Kā pievienot savu pirmo ziņu WordPress pareizajā veidā

WordPress ziņu ekrāns


Ja runājam par labāko emuāru veidošanas platformu WordPress, ar emuāru autoriem, kuri dažus gadus jau ir pavadījuši rakstīšanu, WordPress ziņu izveidošana varētu šķist triviāla. Patiesība ir tāda, ka savu pirmo ziņu varat publicēt ļoti ātri. Bet, ja vēlaties to darīt pareizi, ir lietas, kuras jums vajadzētu izpētīt jau pašā sākumā. Ļaujiet mums jums palīdzēt šajā jautājumā.

Lai gan abi WordPress redaktori (vizuālais un teksts) izskatās diezgan intuitīvi, dažreiz pat pieredzējušāki lietotāji var nonākt nepatikšanās. Tikai dažreiz, pat ja esat publicējis desmitiem rakstu, jūs nevarēsit atrast šo īpašo funkciju, kas jums nepieciešama ziņai. Citos gadījumos jūs pārsteigs, kad atradīsit iespēju, kas visu laiku sēdēja jūsu priekšā.

Ja tikko uzzinājāt, kā sākt WordPress emuāru, un jūs gatavojaties rakstīt savu pirmo WordPress e-pastu, jūs esat īstajā vietā. Šajā rakstā mēs parādīsim visu, kas ir pieejams ziņu ekrānā.

 1. Kā pievienot pirmo WordPress ziņu
  1. Nosaukums un pastāvīgā saite
  2. Satura apgabals – vizuālais un teksta redaktors
  3. Kā izslēgt vizuālo redaktoru
  4. Bezrūpīga rakstīšana
  5. Pievienojiet multividi
 2. Publicēšanas iespējas
  1. Poga Saglabāt melnrakstu
  2. Poga Priekšskatījums
  3. Statuss
  4. Redzamība
  5. Publicējiet nekavējoties, ieplānojiet vai atjauniniet ziņu
  6. Pārvietot uz miskasti
  7. Publicēt
 3. Formāti
 4. Kategorijas
 5. Tagi
 6. Piedāvātais attēls
 7. Ekrāna opcijas
  1. Izvilkumi
  2. Nosūtīt ierakstus
  3. Pielāgoti lauki
  4. Diskusija
  5. Lode
  6. Autore
  7. Izkārtojums
  8. Papildu iestatījumi un iespējas
 8. Secinājums

Kā pievienot pirmo WordPress ziņu

Pēc pieteikšanās WordPress apskatiet ekrāna kreiso pusi. Administratora izvēlnē ir Izlikt izvēlnes vienums tieši zem Mērinstrumentu panelis viens.

Lai sāktu rakstīt savu pirmo ziņu, virziet peles kursoru (vai noklikšķiniet uz) Izlikt lieta. Pēc tam atlasiet “Pievienot jaunu”. 

Varat arī izveidot jaunu ziņu, atlasot Jauns -> Ziņa no administratora joslas.

Abos gadījumos jūs nonāksit citā lapā, kurā varēsit rakstīt un rediģēt savu pirmo rakstu.

Ziņas nosaukums un pastāvīgā saite

Pirmais jaunās lapas elements ir ziņas nosaukums. Bez īpašām iespējām šeit jums būs jādara uzrakstiet sava raksta virsrakstu. Tehniski ir iespējams atstāt šo lauku tukšu, bet tādā gadījumā WordPress kā virsrakstu automātiski pievienos atribūtu “(bez nosaukuma)”. Tikai no lietotāja pieredzes viedokļa mēs iesakām vienmēr rakstīt pielāgotu virsrakstu jebkurai ziņai, kuru gatavojaties publicēt.

Tiklīdz jūs uzrakstāt virsrakstu un pārslēdzaties uz satura lodziņu, Pastāvīgās saites iestatījumi parādīsies zem virsraksta lauka. Ja jūs neko neesat mainījis pastāvīgās saites struktūrā, tas jums vienkārši palīdzēs redzēt precīzu jaunās ziņas URL. Ja nokopējat šo URL, varat to nosūtīt draugiem, ievietot sociālajos medijos vai izmantot jebkur citur, lai pēc publicēšanas iegūtu tiešu piekļuvi ziņai..

Ja jums ir pielāgota pastāvīgās saites struktūra, noklikšķinot uz pogas “rediģēt” blakus tai, jūs varat mainīt pastāvīgās saites pēdējo daļu uz jebko, kas jums patīk.

Satura apgabals – vizuālais un teksta redaktors

Satura apgabals WordPress

Zem nosaukuma lauka satura lodziņš gaida jūsu ievadi. Tas ir zona, kur jums vajadzētu rakstīt savu pirmo WordPress ziņu. Atkarībā no redaktora lietas var izskatīties mazliet savādāk. Nākamajā segmentā mēs jums parādīsim visus lapā pieejamos elementus.

Vizuāls vai teksta redaktors

Vizuālais redaktors ir draudzīgāks iesācējiem. Tas ļauj jums koncentrēties uz saturu un izmantot formatēšanas pogas, lai stilu veidotu tāpat kā ar jebkuru tekstapstrādes programmu. No otras puses, teksta redaktors ir draudzīgāks izstrādātājiem. Tas dod tiesības rakstīt un pievienot kodu tieši no redaktora.

Lai gan pārslēgšanās starp redaktoriem ir iespējama, vienkārši izvēloties labo cilni satura laukuma labajā pusē, tas nav ieteicams to darīt.. Redaktoru maiņa var sajaukt jūsu formatējumu. Piemēram, ja teksta redaktorā izveidojat numurētu sarakstu un pēc tam pārslēdzaties uz vizuālo, WordPress sarakstu palielinās, pievienojot papildu HTML tagus. Ja jums nav pieredzes ar HTML, iesakām pieturēties pie vizuālā redaktora.

Strādājot kādā no redaktoriem, varat izmantot īsinājumtaustiņus, lai darbotos ātrāk un efektīvāk. Piemēram, nospiediet taustiņu kombināciju CTRL + B, lai izvēlētais teksts būtu treknrakstā.

Kā izslēgt vizuālo redaktoru

Kā izslēgt Visual Editor programmā WordPress

Lai gan teksta redaktoru nav iespējams izslēgt, vizuālo var viegli izslēgt. Lai to izdarītu, lūdzu, dodieties uz vietni Lietotāji -> Jūsu profils kas atvērs jūsu profila iestatījumu lapu. Sadaļā Personīgās opcijas atlasiet pirmo opciju “Atspējot vizuālo redaktoru, rakstot”. Neaizmirstiet ritināt uz leju un noklikšķināt uz pogas Atjaunināt profilu, lai saglabātu izmaiņas.

Tagad jums būs tikai teksta redaktors, un jums nevajadzēs uztraukties, ka kļūdas dēļ mainījāt redaktorus.

Bezrūpīga rakstīšana

Rakstot jauno rakstu, jums nevajadzētu uztraukties par satura zaudēšanu. Pēc noklusējuma, WordPress automātiski saglabā visu ziņas saturu jums ik pēc 60 sekundēm. Tikai gadījumā, ja aizmirstat manuāli saglabāt progresu, ir labi zināt, ka WordPress ir saņēmis jūsu atbalstu.

Pievienojiet multividi

Pievienojiet multividi

Lai atvērtu satura apgabala virsotni (un tieši zem nosaukuma) noklikšķiniet uz lielās pogas “Pievienot multividi” Mediju bibliotēka. Šeit jūs varat atlasīt iepriekš augšupielādētos attēlus, pievienot jaunus, izveidot galerijas un daudz ko citu.

Publicēšanas iespējas

WordPress publicēšanas iespējas

Ziņas ekrāna labajā pusē jūsu rīcību gaida vairākas publicēšanas iespējas. Apskatīsim sīkāk visas iespējas, ar kurām jūs strādājat.

Poga Saglabāt melnrakstu

Ja noklikšķināsit uz pogas Saglabāt melnrakstu, WordPress lapā saglabās visu, ko līdz šim esat paveicis. Tas ietver saturu un visu ap to, ko esat aizpildījis vai atlasījis (piemēram, kategorijas, tagus utt.).

Poga Priekšskatījums

Priekšskatījuma poga pārlūkprogrammā atver jaunu cilni vai logu, un tas parāda, kā izskatās jūsu raksts pašreizējā posmā. Tas ir kāds pasts izskatītos visiem ja jūs gatavojaties to publicēt.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka priekšskatījuma URL atšķiras no sākotnēji publicētās ziņas. Arī, priekšskatījuma saite nedarbosies lietotājiem, kas nav pieteikušies. Lai arī priekšskatījumus ir iespējams padarīt pieejamus sabiedrībai, lai tas darbotos, jums būs jāinstalē papildu spraudņi.

Statuss

Ziņas statuss

Kamēr vēl strādāju pie sava raksta, pēc noklusējuma statuss tiks iestatīts uz melnrakstu. Mainot statusu uz “Gaida pārskatīšanu”, jūs varat paziņot kolēģiem, ka esat pabeidzis darbu pie ziņas, un ļaut redaktoriem to pārskatīt un apstiprināt. Statusu maiņa ir obligāta iezīme, strādājot komandā.

Tiklīdz publicēsit ziņu, statuss automātiski mainīsies uz “Publicēts”. Ir iespējams mainīt jau publicēto ziņu statusu no šejienes, lai jūs pat varētu atcelt ziņas publicēšanu, ja vēlaties.

Redzamība

Ziņas redzamība

Jūsu jaunajai ziņai var būt trīs dažādi redzamības statusi.

 1. Publisks – ļaujiet ikvienam redzēt jūsu jauno rakstu. Ja atzīmējat iespēju piestiprināt ziņu sākumlapai, šī konkrētā ziņa vienmēr parādīsies jūsu emuāru saraksta augšpusē. To sauc arī par lipīga ziņa.
 2. Aizsargāts ar paroli – ievadiet ziņas paroli. Raksta saturu varēs redzēt tikai tie cilvēki, kuri ievadīs pareizo paroli.
 3. Privāts – Ja privāti publicējat ziņu, to varēs redzēt tikai lietotāji, kas ir pieteikušies un kuriem ir rediģēšanas privilēģijas.

Publicējiet nekavējoties, ieplānojiet vai atjauniniet ziņu

Pēc publicēšanas datums un laiks

Pēc noklusējuma WordPress iestata visas ziņas tūlītējai publicēšanai. Noklikšķinot uz saites Rediģēt blakus šai opcijai, raksts var būt plānots publicēt vai iestatīts uz jebkuru iepriekšējo datumu.

Pārvietot uz miskasti

Ja jūs nolemjat izdzēst ziņu kuru jūs rediģējat, vienkārši noklikšķiniet uz opcijas “Pārvietot uz miskasti”. Ja kļūdaini noklikšķinājāt uz saites, neuztraucieties; WordPress ļauj atsaukt izmaiņas nākamajā ekrānā. Arī jūsu pasts paliks miskastē 30 dienas. Šajā laika posmā jūs vienmēr varat izvēlēties to atjaunot vai neatgriezeniski izdzēst, lai lietas būtu glītas.

Publicēt

Visbeidzot, ir zilā poga “Publicēt” padara jūsu ziņu publisku. Pēc noklusējuma noklikšķinot uz pogas, jūsu ziņa tiks aktivizēta uzreiz, un visi to varēs redzēt. Bet, ja blakus pogai noklikšķināt uz saites Rediģēt, varat plānot vai izveidot atpakaļ datētu ziņu.

Formāti

Pēc noklusējuma WordPress ļauj jebkurai tēmai izmantot desmit dažādus pasta formātus. Atkarībā no instalētās motīva starp jums var būt visi desmit, neviens vai kaut kas cits. Šie formāti to ļauj mainiet savas ziņas izkārtojumu. Lai arī ziņa tiktu parādīta atšķirīgi, mainot formātu, saturs nemainītos.

Šie ir desmit WordPress noklusējuma formāti:

 • Standarta – noklusējuma ziņas formāts
 • Malā – saturs bez nosaukuma
 • Galerija – vislabāk izmantojams, parādot attēlu galeriju
 • Saite – izmantojiet ziņu kā saiti uz citu vietni
 • Attēls – parādīt vienu attēlu
 • Citāts – parādīt citēto saturu
 • Statuss Publicēt īsu statusa atjauninājumu
 • Video – ievietojiet vienu video vai atskaņošanas sarakstu
 • Audio – izmantot audio failu vai atskaņošanas sarakstu (piemērots aplādei)
 • Čats Parādīt tērzēšanas stenogrammu

Kategorijas

WordPress kategorijas

Pievienojiet savu jauno ziņu kategorijai, kuru iepriekš esat izveidojis, vai ģenerējiet jaunu, noklikšķinot uz saites zem saraksta. Jūs varat izvēlēties kategoriju no saraksta vai apskatīt visbiežāk lietotās.

Tagi

WordPress tagi

Aprakstiet savu ziņu ar vienu vai vairākām atzīmēm. Rakstot tagus, WordPress automātiski meklēs tos, kurus esat izmantojis iepriekš. Ja neviens ieteikums neparādās, pievienojiet jaunu tagu, noklikšķinot uz pogas “Pievienot” vai nospiežot taustiņu Enter.

Ja jūs vairāk uzskatāt par vizuālo, varat noklikšķināt uz saites “Izvēlieties no visbiežāk izmantotajiem tagiem”. Tiks atvērts tagu saraksts, kur lielākie attēlo tagus, kurus izmantojāt visbiežāk, savukārt mazākie būs tie, kurus izmantojāt retāk.

WordPress piedāvātais attēls

Piedāvātais attēls (pazīstams arī kā ziņas sīktēls) ir viens attēls, kas attēlo jūsu ziņu. Agrāk šo iespēju ļāva izmantot tikai dažas tēmas. Mūsdienās gandrīz visas WordPress tēmas atbalsta piedāvātos attēlus.

Atkarībā no jūsu izmantotās WordPress motīva, pēc publicēšanas publicētais ziņojums parādīsies uz jūsu attēla augšpusē. Tas tiks parādīts arī jūsu mājas lapā, dienasgrāmatā un citās vietās, kur jūsu tēmā ir ziņas.

Lai ievietotu ziņas attēlu, noklikšķiniet uz saites “Iestatīt piedāvāto attēlu”. Šajā jaunajā logā atlasiet attēlu, kuru jau esat augšupielādējis, vai pievienojiet jaunu no datora.

Ekrāna opcijas

WordPress Screen Options pasta redaktors

Šobrīd var šķist, ka esam pabeiguši visas iespējas, kas pieejamas ziņas ekrānā. Bet ja tu ritiniet līdz galam, jūs redzēsit cilni Ekrāna opcijas. Noklikšķinot uz tā, dažas iespējas nokrīt no jūsu lapas augšdaļas.

Pēc noklusējuma lodziņi Formāts, Kategorijas, Tagi un Piedāvātais attēls jau ir atlasīti. Kā redzat, tie ir tie, kuriem mēs tikko kopā gājām cauri. Bet vēl dažas kastes joprojām atrodas tukšas. Ja jūs tos pārbaudīsit, zem satura redaktora parādīsies jaunas iespējas. Ātri apskatīsim visas iespējas un to, ko viņi var darīt jūsu labā.

Izraksts

WordPress fragments

Izvilkumi ir īsi kopsavilkumi, kas jāraksta manuāli. Atkarībā no izmantotā motīva, jūs varat parādīt fragmentus savā mājas lapā, kur tiek parādīti visi jaunākie ziņojumi. Ja jūs neizmantojat šos manuāli rakstītos fragmentus, WordPress automātiski veiks dažus pirmos jūsu teikuma teikumus, lai izveidotu izrakstu no tā, kad un kur tas nepieciešams.

Nosūtīt ierakstus

Nosūtiet ierakstus

Ja šajā laukā ievadīsit vietņu vietrāžus URL, WordPress nosūtīs viņiem paziņojumu. Tādā veidā administratori uzzinās, ka jūs no šīs konkrētās ziņas esat izveidojis saiti uz viņu vietnēm. Ja veidojat saiti uz citu WordPress vietni, jums nekas nav jādara – WordPress automātiski nosūtīs atpakaļeju uz saistīto emuāru un nosūtīs to pašu paziņojumu.

Tā kā dziesmu atdošanu un atdošanu bieži izmanto ļaunprātīgi par surogātpastu, daudzi emuāru autori tos pilnībā izslēdz. Tātad, ja jūs nolemjat nosūtīt atgriezenisko saiti, nebrīnieties, ja šis lietotājs to nekad nesaņem.

Pielāgoti lauki

Pielāgoti lauki

Dažreiz var būt WordPress motīvi izmantojiet pielāgotos laukus, lai ļautu pievienot nedaudz papildu informācijas uz pastu. Atkarībā no izmantotā motīva, iespējams, ir desmitiem pieejamo pielāgoto lauku. Tā kā pielāgotos laukus var ieprogrammēt praktiski jebkam ar jūsu ziņu, tie var vienkārši pievienot papildu informāciju, lai to aprakstītu, vai arī viņi var to pilnībā mainīt.

Piemēram, ja jūs izmantojat profesionālu motīvu, kas paredzēts pārtikas emuāram, jūs, iespējams, varētu pievienot pielāgotu lauku, kurā izvēlne vai recepte tiks parādīta tikai šajā konkrētajā ierakstā.

Diskusija

Diskusija

Pēc noklusējuma WordPress ļauj komentēt katru jūsu ziņu. Bet, ja vēlaties izslēdziet komentārus tikai par šo vienu ziņu, šī ir vieta, kur noņemt izvēles rūtiņas atzīmi. Šeit varat arī atspējot atskaņošanas un atgriešanas ierakstus.

Lode

WordPress pasta lode

Lode ir URL daļa, kuru varat rediģēt. Tā ir tā pati opcija, kas tiek parādīta zem nosaukuma.

Autore

WordPress ziņas autors

Ja šī ir jūsu pirmā ziņa, iespējams, ka jums ir tikai viens lietotāja konts – savs. Bet kādreiz nākotnē, kad jums varētu būt vairāki konti, šī ir īstā vieta mainiet ziņas autoru. WordPress automātiski atlasīs jūsu kontu kā raksta autoru, bet, ja vēlaties to mainīt, vienkārši atlasiet no saraksta jaunu lietotāju.

Izkārtojums

Kad esat izvēlējies rūtiņas, kuras vēlaties ievietot ziņu ekrānā, izkārtojums ļauj jums tās parādīt 1 vai 2 kolonnās. Mēs iesakām izmēģināt abas iespējas, lai redzētu, kura no tām jums ir piemērota.

Ja jūs nolemjat doties tikai ar vienu kolonnu, lūdzu, ņemiet vērā, ka viss, kas pēc noklusējuma bija ekrāna labajā pusē, tagad parādīsies zemāk redzamajā satura redaktorā.

Novietojot kursoru virs jebkura lodziņa augšējās daļas, jūs varēsit vilkt un nomest visu sadaļu citā pieejamā vietā. Pārvietojot elementus, jūs varat pārkārtot visu izkārtojumu.

Papildu iestatījumi un iespējas

Cilne Ekrāna opcijas ļauj atspējot pilna augstuma redaktoru un traucējumus. Pēc noklusējuma tie būs ieslēgti, lai jūs varētu mainīt satura apgabala izmērus, un atļauj bez uzmanības novēršanas funkcionalitāte kas atver redaktoru pilnekrāna režīmā, vienlaikus paslēpjot visas pārējās iespējas.

Jums jāzina, ka ir iespējams paplašināt pasta ekrāna opcijas un funkcijas, instalējot papildu spraudņus. Biežāk nekā nē, motīvam jau būs pielāgotas rūtiņas un funkcijas. Tātad, pat ja jūs tikko sākat darbu, jums šajā ekrānā var būt dažas papildu iespējas, kas ir unikālas jūsu vietnei. Nebaidieties tos izpētīt.

Secinājums

Lai gan ir diezgan daudz izvēles un elementu, ko kontrolēt, rakstot jaunu ziņu, mēs ceram, ka to daudzums jūs nav nobiedējis. Pēc šī raksta lasīšanas jums vienkārši būs jāsāk rakstīt. Pēc dažiem veiksmīgi izveidotiem un publicētiem rakstiem jūs varēsit pielāgot savu darba zonu, un jums būs ātrāk ar katru jauno pievienoto ziņu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map