Kā izveidot WordPress saīsnes un vieglāk ar tām strādāt

Kā izveidot WordPress saīsnes un vieglāk ar tām strādāt


WordPress saīsnes ir mazi tagi, kurus izmanto kā saīsnes, lai izpildītu īpašas funkcijas ziņās un lapās. Īskodus var atpazīt pēc kvadrātiekavām, kas apņem vienkāršu vārdu vai frāzi. Tie tika ieviesti 2.5 versijā ar uzdevumu palīdzēt cilvēkiem viegli veikt funkcijas.

Kā jūs jau varētu zināt, WordPress izmanto PHP programmēšanas valodu, lai sevi ieslēgtu. Tātad, ja vēlaties pievienot īpašu funkciju tieši ziņām un lapām, kods būs jāraksta teksta redaktorā. Tā vietā īsie kodi ļauj lietotājiem visu koda bloku aizstāt ar vienkāršu terminu un palaist to, vienkārši publicējot ziņu. Apbrīnojami, vai ne??

Šajā rokasgrāmatā jūs varat uzzināt:

 • Kā izmantot WordPress īskodus
 • Kā izveidot vienkāršu saīsni
 • Kā teksta logrīkā izmantot īskodus

Ieteicamais lasījums: WordPress kursi, ko veidojusi Ūdemija

Kā izmantot WordPress īskodus

Īsie kodi teksta un vizuālajos redaktoros

Lai izmantotu īskodus, nav jāzina, kā kodēt, vai jāsaprot, kā tie darbojas aizmugures sistēmā. Pati WordPress, kā arī vairums WordPRess motīvu un spraudņu, izmanto dažādus īskodus, lai ļautu izmantot daudzas uzlabotas funkcijas..

Piemēram, lai parādītu visu attēlu galeriju, jums vienkārši jāizmanto [galerija] īsais kods, kas ir instalēts kopā ar WordPress. Lielāko daļu īskodu var izmantot pamata formā, tāpat kā iepriekšējais piemērs.

Tiklīdz publicējat vai priekšskatāt ziņu vai lapu, īsos kodus aizstāj ar faktisko saturu.

Īskoda parametri

Biežāk nekā nav, īskodiem var būt papildu parametri. Pievienojot tiem papildu informāciju, jūs varat pielāgot un mainīt izvadi. Piemēram, kamēr triviālais [galerija] īskods parāda visus attēlus, kas ir pievienoti ziņai, to ir iespējams mainīt. Galerijas īskods ļauj jums norādīt attēlus pēc to ID, lai jūs varētu parādīt tikai noteiktus attēlus vai pat iekļaut attēlus, kas neietilpst konkrētajā ierakstā.

Iesniedzot papildu parametrus, ir iespējams arī noteikt galerijas lielumu un daudzas citas lietas. Šis ir piemērs:

[galerijas ID = “1,5,7” size = “medium”]

Galerijā no šī piemēra būtu redzami tikai attēli ar noteiktiem ID numuriem. Šajā gadījumā lielums automātiski tiktu mainīts uz vidēju. Un to visu jūs iegūstat, izmantojot vienkāršu īskodu. Tagad iedomājieties, kā izskatās visa šī lieta, ja jūs manuāli pievienojat PHP kodu, kuram būtu desmitiem vai pat simtiem rindu. Paldies, īskodus!

Sākuma un beigu tagi

Dažiem sarežģītākiem īskodiem var būt sākuma un beigu tagi. Tātad, tā vietā, lai saīsinātu kodu, jums būtu divi ar noteiktu saturu.

Piemēram, Google Maps spraudnis var ļaut parādīt atrašanās vietu kartēs, izmantojot īso kodu. Lielākajai daļai šādu spraudņu būs sākuma un beigu tagi, savukārt adrese jāraksta starp tām. Šis ir piemērs:

[[kartes]] Ņujorka, ASV [[/ maps]]

Kā redzat no piemēra, beigu tags vienmēr sākas ar slīpsvītru “/”. Izmantojot abus tagus, WordPress var vieglāk identificēt īskodus.

Darbs teksta redaktorā

WordPress īskodi

Lai arī tie ir tikai funkciju saīsnes, īss kodi patiesībā ir WordPress specifiskas kriptogrammas. Tātad, ja vizuālajā redaktorā mēģināt uzrakstīt saīsnes kodu, WordPress nekavējoties parādīs šī saīsnes koda izvadi (vai tikai vietturi). Ja jūs sekojat galerijas piemēram un rakstījāt saīsnes kodu Visual redaktorā, jūs redzētu, ka WordPress nekavējoties parādīja tā saturu (skatiet šī attēla pirmo attēlu, lai redzētu, kā tas darbojas).

Ja vēlaties rediģēt īskodu un strādāt ar tā parametriem, pārslēdzieties uz teksta redaktoru, kas ļauj redzēt jebkura konkrētā īskoda struktūru..

Noklusējuma WordPress īskodi

Īskodus parasti pārvalda motīvi un spraudņi. Katrs izstrādātājs pats var reģistrēt īskodus, tāpēc katrs ir atšķirīgs. Ko dara īskods, kādi ir tā parametri un funkcijas, ir atkarīgs tikai no konkrētā spraudņa un motīva, kuru izmantojat.

Piemēram, spraudnim, kas palīdz jums parādīt atrašanās vietu pakalpojumā Google Maps, var būt īss kods [[maps]], abonementa veidlapas parādīs [[forma]] utt..

Katrs produkts ir atšķirīgs, tāpēc noteikti pārbaudiet motīvu un spraudņu aprakstu un dokumentāciju, lai uzzinātu vairāk par to konkrēto lietojumu.

Bet, WordPress nāk ar noklusējuma īskodu komplektu, ko varat izmantot, neinstalējot papildu paplašinājumus. Pēc noklusējuma tie ir īsie kodi, ar kuriem jūs varat strādāt:

 • – iegult audio failus
 • [paraksts] – parakstu apvilkšana ap saturu
 • [iegult] – iesaiņojiet iegultos priekšmetus un iestatiet to maksimālos izmērus
 • [galerija] – attēlu galerija
 • [atskaņošanas saraksts] – parādīt audio un video failu kolekciju
 • – iegult video failus

Izvairīšanās no īskodiem (parādiet īskodu tekstu, to neizpildot)

Dažreiz jūs, iespējams, vēlēsities parādīt tekstu, kas apzīmē īskodu, nevis to izpildīt. Ja mēģinājāt pievienot īso kodu gan teksta, gan vizuālajiem redaktoriem, sapratāt, ka tas tika izpildīts abos gadījumos.

Lai parādītu īskoda tekstu, izmantojiet dubultās iekavas: [[īsais kods]]

Ja vēlaties parādīt īskodu ar sākuma un beigu tagus, izmantojiet tikai pirmo un pēdējo dubultiekavu: [[kartes] Ņujorka, ASV [/ kartes]]

Strādājot teksta redaktorā, kvadrātiekavas var aizstāt arī ar to kodiem. Tātad, “[” vietā jūs varat izmantot “[”, un “]” vietā izmantot “]”. Piemēram: [īsais kods un # 93; parādīs arī īso kodu, to neizpildot.

Kā izveidot vienkāršu saīsni

Rakstot rakstus WordPress katru dienu, ir reizes, kad jūs atkārtojat sevi un kad jums kaut kas ir jāievada atkal un atkal. Nav svarīgi, vai tas ir vietnes URL, garš teikums vai varbūt HTML koda gabals, kuru jūs pastāvīgi rakstāt no nulles, jums vajadzētu apsvērt iespēju uzrakstīt tam īso kodu..

Un, izmantojot šo vienkāršo funkciju, jums nav jābūt programmētājam, vai arī jūs pat to neaizņemsit, lai padarītu lietas vienkāršas jums. Veiciet pāris nākamās darbības un izveidojiet sev pielāgotu īskodu:

 1. Atveriet funkciju function.php failu izvēlnē Izskats -> Redaktors
 2. Ievietojiet šo kodu faila beigās:
 3. funkcija fsg_shortURL () {
  atgriezties “http://www.firstsiteguide.com”;
  }
  add_shortcode ('fsg', 'fsg_shortURL');
 4. Atveriet teksta redaktoru un ierakstiet [fsg] lai saīsnes koda vietā iegūtu URL

Tas nebija tik grūti, pareizi?

Izvērstāks piemērs: pievienojiet attēla īso kodu

Ievietojot funkcijāph.php šo kodu, jūs varat izveidot īskodu attēla ievietošanai ar pielāgotiem platuma un augstuma atribūtiem:

 1. Dodieties uz function.php failu
 2. Ielīmējiet šo kodu:
 3. funkcija img_shortcode ($ atts, $ content = null) {
  
  ekstrakts (shortcode_atts (
  masīvs (
  'platums' => '',
  'augstums' => '',
  ), USD atts)
  );
  atgriezties '';
  }
  add_shortcode ('img', 'img_shortcode');
  
  
 4. Atvērt teksta redaktoru:

Šeit jūs varat izmantot [img width = ‘x’ height = ‘y’] http: //… [/ img] īsais kods, kur “x” un “y” ir skaitļi, kas apzīmē platumu un augstumu pikseļos.

Ja nepieciešams, varat viegli pievienot citus attēla atribūtus; apskatiet visi W3 skolu attēlu atribūti.

Kā teksta logrīkā izmantot īskodus

Izmantojot WordPress 4.9 versiju, kas tika izlaista 2017. gada 15. novembrī, īskodi automātiski darbojas teksta logrīkos. Bet, ja jūs joprojām izmantojat vecāku WordPress versiju, šī apmācības daļa palīdzēs sasniegt rezultātu.

Īsajos kodos var būt dažādas funkcijas, kuras varat pievienot savai WordPress vietnei. Neatkarīgi no tā, vai esat to izveidojis pats, vai arī tas tika piegādāts ar motīvu vai tikko instalētu spraudni, jūs, iespējams, visu laiku izmantosit īskodus. Tā kā jūs patiešām varat ietaupīt laiku un gūt no tiem labumu, nav iemesla neizmantot īskodus.

Ja jūs tikko esat sācis veidot savu WordPress vietni, iespējams, īsziņus esat izmantojis tikai ziņu redaktorā. Bet, patiesība ir tāda, ka īsos kodus var izmantot praktiski jebkur.

Piemēram, ja jūs izmantojat 5sek Google Maps PRO spraudni, kas ļauj bez piepūles izveidot kartes ar neskaitāmām tapām, iespējams, vēlēsities ievietot karti ar īso kodu tieši teksta logrīkā un parādīt savu atrašanās vietu sānjoslā, nevis vienu pastu. Bet, ja jūsu motīvs neatbalsta sīkrīkus logrīkos, jums šī funkcija būs jāiespējo pašam, un tas ir tas, ko mēs parādīsim šajā rakstā.

Ja PHP failos ir jāizmanto saīsnes kods (piemēram, ja vēlaties palaist kodu header.php failā un palaist īso kodu visur, kur atrodas galvene), to var viegli izdarīt, iesaiņojot kodu ap to . Bet, ja jūs esat mēģinājis teksta logrīkā izmantot saīsni, piemēram, iepriekš minētajā piemērā, jūs nonācāt sarūgtināts, jo tas vienkārši nedarbojas un logrīks parādīja saīsni, nevis saturu. Ja vien jūsu motīvā jau nav reģistrēta funkcija, jums tas būs jāiespējo pats.

Tāpēc, ja vēlaties, lai īsziņu varētu ievietot teksta logrīkā un padarīt to darbināmu, neuztraucieties; jūs varat to panākt dažu sekunžu laikā:

 1. Atveriet funkcijas.php
 2. Kopējiet un ielīmējiet šīs divas rindas:
 3. add_filter ('widget_text', 'shortcode_unautop');
  add_filter ('widget_text', 'do_shortcode');
 4. Saglabāt izmaiņas

Lai gan faktiski ir pietiekami izmantot tikai otro rindu, kas liek darboties īsajam kodam, jūs vēlēsities pirmo rindu, lai izvairītos no WordPress automātiskas rindkopas ievietošanas un lauztu tagus vietās, kur neapzināti izveidojat rindiņu pārtraukumus, formatējot tekstu logrīkā . Tikai gadījumā, ja atsevišķā rindiņā ievietosit īso kodu, neatļaut noņems šīs rindkopas tagus, un īskods darbosies kā burvīgs.

Tagad jūs varat pāriet uz Izskats -> logrīki un velciet teksta logrīku tur, kur vēlaties. Pēc visa šī, rakstot saīsnes kodu tieši teksta logrīkā (kas, protams, ir reģistrēts jūsu vietnē), tas darbosies tāpat kā tas tika ierakstīts ziņu redaktorā.

Līdzīgi jūs varat palaist PHP kodu no teksta logrīka. Tas bija pietiekami viegli, vai ne? Baudiet īsos kodus.

Īsie kodi ir visur

Ja jūs tikko sākat WordPress emuāru izveidi, saīsnes kodi var šķist lieks un grūti saprotami. Lielākajā daļā gadījumu būs iespējams izvairīties no īskodiem, izmantojot lietotājam draudzīgu saskarni, ko nodrošina spraudnis. Bet, kad jūs vairāk iesaistīsities emuārā un sāksit izmantot vairāk spraudņu, jūs sapratīsit īso kodu patieso spēku..

To lietošana kļūs par rutīnu, un jūs ātri pieradīsit rakstīt kvadrātiekavas katrā ierakstā, kuru izveidojat. Tāpēc veltiet dažas minūtes un izmantojiet šo rakstu, lai uzzinātu pamatus.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked