Jak zresetować witrynę WordPress – przewodnik dla początkujących

Jak zresetować witrynę WordPress - przewodnik dla początkujących


Czy kiedykolwiek byłeś w sytuacji, w której musiałeś zacząć od strony WordPress??

Chociaż WordPress pozwala wszystkim łatwo założyć bloga, tworzenie idealnej witryny, o której marzysz, nie jest tak proste, jak sobie wyobrażałeś. Będziesz musiał poświęcić trochę czasu na zabawę z WordPress, dopóki naprawdę nie zrozumiesz, jak się on zachowuje. Oznacza to, że będziesz błąkał się po ustawieniach, aż znajdziesz wszystko, co chciałbyś zmodyfikować według własnych upodobań. Bez względu na to, jak ostrożny jesteś, wcześniej czy później popełnisz błąd.

Ponadto, rozwijając tę ​​idealną stronę, będziesz musiał wypróbować różne motywy, aż uzyskasz ten, którego szukasz. A ponieważ istnieją dziesiątki tysięcy różnych wtyczek, prawdopodobnie będziesz chciał zainstalować dwie lub trzy takie same funkcje, zanim zdecydujesz się na tę, z której będziesz korzystać w kolejnych miesiącach i latach.

A jeśli dopiero zaczynasz, po kilku godzinach lub dniach próbowania różnych rzeczy w WordPress, możesz zdać sobie sprawę, że musisz zacząć od nowa. Jak zresetować witrynę WordPress?

Jak zresetować witrynę WordPress?

Tym razem nie będziemy zawracać ci głowy szczegółami technicznymi i szczegółami. WordPress korzysta z baz danych, tabele oraz różne pliki i procedury, aby móc dalej działać. Aby więc ręcznie zresetować wszystko, trzeba mieć wszystko na uwadze i usuwać jedno po drugim. Jeśli nie jesteś programistą ani projektantem, nie chcesz tego robić sam.

Inną opcją byłoby całkowite odinstalowanie / usunięcie wszystkiego z serwera i instalacja WordPress od zera. Tak, to jest opcja, ale po co tracić cenny czas, kiedy możesz zrobić wszystko za jednym kliknięciem przycisku?

Pozwól nam pokazać prostą bezpłatną wtyczkę, której możesz zaufać.

 1. Iść do Wtyczki -> Dodaj nowe
 2. Wyszukaj „WP Reset” według WebFactory Ltd
 3. Zainstaluj i aktywuj wtyczkę
Zainstaluj wtyczkę WP Reset

Wyszukaj WP Reset, zainstaluj i aktywuj wtyczkę

Po włączeniu wtyczki w witrynie możesz przygotować wszystko do zresetowania.

Nie martw się; nie możesz przypadkowo zresetować swojego bloga. WP Reset jest wyposażony w mechanizm bezpieczeństwa, który zapobiega resetowaniu witryny przez „przeskoczenie przycisku”.

Należy jednak pamiętać, że ta wtyczka nie tworzy kopii zapasowych. Jeśli nie masz całkowitej pewności, czy chcesz zresetować tę instalację WordPress, zalecamy utworzenie kopii zapasowej. Jeśli żałujesz tej decyzji, kopia zapasowa pozwoli ci szybko przywrócić wszystko do poprzedniego stanu.

Przed kontynuowaniem upewnij się, że rozumiesz, co zostanie usunięte.

Resetowanie spowoduje usunięcie:

 • wszystkie posty, strony, niestandardowe typy postów, komentarze, wpisy multimedialne, użytkownicy
 • wszystkie domyślne tabele bazy danych WP
 • wszystkie niestandardowe tabele bazy danych, które mają taki sam przedrostek „wp_” jak tabele domyślne w tej instalacji

Resetowanie będzie nie usunąć:

 • pliki multimedialne – pozostaną w wp-uploads folder, ale nie będzie już wyświetlany w obszarze Media
 • żadne pliki nie są dotykane; wtyczki, motywy, uploady – wszystko pozostaje na serwerze
 • tytuł witryny, adres WordPress, adres strony, język witryny i ustawienia widoczności wyszukiwarki
 • zalogowany użytkownik zostanie przywrócony z bieżącym hasłem, abyś mógł

Po upewnieniu się, że wszystko rozumiesz, możesz zresetować swoją witrynę WordPress:

 1. Iść do Narzędzia -> WP Reset
 2. Przeczytaj listę rzeczy, które zostaną i nie zostaną usunięte jeszcze raz
 3. Przewiń w dół na dole strony
 4. Wpisz „reset” i kliknij przycisk „reset WordPress”
 5. Potwierdź reset
Zresetuj witrynę WordPress

Wpisz „reset” i kliknij przycisk. Nie można cofnąć

I to wszystko! Zostaniesz teraz wylogowany i ponownie zalogowany automatycznie przy użyciu bieżącej kombinacji nazwy użytkownika i hasła. Możesz teraz zacząć od nowa, wiedząc, że masz czystą instalację.

Wybierz działania po resecie

Przed naciśnięciem przycisku resetowania możesz powiedzieć wtyczce WP Reset, co ma potem zrobić. Na razie możesz:

 • Ponownie aktywuj bieżący motyw
 • Ponownie aktywuj wtyczkę WP Reset
 • Ponownie aktywuj wszystkie aktualnie aktywne wtyczki
Reset WordPress - akcje po resecie

Wybierz, co zrobić po resecie

Jeśli chcesz nadal używać tego samego motywu lub masz dziesiątki aktywnych wtyczek, które chcesz ponownie aktywować, użyj tej opcji zamiast aktywować wszystko ręcznie. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś zainstalować dziesięć lub więcej wtyczek w tym samym czasie, wiesz, że chociaż jest to łatwe, to naprawdę zajmuje dużo czasu, więc opcja jest wysłana do nieba.

Reset selektywny

Jeśli musisz usunąć / zresetować tylko jedną część witryny WordPress, możesz skorzystać z sekcji Narzędzia.

 • Usuń transjenty – Klikając przycisk i potwierdzając wszystko przemijający powiązane pozycje bazy danych zostaną usunięte. Obejmuje to wygasłe i nie wygasłe transjenty oraz osierocone wpisy przekroczenia limitu czasu.
 • Wyczyść przesyłany folder – Wszystkie pliki w twoim wp-content \ uploads folder zostanie usunięty. Dotyczy to folderów i podfolderów, a także wszystkich plików w podfolderach. Pliki powiązane z wpisami multimediów również zostaną usunięte.
 • Zresetuj opcje motywu – Wszystkie opcje (mody) dla wszystkich motywów zostaną zresetowane.
 • Usuń motywy – Ten przycisk pomoże Ci usunąć wszystkie motywy zainstalowane na stronie. Obejmuje to obecnie aktywny motyw.
 • Usuń wtyczki – Jeśli masz kilkanaście wtyczek, które próbujesz wypróbować, po prostu kliknij ten przycisk, aby usunąć je wszystkie. Wszystkie wtyczki oprócz WP Reset zostaną usunięte.
 • Opróżnij lub usuń tabele niestandardowe – Ta akcja dotyczy tylko niestandardowych tabel z wp_ prefiks. Podstawowe tabele WP i inne tabele w bazie danych, które nie mają tego prefiksu, nie zostaną usunięte / opróżnione, aby WordPress mógł działać nieprzerwanie. Usunięcie tabel całkowicie usuwa je z bazy danych. Opróżnienie usuwa z nich całą zawartość, ale zachowuje nienaruszoną strukturę.
 • Usuń plik .htaccess – Jeśli manipulowałeś plikiem .htaccess, możesz szybko usunąć, naciskając przycisk. Jeśli pracujesz z .htaccess, zalecamy użycie darmowy edytor WP Htaccess podłącz. Pomoże Ci szybciej dostać się do pliku, a także automatycznie utworzy kopie zapasowe, dzięki czemu nie będziesz musiał się martwić utratą zmian.
  Po usunięciu pliku upewnij się, że go otworzyłeś Ustawienia -> Permalinki i zapisz ustawienia (bez wprowadzania zmian). Ta czynność odtworzy oryginalny plik .htaccess.

Jak utworzyć migawkę bazy danych?

Migawki bazy danych są zwykle używane do programowania. Tworząc migawkę bazy danych, będziesz mógł porównać dwie bazy danych i zobaczyć, jakie zmiany zostały wprowadzone w bazie danych po zainstalowaniu określonej wtyczki lub motywu.

Pamiętaj, że migawki bazy danych nie są dokładnie kopią zapasową. Chociaż możesz je pobrać i zaimportować później, nadal nie możesz przechwytywać żadnych plików za pomocą narzędzia do tworzenia migawek. Jeśli chcesz mieć pewność, że nic nie stracisz, zalecamy użycie pełnej wtyczki kopii zapasowej.

Co przyniesie przyszłość

W tej chwili wtyczka jest dość prosta. Możesz zresetować witrynę lub wybrać jedno z narzędzi do usunięcia określonej części witryny.

Ale w nadchodzących miesiącach pojawią się niesamowite funkcje:

Obsługa wielu witryn (WPMU)

Wszystkim, którzy prowadzą sieć witryn WordPress, spodoba się fakt, że wtyczka przygotowuje się do obsługi. Oznacza to, że Ty, jako superadministrator, będziesz mógł kontrolować wszystkie strony w sieci. Będziesz mógł zresetować strony, jeśli to konieczne, lub nawet zastosować określone narzędzia dla określonych stron.

Automatycznie instaluj wtyczki i motywy (kolekcje)

Kiedyś ty zainstaluj WP Reset, będziesz mógł stworzyć kolekcję swoich ulubionych motywów i wtyczek WordPress, z którymi chcesz pracować. Po wybraniu listy ze swoimi ulubionymi wtyczkami WP Reset automatycznie zainstaluje je dla Ciebie.

Oznacza to, że nie będziesz musiał ręcznie instalować i aktywować jednocześnie jednej wtyczki i motywu.

Jeśli często resetujesz witrynę podczas testowania, zaoszczędzisz cenne minuty za każdym razem, gdy zaczniesz od nowa. Naprawdę podoba nam się ta funkcja i nie możemy się doczekać aktualizacji wtyczki WP Reset.

Reset Nuke

Cóż, ten jest dość oczywisty. Ta prosta, ale niezwykle wydajna opcja pozwoli ci nuke twoją stronę, co oznacza usunięcie i zresetowanie wszystkiego za pomocą jednego kliknięcia.

Zamiast wybierać opcje i zastanawiać się, co zresetować, a co nienaruszone, opcja Nuke Reset usunie prawie wszystko, abyś mógł zacząć od nowa. Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność, dlatego należy zachować ostrożność podczas korzystania z tej opcji. Jesteśmy pewni, że programista zastosuje tutaj mechanizm bezpieczeństwa, ale zastanów się dwa razy, zanim klikniesz przycisk.

Wniosek

Resetowanie strony WordPress odbywa się zwykle podczas testowania. Niezależnie od tego, czy jesteś programistą, który testuje nową wtyczkę / motyw, czy początkującym, który nie jest pewien, co zrobić z nową witryną, WP Reset to darmowa wtyczka, która przyspieszy proces testowania.

Zamiast ręcznie przygotowywać środowisko za każdym razem, ta darmowa wtyczka zrobi wszystko za Ciebie, a będziesz mógł skupić się na ważniejszych rzeczach, takich jak znalezienie idealnych motywów, wtyczek lub testowanie czegoś, co próbujesz opracować.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map