Kaip perkelti savo dienoraštį iš kilnojamojo tipo ir “TypePad” į

Kilnojamasis tipas ir „TypePad“ į „WordPress“


Iki tol, kol nebuvo „WordPress“, kitos turinio valdymo sistemos turėjo galimybę pasauliui pristatyti savo tinklaraščių rašymo galimybes. „Movable Type“ ir „TypePad“ buvo vieni iš pirmųjų, kurie bandė patraukti trokštančių tinklaraštininkų dėmesį.

Ir net kai „WordPress“ atėjo į žaidimą, šie du (techniškai trys, bet supranti tai Kilnojamasis tipas ir „TypePad“ paleisti tuo pačiu kodu) nebuvo tiek skirtingi. Vis dėlto per beveik dvidešimt metų „WordPress“ nuolat tobulėjo ir keitė žmonių požiūrį į internetinius dienoraščius ir net visą interneto svetainių dizainą..

kilnojamojo tipo pagrindinis puslapis

„WordPress“ pradėjo kaupti milijonus vartotojų ir dar daugiau svetainių, naudojamų dabar populiariausia turinio valdymo sistema. Papildiniai ir temos tapo tuo, kuo galėjo naudotis net labiausiai nepatyrę vartotojai, o internetiniai dienoraščiai ir internetinis dizainas tapo tuo, ką visi gali bandyti padaryti.

Deja, „Movable Type“ ir „TypePad“ negalėjo sekti „WordPress“ sėkmės, o skirtumai dabar yra didžiuliai. Taigi, jei vis dar turite tinklaraštį, kurį palaiko „Movable Type“ ir „TypePad“, gali būti, kad norite juos perkelti į savarankišką „WordPress“ tinklaraštį.

Kodėl norėtumėte perkelti „Movable Type“ ir „TypePad“ į „WordPress“?

„typepad“ pagrindinis puslapis

Paprasčiau tariant, kilnojamasis tipas ir „TypePad“ yra praeitis. Sistemos negalėjo laikytis tokio tempo, kokį nustatė tokia atvirojo kodo platforma kaip „WordPress“. Kur „WordPress“ kūrėjai galėjo kurti papildinius ir temas visiems, „Movable Type“ ir „TypePad“ įstrigo.

Taigi, jei norite atnaujinti savo „Movable Type / TypePad“ tinklaraštį ir įdiegti naujas funkcijas, turėsite žinoti, kaip elgtis su kodu. Jei nuspręsite įdiegti vieną iš papildinių, turėsite žinoti, ką darote ir kaip jį įdiegti. Problema yra ta, kad kilnojamasis tipas ir „TypePad“ nėra įdiegiami, todėl kiekvienas papildinys turi savo diegimo taisykles.

Taip pat ribotas pritaikymas. Jei nenorite užkoduoti savo norimos temos, galite pamiršti gauti gerai sukurtą tinklaraštį, kuriame, kita vertus, „WordPress“ suteikia beveik neribotas galimybes. Štai kodėl net jei turite tinklaraštį apie „Movable Type“ arba „TypePad“, Aš siūlau viską perkelti į savarankišką „WordPress“, kuriame galite visiškai valdyti savo svetainę

Kaip perkelti Movable Type ir TypePad į WordPress

Jei skaitote šį vadovą, esu įsitikinęs, kad turite kitų priežasčių, dėl kurių jūs perkėlėte tai, ką ką tik parašiau, ir jūs akivaizdžiai supratote, kokia iš tikrųjų yra galinga „WordPress“. Taigi be jokio papildomo pranešimo leiskite parodyti jums, kaip atlikti perkėlimą.

1. Paruoškite „WordPress“ aplinką

Jei norite turėti savo „WordPress“ svetainę, turite išeiti, tačiau turėdami daugiau galios, atsakomybė už ją didesnė. Ir jūs galite tai pajusti jau po pirmo žingsnio, kai jūs turite rasti savo prieglobą.

Norėdami įdiegti „WordPress“, turėsite nustatyti aplinką, kurioje bus tvarkoma „WordPress“ ir viskas, kas su ja susijusi. Jei pradėsite „Google“ paiešką „WordPress“ prieglobos įmonėms, suprasite, kad yra šimtai parinkčių, iš kurių galite rinktis. Bet leiskite man padėti jums tai pasakyti sakydamas, kad „Bluehost“ yra mano pasirinkimas numeris vienas, kai kalbame apie „WordPress“ prieglobą.

Ši prieglobos įmonė yra viena žinomiausių internetinių dienoraščių srityje, ir ji iš tikrųjų yra viena iš nedaugelio, kurią oficialiai rekomenduoja „WordPress.org“, o tai yra didžiulis sandoris!

„WordPress Bluehost“

Ne tik jūs gaunate geriausią aptarnavimą, bet ir viską galite nustatyti atlikdami kelis paprastus veiksmus. Nesijaudinkite, net jei tai yra pirmas kartas, kai elgiamasi su prieglobos įmonėmis. Aš jums parodysiu, kaip viską išdėstyti trimis paprastais žingsniais:

1 žingsnis

Apsilankykite „Bluehost“, kur rasite mygtuką „Pradėkite dabar“. Norėdami tęsti, spustelėkite mygtuką.

mėlyna dvasia

2 žingsnis

Šiame ekrane turėtumėte pamatyti keletą prieglobos planų. Jei tiksliai nežinote, ko jums reikia iš prieglobos įmonės, aš primygtinai siūlau pasirinkti pagrindinį, kuris suteikia jums viską, ko jums reikia jūsų tinklaraščiui.

pakeisti prieglobos planą

3 žingsnis

Jei dar neturite tinkinto domeno, čia galite užregistruoti naują. Įveskite viską, kas jums patinka, ir „Bluehost“ nurodys, ar domenas yra prieinamas, ir jo kainą. Gauti nepriekaištingą domeno vardą nėra lengva, todėl skirkite laiko ir rinkitės protingai.

domeno vardas

Yra dar vienas dalykas, kurį myliu „Bluehost“. Kai baigsite nustatyti savo sąskaitą, pažodžiui reikės kelių žingsnių, kad įdiegtumėte „WordPress“. Nors „WordPress“ dar niekada nebuvo sunku įdiegti, prisimenu, kad po kelerių metų teko tvarkyti FTP serverius ir duomenų bazes, kad viskas vyktų. Dabar tai praeitis, ir jūs galite pamiršti, kad rankomis darote bet ką. Tiesiog vykdykite instrukcijas ir vos keliais paspaudimais turėsite įdiegtą „WordPress“ egzempliorių ir pasiruošę kitam veiksmui..

2. Eksportuokite kilnojamąjį tipą arba „TypePad“

Kadangi „Movable Type“ ir „TypePad“ kuria ta pati įmonė, jie taip pat veikia praktiškai tuo pačiu darbo rėmu, tai reiškia, kad, be kitų dalykų, eksportuoti turinį yra praktiškai tas pats:

 1. Eikite į savo mobiliojo tipo arba tipo tinklaraštį
 2. Prisijungti
 3. Eikite į Dienoraščiai -> Nustatymai -> Importuoti / eksportuoti
 4. Spustelėkite mygtuką Eksportuoti ir palaukite, kol eigos juosta pasipildys
 5. Spustelėkite atsisiuntimo nuorodą
 6. Savo darbalaukyje išsaugokite failą, kurį sukūrė eksporto įrankis

Kilnojamojo tipo eksportas

3. Importuoti į „WordPress“

Laimei, „WordPress“ teikia vietinę paramą, skirtą importuoti „Movable Type“ ir „TypePad“ į savo sistemą. Tai reiškia, kad nereikia tvarkyti jokių trečiųjų šalių programų, viską galite importuoti vos keliais pelės paspaudimais:

 1. Eikite į Įrankiai -> Importuoti
 2. Sąraše raskite „Movable Type and TypePad“
 3. Įdiekite ir paleiskite importuotojo įrankį
 4. Spustelėkite mygtuką „Pasirinkti failą“
 5. Pasirinkite anksčiau eksportuotą failą
 6. Spustelėkite mygtuką „Įkelti failą ir importuoti“

Importuoti kilnojamąjį tipą ir „TypePad“

Atsižvelgiant į jūsų jau senų tinklaraščių dydį, gali prireikti šiek tiek laiko, kol viskas bus baigta. Kai tai padarysite, jums tiesiog reikia priskirti autorių. Galite pasirinkti dabartinį autorių, jei esate visų įrašų savininkas. Jei jums reikia priskirti kelis autorius, čia galite sukurti naujų ir priskirti juos žinutėms.

Vis dėlto, jei pamiršite tai padaryti arba apsigalvojote dėl autorių vardų, nesijaudinkite, nes visada galite redaguoti importuotus įrašus, keisti autorius ir daryti viską, ką norite. Tai dar vienas puikus dalykas, susijęs su „WordPress“, leidžiančiu tvarkyti savo tinklaraštį taip, kaip norite.

4. Rankiniu būdu patikrinkite turinį

Teoriškai viskas turėtų būti gerai, o jūsų straipsniai turėjo būti teisingai importuoti į „WordPress“. Vis tik siūlau rankiniu būdu patikrinti turinį.

Patikrinkite įrašus

Lengviausias būdas tai padaryti yra atidaryti Žinutės -> Visi įrašai ir patikrinti, ar visi jūsų straipsniai dabar pasiekiami „WordPress“. Nesivaržykite atidaryti bet kurio įrašo, juos redaguoti ir pažiūrėti, ar viskas atrodo gerai.

5. O kaip vaizdai?

Jei atidarėte bet kurį iš savo įrašų, kuriame yra vaizdų, mielai pamatysite, kad visi vaizdai įkeliami tinkamai. Deja, tai nereiškia, kad vaizdai buvo teisingai importuoti. Tiesą pasakius, vaizdai nebuvo importuoti.

„Movable Type“ ir „TypePad“ eksportuoja tik tekstinius failus (atminkite, kad tą failą atsisiuntėte ir tada importavote naudodami importuotojo įrankį). Nors teksto faile nėra vaizdų, jis pateikia HTML kodą, kuris nurodo „WordPress“, kur yra vaizdai. Taigi, vaizdai vis dar įkeliami iš jūsų senų „Movable Type / TypePad“ straipsnių.

Norėdami tai ištaisyti, jums reikės nemokamo „WordPress“ papildinio pagalbos.

 1. Eikite į Papildiniai -> Pridėti naują
 2. Ieškokite automatinio nuotraukų įkėlimo
 3. Įdiekite ir suaktyvinkite papildinį

Automatinis vaizdų įkėlimas

Jei tai yra jūsų pirmasis „WordPress“ papildinys, jums bus malonu žinoti, kad jame nėra sąrankos. Įdiegę, viskas veikia automatiškai. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai atidaryti įrašą ir išsaugoti jį. Jums net nereikia atlikti jokių pakeitimų; keista, tiesa?

Šis veiksmas suaktyvina papildinį, o jis ieško HTML kodo, kuriame yra vaizdų. Kai jis bus rastas, papildinys atsisiųs vaizdą iš šaltinio ir automatiškai įkels jį į „WordPress“ medijos biblioteką ir įkels į įrašą toje pačioje vietoje. Tai padaryti yra taip lengva, ir aš mėgstu naudoti papildinį perkeldama tinklaraščius.

Yra tikimybė, kad turite dešimtis, jei ne šimtus importuotų tinklaraščių įrašų. Taigi, užuot spustelėję po vieną, vaizdus galite pakeisti masiškai:

 1. Atidaryti pranešimai -> Visi pranešimai
 2. Pasirinkite visus įrašus
 3. Pasirinkite parinktį Redaguoti
 4. Spustelėkite Taikyti
 5. Kai pasirodys naujas ekranas, spustelėkite mygtuką „Atnaujinti“

Kai tai padarysite, „WordPress“ apdoros visus pasirinktus įrašus tuo pačiu metu, tai reiškia, kad visi jie bus išsaugoti, o papildinys galės veikti, t. Y. Pakeisti visus vaizdus..

6. Nukreipkite senus URL į naujus

Kadangi perėjote iš savo senojo „Movable Type“ ar „TypePad“ tinklaraščio, tai greičiausiai reiškia, kad kurį laiką jį turėjote. Tai vėlgi reiškia, kad jūs sukūrėte tam tikrą skaitytojų skaičių ir kad jūsų tinklaraštį indeksavo „Google“. Norint neprarasti jokios auditorijos, būtų protinga idėja tvarkyti nuolatines nuorodas. Tokiu būdu visi, paspaudę seną nuorodą, vis tiek pateks į reikiamą įrašą.

 1. Atidarykite Nustatymai -> Permalinks
 2. Pasirinkite „Individualizuota struktūra“
 3. Nukopijuokite tai į lauką: /%year%/%monthnum%/%postname%.html
 4. Spustelėkite mygtuką „Išsaugoti pakeitimus“

7. Tinkinkite savo naują tinklaraštį

Jei sekėte visą vadovą, tikriausiai supratote, kaip viskas paprasta. Dabar prasideda linksmoji dalis, kurioje jūs galite pasirinkti „WordPress“ temą ir įdiegti naujus papildinius.

Nepamirškite ne tik pritaikyti savo naujojo „WordPress“ tinklaraščio išvaizdą, bet ir jį saugoti bei nuolat prižiūrėti.

DUK

Kiek laiko trunka „Movable Type / TypePad“ perkėlimas į „WordPress“?

Net jei turite tūkstančius straipsnių, visas perkėlimas trunka apie valandą. Taip yra tik tuo atveju, jei tai yra pirmas kartas, kai dirbate su „WordPress“. Jei esate susipažinęs su platforma, visa tai gali būti padaryta dar mažiau laiko. 

Tačiau tam, kad reikia laiko, yra naujojo „WordPress“ tinklaraščio nustatymas ir pritaikymas, o tai padaryti gali prireikti dienų, jei ne savaites, o kelias dienas.

Ar perkėlimo metu galiu ištrinti seną „TypePad“ / „Movable Type“ tinklaraštį?

Norėdami įsitikinti, kad viskas perduodama teisingai (turinys ir vaizdai), primygtinai siūlau neištrinti senojo tinklaraščio, kol viskas nebus padaryta. Kai įsitikinsite, kad visas turinys yra saugiai perkeltas į naująjį „WordPress“ tinklaraštį, galite ištrinti senąjį.

Kaip galiu importuoti savo tinklaraščio „Movable Type“ arba „TypePad“ stilių?

Deja, stiliaus importuoti neįmanoma. Importavę turinį, turite dvi parinktis. Galite ieškoti naujos „WordPress“ temos, kurią galite pritaikyti pagal savo skonį, ir padaryti ją panašia į seną tinklaraštį.

Kita galimybė yra rankiniu būdu užkoduoti šabloną, kurį buvote naudoję „Movable Type / TypePad“. Tokiu atveju atminkite, kad ruošiatės didžiulį kąsnį, kuriam reikalingi žiniatinklio kūrimo įgūdžiai ir žinios. Ir net jei pasamdysite ekspertą, tai gali baigtis didžiuliu siekiu, kuris taip pat virsta brangiu nuotykiu.

Išvada

Nors „Movable Type“ ir „TypePad“ buvo didžiuliai „WordPress“ konkurentai jau istorijoje, šiandien yra kita istorija. Jei jums rūpi jūsų tinklaraštis ir norite toliau populiarinti auditoriją, turėsite perkelti savo svetainę į „WordPress“.

Kaip jūs galėjote pamatyti iš šio straipsnio, migracijos procesas yra gana paprastas. Bet, deja, tai taip pat reiškia, kad jūs neturite perduoti visko. Taigi sutelkite dėmesį į rašyto turinio ir vaizdų perkėlimą ir neskubėkite sukurti naujos „WordPress“ aplinkos – tai atsipirks greičiau, nei manote, nes turėsite modernų tinklaraštį, kuris patiks visiems.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map