Jak znaleźć i zalogować się do adresu URL administratora WordPress

wordpress-admin-login-page.png


Po zainstalowaniu WordPress musisz zalogować się do swojego nowego bloga. Bez dostępu do stron administracyjnych nie będziesz mógł dostosować swojego nowego bloga. Administrator to miejsce, w którym „wszystko się dzieje”, w którym piszesz posty i zarządzasz witryną. Aby uniemożliwić innym edycję strony, musisz zalogować się przy użyciu swojej nazwy użytkownika i hasła.

Ale jeśli dopiero zaczynasz przygodę z WordPress, znalezienie strony logowania administratora może wprawić w zakłopotanie. Jak uzyskać do niego dostęp?

Nie martw się; po raz pierwszy wszystko i większość blogerów miała ten sam problem, gdy zakładali blog WordPress. W tym artykule pokażemy, jak pracować ze stroną logowania administratora WordPress.

Jak znaleźć stronę logowania administratora WordPress

Domyślnie, WordPress używa standardowego adresu URL logowania, który jest taki sam dla wszystkich blogów. Aby go otworzyć, wystarczy dodać / wp-admin na końcu adresu URL witryny.

Domyślny adres URL logowania do WordPress

www.example.com/wp-admin

Programiści WordPress dodał także kilka innych adresów URL, które prowadzą do tej samej strony. Więc jeśli z jakiegokolwiek powodu nie podoba ci się domyślny wp-admin URL, możesz przejść do strony logowania, wpisując dowolną z następujących opcji:

 • www.example.com/wp-login
 • www.example.com/admin
 • www.example.com/login

Pamiętaj, że wszystkie te adresy URL wskazują tę samą stronę logowania i nie popełnisz błędu, używając któregokolwiek z nich. Wszystkie automatycznie przekierowują na tę samą stronę logowania. Jeśli te dodatkowe adresy URL nie działają dla Ciebie, przywróć domyślny.

Powinieneś także wiedzieć, że strony administracyjne i poświadczenia WordPress.com nie mają nic wspólnego z tymi, których używasz na WordPressie. Odwrotnie. Po prostu wyglądają podobnie, ale nie mają ze sobą nic wspólnego.

Utwórz łatwiejszy dostęp do strony logowania

Po pomyślnym otwarciu adresu URL logowania możesz uczynić go bardziej dostępnym dla przyszłych działań. Jedną z opcji jest utworzenie zakładki strony w przeglądarce, jedna w celu dodania widżetu do strony głównej WordPress, a także można dodać link do strony logowania do menu WordPress.

Jak zalogować się do WordPress

Strona logowania do WordPress

Po otwarciu strony logowania administratora WordPress zobaczysz prosty interfejs użytkownika z prośbą o podanie nazwy użytkownika i hasła. Jeśli sam zainstalowałeś WordPress, powinieneś już mieć poświadczenia administratora utworzone podczas instalacji. Sprawdź skrzynkę odbiorczą, jeśli je zapomniałeś, ponieważ WordPress wysłał Ci e-mail ze wszystkimi informacjami niezbędnymi do zalogowania się. Ale jeśli ktoś go zainstalował lub przejąłeś czyjąś stronę internetową, powinieneś poprosić go o dane logowania administratora.

 1. Przejdź do strony logowania administratora WordPress
 2. Wpisz nazwę użytkownika i hasło
 3. Kliknij Zaloguj sie przycisk

Jeśli dane uwierzytelniające są prawidłowe, WordPress przeniesie Cię teraz do pulpitu nawigacyjnego, gdzie możesz rozpocząć pracę nad pierwszym postem i zarządzanie witryną.

W zależności od życzeń strona logowania może wyglądać dowolnie. Wiele wtyczek pomoże Ci dostosować wygląd strony i wprowadzić dodatkowe funkcje bezpieczeństwa. Jeśli nie korzystasz ze świeżo zainstalowanego WordPressa, strona może wyglądać inaczej niż na zdjęciu w tym artykule. Może mieć różne obrazy, logo, a nawet dodatkowe pola, które mogą wymagać odpowiedzi na pytania, skanowania kodów lub użycia smartfona w celu uzyskania dodatkowych kluczy bezpieczeństwa. Nie przejmuj się tym.

Zapamiętaj mnie opcję

Zapamiętaj mnie w WordPress

Jeśli spojrzysz ponownie na ekran logowania, zauważysz prosty Zapamiętaj mnie opcja, którą możesz zaznaczyć lub odznaczyć. Po wybraniu opcji po pomyślnym zalogowaniu się, Twoja przeglądarka zapamięta kombinację nazwy użytkownika i hasła za pomocą pliku cookie.

W takim przypadku informacje są przechowywane na twoim komputerze (zwykle przez dwa tygodnie, ale może zależeć od twoich ustawień). Oznacza to, że następnym razem, gdy otworzysz stronę logowania administratora WordPress, przeglądarka będzie wiedziała, że ​​jesteś istniejącym użytkownikiem i nie będziesz musiał ponownie wprowadzać tych samych danych logowania.

Kiedy (nie) użyć Zapamiętaj mnie opcja

Posługiwać się Zapamiętaj mnie opcja tylko na komputerach osobistych, do których nikt inny nie ma dostępu. Zaznaczając tę ​​opcję podczas logowania na komputerach publicznych, udostępniasz strony administracyjne wszystkim. Mogą przejąć Twój blog, usunąć go lub coś, co „nie polubi”.

Utracono opcję hasła

Na samym dole ekranu widać „Zgubiłeś hasło?” opcja. W przypadku zapomnienia hasła kliknij link, który otworzy nieco inny ekran logowania.

WordPress zgubił hasło

W tym miejscu musisz podać nazwę użytkownika lub adres e-mail użyty do rejestracji konta administratora. Gdy klikniesz „Uzyskaj nowe hasło”, WordPress natychmiast wyśle ​​Ci wiadomość e-mail. W nim otrzymasz powiadomienie o zmianie hasła oraz specjalny, unikalny link, który prowadzi do nowego hasła. Jeśli wiadomość e-mail nie dotrze w ciągu kilku minut, sprawdź folder SPAM. Jeśli go nie ma, musisz poprosić eksperta WordPress o pomoc w zresetowaniu hasła.

Resetowanie hasła WordPress

Klikając link w e-mailu, zobaczysz nowo wygenerowane hasło, które pozwoli ci się zalogować. WordPress utworzy dla ciebie bezpieczne hasło, ale możesz też napisać własne na tej samej stronie. Gdy będziesz gotowy, zapamiętaj hasło i kliknij Zresetuj hasło przycisk. Następnie WordPress poinformuje Cię, czy hasło zostało pomyślnie zmienione, a jeśli tak, przekieruje Cię z powrotem na stronę logowania.

Wniosek

Aby zalogować się do witryny WordPress, musisz dodać / wp-admin na końcu adresu URL swojej witryny. Możesz to ułatwić, dodając zakładkę do strony, dodając widżet do strony głównej lub menu. Spróbuj użyć bezpiecznych haseł i zachowaj ostrożność, korzystając z Zapamiętaj mnie funkcja. Na wypadek zapomnienia hasła zrelaksuj się, ponieważ WordPress pozwoli Ci utworzyć nowe.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map