Jak vytvořit WordPress Shortcodes a pracovat s nimi snadněji

Jak vytvořit WordPress Shortcodes a pracovat s nimi snadněji


Krátké kódy WordPress jsou malé značky, které se používají jako zkratky pro provádění konkrétních funkcí v příspěvcích a na stránkách. Krátké kódy poznáte podle hranatých závorek, které obklopují jednoduché slovo nebo frázi. Byly představeny ve verzi 2.5 s úkolem pomáhat lidem snadno provádět funkce.

Jak už možná víte, WordPress používá PHP programovací jazyk k napájení sám. Takže, pokud chcete přidat konkrétní funkci přímo do příspěvků a stránek, musíte kód napsat do textového editoru. Místo toho krátké kódy umožňují uživatelům nahradit celý blok kódu jednoduchým termínem a spustit jej pouze zveřejněním příspěvku. Úžasné, není to tak?

V této příručce se můžete naučit:

 • Jak používat zkratky WordPress
 • Jak vytvořit jednoduchý shortcode
 • Jak používat krátké kódy v textovém widgetu

Doporučená četba: Kurzy WordPress od Udemy

Jak používat zkratky WordPress

Krátké kódy v textových a vizuálních editorech

Abychom mohli používat krátké kódy, nemusíme vědět, jak kódovat, ani pochopit, jak pracují v pozadí. Samotný WordPress, stejně jako většina témat a pluginů WordPRess, používají různé zkratky, aby umožnily použití mnoha pokročilých funkcí.

Chcete-li například zobrazit celou galerii obrázků, musíte použít [galerie] shortcode, který je nainstalován s WordPress. Většina krátkých kódů lze použít v jejich základní podobě jako v předchozím příkladu.

Krátké kódy se nahradí skutečným obsahem, jakmile zveřejníte nebo zobrazíte náhled příspěvku nebo stránky.

Parametry krátkého kódu

Častěji než ne, krátké kódy mohou mít další parametry. Přidáním dalších informací k nim můžete přizpůsobit a změnit výstup. Například zatímco triviální zkratka [galerie] zobrazuje všechny obrázky, které jsou připojeny k příspěvku, je možné to změnit. Krátký kód galerie umožňuje určit obrázky podle jejich ID, takže můžete zobrazit pouze konkrétní obrázky nebo dokonce zahrnout obrázky, které nejsou součástí daného příspěvku..

Je také možné definovat velikost galerie a mnoho dalších věcí poskytnutím dalších parametrů. Zde je příklad:

[galerie ids = “1,5,7” size = “medium”]

Galerie z tohoto příkladu by zobrazovala pouze obrázky se zadanými identifikačními čísly. V takovém případě by se velikost automaticky změnila na střední. A to vše získáte pomocí jednoduchého krátkého kódu. Nyní si představte, jak by to celé vypadalo, kdybyste se chystali ručně přidat PHP kód, který by měl desítky, ne-li stovky řádků. Děkuji, krátké kódy!

Počáteční a koncové značky

Některé složitější krátké kódy mohou mít počáteční a koncový tag. Takže namísto jednoho krátkého kódu byste nakonec měli dva se specifickým obsahem.

Například plugin Google Maps vám může umožnit zobrazit umístění na mapách pomocí krátkého kódu. Většina takových pluginů bude mít počáteční a koncový tag, zatímco adresa by měla být zapsána mezi. Zde je příklad:

[[mapy]] New York, USA [[/ mapy]]

Jak je vidět z příkladu, koncová značka vždy začíná znakem lomítka „/“. Díky oběma značkám dokáže WordPress snadněji identifikovat části zkratek.

Práce v textovém editoru

Krátké kódy WordPress

Přestože se jedná pouze o zkratky funkcí, krátké kódy jsou vlastně kryptogramy specifické pro WordPress. Takže pokud se pokusíte napsat krátký kód do vizuálního editoru, WordPress vám okamžitě ukáže výstup (nebo jen zástupný symbol) tohoto krátkého kódu. Pokud jste postupovali podle příkladu galerie a napsali krátký kód do vizuálního editoru, viděli byste, že WordPress okamžitě zobrazil jeho obsah (viz první obrázek v tomto příspěvku, abyste viděli, jak to funguje).

Pokud chcete upravit zkratku a pracovat s jejími parametry, přepněte do textového editoru, který vám umožní zobrazit strukturu daného daného kódu.

Výchozí krátké kódy WordPress

Krátké kódy jsou obvykle spravovány podle témat a pluginů. Každý vývojář si musí zaregistrovat krátké kódy samostatně, takže každý je jiný. Co dělá zkratkový kód, jaké jsou jeho parametry a funkce, závisí pouze na konkrétním doplňku a motivu, který používáte.

Například plugin, který vám pomůže zobrazit umístění na Mapách Google, může mít zkrácený kód [[mapy]], ten, který zobrazuje formuláře předplatného, ​​použije [[formulář]] atd..

Každý produkt je jiný, proto se podívejte na popis a dokumentaci témat a pluginů, kde se dozvíte více o jejich konkrétním použití.

WordPress je však dodáván se sadou výchozích kódů, které můžete použít bez instalace dalších rozšíření. Standardně se jedná o krátké kódy, se kterými můžete pracovat:

 • – vloží zvukové soubory
 • [titulek] – obtéká titulky kolem obsahu
 • [vložit] – zabalit vložené položky a nastavit jejich maximální rozměry
 • [galerie] – zobrazí galerii obrázků
 • – zobrazí sbírku zvukových a obrazových souborů
 • – vkládejte video soubory

Únik krátkých kódů (zobrazení textů krátkých kódů bez provedení)

Někdy můžete namísto provedení chtít zobrazit text, který představuje zkratku. Pokud jste se pokusili přidat krátký kód do textových i vizuálních editorů, zjistili jste, že byl spuštěn při obou příležitostech.

Chcete-li zobrazit text krátkého kódu, použijte dvojité závorky: [[zkratka]]

Pokud chcete zobrazit zkratku s počátečními a koncovými značkami, použijte pouze první a poslední dvojitý závorka: [[mapy] New York, USA [/ mapy]]

Při práci v textovém editoru můžete také nahradit hranaté závorky jejich kódy. Takže místo „[“ můžete použít „[“ a místo toho „]“ použít „]“. Například: [shortcode & # 93; zobrazí také krátký kód bez jeho provedení.

Jak vytvořit jednoduchý shortcode

Když píšete články ve WordPressu každý den, jsou chvíle, kdy se opakujete a musíte něco psát znovu a znovu. Nezáleží na tom, jestli je to adresa URL webu, dlouhá věta nebo možná kousek kódu HTML, který neustále píšete od nuly, měli byste za to napsat krátký kód..

A s touto jednoduchou funkcí nemusíte být programátorem, nebo si ani nebudete najímat, abyste věci zjednodušili. Postupujte podle následujících kroků a vytvořte si vlastní zkratkový kód:

 1. Otevřete soubor function.php v nabídce Vzhled -> Editor
 2. Na konec souboru vložte následující kód:
 3. function fsg_shortURL () {
  návrat 'http://www.firstsiteguide.com';
  }
  add_shortcode ('fsg', 'fsg_shortURL');
 4. Přejděte do textového editoru a napište [fsg] pro získání adresy URL místo krátkého kódu

Nebylo to tak těžké, že jo?

Pokročilejší příklad: Přidejte zkrácený kód obrázku

Umístěním následujícího kódu do function.php můžete vytvořit zkratku pro umístění obrázku s vlastními atributy šířky a výšky:

 1. Přejděte do souboru function.php
 2. Vložte následující kód:
 3. funkce img_shortcode ($ atts, $ content = null) {
  
  extrakt (shortcode_atts (
  pole (
  'width' => '',
  'height' => '',
  ), $ atts)
  );
  vrátit se '';
  }
  add_shortcode ('img', 'img_shortcode');
  
  
 4. Otevřít textový editor:

Zde můžete použít [img width = ‘x’ výška = ‘y’ ‘] http: //… [/ img] zkratka, kde „x“ a „y“ jsou čísla představující šířku a výšku v pixelech.

Pokud potřebujete, můžete snadno přidat další atributy obrázku; podívejte se na seznam všechny atributy obrázků ve školách W3.

Jak používat krátké kódy v textovém widgetu

U verze WordPress 4.9, která byla vydána 15. listopadu 2017, pracují krátké kódy automaticky v textových widgetech. Pokud ale stále používáte starší verzi WordPress, tato část tutoriálu vám pomůže dosáhnout výsledku.

Krátké kódy mohou obsahovat různé funkce, které můžete přidat na svůj web WordPress. Ať už jste si ji vytvořili sami nebo jste ji dostali s motivem nebo pluginem, který jste právě nainstalovali, pravděpodobně budete vždy používat krátké kódy. Protože jim můžete opravdu ušetřit čas a těžit z nich, není důvod nepoužívat krátké kódy.

Pokud jste právě začali stavět svůj web WordPress, možná jste použili krátké kódy pouze v editoru Post. Ale, Pravda je, že krátké kódy můžete používat prakticky kdekoli.

Pokud například používáte plugin Google Maps PRO s 5 sekundami, který vám umožní bez námahy vytvářet mapy s bezpočtem pinů, možná budete chtít vložit mapu pomocí krátkého kódu přímo do svého textového widgetu a zobrazit svou polohu na postranním panelu namísto jediného pošta. Pokud však vaše téma nepodporuje krátké kódy v widgetech, musíte tuto funkci povolit sami, a to se v tomto článku ukážeme.

Potřebujete-li v souborech PHP použít zkratku (například pokud chcete spustit kód v souboru header.php a spustit kód kdekoli, kde je záhlaví), můžete to snadno provést tak, že kolem něj zalomíte kód. . Ale pokud jste se pokusili použít krátký kód ve svém textovém widgetu, jako v příkladu, který jsme zmínili výše, skončili jste zklamaní, protože to prostě nefunguje a widget zobrazil krátký kód místo jeho obsahu. Pokud vaše téma již nemá zaregistrovanou funkci, musíte ji povolit sami.

Pokud tedy chcete mít možnost vložit zkratku do textové widgety a nechat ji běžet, nebojte se; můžete to dosáhnout během několika sekund:

 1. Otevřete function.php
 2. Zkopírujte a vložte následující dva řádky:
 3. add_filter ('widget_text', 'shortcode_unautop');
  add_filter ('widget_text', 'do_shortcode');
 4. Uložit změny

I když je ve skutečnosti dostačující použít pouze druhý řádek, který umožňuje práci s krátkým kódem, budete chtít první řádek, abyste se vyhnuli automatickému vkládání odstavců a značek zalomení WordPress tam, kde nevědomky vytváříte zalomení řádku formátováním textu v widgetu . Jen pro případ, že si na samostatný řádek umístíte zkratku, neudržený odstraní tyto značky odstavců a zkratka bude fungovat jako kouzlo.

Nyní můžete navigovat Vzhled -> Widgety a přetáhněte textový widget tam, kde chcete. Poté, co napíšete krátký kód přímo do svého textového widgetu (který je samozřejmě zaregistrován na vašem webu), bude spuštěn stejně jako byl zadán do Post Editoru..

Podobně můžete spustit kód PHP ze svého textového widgetu. Bylo to dost snadné, že? Užijte si své krátké kódy.

Krátké kódy jsou všude

Pokud právě začínáte blog WordPress, krátké kódy se mohou zdát nadbytečné a těžko pochopitelné. Většinou bude možné vyhnout se krátkým kódům pomocí uživatelsky přívětivého rozhraní poskytovaného zásuvným modulem. Ale když se více zapojíte do blogu a když začnete používat další pluginy, pochopíte skutečnou sílu krátkých kódů.

Jejich používání se stane rutinou a rychle si zvyknete psát hranaté závorky v každém novém příspěvku, který vytvoříte. Vezměte tedy několik minut a pomocí tohoto článku se naučte základy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map