

Kai tik parašysite pavadinimą ir susitelkite į turinio laukelį, Pastovių nuorodų nustatymai pasirodys po pavadinimo lauku. Jei nieko nepakeitėte savo nuolatinės nuorodos struktūros, tai padės tik pamatyti tikslų jūsų naujo įrašo URL. Jei nukopijuojate šį URL, galite nusiųsti jį savo draugams, paskelbti socialinėje žiniasklaidoje ar naudoti kur kitur, kad gautumėte tiesioginę prieigą prie įrašo, kai jį paskelbiate..

Jei turite pasirinktinę nuolatinių nuorodų struktūrą, spustelėję šalia esantį mygtuką „taisyti“, galėsite pakeisti paskutinę nuolatinės nuorodos dalį prie visko, kas tau patinka.

Turinio sritis – vaizdo ir teksto rengyklė

„WordPress“ turinio sritis

Po pavadinimo lauku, turinio laukelyje laukiama jūsų įvesties. Tai yra sritis, kurioje turėtumėte parašyti jūsų pirmasis „WordPress“ įrašas. Priklausomai nuo redaktoriaus, viskas gali atrodyti šiek tiek kitaip. Kitame segmente mes jums parodysime visus elementus, kuriuos galite rasti puslapyje.

„Visual vs. Text“ redaktorius

Vaizdų redaktorius yra labiau pritaikytas pradedantiesiems. Tai leidžia sutelkti dėmesį į turinį ir naudoti formatavimo mygtukus, kad būtų galima stiliuoti tekstą, kaip ir su visais teksto redaktoriais. Kita vertus, teksto rengyklė yra patogesnė kūrėjams. Tai suteikia jums teisę rašyti ir pridėti kodą tiesiai iš redaktoriaus.

Nors perjungti redaktorius galima tik pasirinkus dešinįjį skirtuką iš dešinės turinio srities pusės, tai daryti nerekomenduojama.. Pakeitę redaktoriai gali suklaidinti jūsų formatavimą. Pvz., Jei teksto rengyklėje sukursite sunumeruotą sąrašą, o tada pereisite prie vaizdinio, „WordPress“ sąrašą padidins, pridėdamas papildomų HTML žymų. Jei neturite patirties su HTML, siūlome laikytis vizualiosios redagavimo priemonės.

Dirbdami bet kuriame iš redaktorių, galite naudoti sparčiuosius klavišus, kad veiktumėte greičiau ir efektyviau. Pavyzdžiui, paspauskite CTRL + B klavišų kombinaciją, kad pasirinktas tekstas būtų paryškintas.

Kaip išjungti vaizdinę rengyklę

Kaip išjungti „Visual Editor“ programoje „WordPress“

Nors išjungti teksto rengyklės neįmanoma, galite lengvai išjungti vizualiąją. Norėdami tai padaryti, eikite į Vartotojai -> Jūsų profilis kuris atvers jūsų profilio nustatymų puslapį. Dalyje Asmeninės parinktys pasirinkite pirmąją parinktį „Išjungti vaizdo įrašų redagavimo priemonę rašant“. Nepamirškite slinkti žemyn ir spustelėti mygtuką Atnaujinti profilį, kad išsaugotumėte pakeitimus.

Dabar turėsite tik teksto rengyklę ir jums nereikės jaudintis dėl klaidos perjungiant redaktorius.

Nerūpestingas rašymas

Rašydami naują straipsnį neturėtumėte jaudintis, kad prarasite savo turinį. Pagal numatytuosius nustatymus, „WordPress“ automatiškai išsaugo visą įrašo turinį jums kas 60 sekundžių. Tik tuo atveju, jei pamiršite išsaugoti pažangą rankiniu būdu, pravartu žinoti, kad „WordPress“ susigrąžino jūsų nugarą.

Pridėti laikmeną

Pridėti laikmeną

Turinio srities viršuje (ir šiek tiek žemiau pavadinimo) spustelėkite didelį mygtuką „Pridėti laikmeną“, kad atidarytumėte Medijų biblioteka. Čia galite pasirinkti anksčiau įkeltus vaizdus, ​​pridėti naujų, sukurti galerijas ir dar daugiau.

Leidimo parinktys

„WordPress“ publikavimo parinktys

Dešinėje, ekrano pusėje, jūsų veiksmo laukia kelios leidimo parinktys. Pažvelkime atidžiau į visas galimybes, su kuriomis dirbate.

Mygtukas Išsaugoti juodraštį

Jei spustelėsite mygtuką Išsaugoti juodraštį, „WordPress“ puslapyje išsaugos viską, ką iki šiol padarėte. Tai apima turinį ir viską aplink jį, kurį užpildėte ar pasirinkote (pvz., Kategorijas, žymas ir pan.).

Peržiūros mygtukas

Peržiūros mygtukas atidaro naują skirtuką arba langą naršyklėje ir parodo, kaip jūsų straipsnis atrodo dabartiniame etape. Tai yra kaip įrašas atrodytų visiems jei ruošėtės jį paskelbti.

Atminkite, kad peržiūros URL skiriasi nuo iš pradžių paskelbto įrašo. Taip pat, peržiūros nuoroda neveiks neprisijungusiems vartotojams. Nors peržiūras galima padaryti prieinamas viešai, turėsite įdiegti papildomus papildinius, kad ji veiktų.

Statusas

Skelbimo būsena

Kol dar dirbate prie savo straipsnio, pagal numatytuosius nustatymus būsena bus nustatyta į juodraštį. Pakeitę būseną į „Laukiama peržiūros“, jūs galite pasakyti kolegoms, kad baigėte darbą su įrašu, ir leisti redaktoriams jį peržiūrėti ir patvirtinti. Būsenos keitimas yra būtinas bruožas dirbant komandoje.

Paskelbus įrašą būsena automatiškai pasikeis į „Paskelbta“. Galima pakeisti jau paskelbtų įrašų būseną iš čia, kad galėtumėte net atšaukti įrašo paskelbimą, jei norite.

Matomumas

Skelbimo matomumas

Naujas jūsų įrašas gali turėti tris skirtingas matomumo būsenas.

 1. Vieša – leiskite visiems pamatyti jūsų naują straipsnį. Jei pažymėsite parinktį priklijuoti įrašą pagrindiniame puslapyje, tas pranešimas visada pasirodys jūsų tinklaraščių sąrašo viršuje. Tai taip pat žinoma kaip lipnus paštas.
 2. Apsaugotas slaptažodžiu – įveskite slaptažodžio slaptažodį. Tik žmonės, įvedę teisingą slaptažodį, galės pamatyti straipsnio turinį.
 3. Privatus – Jei asmeniškai skelbiate įrašą, jį galės pamatyti tik prisijungę vartotojai ir turintys redagavimo teises.

Iš karto paskelbkite, suplanuokite arba atnaujinkite įrašą

Paskelbimo data ir laikas

Pagal numatytuosius nustatymus „WordPress“ nustato, kad visi pranešimai būtų nedelsiant paskelbti. Spustelėjus šalia šios parinkties esančią nuorodą „Redaguoti“, gali būti straipsnis suplanuota paskelbti arba gali būti nustatyta bet kuri ankstesnė data.

Išmesti

Jei nuspręsi ištrinti įrašą kurį šiuo metu redaguojate, tiesiog spustelėkite parinktį „Perkelti į šiukšliadėžę“. Jei spustelėjote nuorodą per klaidą, nesijaudinkite; „WordPress“ leidžia anuliuoti pakeitimus kitame ekrane. Taip pat ir tavo paštas liks šiukšliadėžėje 30 dienų. Tuo laikotarpiu jūs visada galite pasirinkti, ar tai atgaivinti, ar visam laikui ištrinti, kad viskas būtų tvarkinga.

Paskelbti

Galiausiai yra mėlynas mygtukas „Paskelbti“ paskelbia jūsų įrašą viešą. Pagal numatytuosius nustatymus spustelėjus mygtuką, jūsų įrašas taps akimirksniu žinomas ir visi galės jį pamatyti. Bet jei spustelėsite šalia mygtuko esančią nuorodą „Redaguoti“, galite suplanuoti arba sukurti atgalinį įrašą.

Formatai

Pagal numatytuosius nustatymus „WordPress“ leidžia naudoti dešimt skirtingų formatų bet kurią temą. Priklausomai nuo jūsų įdiegtos temos, tarp jūsų gali būti dešimt, nė viena ar kas kita. Tie formatai leidžia jums pakeiskite savo įrašo išdėstymą. Nors įrašas būtų rodomas skirtingai keičiant formatą, turinys išliktų toks pats.

Tai yra dešimt numatytų „WordPress“ įrašo formatų:

 • Standartinis – numatytasis pranešimo formatas
 • Šalin – turinys be pavadinimo
 • Galerija – geriausiai naudojamas eksponuojant vaizdų galeriją
 • Nuoroda – naudokite įrašą kaip nuorodą į kitą svetainę
 • Vaizdas – parodyti vieną vaizdą
 • Citata – rodyti cituojamą turinį
 • Statusas Paskelbti trumpą būsenos atnaujinimą
 • Vaizdo įrašas – paskelbti vieną vaizdo įrašą ar grojaraštį
 • Garsas – naudoti garso failą ar grojaraštį (tinkamas internetinėms transliacijoms)
 • Pokalbis Rodyti pokalbio nuorašą

Kategorijos

„WordPress“ kategorijos

Pridėkite savo naują įrašą prie anksčiau sukurtos kategorijos arba sugeneruokite naują, spustelėdami žemiau esančią nuorodą. Galite pasirinkti kategoriją iš sąrašo arba peržiūrėti dažniausiai naudojamas.

Žymos

„WordPress“ žymės

Apibūdinkite savo įrašą naudodami vieną ar kelias žymas. Rašydamas žymas „WordPress“ automatiškai ieškos tų, kurias anksčiau naudojote. Jei pasiūlymų nėra, pridėkite naują žymą spustelėdami mygtuką „Pridėti“ arba paspausdami klavišą „Enter“.

Jei esate daugiau vaizdinio tipo, galite spustelėti žemiau pateiktą nuorodą „Pasirinkite iš dažniausiai naudojamų žymų“. Bus atidarytas žymų, kuriose didžiausios yra žymės, kurias dažniausiai naudojote, sąrašas, o mažiausios bus tos, kurias naudojote rečiau.

„WordPress“ rodomas vaizdas

Teminis vaizdas (dar žinomas kaip įrašo miniatiūra) yra vienas paveikslėlis, vaizduojantis jūsų įrašą. Anksčiau šią parinktį leido naudoti tik kai kurios temos. Šiandien beveik visos „WordPress“ temos palaiko rodomus vaizdus.

Priklausomai nuo jūsų naudojamos „WordPress“ temos, rodomas vaizdas bus rodomas ant jūsų skelbimo, jį paskelbus. Jis taip pat bus rodomas jūsų pagrindiniame puslapyje, internetiniame dienoraštyje ir kitose vietose, kur jūsų tema rodo pranešimus.

Norėdami įterpti įrašo vaizdo įrašą, spustelėkite nuorodą „Nustatyti rodomą vaizdą“. Šiame naujame lange pasirinkite jau įkeltą paveikslėlį arba pridėkite naują iš savo kompiuterio.

Ekrano parinktys

„WordPress“ ekrano parinkčių įrašų redaktorius

Šiuo metu gali atrodyti, kad atlikome visas žinutes, kurias galite rasti skelbimo ekrane. Bet jei tu slinkite iki galo, pamatysite skirtuką Ekrano parinktys. Spustelėjus ją, kelios parinktys nukris iš jūsų puslapio viršaus.

Pagal numatytuosius nustatymus langeliai „Formatas“, „Kategorijos“, „Žymos“ ir „Panašūs vaizdai“ jau yra pasirinkti. Kaip matote, būtent tuos dalykus mes tiesiog išgyvenome kartu. Bet dar kelios dėžės vis dar sėdimos tuščios. Jei juos pažymėsite, po turinio redaktoriumi pasirodys naujos parinktys. Greitai pamatykime visas galimybes ir tai, ką jie gali padaryti jums.

Ištrauka

„WordPress“ ištrauka

Ištraukos yra trumpos santraukos, kurias turite parašyti rankiniu būdu. Priklausomai nuo naudojamos temos, pagrindiniame puslapyje galite pateikti ištraukas, kuriose pateikiami visi naujausi įrašai. Jei nenaudosite šių rankiniu būdu užrašytų ištraukų, „WordPress“ automatiškai imsis pirmųjų kelių jūsų įrašo sakinių, kad sukurtų ištrauką, kai ir kur reikia.

Siųsti „Trackback“

Siųskite įrašus

Jei šiame lauke įvesite svetainių URL, „WordPress“ jiems atsiųs pranešimą. Tokiu būdu administratoriai žinos, kad jūs susiejote su savo svetainėmis iš to konkretaus įrašo. Jei susiejate su kita „WordPress“ svetaine, jums nieko nereikia daryti – „WordPress“ automatiškai atsiųs atgal į susietą tinklaraštį ir pateiks tą patį pranešimą.

Kadangi atkūrimai ir atkūrimai dažnai netinkamai naudojami dėl šlamšto, daugelis tinklaraštininkų juos visiškai išjungia. Taigi, jei nuspręsite atsiųsti stebėjimą, nenustebkite, jei tas vartotojas jo niekada negaus.

Pasirinktiniai laukai

Pasirinktiniai laukai

Kartais gali būti „WordPress“ temos naudokite pasirinktinius laukus, kad galėtumėte pridėti keletą papildomų informacijos į paštą. Priklausomai nuo jūsų naudojamos temos, gali būti dešimtys galimų pasirinktinių laukų. Kadangi pasirinktiniai laukai gali būti užprogramuoti taip, kad su jūsų įrašu padarytų praktiškai bet ką, jie gali tiesiog pridėti papildomos informacijos aprašymui arba visiškai pakeisti..

Pvz., Jei naudojate profesionalią temą, sukurtą maisto tinklaraščiui, galbūt galėsite pridėti pasirinktinį lauką, kuriame bus rodomas meniu arba receptas tik tame konkrečiame įraše..

Diskusija

Diskusija

Pagal numatytuosius nustatymus „WordPress“ leidžia komentuoti kiekvieną jūsų įrašą. Bet jei norite išjungti tik to įrašo komentarus, tai vieta, kur reikia pažymėti parinktį. Čia taip pat galite išjungti atkūrimus ir atkūrimus.

Šliužas

„WordPress“ įrašo šliužas

Šliužas yra URL dalis, kurią galite redaguoti. Tai ta pati parinktis, rodoma po pavadinimu.

Autorius

„WordPress“ įrašo autorius

Jei tai yra jūsų pirmasis įrašas, gali būti, kad turite tik vieną vartotojo sąskaitą – savo. Bet kada ateityje, kai gali turėti daugiau nei vieną sąskaitą, tai yra ta vieta perjungti įrašo autorių. „WordPress“ automatiškai pasirinks jūsų paskyrą kaip straipsnio autorę, bet jei norite tai pakeisti, tiesiog pasirinkite iš sąrašo naują vartotoją.

Išdėstymas

Pasirinkę langelius, kuriuos norite turėti skelbimo ekrane, išdėstymas leidžia juos parodyti 1 arba 2 stulpeliuose. Siūlome išbandyti abu variantus, kad pamatytumėte, kuris variantas jums tinka labiau.

Jei nuspręsite eiti tik su vienu stulpeliu, atminkite, kad viskas, kas pagal nutylėjimą buvo dešinėje ekrano pusėje, dabar pasirodys toliau esančiame turinio redaktoriuje.

Užvedę žymeklį ant viršutinės bet kurio langelio dalies, galėsite nuvilkti ir nuleisti visą skyrių į kitą galimą vietą. Perkeldami elementus galite pertvarkyti visą išdėstymą.

Papildomi nustatymai ir parinktys

Ekrano parinkčių skirtukas leidžia išjungti viso aukščio redaktorių ir nesiblaškyti. Pagal numatytuosius nustatymus jie bus įjungti, kad galėtumėte pakeisti turinio srities dydį, ir leisti besiblaškantis funkcionalumas kuris atidaro redaktorių per visą ekraną ir slepia visas kitas parinktis.

Turėtumėte žinoti, kad galima išplėsti įrašo ekrano parinktis ir funkcijas įdiegiant papildomus papildinius. Dažniausiai tema jau turės pasirinktinius langelius ir funkcijas. Taigi, net jei tik pradedate, šiame ekrane gali būti keletas papildomų variantų, būdingų tik jūsų svetainei. Nebijokite jų tyrinėti.

Išvada

Nors rašant naują įrašą yra nemažai pasirinkimo galimybių ir elementų, tikimės, kad jų kiekis jūsų neišgąsdino. Perskaitę šį straipsnį, jums tiesiog reikės pradėti rašyti. Po kelių sėkmingai sukurtų ir paskelbtų straipsnių galėsite pritaikyti savo darbo sritį, o su kiekvienu nauju įdėtu įrašu busite greitesni.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map