Jak změnit autora v WordPress a Best Author Pluginy

Pomocí těchto 8 tipů a triků můžete přizpůsobit zkušenosti autora na webu WordPress


Přestože je dnes WordPress výkonný a všestranný systém pro správu obsahu, který je schopen prakticky čehokoliv, stále se většinou používá jako platforma pro blogování. I když je blog pouze součástí vašeho webu, budete muset mít alespoň jednoho autora, který bude psát nový obsah. Ale šance je, že budete mít několik autorů, kteří také dostanou další pomoc od hostujících bloggerů, pokud je to něco, co chcete udělat.

Pokud na svém webu WordPress jednáte s autory, je normální, že chcete, aby blog pro ně byl lepším místem. Z tohoto důvodu jsme připravili několik tutoriálů, které vám pomohou při přizpůsobení vašeho blogu WordPress, pokud jde o autory. V této příručce se dozvíte následující informace:

 • Jak změnit výchozí autor permalink
 • Přesměrovat odkaz na archiv autora na jinou stránku
 • Změnit autora příspěvku bez vytváření dalších uživatelů
 • Autoři mohou mít své příspěvky stylizované odlišně
 • Podívejte se na nejlepší autorovy životopisy
 • Při publikování článků autoři e-mailů
 • Vytvořte si na svém blogu vlastní seznam nejlepších autorů
 • Zobrazit statistiky autorů v widgetu

Jak již název napovídá, permalinky jsou trvalé odkazy, tj. Adresy URL, které vedou k vašim příspěvkům, kategoriím, autorským stránkám atd. Můžete snadno nastavit základní strukturu permalinku v obecných nastaveních WordPress, ale pokud chcete změnit permalink pro autorské stránky, budete muset jít trochu podrobněji..

Mohou existovat různé důvody pro změnu výchozí stránky autorské stránky. Jen pro příklad, pokud pracujete na webu pro restauraci, kde chcete, aby vaši šéfkuchaři měli své vlastní stránky a kde budou moci psát osobní blogy (o potravě snad), budete chtít upravit permalinkovou strukturu. Pokud jste nastavili vše, aby šlo spolu s vaší restaurací, proč byste nezměnili „autora“ na „kuchaře“?

Nejenže to bude vypadat mnohem profesionálnější, ale může vám to skutečně pomoci se SEO a přivést zpět mnohem relevantnější výsledky vyhledávání pro vaše potenciální návštěvníky..

Možná budete mít úplně jiný důvod pro změnu základny slimáka, ale budeme se držet našich kuchařů (jo, měli jsme hlad, když jsme psali toto, a přemýšlíme o kuchyni skoro pořád), abychom vám ukázali, jak upravit funkci:

Změnit výchozí permalink autora:

 1. Otevřete soubor features.php
 2. Zkopírujte a vložte následující:
 3. function custom_author_base () {
  global $ wp_rewrite;
  $ author_slug = 'kuchař'; // změňte to na cokoli chcete
  $ wp_rewrite-> author_base = $ author_slug;
  }
  add_action ('init', 'custom_author_base');
 4. Změňte $ author_slug na cokoli, co se má na osobních stránkách zobrazovat místo „autor“
 5. Uložit změny
 6. Navigovat do Nastavení-> Permalinky
 7. Klikněte na „Uložit změny“, aniž byste na stránce nastavení skutečně provedli změny

Aaaand, máte hotovo! Nyní můžete přejít na stránku pomocí nových permalinků.

Podle našeho příkladu by nový autor Permalink vypadal asi takto: http://www.firstsiteguide.com/chef/gordon.

Ve výchozím nastavení WordPress archivuje vaše příspěvky a organizuje je podle autorů. V prostředí pro více autorů to může být opravdu užitečné – pouhým kliknutím na jméno autora, které se obvykle nachází v horní nebo dolní části příspěvku, budete přesměrováni na stránku archivu, kde jsou uvedeny všechny příspěvky napsané touto osobou..

Ale co když jste jediný autor? To znamená, že odkaz na vaši archivační stránku vede ke stejnému blogroll, jaký již máte na domovské stránce nebo na stránce blogu (v závislosti na organizaci webu), a to nedává smysl. Místo toho můžete chtít přesměrovat své uživatele na jinou stránku – například na stránku „O mně“, kde můžete návštěvníkům sdělit více o sobě nebo poskytnout další informace o vašich příspěvcích, firmě nebo čemkoli, co chcete..

Můžete to udělat snadno pomocí několika řádků kódu:

 1. Otevřete soubor function.php
 2. Zkopírujte a vložte následující funkci:
 3. add_filter ('author_link', 'redirect_link');
  function redirect_link () {
  return home_url ('about-us');
  }
 4. Změňte stránku na 4tis na libovolnou stránku
 5. Uložit změny

A to je vše. Po uložení změn, kdokoli, kdo klikne na odkaz na jméno autora, bude přesměrován na stránku, kterou jste uvedli v kódu. V našem příkladu byste byli přesměrováni http://www.firstsiteguide.com/about-us.

I když tato metoda přesměruje vás na novou stránku, když kliknete na odkaz archivu autora (jméno autora), zadáním celé adresy URL se stále dostanete na výchozí archivní stránky. Pokud ručně přejdete na www.yourdomain.com/archive/john například odkaz bude stále zobrazovat všechny Johnovy příspěvky. Můžete to nechat, takže pokud chcete mít stále přístupné vaše archivní stránky nebo můžete přesměrovat i celou URL.

Změnit autora příspěvku bez vytváření dalších uživatelů

Pokud jde o psaní nových článků, většina lidí začne psát výhradně na vlastní pěst. Pravděpodobně bude trvat měsíce, než se rozhodnou najmout další autory, kteří jim pomohou při vytváření zajímavých materiálů pro web. Nezáleží na tom, jestli máte jednoho věrného autora nebo jsou tu desítky přispěvatelů, kteří napsali více než jeden kus, pravděpodobně jste vytvořili účty pro všechny a povolili jim vkládat svůj materiál přímo do příspěvků a stránek.

Někdy budete potřebovat článek, který vaši autoři nebudou moci psát. Můžete mít například sponzorovaný příspěvek, který vám může pomoci vydělat peníze, pro který chcete mít jiného autora. Budou také časy, kdy osoba bude muset zveřejnit pouze jeden článek na vašem webu.

V takovém případě není třeba tyto další účty WordPress vytvářet, aby se zobrazil příspěvek. Místo toho můžete přepsat vlastní nebo jedno z autorových jmen a nové jméno zobrazit pouze v jednom příspěvku. Chcete-li nad tím mít větší kontrolu, podívejte se na plugin, který vám umožní spravovat autory hostů a přiřadit k jednomu článku více autorů.

Připravte funkci:

K tomu vám ukážeme, jak hacknout vlastní pole a přepsat autora kliknutím na tlačítko myši:

 1. Otevřete function.php
 2. Zkopírujte a vložte následující kód:
 3. add_filter ('the_author', 'guest_author_name');
  add_filter ('get_the_author_display_name', 'guest_author_name');
  
  function guest_author_name ($ name) {
  globální $ příspěvek;
  $ author = get_post_meta ($ post-> ID, 'author', true);
  pokud ($ autor)
  $ name = $ author;
  návrat $ name;
  }
 4. Uložit změny

Změnit autora pomocí vlastních polí:

Po provedení změn v souboru jste připraveni změnit autora konkrétních příspěvků. Jak jsme již zmínili výše, bude to provedeno přidáním vlastního pole do příspěvku:

 1. Otevřete příspěvek, u kterého chcete změnit autora
 2. Přejděte na vlastní pole
 3. Přidejte nové pole a pojmenujte jej „autor“.
 4. Do pole hodnoty zadejte jméno autora
 5. Uložit změny

Změnit autora pomocí vlastních polí

Jakmile stisknete tlačítko aktualizace nebo publikujete příspěvek, funkce zkontroluje vlastní pole a pokud bude nalezena, funkce automaticky změní jméno autora na jméno nalezené v poli hodnoty.

Docela šikovný hack, nebyl?

Autoři mohou mít své příspěvky stylizované odlišně

Při procházení různými webovými stránkami jste se možná setkali s webovými stránkami, které mají jiné styly. Zatímco příspěvky mohou být stylizovány na základě různých podmínek (například můžete změnit vzhled pouze posledního příspěvku ve vašem blogroll), jeden populární způsob stylingu vašich příspěvků je založen na autorech.

Na některých webových stránkách jste možná viděli, že každý autor má svou vlastní barvu příspěvku, jinou borduru nebo jinou barvu odkazu. V prostředí pro více autorů to může být pěkný nápad.

Vaši čtenáři mohou snadněji najít příspěvky svých oblíbených autorů a vše může vypadat opravdu skvěle, pokud styl nepřiměřeně přeháníte; nechcete, aby váš blog vypadal jako cirkus … ach, no, kdo jsme, abychom soudili, samozřejmě můžete dělat, co chcete, samozřejmě.

Z tohoto důvodu nebudeme upravovat vaše příspěvky, ale v několika dalších řádcích vám ukážeme kód, který vám tyto styly provede. Tak začněme.

Než budete moci stylizovat příspěvky jinak, musíte svému WordPressu sdělit, aby našel jméno autora.

Najít jména autorů:

 1. Otevřete soubor index.php nebo jakýkoli soubor obsahující smyčku
 2. Před smyčkou musíte vložit tento řádek kódu:
 3. 
  
 4. Uložit změny

Nyní WordPress ví, jak číst jméno autora a jste připraveni na další krok. Poté, co jste vytvořili proměnnou $ author a řekli WordPress, aby do ní vložil jméno autora (jméno, které bude umístěno do proměnné je jméno, které lze změnit v nastavení uživatelského profilu), musíte proměnnou umístit do kódu post_class.

Tento kód by měl být vložen do smyčky:

 1. Otevřete soubor index.php nebo soubor, který jste použili v předchozích krocích
 2. Vyhledejte prvek DIV, který sám o sobě obsahuje post-id, a nahraďte tento řádek následujícím:
 3. >
 4. Uložit změny

Dobře, jste hotovi s přípravou trávníku na stylingové příspěvky pro své autory a zábavná část může začít. Je čas otevřít soubor CSS a definovat pravidla CSS pro každého uživatele. Pokud si vzpomenete, řekli jsme WordPress, aby našel jméno autora a použil jej jako třídu. To znamená, že musíte své třídy odpovídajícím způsobem pojmenovat. Buďte opatrní – křestní jména rozlišují velká a malá písmena, takže „John“ nebude stejný jako „john“.

Pokud jste připravili jména, můžete pokračovat.

Stylové příspěvky:

 1. Otevřete soubor style.css
 2. Přidejte nové třídy s uživatelskými jmény. Například, pokud máte dva autory, John a Jennifer, kód CSS by vypadal asi takto:
 3. .John {
  barva: modrá;
  }
  .Jennifer {
  červená barva;
  }
 4. Hrajte si se svým stylem. V tomto příkladu jsme změnili barvu jejich příspěvku, ale jak již víte, CSS je velmi výkonný nástroj, který vám umožní dělat prakticky cokoli – od změny barev a velikostí až po animované objekty..
 5. Uložit změny

A je to. Nyní můžete načíst svůj blogroll a zjistit, jak se změny projeví. Udělejte si prosím pěkně čas a stylové příspěvky … oh, jdeme znovu; můžete upravovat své příspěvky tak, jak se vám líbí (ale prosím, aby byly krásné).

Nejlepší autorské biografické doplňky pro WordPress

Na konci téměř jakéhokoli blogu, na který jste narazili, jste si pravděpodobně všimli, že o autorovi jsou nějaké krátké informace. Informace jsou obvykle uvedeny v jednoduché krabici, kde je uveden obrázek, jméno a několik osobních údajů.

Umístěním biografie autora do článku se spojujete s návštěvníky a dáváte jim šanci vědět alespoň něco o osobě, která článek napsala. Dáte jim šanci spojit se s autorem a ještě lépe porozumět obsahu.

Nejen to; pluginy autorské biografie mohou návštěvníkům umožnit nalezení všech článků napsaných konkrétní osobou a kontaktovat jej prostřednictvím e-mailu nebo sociálních sítí.

Nezáleží na tom, jaké jsou důvody pro umístění jednoho z autorských biografických pluginů na váš web, v tomto článku se chystáme ukázat některá z nejlepších rozšíření, která vám pomohou udělat právě to.

Sexy autor Bio

CENA: Zdarma
DEMO

Sexy autor Bio

Začněme seznamem s bezplatným pluginem, který vás určitě zaujme svým jménem – kdo by nechtěl sexy autorský životopis pro sebe? Plugin vytvoří pole, které podporuje jednoho nebo více autorů. Je to responzivní, což znamená, že se nemusíte starat o změnu velikosti stránky, na které se zobrazuje vaše biografie. Plugin může zobrazovat až pět ikon sociálních médií které mohou odkazovat na stránky autora na Facebooku a na mnoho dalších sociálních sítí, ze kterých si můžete vybrat.

Sexy Author Bio vám umožňuje přizpůsobit mnoho jeho funkcí, takže můžete měnit velikost ikon gravatarů, velikost a barvu písma, pozadí a mnoho dalšího. Jakmile si vytvoříte svůj bio box, dostanete zkratku, kterou můžete umístit kamkoli chcete, aby se vaše sexy biografie zobrazovala.

 • Až 5 ikon sociálních sítí
 • Citlivý
 • Přizpůsobitelné

Nejúžasnější autorský box

CENA: 18 $
DEMO

Nejúžasnější autor Bio

Tento prémiový plugin je skvělou volbou pro ty z vás, kteří chtějí větší kontrolu nad autorskou biografií. Ať už potřebujete zobrazit svou vlastní biografii, nebo máte více než jednoho autora, tento plugin vás pokryje. Vypadá to hezky a může zobrazovat různé widgety, které vám umožní spojit se s publikem a zvýšit počet konverzí. Mezi samotnou kartu biografie a několik ikon sociálních sítí, které můžete umístit do pole, můžete zdarma přidat nejnovější příspěvky autora a vlastní HTML, které si můžete přizpůsobit vašim potřebám.

Plugin je dodáván s výběrem barev, takže můžete vybarvit své widgety. Funguje to automaticky, což znamená, že musíte pouze vybrat, kde se má vaše schránka zobrazit (například před nebo po příspěvku / stránce). K dispozici je autorská schránka RSS kanálu, plugin je připraven na překlad a sítnici, obsahuje náhodné autorské příspěvky pro widgety, líné načtení a mnoho dalšího.

 • Různé přizpůsobitelné widgety
 • Ikony sociální sítě
 • Vlastní karta HTML

Jednoduchý autorský box

CENA: Zdarma

Jednoduchý autorský box

Obrázek tohoto pluginu můžete získat jednoduše přečtením jeho názvu – je jednoduchý, čistý a snadno použitelný. Pro ty z vás, kteří příliš nepotřebují od životopisného pluginu, Jednoduchý autorský plugin by mohl být skvělou volbou. Vytváří stylovou a moderně vypadající biografii autora, kde můžete ukázat autorovu fotografii (gravatar), 30 ikon sociálních sítí, ze kterých si můžete vybrat a samozřejmě místo pro krátkou biografii.

Plugin je citlivý, což je skvělá věc pro váš mobilní web a můžete nastavit efekt, který bude otáčet pole při přejetí myší. Doplněk je přizpůsobitelný, takže jej můžete snadno učinit součástí vašeho tématu, ale musíte vědět, že jej lze umístit pouze na konec každého článku – není možné zahrnout pole do horní části příspěvku nebo do postranního panelu / footer jako widget.

 • Jednoduché, stylové a moderní
 • Citlivý a přizpůsobitelný
 • Lze zobrazit pouze na konci příspěvku / stránky

Při publikování článků autoři e-mailů

Pokud jste administrátor nebo autor s oprávněním publikovat své vlastní příspěvky, nepotřebujete o tom žádná zvláštní upozornění – právě jste publikovali svůj vlastní příspěvek, že? Ale pokud jste autorem / přispěvatelem bez těchto oprávnění a nejste stále přihlášeni k administrátorovi WordPress, takže nemůžete vidět stav svých příspěvků, bylo by hezké obdržet zprávu, když váš příspěvek nakonec začíná žít.

Namísto přemýšlení o odeslání soukromé zprávy autorovi, jehož text byl schválen nebo korektně přečten, můžete celý proces automatizovat.

Existuje bezpočet doplňků, které vám to mohou pomoci kontrolovat, ale v tomto krátkém tutoriálu vám ukážeme jednoduchou funkci, která vám místo vás bude odesílat e-maily.

Bez jakýchkoli dalších podmínek vytvořme jednoduchou funkci, která najde autora příspěvku, jeho e-mail, název příspěvku a po zveřejnění příspěvku pošle e-mail:

 1. Otevřete function.php
 2. Zkopírujte a vložte kód:
 3. function wpr_authorNotification ($ post_id) {
  $ post = get_post ($ post_id);
  $ author = get_userdata ($ post-> post_author);
  $ message = "
  Ahoj, ". $ Author-> display_name.",
  Váš příspěvek, ". $ Post-> post_title." byl právě publikován. Nyní můžete navštívit svůj vlastní text a užít si jej vložený do webu! ";
  wp_mail ($ author-> user_email, „Váš článek byl publikován“, $ message);
  }
  
  add_action ('publish_post', 'wpr_authorNotification');
 4. Změňte text zprávy
 5. Uložit změny

Pokud nechcete, aby byli všichni o příspěvku informováni, můžete zkontrolovat roli uživatele a spustit kód, pouze pokud má například autor příspěvku roli přispěvatele nebo konkrétní uživatelské jméno.

Například můžete odeslat e-mail upozorňující uživatele na příspěvek, pouze pokud je tento uživatel John:

if ($ author = 'John') {
add_action ('publish_post', 'wpr_authorNotification');
}

Pokud chcete mít větší kontrolu nad informováním uživatelů, přečtěte si, jak automaticky informovat členy o vašich nových příspěvcích pomocí pluginu. Spolu s tím můžete nechat WordPress upozornit na jakékoli změny příspěvku.

Vytvořte si na svém blogu vlastní seznam nejlepších autorů

Pokud na webu existuje více autorů, je důležité umožnit lidem procházet různými články napsanými různými autory. Proto již WordPress má implementovanou funkci, která třídí archivy příspěvků pro každého autora.

V tomto krátkém tutoriálu se chystáme ukázat, jak vytvořit seznam nejlepších autorů zobrazením jednoduchého seznamu na postranním panelu..

Někdy budete chtít vytvořit horní seznam jmen autorů a zobrazit je na postranním panelu. To samozřejmě neuděláte ručně počítáním příspěvků autorů nebo abecedním tříděním. Naštěstí je WordPress připraven k třídění autorů na vašem webu, což znamená, že nebudete mít žádné potíže s vytvářením seznamu. Základní funkce vypadá takto:

Pokud používáte tuto funkci, WordPress ve výchozím nastavení zobrazí všechny autory a seřadí je podle jejich názvu. To může být dost dobré, pokud chcete zobrazit jednoduchý seznam všech autorů, kteří na vašem webu pracují, ale co když je chcete třídit jinak? Možná jste chtěli ukázat autorům nejvíce příspěvků nebo je objednat prostřednictvím e-mailové adresy na kontaktní stránce?

Seznam autorů

V takovém případě se budete chtít zaměřit na proměnnou $ args, která ukládá řadu parametrů, které můžete snadno změnit. Pokud se chcete dozvědět více o funkci a všech parametrech, měli byste navštívit stránku WordPress Codex věnovanou Funkce wp_list_authors.

Vytvořte nejlepší seznam autorů:

V následujících řádcích se chystáme ukázat a funkce, která třídí autory podle jejich počtu příspěvků a zobrazuje pouze prvních 10:

 1. Otevřete sidebar.php
 2. Zkopírujte a vložte následující funkci:
 3. 'post_count',
  'order' => 'DESC',
  'number' => '10',
  'optioncount' => true,
  'show_fullname' => false,
  );
  wp_list_authors ($ args);
  ?>
 4. Uložit změny

Pokud jste se podívali na stránku WordPress Codex, viděli jste všechny ostatní parametry, které lze v poli použít. Přidáním libovolného parametru do pole můžete změnit způsob řazení funkcí autory. Nebojte se hrát s těmito parametry a sledovat, jak se mění horní seznam.

Pokud jste neprovedli žádné změny, funkce zobrazí 10 nejvýznamnějších autorů (seřazeno podle počtu příspěvků) v sestupném pořadí a vedle počtu jmen každého autora se zobrazí počet příspěvků. Jméno autora bude také automaticky propojeno s jeho osobními archivními stránkami, které obsahují všechny příspěvky napsané touto osobou. Jak je to v pohodě?

I když tento horní seznam může vypadat dobře na vašem postranním panelu, pomůže vašim novým návštěvníkům najít autory, kteří na váš web nejvíce přispěli. Na druhou stranu by tento seznam mohl začít zdravou konkurencí mezi autory a může působit jako hra, kde v první desítce mohou být uvedeny pouze ty s nejvíce články. Pokud byste byli jen dva články krátké, abyste byli nahoře, nepracovali byste o něco těžší, aby vaše jméno bylo nahoře?

Zobrazit statistiky autorů v widgetu

Když pro váš web píše více než několik autorů, věci se stávají mnohem zajímavějšími. Nejen to, že se chystáte výrazně zvýšit počet článků, ale také přilákat širší publikum na své stránky a nechat si téma projít z různých úhlů pohledu.

Zatímco vaši autoři pilně píší, můžete jim věnovat další kredit tím, že své statistiky zobrazí přímo v widgetu. Namísto jednoduchého přidání pole autora na spodní část každého příspěvku můžete zobrazit avatar autorů, počet příspěvků, které dosud napsal, počet zobrazení příspěvku atd..

Abychom vám s tím pomohli, chystáme se vám ukázat skvělý plugin, který vás během několika minut nastaví.

Autor a Post Statistic Widget

CENA: zdarma

Autorské a post statistické widgety

Tento bezplatný plugin má název Autor a Post Statistic Widget a lze jej snadno nainstalovat z úložiště pluginů WordPress:

 1. Navigovat do Pluginy-> Přidat nový
 2. Hledat „Autor a Post Statistic Widget“
 3. Nainstalujte a aktivujte plugin
 4. Navigovat do Vzhled -> Widgety

Jediné, co musíte udělat, je vybrat jednu z nově nainstalovaných widgetů a umístit je do oblasti widgetů.

Widgety:

Ve bezplatné verzi získáte následující widgety:

 • Aktivní uživatelé – Zobrazí seznam autorů, kteří jsou na vašem webu aktivní. Uvádí seznam uživatelských jmen s odkazem na jejich profily a zobrazuje počet publikovaných příspěvků
 • Seznam oblíbených autorů – Zobrazuje seznam nejpopulárnějších autorů na vašem webu a přidává příspěvek a počet komentářů vedle jmen autorů. Můžete si vybrat časový interval, od kterého budou příspěvky vybírány
 • populární příspěvky – Zobrazí seznam nejpopulárnějších příspěvků. Widget zobrazuje vaše příspěvky a vedle nich přidává počet zobrazení. To vám umožní zvolit interval, od kterého budou příspěvky vybírány
 • Seznam oblíbených příspěvků – Zobrazí seznam nejoblíbenějších příspěvků a vedle výše uvedeného počtu zobrazení také zobrazí počet komentářů. Můžete si vybrat, zda chcete zobrazit příspěvky za posledních 7, 30, 90 a 365 dní
 • Autor a statistika příspěvků – Zobrazuje seznam autorů a všech jejich příspěvků

U všech widgetů lze změnit jejich názvy a lze je přetáhnout kolem postranního panelu nebo oblasti zápatí (v závislosti na motivu). Každý widget má také vlastní sadu možností, které vám umožňují dodatečně přizpůsobit statistiky autora a příspěvků. Můžete dokonce přidat svůj vlastní styl CSS pro změnu vzhledu widgetů a jsou zde funkce a krátké kódy, které můžete použít ve svých každodenních příspěvcích a stránkách..

Pokud vám to vše nestačí, lze tento plugin rozšířit na verzi PRO, která stojí 14 – 55 $ a přidá na váš dashboard řadu různých grafických statistik. Verze PRO je také plná nových krátkých kódů, které vám umožní zobrazit další statistiky o vašich autorech a příspěvcích.

Zabalení

Pokud máte blog, nebudete jej moci úspěšně spustit, aniž byste měli alespoň jednoho aktivního autora. Protože pravděpodobně budete mít více než jen jednoho autora, udělejte si čas a co nejvíce prožijte jejich zkušenosti. Doufáme, že vám tyto tipy a triky s tím pomohly.

Tato položka byla zaúčtována ve WordPressu. Uložte si trvalý odkaz do záložek.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map