Jak upravit vybrané obrázky ve WordPressu

Vybraný obrázek WordPress


Obrázky jsou důležitou součástí každého webu. Než začnete zpochybňovat důležitost obrázků, zkuste si představit svůj oblíbený blog nebo web bez nich. Zajímalo by vás tolik čtení o technologii, autech, jídle nebo módě a líčení, pokud web neobsahuje žádné obrázky?

Když se první webové stránky připojily online, nemohly obrázky v jejich existenci hrát významnou roli. Připojení k internetu bylo příliš pomalé a nikdo nemohl načíst desítky obrázků na stránku. Naštěstí se věci změnily a nyní nemůžeme žít bez online médií. Stejný princip může platit pro osobní blog nebo vaše webové stránky. V moderním světě prostě nemůžete mít web blogu bez obrázků. Jsou mnohem důležitější, než si vůbec dokážete představit.

 1. Co je hlavní obrázek ve WordPressu
 2. Průvodce velikostí doporučeného obrázku – Jak jej změnit v programu WordPress
 3. Automaticky nastavit vybraný obrázek ve WordPressu
 4. Automaticky propojí miniatury doporučených příspěvků s jejich původními příspěvky
 5. Jak přidat náhledy miniatur do seznamu úprav Post / Page
 6. Před publikováním příspěvků nechte své autory vybrat vybrané obrázky
 7. Změnit Doporučený text obrázku na stránkách správce

1. Co je hlavní obrázek ve WordPress

Přestože je doporučený obrázek jen dalším mediálním souborem, který můžete přidat do WordPress, zaslouží si zvláštní ošetření. Tento obrázek vám může pomoci upoutat pozornost vašich návštěvníků. Používá se k nalákání jednotlivců na čtení vašich příběhů, zvýšení vizuální kvality vašeho blogu a dokonce hraje významnou roli ve sdílení sociálních médií. Nezanedbávejte proto význam představovaného obrazu.

Vybrané obrázky jsou ovládány tématy WordPress.

Není to tak dávno, mnoho témat WordPress pro ně neměla podporu. Jen ti nejpečlivější vývojáři byli natolik laskaví, že do svých témat mohli představovat vybrané obrázky, zatímco všichni ostatní museli tuto funkci sami kódovat. Naštěstí se časy změnily a nyní většina témat je zcela připravena k doporučeným obrázkům.

Kde se na vašem webu objevují doporučené obrázky?

Vybraný obrázek ve WordPressu obvykle najde své místo pod reflektory vaší domovské stránky. Používají se jako miniatury, které představují celý příspěvek. Více často než ne, stejná miniatura příspěvku (což je také jiné jméno pro doporučený obrázek), odkazuje přímo na tento příspěvek. Výběrem vybraného obrázku pro příspěvek můžete nastavit celý tón vašeho příběhu. Dobrá fotka sice může lákat návštěvníka ke čtení celého příspěvku, ale špatný může snadno odrazit průměrného čtenáře.

WordPress představoval obrázky na titulní stránce

Také stejné obrázky obvykle se zobrazují v horní části jednotlivých příspěvků, stránek a vlastních typů příspěvků ve WordPress. V závislosti na motivu, který používáte, se může doporučený obrázek objevit těsně nad nebo pod nadpis. Může se objevit v různých dimenzích; vše záleží na vývojáři tématu, který pracoval na detailech.

V závislosti na tématu mohou být vybrané snímky použity jinde. Pokud například přidáte widget pro zobrazení posledních příspěvků, mohou se miniatury příspěvků použít k přidání více stylů do widgetu a získání větší pozornosti od vašich návštěvníků.

Některá témata dokonce zobrazí obrázky na stránkách administrátora WordPress, hned vedle přiřazených příspěvků.

Jak přidat doporučený obrázek

Když jsme vás provedli přidáním prvního příspěvku ve WordPress, zmínili jsme se také o kartě s doporučenými obrázky, která je umístěna na pravé straně obrazovky. Pro případ, že kartu nenajdete, byste měli zkontrolovat možnosti obrazovky:

 1. Přidejte nový příspěvek nebo upravte existující příspěvek
 2. Posuňte celou cestu nahoru
 3. Klikněte na záložku „Možnosti obrazovky“ v pravém horním rohu
 4. Ujistěte se, že je zaškrtnuto políčko „Doporučený obrázek“

Editor příspěvků obrazovky WordPress

Na čerstvém webu WordPress bude karta s doporučeným obrázkem umístěna na samém spodku postranního panelu na pravé straně. Zkontrolujte, zda máte, a připravte se na přidání miniatury prvního příspěvku:

 1. Klikněte na odkaz „Nastavit doporučený obrázek“ umístěný v poli „Vybraný obrázek“
 2. Otevře se nové okno knihovny médií
 3. Vyberte jakýkoli obrázek, který máte, nebo nahrajte nový z počítače
 4. Jakmile vyberete obrázek, klikněte na tlačítko „Nastavit doporučený obrázek“

Vybraný obrázek WordPress

To je ono! Nyní můžete vidět náhled obrázku přímo v poli Doporučený obrázek. Pokud chcete vidět, jak to v příspěvku vypadá, můžete rychle posouvat nahoru a kliknout na tlačítko „Náhled“.

Drag & Drop Hlavní obrázek

CENA: Zdarma

Drag and Drop hlavní obrázek v WordPress

Pokud chcete obrázky přetahovat do knihovny médií WordPress, měli byste zvažte přidání tohoto bezplatného pluginu do seznamu aktivních na vašem webu. Po instalaci pluginu Drag & Drop Featured Image se změní běžný odkaz pro přidávání miniaturních příspěvků. Místo klepnutí na odkaz a nahrání nového obrázku budete moci obrázek přetáhnout přímo na místo.

Jak odstranit nebo nahradit miniaturu příspěvku

Někdy budete chtít odebrat nebo nahradit miniaturu příspěvku. Ať už jste našli nebo vytvořili lepší fotografii, nebo došlo k problému s první, provedení změny bude trvat jen několik kliknutí:

 1. Klikněte na odkaz „Odstranit doporučený obrázek“ umístěný v poli „Doporučený obrázek“ pod miniaturou
 2. Pokud chcete nastavit nový obrázek, opakujte kroky pro přidání nového doporučeného obrázku

Co když vaše téma nemá možnost?

Přestože je většina témat dnes připravena k doporučeným obrázkům, stále existuje několik, která tuto funkci nevyužívají. Chcete-li prvek přidat ručně, musíte mít základní znalosti o vývoji WordPress. Naštěstí to můžete obejít a zapomenout na kód. Ukážeme vám některé doplňky WordPress, které rychle zavedou miniatury příspěvků do vašeho tématu. Díky těmto rozšířením můžete dokonce nechat WordPress automaticky zpracovávat vybrané obrázky.

Dynamický hlavní obrázek

CENA: Zdarma

Dynamický hlavní obrázek

Skutečnost, že tento bezplatný plugin zahrnuje více než 70 000 aktivních uživatelů, vám říká, že stále existuje spousta témat, která vyžadují zvláštní péči o miniatury příspěvků. Dynamický Featured Image umožňuje přidat více obrázků, nemusíte se tedy spoléhat pouze na to, které je obvykle k dispozici. Bez dotyku kódu připraví plugin vybrané obrázky a umožní jim přístup k dalším tématickým funkcím, pokud je to nutné. Můžete si jen odpočinout; s tím nemusíte nic dělat.

Plugin je skvělou volbou, pokud pracujete s dalšími zásuvnými moduly, které vyžadují doporučené obrázky a posuvníky, které je zobrazí uživatelům. K dispozici je dokonce i prémiová verze, která přidává několik různých funkcí.

Rychlé obrázky

CENA: Zdarma

Rychlé obrázky

Od okamžiku instalace tohoto pluginu může na autopilotu fungovat vše. Rychlé snímky vám to umožní nastavit výchozí vybraný obrázek. Takže kdykoli zapomenete nastavit, plugin použije výchozí miniaturu. Může také nahradit nebo odebrat obrázky z libovolného počtu vybraných příspěvků najednou.

Tento bezplatný plugin navíc přidá obrázek do sloupce obrázkového obrazu do seznamů příspěvků, stránek a vlastních typů příspěvků. Existují také různé filtry a pravidla, která vám umožní přizpůsobit způsob, jakým vaše stránky zpracovávají miniatury.

V moderním online světě se vše skládá z mediálních souborů. Ačkoli videa začala přebírat internet, obrázky jsou stále důležitou součástí, bez které nemůžete žít. Ať už otevřete jakýkoli web, mělo by k němu být připojeno alespoň několik obrázků. Mediální soubory obohacují příspěvky a domovské stránky, a připomínáte si důležitost mediálních souborů, kdykoli narazíte na web bez nich. Můžete dokonce hledat obrázky zdarma sami. Jakmile je přidáte do svého blogu, bude celý blog vypadat živějším a přitažlivějším pro průměrného návštěvníka.

Průvodce doporučenou velikostí obrázku

Obvykle jsou vybrané obrázky ovládány tématem. Ať už budete mít jednu, kolik možností velikosti získáte a kde se objeví, zcela záleží na vývojáři motivu. Bohužel ne všichni vývojáři mají tendenci věnovat vybraným obrázkům dostatečnou pozornost. V některých případech budete muset upravit velikost doporučeného obrázku. V jiných případech budete potřebovat další sadu dimenzí, aby bylo možné umístit zásuvný modul, nový widget nebo nějakou jinou oblast vašeho webu, kterou chcete přizpůsobit..

Zatímco registrace nových velikostí obrázků je hračkou pro vývojáře WordPress, může to být noční můra pro ne-kodéry. Takže v této části, nebudeme vám ukazovat úryvky kódu. Místo toho vám ukážeme, jak fungují základní nastavení a jak rozšířit funkčnost doporučovaných obrázků pomocí bezplatného pluginu WordPress.

Základní nastavení obrazu

Pro začátek byste měli vědět, že WordPress vám umožňuje změnit několik základních nastavení médií, která ovlivní všechny nové obrázky, které na web nahrajete. Ve výchozím nastavení každá instalace WordPress pracuje pouze se čtyřmi velikostmi obrázků:

 • Původní velikost
 • Náhled
 • Střední
 • Velký

Základní nastavení obrazu

Jakmile nahrajete nový obrázek, WordPress uloží původní soubor bez provedených úprav. Po přenosu dat systém vezme tento původní soubor a provede všechny další rozměry, které jste nastavili v nastavení médií. Může také přidat několik dalších velikostí, které jsou registrovány podle použitého motivu a které nemusí být v nastavení médií viditelné.

Chcete-li získat přístup k nastavení médií, přejděte na Nastavení -> Média

Obrázek miniatury je poněkud jedinečný. Je na druhou a bez ohledu na nastavenou dimenzi se WordPress soustředí na část obrázku a ořízne jej, aby získal potřebné rozměry. Některá témata mohou tuto předvolbu použít jako doporučený obrázek.

Pokud jde o střední a velké velikosti, WordPress funguje trochu jinak. Můžete určit maximální šířku a výšku a systém podle tohoto nastavení zmenší velikost obrázku, aby se nez ořezal. Jedná se obvykle o obrázky, které budete používat uvnitř příspěvků a stránek.

Proč WordPress generuje další velikosti?

Pokud WordPress negeneroval další velikosti obrázků, museli byste je vytvořit ručně. Alternativou by byla stejná velikost obrázku na vašem webu nebo návrháři by museli mnohem tvrději pracovat na nastavení rozměrů každého obrázku prostřednictvím kódu. Tato možnost by také ztížila přizpůsobení.

Představte si, kolik času byste potřebovali otevřít každý soubor v editoru fotografií, nastavit vlastní dimenzi a poté ji nahrát do WordPress?

Víte, že témata WordPress mohou používat stejný obrázek v několika různých dimenzích v závislosti na umístění? To by znamenalo vygenerovat několik obrazových souborů pokaždé, když se chystáte nahrát nový obrázek! Nikdo by na to neměl čas.

Změna velikosti doporučeného obrázku

Je zřejmé, že ne všechna témata WordPress používají stejnou doporučenou velikost obrázku. Pokud tedy přepínáte mezi tématy nebo jednoduše, když je chcete upravit podle svých potřeb a představ, můžete upravit velikost doporučeného obrázku..

Změňte doporučenou velikost obrázku ve WordPressu

Možná, že menší velikost bude vypadat lépe a zvýraznit název? Možná chcete, aby byl váš doporučený obrázek širší? Naštěstí, bez ohledu na důvod pro změnu velikosti představovaného obrázku, nemusíte nic kódovat sami. Chystáme se vám ukázat fantastický bezplatný plugin, který vám pomůže.

Zkontrolujte nastavení motivu

Před instalací dalších doplňků byste měli důkladně zkontrolovat nastavení motivu. V posledních několika letech vývojáři témat umožňovali úpravy mnoha funkcí motivů. Takže v závislosti na tématu, které máte, Přímo v nastavení motivu je možnost najít vybranou možnost velikosti obrázku.

Jít do Vzhled -> Motivy -> Přizpůsobit a hledejte možnosti. Některá témata budou mít také další nastavení, které lze obvykle najít v Vzhled Jídelní lístek. Pokud ji najdete, máte štěstí, protože můžete změnit velikost doporučeného obrázku několika kliknutími. Pokud ne, nebojte se; následující plugin bude stále dostatečně jednoduchý na provedení nezbytných změn.

Jednoduché velikosti obrázků

CENA: Zdarma

Jednoduché velikosti obrázků

Když nainstalujete Simple Image Sizes, základní nastavení médií, o kterých jsme právě mluvili, se okamžitě rozšíří. Plugin rozpozná všechny ostatní velikosti obrázků z aktuálně aktivního motivu a také vám umožní vytvořit vlastní velikosti.

Po aktivaci pluginu přejděte na Nastavení -> Média. Ze všech dalších velikostí obrázku, měli byste najít tu, která je věnována vybranému obrázku. Pokud používáte standardní téma dvacet osmnáct, měli byste najít možnost „velikost dvaceti osmnácti obrázků“. Zde můžete snadno nastavit vlastní šířku a výšku pro doporučené obrázky.

V závislosti na motivu, který používáte, může být více než jen jedna doporučená velikost obrázku. Například motiv může zobrazovat vybraný obrázek na titulní stránce, jednotlivé příspěvky a některé widgety. V takovém případě by byly zapotřebí tři velikosti, aby se co nejlépe využilo této funkce. V závislosti na tom, jak si přejete přizpůsobit vybraný obrázek, odpovídajícím způsobem změňte nastavení. Nezapomeňte kliknout na tlačítko aktualizace, uložit změny a otevřít web a zjistit, co se s obrázky stalo.

A co starší obrázky?

Obvykle při změně rozměrů obrazu, WordPress provádí změny pouze u těch nových, které se chystáte nahrát. Ale co ty staré, které už používáte?

Regenerace miniatur

Naštěstí byl vývojář Simple Images Size natolik laskavý, že představil funkci, která tento problém vyřeší. Na stejné stránce Nastavení médií stačí procházet seznamem rozměrů obrázku dolů. Najdete a Funkce regenerace miniatur to vám umožní vybrat, které miniatury chcete znovu vytvořit. Protože mluvíme pouze o doporučených obrázcích, vyberte stejné miniatury, které jste dříve upravovali.

Pokud chcete ještě více kontrolovat miniatury, posuňte se o něco více a vyberte typ příspěvku, na který chcete znovu vytvořit.

Až budete připraveni, klikněte na, pokud si přejete vygenerovat miniatury, a nezapomeňte uložit změny.

Nevýhody měnící se velikosti obrazu

Při nastavování nových rozměrů obrazu je u Simple Image Sizes docela snadné, Při úpravách svých obrázků buďte opatrní.

Pokud pracujete na menším webu, který stále nemá tolik fotek, můžete miniatury uvolnit a regenerovat. Ale všimněte si, že existují weby se stovkami tisíc obrázků.

Vytvoření nové dimenze pro každý obrázek může zabrat hodně místa na vašem serveru. Před potvrzením změny se tedy ujistěte, že víte, co děláte.

Také WordPress se o vaše staré miniatury opravdu nestará. Takže i když je již nepoužíváte, všechny tyto obrázky budou stále sedět ve složce a zabírají cenné místo na pevném disku. Pokud používáte menší web, mohou vám pomoci některé doplňky pro vyčištění obrázků. Ale pro větší webové stránky s hromadou fotografií budete potřebovat profesionálnější (a bohužel složitější a dražší) přístup.

3. Automaticky nastavit vybraný obrázek ve WordPressu

Nastavení doporučených obrázků ve WordPressu je snadné a relativně snadné, i když vaše téma nepodporuje funkci od nuly. Už jsme vám ukázali, jak nastavit a zobrazit základní doporučený obrázek, a naučíte se, jak zkontrolovat, zda existuje doporučená sada obrázků, a ukázat oznámení autorovi, který zapomněl nastavit jeden.

Pokud se vám tato možnost nelíbí, můžete rychle implementovat trochu jinou funkci – můžete program WordPress naprogramovat tak, aby automaticky nastavil doporučený obrázek.

Na rozdíl od výše uvedené metody, kdy vás společnost WP upozorní na chybějící vybraný obrázek, kde si stále musíte vybrat jeden, tento přístup automaticky nastaví obrázek jako doporučený. Chcete-li, aby to fungovalo, musíte mít k vašemu příspěvku připojen alespoň jeden obrázek.

Po publikování příspěvku bez doporučeného obrázku, funkce vezme první obrázek z tohoto článku a nastaví jej jako doporučený obrázek.

Co je skvělé na tom je, že jakmile funkce nastaví doporučený obrázek pro vás, zůstane v platnosti, i když se rozhodnete odstranit obrázek z příspěvku (jedna funkce použitá pro vytvoření doporučeného obrázku na prvním místě).

Pokud k vašemu příspěvku nejsou připojeny žádné obrázky a stisknete tlačítko Publikovat, nebudou zde žádná upozornění a samozřejmě nebudou existovat žádné obrázky, z nichž by funkce mohla vybírat. To je skvělá volba pro někoho, kdo používá obrázky ve většině svých příspěvků. Pokud ale máte tendenci zapomenout na obrázky častěji než ne a obrázky nepřipojujete pravidelně, doporučujeme vám zkontrolovat dřívější způsob, jak zabránit publikování příspěvků bez obrázku.

Nyní, když víte, co s tím můžete získat, ukážeme vám kód. Chcete-li nainstalovat funkci, budete muset otevřít soubor features.php a zkopírovat / vložit následující úryvek:

function autoset_featured () {
globální $ příspěvek;
$ already_has_thumb = has_post_thumbnail ($ post-> ID);
if (! $ already_has_thumb) {
$ attach_image = get_ch Children ("post_parent = $ post-> ID & post_type = attach & post_mime_type = image & numberposts = 1");
if ($ attach_image) {
foreach ($ attach_image jako $ attach_id => $ attachment) {
set_post_thumbnail ($ post-> ID, $ attach_id);
}
}
}
}

add_action ('the_post', 'autoset_featured');
add_action ('save_post', 'autoset_featured');
add_action ('Draft_to_publish', 'autoset_featured');
add_action ('new_to_publish', 'autoset_featured');
add_action ('waiting_to_publish', 'autoset_featured');
add_action ('future_to_publish', 'autoset_featured');

Po vložení kódu nezapomeňte uložit změny. Nyní můžete zkusit přidat nový příspěvek s libovolným obrázkem uvnitř a publikovat jej. Vidíte, jak se na webu objevil vybraný obrázek? Magie.

Moderní témata WordPress jsou umělecká díla, která jsou navržena s ohledem na nejnovější technologie. To znamená, že vývojáři se postarali o každou jednotlivou věc, kterou vy a vaši budoucí návštěvníci webových stránek budou potřebovat od určitého tématu. To zahrnuje krásný design a četné funkce přidané k backendu i frontendu.

Poté, co WordPress představil doporučené post miniatury, Vývojáři témat museli najít způsob, jak tyto obrázky propojit s původními příspěvky. Tento jednoduchý featured image se stal měničem her pro WordPress, který transformoval populární blogovací platformu na ještě populárnější CMS. Někdy se tyto fotky nemusí nikde propojovat, ale pokud se nás zeptáte, každý doporučený miniaturní obrázek musí vést k původnímu příspěvku.

Přestože to mnoho vývojářů považuje za nezbytnou funkci v motivu, mnoho motivů WordPress (většina z nich bude zdarma) nebude ve výchozím nastavení nainstalována. A pokud máte problémy s nekliknutelnými obrázky, jako je tomu v našem případě, může to mít na nervy. Ale nebojte se, rychlé řešení najdete několik řádků níže.

V této části tutoriálu vám ukážeme, jak automaticky propojit vybraný obrázek s poštovním permalinkem a tím umožňují každému, kdo klikne na obrázek, přesměrovat na původní příspěvek.

Propojte doporučený obrázek s příspěvkem:

 1. Otevřete function.php
 2. Zkopírujte a vložte následující kód:
 3. funkce wcs_auto_link_post_thumbnails ($ html, $ post_id, $ post_image_id) {
  $ html = ''. $ html. '';
  návrat $ html;
  }
  add_filter ('post_thumbnail_html', 'wcs_auto_link_post_thumbnails', 10, 3);
 4. Uložit změny

To je vše, lidi. Po uložení změn se nebudete muset starat o miniatury doporučovaných příspěvků, které neodpovídají původnímu příspěvku. Nyní jak doporučený miniaturní obrázek, tak text „Číst více“ povede návštěvníky k vašemu příspěvku.

5. Jak přidat náhledy miniatur do seznamu úprav Post / Page

Pokud máte své každodenní téma WordPress se standardními funkcemi, pravděpodobně jste si zvykli na určitý vzhled administračního panelu WordPress. Když mluvíme o možnostech úprav příspěvků a stránek, máte pravděpodobně standardní zobrazení, kde se název, autor, kategorie, značky a data zobrazují v různých sloupcích.

Jak vidíte, neexistují žádné informace o doporučených obrázcích. Pokud tedy chcete zjistit, zda má příspěvek již nastavený doporučený obrázek a případně vidět, jak obrázek vypadá, musíte každý příspěvek upravit samostatně..

Jak přidat náhledy miniatur do seznamu úprav Post / Page

Představte si, že procházíte desítkami příspěvků, abyste si rychle prohlédli doporučený obrázek, takže jej duplikujete ani nezanecháte žádný příspěvek. To je jen ztráta času, a proto vám ukážeme rychlou opravu.

V této části tutoriálu, my vám ukážeme jednoduchý kód, který můžete přidat ke svému motivu a který pak přidá miniaturu přímo do sloupce příspěvek / stránka. Aby tento „trik“ fungoval, ujistěte se, že vaše téma funguje podpora post miniatury.

Dost na řeč; vložíme kód do motivu a v editoru příspěvků ukážeme miniaturu:

 1. Otevřete soubor function.php
 2. Zkopírujte a vložte následující kód:
 3. add_filter ('manage_posts_columns', 'posts_columns', 5);
  add_action ('manage_posts_custom_column', 'posts_custom_columns', 5, 2);
  
  add_filter ('manage_post-type_posts_columns', 'posts_columns', 5);
  add_action ('manage_post-type_posts_custom_column', 'posts_custom_columns', 5, 2);
  function posts_columns ($ default) {
  $ default ['riv_post_thumbs'] = __ ('Thumbs');
  vrátit $ výchozí hodnoty;
  }
  funkce posts_custom_columns ($ column_name, $ id) {
  if ($ column_name === 'riv_post_thumbs') {
  if (has_post_thumbnail ()) {
  echo the_post_thumbnail ('medium');
  } jinde {
  _e ('Miniatura pro příspěvek');
  }
  
  echo "";}}
 4. Uložit změny
 5. Jít do Příspěvky-> Všechny příspěvky a podívejte se na změnu

Ve výše uvedeném kódu jsme nastavili velikost miniatur na 100 × 100 pixelů. Protože se používá pouze jako doporučený náhled obrázku, není potřeba větší obrázek. Můžete samozřejmě změnit velikost miniatury na libovolnou velikost. Na následujících řádcích je uvedeno několik příkladů, jak upravit poslední řádek kódu:

Zobrazit namísto miniatury plnohodnotný obrázek:

echo the_post_thumbnail ('featured-thumbnail');

Zdvojnásobte velikost miniatury:

echo the_post_thumbnail (pole (200 200));

Náš titul říká, že můžete zobrazit miniatury na obrazovkách úprav příspěvků a stránek. Vyzkoušeli jste kód, ale na stránkách nevidíte palce? Nebojte se, budete potřebovat tyto dva řádky kódu a měli byste je přidat na začátek výše uvedeného úryvku:

add_filter ('manage_pages_columns', 'posts_columns', 5);
add_action ('manage_pages_custom_column', 'posts_custom_columns', 5, 2);

Po přidání tohoto kusu kódu se vaše miniatury zobrazí také v editoru stránek.

6. Nechte své autory, aby před zveřejněním příspěvků vybrali vybrané obrázky

Když WordPress dosáhl verze 2.9, lidé měli šanci přidat do svých příspěvků doporučené obrázky. Od té doby, pokud to témata dovolila, jste mohli nahrát nebo vybrat obrázek pro svůj příspěvek, který by jej pěkně reprezentoval, a vy jste stále neměli povinnost tento obrázek v příspěvku zobrazovat.

Uživatelé WordPress si rychle zvykli na novou funkci a nyní je obtížné najít téma bez doporučených obrázků.

Pokud ale hodně publikujete a máte více než jednoho autora, někdy můžete zapomenout přidat doporučený obrázek což může mít za následek chaotický web. Váš příspěvek bez obrázku by na domovské stránce vypadal prázdný a nedokončený, v widgetu nedávných příspěvků by určitě byla díra a pokud použijete miniatury k zobrazení obrázků na začátku vašich článků, vaše příspěvky vypadají velmi jednoduše, aniž by obrázek.

To je jen několik jednoduchých problémů, které můžete mít, pokud zapomenete zahrnout doporučený obrázek. Než se tyto problémy objeví, uvidíme, jak to navždy zmizet.

V této části tutoriálu vám ukážeme kousek kódu, který vám umožní zapomenout na problém. Po instalaci kódu se každému autorovi, který se pokusí publikovat příspěvek bez doporučeného obrázku, zobrazí chybová zpráva. Jeho příspěvek se nakonec místo zveřejnění uloží jako koncept. To umožní, aby konkrétní autor používal jakýkoli doporučený obrázek před zveřejněním příspěvku a bude zachránce, když jste ve spěchu.

Pokud jste připraveni tuto funkci fungovat, postupujte následovně:

 1. Otevřete soubor features.php
 2. Zkopírujte a vložte následující kód:
 3. add_action ('save_post', 'pu_validate_thumbnail');
  
  funkce pu_validate_thumbnail ($ post_id)
  {
  // Ověřte pouze typ příspěvku
  if (get_post_type ($ post_id)! = 'post')
  vrátit se;
  
  // Kontrolní příspěvek obsahuje miniaturu
  if (! has_post_thumbnail ($ post_id)) {
  
  // Potvrďte ověření miniatury se nezdařilo
  set_transient ("pu_validate_thumbnail_failed", "true");
  
  // Odstraňte tuto akci, abychom mohli příspěvek znovu uložit jako koncept a poté příspěvek znovu připojit
  remove_action ('save_post', 'pu_validate_thumbnail');
  
  wp_update_post (array ('ID' => $ post_id, 'post_status' => 'Draft'));
  add_action ('save_post', 'pu_validate_thumbnail');
  } jinde {
  
  // Pokud příspěvek obsahuje miniaturu, vymažte přechod
  delete_transient ("pu_validate_thumbnail_failed");
  
  }
  }
 4. Uložit změny

Tento kód zkontroluje stav příspěvku, jakmile autor klepne na tlačítko publikovat. Funguje pouze pro příspěvky a pokud funkce nenalezne připojenou miniaturu, koncept bude uložen a WordPress bude připraven na zobrazení chybové zprávy. Pokud je nalezena miniatura, příspěvek je obvykle publikován bez zobrazení zprávy.

Vzhledem k tomu, že výše uvedený kód neobsahuje samotnou chybovou zprávu, potřebujete malý fragment kódu, který jej připraví:

 1. Hned po předchozím kódu jej zkopírujte a vložte:
 2. add_action ('admin_notices', 'pu_validate_thumbnail_error');
  funkce pu_validate_thumbnail_error ()
  {
  if (get_transient ("pu_validate_thumbnail_failed") == "true") {
  echo "

  Před uložením příspěvku musí být nastavena miniatura příspěvku.

  "; delete_transient ("pu_validate_thumbnail_failed"); } }
 3. Uložte změny a zkuste novou funkci

Pokud si přejete personalizovat chybovou zprávu, přejděte do řádku 5 a změňte „Před uložením příspěvku musí být nastavena miniatura příspěvku“ na cokoli, co se vám líbí.

A je to. Užijte si své příspěvky, aniž byste se museli obávat, že nemáte doporučený obrázek.

7. Změňte text doporučeného obrázku na stránkách správce

Pokud upravujete motiv nebo vytváříte nový, pravděpodobně budete muset obejít kolem doporučených obrázků.

Vybraný obrázek WordPress

Pokud jste například použili funkci, která automaticky přidá doporučený obrázek z prvního obrázku v příspěvku, bylo by hezké dejte svým autorům vědět, co se děje. Můžete jednoduše změnit text a použít jej jako krátké upozornění, které řekne autorovi, že vybraný obrázek bude vybrán automaticky, pokud si ho autor sám nevybral. Jak tedy změnit text, který zní „Nastavit doporučený obrázek“, na něco jiného?

 1. Otevřete soubor function.php s motivem, který používáte
 2. Zkopírujte a vložte následující kód:
 3. function change_featured_image_text ($ content) {
  return $ content = str_replace (__ ('Set featured image'), __ ('Your own text here here'), $ content);
  }
  add_filter ('admin_post_thumbnail_html', 'change_featured_image_text');
 4. Změňte „Váš vlastní text jde sem“, ale nezapomeňte nechat jednotlivé uvozovky
 5. Uložit změny
 6. Přejděte na libovolný příspěvek a podívejte se na změněný text

Zabalení

Doporučené obrázky jsou pravděpodobně nejdůležitějším typem mediálního souboru, který budete mít na svém blogu. Z tohoto důvodu je zásadní, aby vypadaly dobře. I když máte krásnou fotografii nebo pěkně generovaný počítačový obraz, je nezbytné, měli byste udělat vše, co je v našich silách, aby bylo tak dobré, jak jen to bude možné.

Naštěstí nemusíte být vývojář nebo mít úplné znalosti o tom, jak WordPress zpracovává obrázky. Potřebujete pouze jednoduchý plugin nebo fragment kódu, který vám pomůže nastavit nové doporučené obrázky; Doufáme, že vám tento průvodce pomohl.

Tato položka byla zaúčtována ve WordPressu. Uložte si trvalý odkaz do záložek.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map