Kaip naudoti kategorijas „WordPress“

„WordPress“ kategorijos.png


„WordPress“ kategorijos yra būdas sugrupuoti įrašus jūsų „WordPress“ tinklaraštyje. Jie yra tik viena iš taksonomijų, kurias „WordPress“ naudoja norėdama organizuoti turinį svetainėje. Kadangi mes kalbame apie taksonomijas, tai yra geriausias laikas susipažinti su terminu, prieš tai jo neišgąsdinus. Iš esmės tai viskas, ką turite žinoti – taksonomijos yra būdas sugrupuoti dalykus. Galite sukurti tiek daug taksonomijų, kiek jums reikia, tačiau tam reikia pasirinktinio kodo ar papildinių. Numatytosios taksonomijos, naudojamos įrašams grupuoti, yra kategorijos ir žymos.

Net jei to nežinote, kitose svetainėse jau esate susidūrę su kategorijomis. Paprastai jie yra pagrindinė naršymo meniu dalis ir leidžia jums rasti jums įdomų turinį. Pavyzdžiui, internetinėse parduotuvėse paprastai yra kategorijų, kuriose grupuojami produktai, kurie dera prie drabužių, batų, technologijos, meno, sporto ir kt.

Prieš pradėdami fiziškai pridėti ir valdyti „WordPress“ kategorijas (kas yra paprasčiausia dalis), skirkite laiko sutvarkyti turinį savo galvoje ir popieriuje. Jei ketinate sukurti svetainę, kurioje domimasi daugybe temų, labai svarbu iš anksto pagalvoti apie savo svetainės struktūrą. Jei norite sekti tuo pačiu internetinės parduotuvės pavyzdžiu, ar jums reikia tik drabužių kategorijos, ar reikėtų atskirų subkategorijų marškinėliams, kelnėms, suknelėms ir pan.? Planavimo dalį paliksime jums ir susitelksime į tai, kaip dirbti su kategorijomis ir žymomis „WordPress“.

Kaip pridėti kategorijas „WordPress“

Pridėti naują „WordPress“ kategoriją

Kai būsite pasirengę dirbti su „WordPress“ kategorijomis, eikite į Žinutės -> Kategorijos. Jei norite sukurti pirmąjį, turite užpildyti tik keturis laukus:

 1. vardas – pavadinimas, kaip jis atrodo jūsų tinklaraštyje
 2. Šliužas – URL tinkama vardo versija. Paprastai tai visos mažosios raidės ir joje yra tik raidės, skaičiai ir brūkšneliai (palikite tuščią, o WP automatiškai sugeneruos šį lauką iš jūsų įvesto vardo)
 3. Tėvas – Kadangi kategorijos gali turėti hierarchiją, pasirinkite kategorijų ir subkategorijų tvarką, pasirinkdami jų pagrindinius elementus, jei norite
 4. apibūdinimas – apibūdinti temą. Priklausomai nuo jūsų naudojamos temos, ji gali būti rodoma kategorijų puslapiuose; tai yra pasirenkamas laukas

Kai būsite patenkinti, spustelėkite mygtuką „Pridėti naują kategoriją“ ekrano apačioje. Po to jūsų naujoji „WordPress“ kategorija pasirodys sąraše dešinėje ekrano pusėje.

Šiame sąraše bus pateiktos visos kategorijos, kurias šiuo metu turite. Be ką tik užpildytos informacijos, matysite pranešimų, kurie patenka į tą kategoriją, skaičių.

Arba galite pridėti naujų kategorijų tiesiai iš įrašo redagavimo ekrano. Tokiu atveju „WordPress“ parodys jums paprastą formą, leidžiančią įvesti naujos kategorijos vardą ir tėvą. Rašant įrašus tai yra greitesnis naujų taksonomijų pridėjimo būdas, vis tiek turėtumėte valdyti naująją kategoriją, kad galėtumėte redaguoti jos aprašą ir aprašą..

Vaikų kategorijos

Vaikų kategorijos yra kategorijos, kurios „priklauso“ nuo kitos kategorijos, vadinamos jų tėvu.

Jei turite platesnę grupę, kurią reikia suskirstyti į mažesnius skyrius, turėtumėte naudoti vaikų kategorijas. Jie yra pavaldūs tėvams.

Pvz., Jei skelbiate kategoriją „Drabužiai“, galite sukurti „marškinius“ kaip vaikiškus, „kelnaites“ kaip kitus ir t. T..

Jis turės kitokią nuolatinio saito struktūrą, nes jame bus pirminis šliužas. Šiame pavyzdyje tėvų kategorija turėtų nuolatinę nuorodą www.yoursite.com/ drabužiai o vaikas būtų pasiekiamas iš www.yoursite.com/ drabužiai/ marškinėliai.

Kaip valdyti kategorijas

Tvarkykite „WordPress“ kategorijas

Tame pačiame puslapyje, kuriame sukūrėte naują kategoriją, užveskite žymeklį ant bet kurio išvardyto elemento. Trys naujos nuorodos turėtų pasirodyti tiesiai po pasirinktos grupės pavadinimu:

 1. Redaguoti – atidaro puslapį, kuriame galite pakeisti pavadinimą, šliužą, tėvą ir aprašą
 2. Greitas redagavimas – neatidarę naujo puslapio, pakeiskite pavadinimą ir šliužą
 3. Ištrinti – visam laikui pašalinti kategoriją. Negalite pašalinti numatytojo
 4. Vaizdas – atidaromas puslapis, kuriame išvardijami visi šiai kategorijai priskirti pranešimai

Ištrynus kategoriją, jos įrašai neištrinami. Vietoj to, straipsniai, kurie buvo priskirti tik ištrintai kategorijai, nustatomi kaip numatytieji.

Masinės parinktys gali padėti valdyti kelis elementus vienu metu. Pasirinkite tuos, kuriuos norite ištrinti, ir meniu „Masinės parinktys“ pasirinkite „Trinti“.

Numatytoji kategorija

Kad „WordPress“ tinkamai veiktų, turi būti bent viena prieinama kategorija. Pagal numatytuosius nustatymus tai kategorija „be kategorijos“, kurios negalima ištrinti, tačiau ją galite lengvai pervardyti. Jei paskelbiate naują įrašą ir pamiršote pasirinkti jo kategoriją, „WordPress“ automatiškai priskiria jį numatytajam.

Numatytąją kategoriją galima pakeisti. Sukūrę bent vieną naują kategoriją, eikite į Nustatymai -> Rašymas. Aukščiausia parinktis leidžia pakeisti numatytąją savo tinklaraščio įrašo kategoriją, todėl primygtinai siūlome ją pakeisti arba bent pervadinti „nepriskirtą kategorijai“..

Pakeiskite numatytąją „WordPress“ kategoriją

Kaip rodyti kategorijas „WordPress“ svetainėje

Paprastai „WordPress“ rodomos kategorijos naršymo meniu ar valdiklyje. Jei norite, galite parodyti juos abiem. Norėdami sužinoti, kaip juos valdyti, skaitykite, kaip dirbti su „WordPress“ meniu ir valdikliais.

Kaip konvertuoti kategorijas į žymas

Yra du numatytieji „WordPress“ taksonomijos kuriuos galite naudoti norėdami suskirstyti turinį į grupes. Kadangi kategorijos ir žymos skiriasi nežymiai, verta žinoti, kad kategorijas galite konvertuoti į žymas ir atvirkščiai. Kad tai įvyktų, turėsite įdiegti papildinį:

 1. Eikite į Įrankiai -> Importuoti
 2. Raskite „Kategorijų ir žymų keitiklis“ (turėtų būti trečiasis iš viršaus)
 3. Spustelėkite „Įdiegti dabar“
 4. Palaukite kelias sekundes, kol pasirodys nauja nuoroda
 5. Spustelėkite „Vykdyti importuotoją“
 6. Pasirinkite kategorijas, kurias norite konvertuoti į žymas
 7. Spustelėkite mygtuką „Konvertuoti kategorijas į žymas“

Konvertuokite „WordPress“ kategorijas į žymas

Ko mes išmokome

Turinio klasifikavimas yra svarbus kiekvienai svetainei. Tai labai svarbu ne tik SEO, bet ir visos svetainės naudojimui. Suplanuokite savo kategorijas iš anksto, kad jums nereikėtų jų visą laiką keisti. Ir jei neturite tūkstančių straipsnių, siūlome turėti ribotą kategorijų skaičių, daugiausia dešimt. Šiame straipsnyje jūs turėjote galimybę išmokti pridėti naujas kategorijas ir valdyti jas viename puslapyje. Pridėję visas norimas kategorijas, turėtumėte jas parodyti savo naršymo meniu arba valdiklyje. Kadangi yra skirtumų tarp kategorijų ir žymų, „WordPress“ leidžia konvertuoti vieną į kitą, spustelėjus mygtuką.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map