Joomla vs WordPressi võrdlus 2020

Joomla vs WordPressi võrdlus 2017


Blogimisplatvormi valimine ei pruugi olla nii raske kui kogu sisuhaldussüsteemi valimine, mis võimaldab teil teha keerulisemaid veebiprojekte. Juhuslikud ajaveebiblogijad, kes ei küsi palju, saavad hõlpsasti vähem keerulisi teenuseid otsida, kuigi ajaveebide loomiseks peaks WordPress olema alati nimekirja eesotsas. Kuid kui rääkida kogu sisuhaldussüsteemist, mis võimaldab teil teha palju enamat kui lihtsalt postituste kirjutamist, muutuvad asjad natuke tõsisemaks.

Isegi sel juhul on WordPress endiselt nimekirja tipus. Kuid olukordades, kus mõtlete kogu saidi, selle elementide ja kõigi võimaluste üle, on mõned teised mängu mängijad sama võistlevad. Kas olete Joomlast kuulnud?

Sisukord

 • Mis on Joomla?
 • Kasutusmugavus
 • Välimus ja pikendused
 • Sisuhaldus
 • Toetus
 • Turvalisus
 • Mitmekeelsed saidid
 • Võrdlustabel
 • Millise peaksite valima??

Mis on Joomla?

Nagu WordPress, on ka Joomla avatud lähtekoodiga CMS, mis võimaldab teil luua veebisisu ja võimsaid rakendusi. See on saadaval alates 2005. aastast ja sellest ajast alates on see olnud hea WP-alternatiiv. Ehkki Joomla on väga sarnane, on see algusest peale erinev – erinevalt WordPressist lubab see mitmeid andmebaasi suvandeid, mis on tehniliselt asjatundlikele inimestele oluline. Kuid kui te ei tegele tõsise veebiarendusega, ei tähenda need funktsioonid teile nii palju.

Joomla paneb sisse miljonid veebisaidid. Need ulatuvad lihtsatest isiklikest lehtedest kuni keerukate veebirakenduste ja sisevõrkudeni, mis aitavad inimestel kohapeal ühendust luua ja töötada.

Oluline on teada erinevust Joomla CMS (sellest, millest me selles artiklis räägime) ja Joomla raamistik mis võimaldab arendajatel luua PHP-põhiseid rakendusi ilma kõigi CMS-iga kaasnevate lisafunktsioonideta.

Kui räägime tavalistest kasutajatest, on oluline teada, et Joomla on algajatele sõbralik, seda uuendatakse regulaarselt, tal on ulatuslikud kohandamisvõimalused ja see hõlmab tohutut veebikogukonda, kes on alati valmis aitama. Kõlab nagu WordPress, kas pole? Kuid erinevalt WordPressist, mis loeb alla 140 miljoni allalaadimise, on Joomla alla laaditud “ainult” umbes 60 miljonit korda. Neid numbreid on tohutult, kuid need pole WordPressile isegi lähedal.

Kuigi järgmises videos kuvatakse WordPressi ja Joomla vanemad versioonid, pole põhifunktsioonid nii palju muutunud. Seetõttu kehtib võrdlus ka kahe CMS-i uue versiooni puhul.

Kasutusmugavus

Isegi kui olete professionaalne veebiarendaja või kujundaja, soovite, et tööriistad oleksid võimalikult lihtsad. Algajatele on aga kohustuslik lihtsa CMS-i olemasolu. Õnneks on nii WordPressist kui ka Joomlast üsna lihtne aru saada ja alustada.

WordPress

WordPress on tuntud oma sirgjoonelise ja kiire paigaldusprotsessi poolest. Sait saab võrgus olla umbes viie minutiga, isegi kui see on teie esimene. Ja pärast esimest sisselogimist ei võta kasutajad tavaliselt WordPressi põhitõdede mõistmiseks palju.

Kogu süsteem on kasutajasõbralik, nii et kõik on mõistlik. Kaasatud on õppekõver, kuid kuna enamus valikuid ja menüüsid on teie käeulatuses, navigeerite probleemideta administraatori piirkonnas. Kuid kui otsustate, et teid huvitab rohkem kui lihtne kasutamine, võite alati tagasi tulla ja õppida WordPressi samm-sammult.

Joomla

Ka Joomla on üsna lihtne. Installiprotsess sarnaneb WordPressi omaga ja paljudel hostiettevõtetel on ühe klõpsuga installitarkvara. Kahjuks peatuvad sarnasused siin, sest Joomla on pärast seda keerukam hakkama saada.

Juhtpaneeli, mis võimaldab teil kõiki mooduleid hallata, pole algajatele nii hästi ette valmistatud. Seega, kui te veebitehnoloogiate kohta juba mõnda või teist teadlik pole, soovitame teil olla kannatlik. Joomla juhtpaneeli ja kasutajaliidese mõistmine võtab kindlasti palju rohkem aega kui WordPressi mõistmine.

Välimus ja pikendused

Täna peab hea sisuhaldussüsteem sisaldama mingisuguseid malle ja pistikprogramme, mis võimaldavad tavakasutajatel oma veebisaite laiendada ilma koodi puudutamata. Nii WordPress kui ka Joomla võimaldavad teil süsteemi laiendada erinevatel viisidel, kuid siiski on mõned erinevused.

WordPress

WordPress on tuntud oma teemade ja pistikprogrammide poolest. Kuigi tasuta ja premium-teemad aitavad kõigil luua professionaalse ilmega veebisaite ka ilma igasuguste kodeerimise ja kujundamise teadmisteta, aitavad kümned tuhanded pistikprogrammid lisada funktsioone, mida oleks muidu võimatu luua..

Lisaks sellele, et saadaval on ainult palju esemeid, on edasi liikudes samad esemed keerukamad. Teatud WordPressi pluginad toimivad nagu süsteemid iseseisvalt ja lähevad WordPressi algsest ideest kaugemale. Nii et lisaks saitidele ja lihtsatele ajaveebidele saate luua terve e-kaubanduse süsteemid, kliendisuhtesüsteemid või fotograafiaportfellid.

Joomla

Joomla pikendused

Joomla ei jää kaugele maha. Samuti pakub see malle ja laiendusi, mis aitavad teil veebis paljusid asju saavutada. Kuid lihtsalt sellepärast, et see pole vähem populaarne kui WordPress, on mallide ja laienduste leidmiseks üsna vähem.

Teisest küljest on samad lisandmoodulid, mida saate, natuke lihtsamad kui WordPressi kolleegid.

Sisuhaldus

Isegi kui teie ainus saidi loomise eesmärk ei ole ajaveeb, peate tõenäoliselt mingil ajal ajaveebi haldama. See aitab teil oma saidile rohkem külastajaid meelitada ja võimaldab teil publikuga ühenduse luua.

WordPress

Alates postituste ja lehtede loomisest ja avaldamisest kuni erinevate meediumifailide haldamiseni teab WordPress, kuidas oma kasutajatele meeldida. Pole tähtis, kas olete juhuslik blogija ja turundusekspert – sisu haldamine WordPressi abil on intuitiivne ja lihtne. Kui teile meeldib see, millest kirjutate, logite hea meelega süsteemi tagasi, et alustada kaunilt kujundatud visuaalse redaktoriga uut postitust.

Joomla

Joomla on mõeldud keerukamate veebiprojektide jaoks. Seetõttu ei saa öelda, et see sobib blogimiseks. Kuigi Joomla abil on võimalik edukat blogi pidada, on tõenäoline, et teil on pikaajaliselt seda hallata raskem..

Joomla artiklid

Isegi mõned Joomla eksperdid haldavad oma blogisid WordPressis. Seetõttu soovitame teil unustada Joomlaga blogimine ja alustada hoopis WordPressiga. Säästad aega, raha ja oma närve.

Toetus

WordPress

Ametlik tugilehed aitab teil WordPressiga alustada. Saad lugeda dokumentatsioonifailid see selgitab põhitõdesid ja olete alati teretulnud tugifoorumid mis loendavad tuhandeid aktiivseid kasutajaid. See kõik on muidugi tasuta, kuid peate töö ära tegema ja uurima tekkinud probleemi.

Kui vajate professionaalsemat tuge, ei leia te ametlikke e-kirju ega telefoninumbreid. Kuid saate oma töö eest alati palgata hooldusteenuseid. Tõde on see, et enamik kasutajaid kasutab tugiteenuste saamiseks tasuta foorumeid, sotsiaalmeedia gruppe ja veebiressursse.

Joomla

Joomla dokumentatsioon

Ehkki mitte nii populaarne kui WordPress, loeb Joomla endiselt kümneid miljoneid aktiivseid kasutajaid. Nii et ei imesta, et sellel on aktiivne kogukond. Abiks õppematerjalide ning mitmesuguste artiklite ja videote näol ei ole probleeme. Lisaks on seal päris kena arv elavaid foorumeid, kus saate abi küsida, kuid alustajate jaoks peaksite kontrollima ametlik tugileht.

Kuid erinevalt WordPressist on raske leida Joomla eksperte, kes teeksid teie saidi jaoks erinevaid kohandamisülesandeid.

Turvalisus

Pole tähtis, kui üks CMS on algajasõbralik või kui teine ​​on hästi toetatud, kui ükski neist pole piisavalt turvaline. Õnneks said nii WordPress kui ka Joomla teid sellel alal käsitleda.

WordPress

WordPress on populaarseim CMS maailmas. Kahjuks tähendab see ka seda, et häkkerite jaoks, kes otsivad juhuslikke veebisaite, on esimene sihtmärk. Vaatamata sellele on WordPress turvaline. Arendajad on veendunud, et kood on võimalikult turvaline. Lisaks võite oodata sagedasi värskendusi, mis hoiavad süsteemi kogu aeg turvalisena.

CMS-i turvalisus

Oluline turvategur on saidi taga olev inimene. Enamasti on asi teie enda asjade turvalises hoidmises ja mürarikast pilgu eest varjatud. Tuhandetest meie mainitud pistikprogrammidest võivad WordPressi kasutajad tunda end eriti turvaliselt, kui nad laiendavad CMS-i turbe pluginatega. Turvalisusega seotud pistikprogramme on sadu, mis aitavad teil oma veebisaiti kaitsta.

Joomla

Joomla pole turvalisuse osas väga erinev. Arendajad töötavad alati uute värskenduste kallal ja lahendavad turvaprobleemid õigeaegselt. Nii nagu WordPress, on saidi jaoks abiks ka mõned suurepärased turvalaiendid, kuid pidage ka meeles, et kasutaja vastutab oma domeeni turvalisuse eest.

Mitmekeelsed saidid

Rohkem kui ühes keeles oleva saidi omamine on muutumas atraktiivseks omaduseks. Paljud veebisaitide omanikud peavad kogu vaatajaskonna rahuldamiseks omama sisu kahes või enamas keeles. Kuigi nii WordPress kui ka Joomla võimaldavad teil luua mitmekeelseid saite, käituvad nad erinevalt.

WordPress

WordPressil on küll võimalus igal ajal saidi keel seada, kuid see ei toeta mitmekeelse sisu loomist karbist. Õnneks leidub hämmastavaid pistikprogramme, mis muudavad teie tavalise veebisaidi hõlpsalt kasutatavaks mitmekeelseks süsteemiks, kuid tõenäoliselt peate litsentside ja tellimuste jaoks kulutama paar lisatasu..

Joomla

Erinevalt WordPressist pakub Joomla mitmekeelseid võimalusi juba installimise hetkest alates.

Peate lihtsalt valima lisakeele ja alustama sisu tõlkimist. Samuti on võimalik kiiresti muuta administraatori piirkonna keeli. Ja te ei pea installima muid laiendusi ega maksma kolmanda osapoole teenuste eest.

Võrdlustabel

WordPress

Joomla

Lihtsus:Algajasõbralik, väikese õppimiskõveragaKeerulisem, võtab õppimiseks aega
Välimus ja pikendused:Kümned tuhanded pikendusedHea arv laiendusi, ikka vähem kui WordPressil ”
Blogimine:Ideaalne ajaveebi pidamiseksPole nii hea blogimiseks
Toetus:Kogukond, makske toetuse eestKogukond, foorumid, ametlik dokumentatsioon
Turvalisus:Korduma värskendatud turbe pluginadKorduma värskendatud turbe pluginad
Mitmekeelsed valikud:Peaks kasutama kolmanda osapoole teenuseidVaikimisi suurepärane mitmekeelne tugi

Millise peaksite valima??

Pärast kiiret pilgust näevad WordPress ja Joomla välja väga sarnased. Ühel viisil on see tõsi, kuid need on ka piisavalt erinevad, et nende saidi jaoks oleks lihtne valida.

Kui te küsite meilt, on WordPress üldvõitja. See sobib kindlasti rohkem algajatele, kuid võimaldab siiski laiendada veebisaiti keerukamaks projektiks. WordPress võimaldab teil süsteemi hõlpsamini arendada, kuna sellel on teemade ja pistikprogrammidega varustatud hoidla. Hooldusteenuste ja professionaalsete disainerite / programmeerijate palkamine on palju lihtsam, kuna WordPressile on pühendunud lihtsalt rohkem inimesi kui Joomlale.

Teisest küljest on Joomla kindlasti keerukam ja kaasas rohkem sisseehitatud funktsioone. See aitab spetsialistidel keerukamaid veebisaite üles ehitada, kuna pakub tehnilisi võimalusi juba algusest peale. Kuid need samad võimalused võivad uustulnukaid tarbetult segadusse ajada. Samuti pole Joomla nii hea juhusliku ajaveebi jaoks.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map