Kā lietot kategorijas pakalpojumā WordPress

WordPress-Categories.png


WordPress kategorijas ir veids, kā grupēt ziņas savā WordPress emuārā. Tās ir tikai viena no taksonomijām, kuras WordPress izmanto, lai organizētu vietnes saturu. Tā kā mēs runājam par taksonomijām, šis ir īstais laiks, lai iepazītos ar šo terminu, pirms jūs to nobiedētu. Būtībā tas ir viss, kas jums jāzina – taksonomijas ir veids, kā grupēt lietas. Varat izveidot tik daudz taksonomiju, cik nepieciešams, taču tam ir nepieciešams pielāgots kods vai spraudņi. Noklusējuma taksonomijas, ko izmanto ziņojumu grupēšanai, ir kategorijas un tagi.

Pat ja jūs to nezināt, jūs jau esat saskāries ar kategorijām citās vietnēs. Parasti tie ir navigācijas izvēlņu centrālā daļa, un tie ļauj jums atrast jums interesējošu saturu. Piemēram, tiešsaistes veikalos parasti ir kategorijas, kas sagrupē produktus, kas ietilpst drēbēs, apavos, tehnoloģijās, mākslā, sportā utt.

Pirms sākat fiziski pievienot un pārvaldīt WordPress kategorijas (kas ir vienkāršāka daļa), veltiet laiku, lai sakārtotu saturu galvā un arī uz papīra. Ja jūs gatavojaties izveidot vietni ar daudzām interesējošām tēmām, ir svarīgi iepriekš padomāt par vietnes struktūru. Lai sekotu tam pašam tiešsaistes veikala piemēram, vai jums nepieciešama tikai apģērba kategorija vai arī krekliem, biksēm, kleitām utt. Ir jābūt atsevišķām apakškategorijām? Plānošanas daļu atstāsim jums un pievērsīsimies tam, kā WordPress darboties ar kategorijām un tagiem.

Kā pievienot kategorijas pakalpojumā WordPress

Pievienojiet jaunu WordPress kategoriju

Kad esat gatavs strādāt ar WordPress kategorijām, lūdzu, dodieties uz vietni Ziņas -> Kategorijas. Lai izveidotu pirmo, jums jāaizpilda tikai četri lauki:

 1. Vārds – nosaukums, kā tas parādās jūsu emuārā
 2. Lode – nosaukumam piemērota URL versija. Parasti tas ir viss mazais un satur tikai burtus, ciparus un defises (atstājiet to tukšu, un WP automātiski ģenerēs šo lauku no ievadītā nosaukuma)
 3. Vecāks – Tā kā kategorijām var būt hierarhija, izvēlieties kategoriju un apakškategoriju secību, atlasot to pamatelementus, ja vēlaties
 4. Apraksts – aprakstīt tēmu. Atkarībā no izmantotās motīva to var parādīt kategoriju lapās; tas ir izvēles lauks

Kad esat ar to apmierināts, noklikšķiniet uz pogas “Pievienot jaunu kategoriju” ekrāna apakšā. Pēc tam jaunā WordPress kategorija parādīsies sarakstā ekrāna labajā pusē.

Šajā sarakstā tiks parādītas visas jūsu pašreizējās kategorijas. Papildus informācijai, kuru tikko esat aizpildījis, redzēsit amatu skaitu, kas ietilpst šajā konkrētajā kategorijā.

Alternatīvi, jūs varat pievienot jaunas kategorijas tieši no ziņas rediģēšanas ekrāna. Šajā gadījumā WordPress parādīs vienkāršu formu, kas ļauj ievadīt jaunās kategorijas vārdu un vecāku. Lai gan tas ir ātrāks jaunu taksonomiju pievienošanas veids, rakstot ziņas, jums tomēr vajadzētu pārvaldīt jauno kategoriju, lai rediģētu tās plēksni un aprakstu.

Bērnu kategorijas

Bērnu kategorijas ir kategorijas, kas “ir atkarīgas” no citas kategorijas, kas pazīstama kā viņu vecāks.

Ja jums ir plašāka grupa, kas jāsadala mazākās sadaļās, jums jāizmanto bērnu kategorijas. Tie ir pakārtoti vecākiem.

Piemēram, ja jūs publicējat kategoriju “Apģērbi”, jūs varat izveidot “Krekli” kā bērnu, “Bikses” kā citu..

Tam būs atšķirīga pastāvīgās saites struktūra, jo tajā būs vecāku plēksne. Šajā piemērā vecāku kategorijai būtu pastāvīgā saite www.yoursite.com/apģērbi kamēr bērns būs pieejams no plkst www.yoursite.com/apģērbi/krekli.

Kā pārvaldīt kategorijas

Pārvaldiet WordPress kategorijas

Tajā pašā lapā, kur izveidojāt jaunu kategoriju, novietojiet kursoru uz jebkuru uzskaitīto vienumu. Tieši zem atlasītās grupas nosaukuma vajadzētu parādīties trīs jaunām saitēm:

 1. Rediģēt – atver lapu, kurā var mainīt vārdu, logu, vecāku un aprakstu
 2. Ātrā rediģēšana – neatverot jaunu lapu, mainiet nosaukumu un logu
 3. Dzēst – neatgriezeniski noņemt kategoriju. Jūs nevarat noņemt noklusējuma iestatījumu
 4. Skats – atver lapu, kurā uzskaitītas visas šai kategorijai piešķirtās ziņas

Dzēšot kategoriju, tās ziņas netiek izdzēstas. Tā vietā rakstiem, kas tika piešķirti tikai izdzēstajai kategorijai, tiek iestatīta noklusējuma kategorija.

Lielapjoma opcijas var palīdzēt pārvaldīt vairākus vienumus vienlaikus. Atlasiet tos, kurus vēlaties izdzēst, un izvēlnē “Lielapjoma opcijas” izvēlieties “Dzēst”.

Noklusējuma kategorija

Lai WordPress darbotos pareizi, ir jābūt vismaz vienai pieejamai kategorijai. Pēc noklusējuma tā ir kategorija “Bez kategorijām”, kuru nevar izdzēst, bet jūs to varat viegli pārdēvēt. Ja publicējat jaunu ziņu un aizmirstat atlasīt tās kategoriju, WordPress to automātiski piešķir noklusējuma kategorijai.

Noklusējuma kategoriju var mainīt. Kad izveidojat vismaz vienu jaunu kategoriju, dodieties uz Iestatījumi -> Rakstīšana. Augšējā opcija ļauj mainīt sava emuāra noklusējuma ziņu kategoriju, un mēs ļoti iesakām to mainīt vai vismaz pārdēvēt kategoriju “Bez kategorijas”..

Mainiet noklusējuma WordPress kategoriju

Kā parādīt kategorijas jūsu WordPress vietnē

Parasti WordPress navigācijas izvēlnē vai logrīkā parāda kategorijas. Ja vēlaties, varat tos parādīt abos. Lūdzu, skatiet, kā strādāt ar WordPress izvēlnēm un logrīkiem, lai uzzinātu, kā tos pārvaldīt.

Kā pārvērst kategorijas tagos

Ir divas noklusējuma vērtības WordPress taksonomijas kuru varat izmantot satura sakārtošanai grupās. Tā kā starp kategorijām un tagiem ir nelielas atšķirības, ir vērts zināt, ka kategorijas var pārveidot par tagiem un otrādi. Lai tas notiktu, jums būs jāinstalē spraudnis:

 1. Dodieties uz Rīki -> Importēšana
 2. Atrodiet “Kategoriju un tagu pārveidotājs” (tam vajadzētu būt trešajam no augšas)
 3. Noklikšķiniet uz “Instalēt tūlīt”
 4. Pagaidiet dažas sekundes, līdz parādās jauna saite
 5. Noklikšķiniet uz “Palaist importētāju”.
 6. Atlasiet kategorijas, kuras vēlaties konvertēt tagos
 7. Noklikšķiniet uz pogas Pārvērst kategorijas tagos

Pārvērst WordPress kategorijas tagos

Ko mēs esam iemācījušies

Satura klasificēšana ir svarīga katrai vietnei. Tas ir ļoti svarīgi ne tikai SEO, bet arī visas vietnes izmantojamībai. Plānojiet savas kategorijas iepriekš, lai jums tās nebūtu jāmaina visu laiku. Un ja vien jums nav tūkstošiem rakstu, mēs iesakām ierobežotu kategoriju skaitu, maksimāli desmit. Šajā rakstā jums bija iespēja uzzināt, kā pievienot jaunas kategorijas un pārvaldīt tās vienā lapā. Kad esat pievienojis visas vēlamās kategorijas, jums tās jāparāda navigācijas izvēlnē vai logrīkā. Tā kā starp kategorijām un tagiem ir atšķirības, WordPress ļauj konvertēt vienu uz otru, vienkārši noklikšķinot uz pogas.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map