Jak szybko znaleźć i edytować kod z motywów i wtyczek

find-edit-wordpress-code.png


Praca z WordPress może być łatwa. W porównaniu do wielu innych systemów zarządzania treścią jest to naprawdę łatwe. Nawet jeśli nie masz nic wspólnego z kodem lub projektem, możesz nadal tworzyć bloga WordPress, a także pisać i publikować treści w ciągu kilku minut. Jeśli chcesz rozszerzyć swój blog WordPress, możesz to zrobić, instalując miliony wtyczek i motywów dostępnych w Internecie.

Ale jeśli poważniej podchodzisz do swojej witryny, prędzej czy później będziesz musiał dostosować coś lub dwa. Bez względu na to, jak dobry jest motyw lub wtyczka, ile masz do niej opcji, po prostu nie można wszystkiego edytować. Na przykład będziesz mógł zmienić tytuł i kilka ważnych przycisków, ale jak dokonać zmiany, jeśli określonego elementu nie można zmienić za pomocą opcji dostosowywania i opcji motywu / wtyczki? Sam go modyfikujesz.

W zależności od tego, ile wiesz o WordPressie, modyfikowanie plików może być dwuminutowym zadaniem lub może zawiesić całą witrynę po spędzeniu godzin na dostosowywaniu. Zanim zaczniesz modyfikować pliki, upewnij się, że wiesz, co robisz i że zawsze masz kopię zapasową bezpiecznie umieszczoną w folderze poza serwerem.

Jeśli zdecydujesz, że czas na modyfikacje, możesz utknąć w pierwszym kroku – znalezieniu właściwego pliku, w którym znajduje się kod. Ponieważ WordPress składa się z kilkudziesięciu różnych plików, początkujący może mieć problem ze znalezieniem ich. Programiści WordPress nie mają z tym problemu, ponieważ już znają Hierarchia szablonów na pamięć. Ale jeśli nie jesteś zainteresowany kodowaniem, powinieneś wiedzieć o tych wtyczkach, które mogą ci bardzo pomóc.

Co to za plik

CENA: za darmo

Co to za plik

Gdy zrozumiesz, że skrótem tej wtyczki jest WTF, zobaczysz, jak fajna jest naprawdę wtyczka. Po zainstalowaniu i aktywacji, What the File utworzy prosty element menu bezpośrednio na pasku narzędzi, tuż obok nazwy użytkownika i Twojego fajnego zdjęcia. Jeśli teraz otworzysz dowolną stronę w swojej witrynie, będziesz mógł najechać kursorem na pozycję menu What the File, a wtyczka poinformuje Cię, które części szablonu zostały użyte do utworzenia tej konkretnej strony.

Wtyczka pozwoli ci kliknąć nazwę szablonu, który następnie przeniesie Cię na stronę edycji. Chociaż wprowadzanie drobnych zmian może być świetne, należy zachować ostrożność, edytując pliki szablonów bezpośrednio z WordPress.

Jak widać, wtyczka jest dość prosta, ale może pomóc w identyfikacji części szablonu, które chcesz szybko zmodyfikować. Reszta zależy od ciebie. Dlatego chcemy wprowadzić kolejną darmową wtyczkę, która może jeszcze bardziej Ci pomóc.

Lokalizator ciągów

CENA: za darmo

Lokalizator ciągów

Gdy znalezienie odpowiedniego szablonu nie wystarczy, Locator Locator jest tutaj, aby Ci pomóc. Wyobraź sobie, że chcesz zmodyfikować określony element HTML w motywie lub dowolnej zainstalowanej wtyczce. Możesz szybko zlokalizować element, sprawdzając go w przeglądarce, ale nadal będziesz mieć problemy ze znalezieniem pliku, który renderował ten element. Ponieważ pracujesz teraz z niestandardowymi motywami i wtyczkami, pliki mogą mieć inne nazwy niż te, do których jesteś przyzwyczajony. Deweloper mógł umieścić kod w osobnym pliku, aby ułatwić dalszy rozwój, i możesz utknąć w wyszukiwaniu kodu przez setki plików. Zamiast tego możesz użyć Lokalizatora ciągów.

Jeśli zdecydujesz się użyć tej wtyczki, nie musisz się martwić, który szablon zostanie użyty do wygenerowania określonego ciągu, którego szukasz.

Niezależnie od tego, czy szukasz słowa, całej frazy lub fragmentu kodu, ta wtyczka będzie mogła je znaleźć.

Wystarczy, że przejdziesz do Narzędzia -> Lokalizator ciągów i zacznij szukać. Wtyczka przeskanuje następnie wszystkie zainstalowane pliki motywów i wtyczek i znajdzie szukany termin. Możesz nawet wybrać konkretny motyw / wtyczkę dla wtyczki do przeszukania.

Po naciśnięciu przycisku Wyszukaj i odczekaniu kilku sekund na lokalizator ciągów, jego wyniki pokażą ciąg, plik, w którym się znajduje, oraz numer linii. Wtyczka pozwoli Ci edytować ten konkretny plik i natychmiast podświetli wyszukiwane hasło!

Teraz możesz zmienić dowolną część dowolnego motywu / wtyczki, możesz przetłumaczyć na stałe ich część i możesz zapomnieć o ręcznym skanowaniu nieznanych ci plików.


Chociaż te narzędzia WordPress mogą ci bardzo pomóc, nadal zalecamy dbanie o swoją witrynę. Jeśli nie masz całkowitej pewności, jakie zmiany wprowadzasz, upewnij się, że zawsze masz nową kopię zapasową, i rozważ zatrudnienie profesjonalisty, który wykona pracę za Ciebie. Pamiętaj też, że wielu programistów nie będzie w stanie Ci pomóc, jeśli popełnisz błędy, modyfikując motyw lub wtyczkę samodzielnie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map