Jak zálohovat web WordPress

wordpress-manual-backup.png


Záloha je jedním z těch termínů souvisejících s počítačem, které každý rád používá, i když tomu nerozumí úplně. Pokud tento termín stále neznáte, jedná se o proces kopírování nebo archivace dat, abyste je mohli rychle obnovit, pokud se s původními soubory stane něco hrozného..

Když mluvíme o WordPressu, záloha představuje proces kopírování souborů a databází WordPressu na bezpečné místo. V případě, že se vám web pokazí, dojde k hacknutí nebo pokud potřebujete z nějakého důvodu jednoduše starší verzi webu, můžete ji bezbolestně obnovit.

Poskytovatel hostingu WordPress vám obvykle poskytne krytí. Většina hostingových společností dnes slibuje pravidelné zálohování vašich stránek. Některé společnosti budou vaše stránky zálohovat každý den, zatímco jiné to budou dělat každý týden nebo měsíc. Přesto se na to nemůžete zcela spolehnout. Ano, většina hostingových společností bude dodržovat svůj slib a mít vaše zálohy přístupné po celou dobu, ale opravdu se chcete úplně spolehnout na někoho jiného, ​​pokud jde o váš web?

Co když chcete v následujících deseti minutách provést úplnou zálohu a tým podpory neodpovídá celé hodiny? Co když vaše hostitelská společnost nemůže načíst data, která jste požadovali, z jakéhokoli důvodu?

Proto se musíte starat o své vlastní zálohy. Nechápejte nás špatně; pravděpodobně budete moci obnovit svůj web od hostitelské společnosti, ale pokud vyděláte peníze z webu WordPress, neměli byste hazardovat s bezpečností.

V tomto článku vám ukážeme, jak vytvořit ruční zálohu souborů a databází WordPress. Obě části jsou zásadní, pokud chcete vytvořit úplnou zálohu. Poté vám ukážeme některé z nejlepších pluginů pro automatizované zálohování WordPress. Tyto pluginy vám pomohou zkopírovat soubory, umožní vám vybrat si mezi velkým množstvím možností a budete dokonce moci naplánovat automatické zálohování svého webu. Přestože fungují lépe než skvěle, většina záložních pluginů je prémiová, což znamená, že za ně budete muset zaplatit. A většina z nich bude vyžadovat, abyste platili měsíční poplatky, abyste získali všechny oblíbené funkce, které nabízejí.

Jak zálohovat soubory WordPress ručně

Jak již možná víte, WordPress ukládá data pluginů, témat a uživatelů do souborů i do databází. Chcete-li spustit ruční zálohování, budete chtít stáhnout všechny vlastní soubory ze svého webu.

Pokud otevřete hlavní adresář WordPress, najdete několik podobných podsložek wp-admin, wp-content, a wp-zahrnuje (podívejte se na screenshot níže). Tyto složky obsahují hodnotná data, která všechny dohromady zapínají váš web. Například v wp-content ve složce najdete všechna vaše témata, doplňky, upgrady a nahraná videa. Nechcete ztratit žádný z těchto souborů, že? A co soubory umístěné v wp-zahrnuje a wp-admin které obsahují další potřebné informace pro provoz vašeho webu?

Jak zálohovat soubory WordPress

A to je jen špička ledovce; v kořenové složce jsou některé důležité soubory jako wp-config.php které uchovávají všechny podrobnosti o konfiguraci vašeho webu. Musíte se postarat o všechna tato data, takže se podíváme, jak je zálohovat.

Chcete-li začít, budete potřebovat FTP přístup k vašemu webu. Pokud jste se nikdy nepřipojili k vašemu FTP účtu, měli byste najít všechny potřebné informace v e-mailu od vaší hostitelské společnosti, nebo si můžete založit nový účet z cPanel.

 1. Otevřete FTP klienta jako FileZilla
 2. Přihlaste se ke svému účtu
 3. Stáhněte si do počítače celou složku WordPress

To nebylo vůbec těžké, že? Po třech jednoduchých krocích máte nyní úplnou zálohu vašich souborů WordPress a měli byste je udržovat v bezpečí. Složku uložte někde na svém počítači a zajistěte ji cloud hosting , uložit na externí disk, USB flash disk, DVD … jen se ujistěte, že je přístupný pouze vám.

Obnovte soubory pomocí přístupu FTP

Obnovení souborů WordPress přes FTP je stejně pohodlné jako kopírování fotografií z jedné složky do druhé. Pokud jste v systému Windows někdy přetahovali soubory, již víte, jak obnovit zálohu pomocí FTP:

 1. Otevřete FTP klienta (pomocí FileZilla nebo jiného vybraného klienta)
 2. Přihlaste se ke svému účtu
 3. Přejděte do instalační složky WordPress
 4. Otevřete v počítači záložní složku
 5. Přetáhněte všechny soubory z počítače na FTP server
 6. Na požádání zvolte přepsání / nahrazení souborů

V závislosti na rychlosti připojení to může trvat až deset minut. Trpělivě počkejte, až přenos dokončí migraci všech záložních souborů.

Jak zálohovat databáze WordPress

Chcete-li získat manuální zálohu databází WordPress, budete potřebovat přístup k PhpMyAdmin. Tento software najdete v cPanelu otevřením kategorie Databáze.

 1. Přihlaste se ke svému cPanelu
 2. Navigovat do Databáze kategorie
 3. otevřeno phpMyAdmin
 4. Vyber Vývozní tab
 5. Vyberte metodu (rychlé nebo nastavení možností ve vlastní metodě)
 6. Vyberte formát databáze
 7. Klikněte na Jít tlačítko, které uloží databázi do počítače

Vytvořte zálohu databáze WordPress

V závislosti na velikosti vašeho webu a rychlosti vašeho internetového připojení to může trvat až několik minut. Buďte trpěliví a čekejte na dokončení celého procesu.

Pokud sdílíte hosting, je pravděpodobné, že nebudete mít přístup k PhpMyAdmin. Pokud ano, kontaktujte svého poskytovatele hostingu. Možná budete muset upgradovat svůj účet nebo jen požádat o povolení této funkce.

Obnovte databázi WordPress

Obnovení databází WordPress je o něco složitější proces:

 1. Přihlaste se do phpMyAdmin
 2. Vyhledejte databázi ze seznamu na levé straně obrazovky
 3. Pokud chcete obnovit celou databázi, přejděte dolů a vyberte Zkontrolovat vše volba
 4. Nyní si vyberte Pokles ze seznamu
 5. Zatímco máte stále vybranou databázi, klikněte na ikonu Import knoflík
 6. Klikněte na Vyberte soubor vyberte databázový soubor z počítače a otevřete jej
 7. Udržujte Částečný import možnost zaškrtnuta
 8. Ujistěte se, že se formát zobrazuje SQL a to ŽÁDNÝ je vybrán pro režim kompatibility SQL
 9. Klikněte na Jít tlačítko pro dokončení procesu importu

Stáhněte si plnou zálohu přes cPanel

cPanel Files

Pokud máte přístup k cPanelu, může se vám to ještě zjednodušit, protože úplnou nebo částečnou zálohu svého webu si můžete stáhnout kliknutím na jedno tlačítko. To jsme již probrali v našem průvodci Ultimate cPanel Guide pro uživatele WordPress, ale ukážeme vám tento jednoduchý postup ještě jednou:

 1. Navigovat do Soubory kategorie
 2. otevřeno Průvodce zálohováním nářadí
 3. Klikněte na Záloha tlačítko z levé strany
 4. Vyber Plná záloha nebo vyberte konkrétní složky, databáze nebo odesílatele e-mailů a filtry
 5. Klikněte na Generovat zálohu pokud jste se rozhodli pro úplnou zálohu nebo vyberte tlačítko pro jiné zálohy
 6. Kliknutím na odkaz stáhnete zálohu a uložíte ji místně

Znovu se ujistěte, že zálohu uložíte na bezpečném místě. Pokud se rozhodnete zálohu obnovit, budete je potřebovat.

Plná záloha

Plná záloha stažená přes cPanel bude zahrnovat všechny soubory, složky, databáze a dokonce e-mailové předávací stanice a filtry.

Obnovte svůj web pomocí cPanel

Doufejme, že váš web prostě nebudete muset obnovit. Pokud však na svém webu zůstanete delší dobu, může se něco dříve nebo později něco pokazit a jediným způsobem, jak věci opravit, bude obnovení poslední zálohy. Pokud používáte cPanel, věci nejsou tak složité:

 1. Přihlaste se ke svému cPanelu
 2. otevřeno Správce souborů aplikace
 3. Klikněte na tlačítko Nahrát v horní části stránky
 4. Vyberte nejnovější zálohu ze svého počítače a nahrajte ji na server

Počkejte prosím, protože proces nahrávání může nějakou dobu trvat. Po nahrání souboru vyberte komprimovanou složku ze seznamu všech souborů. Když je soubor stále vybrán, klikněte na tlačítko Rozbalit, které najdete v levé horní části stránky.

Nyní byste měli vidět nové vyskakovací okno s dotazem na adresář. Vyberte složku, kde jsou umístěny soubory vašeho webu (ve většině případů to bude složka / public_html), a klikněte na možnost Extrahovat soubory. Po několika okamžicích by měly být všechny soubory přepsány a váš web bude obnoven na verzi, kterou jste zálohovali. Pokud pravidelně zálohujete web, neměli byste mít pocit, že příliš mnoho ztrácíte.

Nejlepší pluginy pro automatizované zálohování WordPress

Ruční vytváření záloh není tak těžké. Jak ale vidíte z výše uvedených odstavců, dokončení úplné zálohy vyžaduje určitý čas. Bloggeri obvykle nemají tolik času na to, aby se mohli věnovat technickým problémům, a procházet celý proces ručně jednou nebo dvakrát týdně by mohlo vypadat jako ztráta času.

Protože jste si jako svou platformu pro blogování zvolili WordPress, máte štěstí. Existuje několik bezplatných a prémiových pluginů, které odstraní vaše starosti, tj. Pluginy, které automatizují celý proces zálohování. Zde jsou nejlepší doplňky pro automatizované zálohování WordPress.

Vault Press

Vault Press

CENA: 99 $ za rok nebo 9 $ za měsíc

Vault Press, uznávaný jako jeden z nejlepších, vám určitě poskytne vše (a další), které potřebujete, pokud jde o zálohování vašeho webu WordPress. Plugin se snadno instaluje a spravuje. Kromě výchozích možností pro zálohování vašeho webu (které zahrnují plánované zálohy, možnosti obnovení a výběr mezi soubory, které chcete zahrnout do zálohy), získáte pomocí tohoto pluginu statistiky a informace o činnosti. V závislosti na vaší platbě můžete dokonce přidat bezpečnostní možnost, díky které se Vault Press postará o vaše zálohy a učiní je bezpečnými. Měl by jsi podívejte se na nabídku podrobně, a se všemi možnostmi, které obsahuje, možná budete chtít za tuto možnost vydělat trochu víc.

Zálohujte kamaráda

Zálohujte kamaráda

CENA: od 80 $

Pomocí aplikace Backup Buddy můžete zálohovat celý web WordPress a obnovit jej několika kliknutími. Po instalaci pluginu stačí zadat e-mailovou adresu a heslo a jste připraveni jít. Tento plugin vám umožní stáhnout zálohu do souboru ZIP, který můžete uložit místně nebo je můžete okamžitě nahrát do online služby. S Backup Buddy získáte 1 GB volného místa pro ukládání záloh na Backup Buddy Stash, nebo můžete poslat zálohu na váš e-mail, FTP, Amazon S3, Dropbox nebo Rackspace Cloud..

Existují různé možnosti, ze kterých si můžete vybrat, takže si můžete vybrat zálohování pouze databází nebo jednotlivých složek namísto pokaždé, když budete provádět plnou zálohu – něco, co může těm z vás pomoci s více než několika gigabajty dat. Pokud naplánujete zálohování, můžete si na něj nechat zapomenout a nechat Backup Buddy dělat tvrdou práci.

BackUpWordPress

Zálohujte WordPress

CENA: Zdarma / 99 $

Tento plugin je k dispozici v bezplatné a placené verzi. S touto bezplatnou si můžete na serveru rychle vytvořit zálohy, snadno je naplánovat a vybrat, které soubory mají být do zálohy zahrnuty. Pokud se rozhodnete koupit balíček, budete moci automaticky přenést svá data do služeb, jako jsou Disk Google, DropBox, Amazon S3, Dreamhost DreamObjects, Rackspace Cloud a Microsoft Azure, a zálohování tak ještě bezpečnější..

BackWPup

BackWPup

CENA: Zdarma / 75 $

Tento plugin je k dispozici také ve dvou verzích. Bezplatný vám umožní zálohovat vaše stránky v počítači a také vám umožní nahrát zálohu do Dropbox, služeb S3, Rackspace Cloud. Součástí bezplatné verze je plánovaná záloha a samozřejmě můžete zálohy kdykoli obnovit. Pokud však chcete více možností a služeb, jako je Disk Google, budete muset otevřít peněženku a zaplatit za verzi BackWPup PRO. Pokud chceš porovnat všechny funkce od bezplatné verze a verze PRO, abyste se rozhodli, zda to stojí za nákup, měli byste se podívat na oficiální web.


Pokud jste narazili na problém s webovým serverem WordPress a potřebujete rychlou zálohu, již víte, jak důležité je pečovat o váš web. Pokud jste doposud měli štěstí, nečekejte se poučit ze svých chyb. Ujistěte se, že váš poskytovatel hostingu pravidelně zálohuje vaše soubory a databáze.

Prosím, nebuď líný; zálohujte svůj web WordPress ručně z času na čas. Nikdy nevíte, kdy budete tyto soubory potřebovat. Po prvním provedení zálohy uvidíte, že uložení několika nejnovějších souborů do počítače trvá jen několik kliknutí. A pokud si můžete ušetřit pár babek, vyberte si jeden z nejlepších pluginů pro automatické zálohování WordPress a relaxujte, pokud jde o zálohy.

Jaké jsou vaše zkušenosti? Jak často zálohujete web WordPress?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map