Jak zainstalować wtyczki w WordPress

how-to-install-wordpress-plugins.png


Wtyczki WordPress mogą szybko rozszerzyć twojego bloga i uczynić go lepszym miejscem zarówno dla ciebie, jak i dla gości. Chociaż technicznie możliwe jest prowadzenie bloga WordPress bez nawet jednej aktywnej wtyczki, istnieje szansa, że ​​administratorzy będą potrzebować co najmniej kilku z nich, aby nawet założyć blog. Z czasem zapotrzebowanie na wtyczki będzie rosło. Dlatego jako nowy webmaster musisz tylko wiedzieć, jak zainstalować wtyczki WordPress.

Podobnie jak we wszystkim innym, programiści WordPress chcieli stworzyć środowisko przyjazne dla użytkownika. Tak więc nawet jeśli instalacja wtyczek może wydawać się przerażająca dla kogoś, kto pierwszy raz spotka się z WordPress, pozwól nam usunąć obawy. Dzisiaj pokażemy dwie przyjazne dla początkujących metody instalowania wtyczek i jedną nieco bardziej zaawansowaną.

 • Użyj funkcji wyszukiwania WordPress
 • Prześlij bezpośrednio wtyczkę z WordPress
 • Prześlij wtyczkę przez FTP (bardziej zaawansowane)

Przed zainstalowaniem wtyczki powinieneś wiedzieć, że tylko wersja WordPress na własnym serwerze pozwala na instalację nowych rozszerzeń. Jeśli nie masz opcji instalowania nowych wtyczek, prawdopodobnie korzystasz z WordPress.com lub nie masz odpowiednich uprawnień użytkownika.

Aby zainstalować wtyczki z oficjalnego katalogu WordPress, nie musisz odchodzić od deski rozdzielczej. Programiści byli na tyle mili, że wprowadzili pole wyszukiwania, które pozwala przeglądać wszystkie wtyczki dostępne w repozytorium. Tutaj możesz również przeczytać kilka dodatkowych szczegółów na temat każdej wtyczki i oczywiście zainstalować ją bezpośrednio z listy.

W panelu administracyjnym po lewej stronie przejdź do Wtyczki -> Dodaj nowe

Jak wyszukiwać wtyczki WordPress

Jeśli spojrzysz na górę strony, znajdziesz kilka zakładek, które pozwalają przełączyć listę dostępnych wtyczek:

 • Wyróżnione – kilka wtyczek zalecanych przez WordPress. Na dole strony możesz wyszukiwać wtyczki według tagów
 • Najpopularniejsze – cała lista wtyczek posortowana według popularności (istnieje ponad 40 000 wtyczek)
 • Zalecane – sugerowane wtyczki na podstawie innych zainstalowanych już wtyczek
 • Ulubione wtyczki – jeśli zaznaczyłeś wtyczki jako ulubione WordPress.org, pojawią się w tej zakładce
 • Szukaj – wpisz słowo kluczowe i znajdź wtyczki spełniające kryteria

Zainstaluj wtyczkę

Korzystając z dowolnej karty i funkcji, uzyskasz listę pasujących wtyczek dostępnych do instalacji. Na przykład wyszukajmy darmową wtyczkę Under Construction Page, która może stworzyć piękną stronę konserwacji dla odwiedzających. Jeśli klikniesz nazwę wtyczki lub klikniesz link „więcej szczegółów”, WordPress otworzy wyskakujące okno z dodatkowymi informacjami na temat tego rozszerzenia.

Podobnie można zobaczyć jego programistę, ocenę, liczbę aktywnych instalacji (osoby, które aktualnie uruchamiają wtyczkę na swoich stronach), czas ostatniej aktualizacji i informacje o zgodności.

 1. Iść do Wtyczki -> Dodaj nowe
 2. Znajdź wtyczkę z listy lub wyszukaj ją
 3. Zobacz więcej szczegółów na ten temat, zanim zdecydujesz się zainstalować wtyczkę
 4. Kliknij przycisk „Zainstaluj”
 5. Poczekaj kilka sekund, aż pomarańczowe ikony przestaną się obracać
 6. Kliknij przycisk „Aktywny”

Zainstaluj wtyczkę WordPress

Gdy wtyczka zakończy proces instalacji, zobaczysz komunikat potwierdzający w tym samym przycisku. Następnie przycisk zmieni etykietę na „Aktywuj”. Mimo że pierwsza wtyczka została pomyślnie zainstalowana, nadal nie działa. Jeśli chcesz uzyskać wszystkie dodatkowe funkcje, które zapewnia, kliknij przycisk „Aktywuj”.

Po aktywowaniu wtyczki poczekaj kilka sekund. Po zakończeniu WordPress przekieruje Cię do listy wszystkich aktywnych wtyczek. Stąd możesz kontrolować wszystkie wtyczki, które masz na stronie, dezaktywować je, aktualizować, przechodzić do ustawień, a nawet edytować ich kod.

Wtyczka jest teraz zainstalowana i aktywowana. Aby rozpocząć korzystanie z wtyczki, należy przejść do jej ustawień, aby ją skonfigurować. Ponieważ każda wtyczka działa inaczej, nie jesteśmy w stanie powiedzieć, gdzie pojawią się ustawienia. Ale jeśli poszedłeś za naszym przykładem i zainstalowałeś stronę budowy, powinieneś przejść do Ustawienia -> UnderConstruction aby rozpocząć pracę z wtyczką.

Prześlij wtyczkę przez administratora WordPress

Inne bezpłatne wtyczki, które można znaleźć w Internecie, a także wtyczki premium (płatne), nie są wymienione w katalogu. Oznacza to, że nie możesz ich znaleźć przy użyciu pierwszej metody. Aby zainstalować wtyczki poza oficjalnym katalogiem, musisz przesłać je ręcznie.

Prześlij bezpośrednio wtyczkę WordPress

Wszystkie wtyczki WordPress powinny znajdować się w Format ZIP, i powinieneś przechowywać je w archiwum.

 1. Iść do Wtyczki -> Dodaj nowe
 2. Na górze strony kliknij przycisk „Prześlij wtyczkę”
 3. Jeśli masz wtyczkę w formacie .zip, kliknij przycisk „Wybierz plik”
 4. Wybierz plik ZIP z komputera
 5. Kliknij przycisk „Zainstaluj teraz”
 6. Poczekaj kilka sekund, aż WordPress zakończy instalację

Zainstaluj wtyczkę za pośrednictwem przesyłania FTP

Dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy wiedzą, jak pracować z protokołem przesyłania plików, WordPress zezwala na instalowanie wtyczek trzecią metodą. Wymaga ręcznego przesłania plików na serwer, a następnie aktywacji wtyczki za pomocą panelu administracyjnego.

Prześlij wtyczki WordPress przez FTP

 1. Pobierz i zainstaluj bezpłatnie FileZilla lub dowolny inny klient FTP
 2. Otwórz aplikację i połącz się z serwerem FTP
 3. Przejdź do folderu WordPress (zwykle w folderze „www” lub „public_html”)
 4. otwarty wp-content / plugins teczka
 5. Rozpakuj tam swoją nową wtyczkę (powinieneś mieć jeden nowy folder o nazwie po wtyczce)
 6. Zaloguj się do pulpitu administracyjnego WordPress
 7. Iść do Wtyczki -> Zainstalowane wtyczki
 8. Znajdź nowy element na liście
 9. Kliknij przycisk „Aktywuj”

Wniosek

Podobnie jak instalacja motywów w WordPress, wtyczki mogą być instalowane przy użyciu trzech różnych metod. Podczas gdy pierwsze dwa są bardzo przyjazne dla początkujących i pozwalają wszystkim szybko zainstalować dowolną wtyczkę, trzecia będzie wymagać podstawowej wiedzy na temat FTP.

Ale bez względu na technikę zastosowaną do zainstalowania wtyczki, powinieneś mieć ją na liście wszystkich zainstalowanych wtyczek, gdzie możesz ręcznie aktywować lub dezaktywować każdą z nich.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map