Kā izveidot XML vietnes karti savai WordPress vietnei

xml-sitemap.png


Vietnes karte, kā jau norāda tās nosaukums, ir jūsu vietnes karte. Precīzāk sakot, vietnes karte ir visu jūsu vietnē atrodamo lapu saraksts.

Dažreiz šo sarakstu var izveidot manuāli, lai parādītu jūsu vietnes struktūru. Parādot savu lapu sarakstu, jūs varat parādīt galvenās kategorijas un to apakškategorijas, lai lietotāji varētu tām apkārt. Šī metode agrāk bija daudz populārāka; vietņu karte joprojām ir pieejama visās labi organizētās vietnēs, taču nedaudz savādākā formā.

Tā vietā, lai manuāli izveidotu vietnes karti un visas lapas sasaistītu ar rokām, mūsdienu tehnoloģija ļauj to izdarīt automātiski. Tā vietā, lai apmeklētājam parādītu vietnes karti, jums labāk jāorganizē navigācija un vietnes karte jāizmanto tikai meklētājprogrammām.

Veidojot vietnes karti meklētājprogrammām, WordPress spraudņi to izdarīs jūsu vietā. Vienkārša HTML vietā dokuments tiks uzrakstīts XML formātā, un vietnes karte būs ļoti svarīga jūsu vietnes sastāvdaļa. Kad esat izveidojis vietnes karti, meklētājprogrammas, piemēram, Google un Bing, jūsu vietnes indeksēšanā būs efektīvākas. Tā kā šajā sarakstā meklētājprogrammu robotprogrammatūra pastāstīs par jūsu vietnes struktūru, tā precīzi zinās, ko meklēt. Tas nodrošinās labāku SEO, kas nozīmē, ka cilvēki vieglāk nokļūs jūsu vietnē caur meklētājprogrammām.

Programmā WordPress ir pieejami daudzi spraudņi, kas var darīt to pašu darbu un veidot vietnes karti jums. Nav nozīmes tam, kuru izvēlaties, taču mēs iesakām pielīmēt tikai vienu spraudni. Vairāku spraudņu izmantošana var sajaukt WordPress, kā arī meklētājprogrammas, un jūs faktiski var pasliktināt situāciju, ja izveidojat vairākas vietņu kartes ar dažādiem spraudņiem. Šajās rindās mēs parādīsim jums divus populārus vietņu karšu spraudņus.

Google XML vietņu kartes

CENA: Bezmaksas


Ar gandrīz 18 miljoniem lejupielāžu un vairāk nekā 1 miljonu aktīvu instalāciju šis vienkāršais spraudnis noteikti ir viens no vispopulārākajiem darbiem. Ne tāpēc, ka šis spraudnis sniedz jums daudz iespēju izvēlēties, bet gan tāpēc, ka ar to jūs varēsit sākt darboties dažu sekunžu laikā. Viss, kas jums jādara, lai izveidotu vietnes karti, ir spraudņa instalēšana:

 1. Atveriet sadaļu Spraudņi -> Pievienot jaunu
 2. Meklēt: “Google XML vietņu kartes”
 3. Instalējiet un aktivizējiet spraudni
 4. Dodieties uz Iestatījumi -> XML-vietņu kartes

Piekļūstot spraudņa iestatījumiem, pamanīsit, ka jūsu vietnes karte jau ir izveidota. Spraudnis jūs saistīs ar vietnes karti, kuru varat atvērt pārlūkprogrammā testēšanas nolūkiem.

Lai gan esat pabeidzis burtiski dažu sekunžu laikā, Google XML vietņu kartes sniedz jums iespēju detalizēti iestatīt vietnes karti. Pārlūkojot iestatījumus, pamanīsit, ka varat izvēlēties, kuras meklētājprogrammas iekļaut, jūs varēsit atlasīt lapas, kuras (nevēlaties) vēlaties savā vietnes kartē, un vēl daudz ko citu.

Lieliska lieta par Google XML vietņu kartēm ir tā, ka tā turpinās automātiski atjaunināt jūsu vietnes karti. Ja pievienosit lapu, spraudnis to pievienos jūsu vietnes kartei. Ja izdzēsīsit vienu, spraudnis ļaus jums to aptvert un darīs to pašu XML failā.

SEO raksta

CENA: Bezmaksas


Šis spraudnis ir viens no populārākajiem WordPress spraudņiem. Tās galvenais mērķis ir kontrolēt jūsu saturu, lai panāktu labāku SEO, taču šajā rakstā mēs neiedziļināsimies Yoast vietnē SEO. Tā kā spraudnis ir tik populārs, ļoti iespējams, ka tas ir instalēts arī jūsu WordPress. Un, kad runa ir par vietņu kartēm, nav nepieciešams instalēt papildu spraudņus, jo Yoast SEO nodrošina jums moduli, kas atbild par jūsu vietnes karti. Tātad, ja jums ir instalēts spraudnis, vietnes karti var izveidot šādi:

 1. Dodieties uz SEO> XML vietņu kartes
 2. Ģenerējiet vietnes karti

Kā mēs jums teicām, vietnes kartes izveidošana ir patiešām vienkārša, un ir ļoti daudz citu spraudņu, kas veiks lielisku darbu. Neatkarīgi no tā, kuru izmantojāt vietnes kartes izveidošanai, tagad jums ir jāinformē meklētājprogrammas, kur atrodas vietnes karte. Turpmākajās rindās mēs parādīsim, kā to pievienot Google tīmekļa pārziņa rīkiem. Ja jūs joprojām neesat pievienojis un verificējis savu vietni, lūdzu, skatiet, kā pievienot šo vietni Google tīmekļa pārziņu rīkiem.

 1. Dodieties uz Google tīmekļa pārziņa rīkiem
 2. Atveriet savu vietni no saraksta
 3. Dodieties uz Pārmeklēšana -> Vietņu kartes
 4. Noklikšķiniet uz pogas “Pievienot / pārbaudīt vietnes karti”
 5. Ievadiet vietnes kartes atrašanās vietu
 6. Noklikšķiniet uz pogas Tests un galu galā noklikšķiniet uz pogas Iesniegt

Jūs esat pabeidzis. Jūsu vietnes karte ir izveidota, un par to tiek paziņots uzņēmumam Google. Atstājiet XML failu uz servera un ļaujiet spraudnim veikt savu darbu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map