Як створити шорт-коди WordPress та працювати з ними легше

Як створити шорт-коди WordPress та працювати з ними легше


Шорсткі коди WordPress – це невеликі теги, які використовуються як ярлики для виконання певних функцій у публікаціях та на сторінках. Ви можете розпізнати шорт-коди за квадратними дужками, які оточують просте слово або фразу. Вони були представлені у версії 2.5 із завданням допомогти людям легко виконувати функції.

Як ви вже могли знати, WordPress використовує мову програмування PHP для живлення. Отже, коли ви хочете додати певну функцію безпосередньо до публікацій та сторінок, вам доведеться написати код у текстовому редакторі. Натомість шорт-коди дозволяють користувачам замінити весь блок коду простим терміном та запустити його просто опублікувавши публікацію. Дивовижно, чи не так??

У цьому посібнику ви можете дізнатися:

 • Як користуватися короткими кодами WordPress
 • Як створити простий короткий код
 • Як використовувати короткі коди в текстовому віджеті

Рекомендоване читання: Курси WordPress від Udemy

Як користуватися короткими кодами WordPress

Короткі коди в текстових та візуальних редакторах

Щоб використовувати шорт-коди, не потрібно знати, як кодувати чи розуміти, як вони працюють у бекенді. Сам WordPress, а також більшість тем та плагінів WordPRess використовують різні шорт-коди, щоб дозволити використання багатьох додаткових функцій.

Наприклад, щоб відобразити всю галерею зображень, потрібно просто скористатися [галерея] короткий код, який встановлюється в WordPress. Більшість шорт-кодів можна використовувати в основному вигляді, як у попередньому прикладі.

Швидкі коди замінюються фактичним вмістом, як тільки ви публікуєте або переглядаєте публікацію чи сторінку.

Параметри короткого коду

Майже завжди, шорт-коди можуть мати додаткові параметри. Додавши до них додаткову інформацію, ви можете налаштувати та змінити вихід. Наприклад, хоча тривіальний короткий код [галереї] відображає всі зображення, прикріплені до публікації, це можливо змінити. Короткий код галереї дозволяє визначати зображення за їх ідентифікатором, щоб ви могли показувати лише конкретні зображення або навіть включати зображення, які не входять до цього конкретного допису.

Також можна визначити розмір галереї та багато інших речей, надавши додаткові параметри. Ось приклад:

[галерея ids = “1,5,7” size = “medium”]

Галерея з цього прикладу відображатиме лише зображення із вказаними ідентифікаційними номерами. У цьому випадку розмір буде автоматично змінено на середній. І ви отримуєте все це за допомогою простого короткого коду. А тепер уявіть, як виглядала б ця річ, якби ви збиралися вручну додати код PHP, який мав би десятки, якби не сотні рядків. Дякую, шорт-коди!

Початкові та кінцеві теги

Деякі складніші штрихкоди можуть мати початкові та кінцеві теги. Отже, замість одного короткого коду ви отримаєте два з певним вмістом між ними.

Наприклад, плагін Google Maps може дозволити вам відображати розташування на картах за допомогою короткого коду. Більшість таких плагінів матимуть початкові та кінцеві теги, тоді як адреса повинна бути записана між ними. Ось приклад:

[[карти]] Нью-Йорк, США [[/ maps]]

Як видно з прикладу, кінцевий тег завжди починається зі знаку «/». Маючи обидва теги, WordPress може легше визначити частини шорткодів.

Робота в редакторі тексту

Шорт-коди WordPress

Хоча це лише ярлики до функцій, шорт-коди насправді є специфічними для WordPress криптограмами самостійно. Отже, якщо ви спробуєте написати короткий код у візуальному редакторі, WordPress негайно покаже вам вихід (або просто заповнювач) цього короткого коду. Якщо ви наслідували приклад галереї та писали короткий код у редакторі Visual, ви побачили, що WordPress негайно відобразив її вміст (див. Перше зображення в цій публікації, щоб побачити, як це працює).

Якщо ви бажаєте редагувати короткий код та працювати з його параметрами, перейдіть до текстового редактора, який дозволяє бачити структуру будь-якого заданого короткого коду..

Шорт-коди WordPress за замовчуванням

Швидкими кодами зазвичай керують теми та плагіни. Кожен розробник отримує можливість самостійно реєструвати шорт-коди, тому кожен є різним. Що робить короткий код, які його параметри та функції, залежить лише від конкретного плагіна та теми, яку ви використовуєте..

Наприклад, плагін, який допомагає відображати місцеположення на Картах Google, може мати короткий код [[maps]], у якому відображаються форми підписки, буде використовуватися [[form]] тощо.

Кожен виріб відрізняється, тому переконайтеся, що опис та документація тем та плагінів, щоб дізнатися більше про їх конкретне використання.

Але WordPress поставляється з набором шорт-кодів за замовчуванням, які можна використовувати без встановлення додаткових розширень. За замовчуванням це короткі коди, з якими можна працювати:

 • [аудіо] – вбудовування аудіофайлів
 • [підпис] – оберніть заголовки навколо вмісту
 • – оберніть елементи вставки та встановіть їх максимальні розміри
 • [галерея] – відображення галереї зображень
 • [плейлист] – показ колекції аудіо- та відеофайлів
 • – вставляти відеофайли

Уникнення коротких кодів (відображення тексту коротких кодів без його виконання)

Іноді, можливо, ви захочете відобразити текст, який являє собою короткий код, а не виконувати його. Якщо ви спробували додати короткий код як до текстових, так і до візуальних редакторів, ви зрозуміли, що він виконувався в обох випадках.

Щоб відобразити текст короткого коду, використовуйте подвійні дужки: [[короткий код]]

Якщо ви хочете відобразити короткий код із початковими та кінцевими тегами, використовуйте лише перший та останній подвійний дужки: [[карти] Нью-Йорк, США [/ карти]]

Під час роботи в текстовому редакторі ви також можете замінити квадратні дужки за їх кодами. Отже, замість “[” ви можете використовувати “[“, а замість “]” використовувати “]”. Наприклад: [короткий код & # 93; відобразиться також і короткий код, не виконуючи його.

Як створити простий короткий код

Коли ви щодня пишете статті в WordPress, бувають випадки, коли ви повторюєте себе, і коли вам доводиться щось набирати знову і знову. Не має значення, чи це URL-адреса веб-сайту, довге речення чи, можливо, фрагмент HTML-коду, який ви постійно пишете з нуля, варто розглянути можливість написання короткого коду для нього.

І за допомогою цієї простої функції вам не потрібно бути програмістом або навіть не наймати її, щоб зробити вам прості речі. Виконайте наступні кілька кроків і створіть власний короткий код:

 1. Відкрийте файл function.php у меню Зовнішній вигляд -> Редактор
 2. Помістіть такий код у кінці файлу:
 3. функція fsg_shortURL () {
  повернути 'http://www.firstsiteguide.com';
  }
  add_shortcode ('fsg', 'fsg_shortURL');
 4. Перейдіть до текстового редактора та введіть [fsg] щоб отримати URL-адресу замість короткого коду

Це було не так складно, правда?

Більш просунутий приклад: Додати короткий код зображення

Розмістивши наступний код у function.php, ви можете створити короткий код для розміщення зображення з атрибутами власної ширини та висоти:

 1. Перейдіть у файл function.php
 2. Вставте наступний код:
 3. функція img_shortcode ($ atts, $ content = null) {
  
  витяг (shortcode_atts (
  масив (
  'ширина' => '',
  'висота' => '',
  ), $ atts)
  );
  повернути '';
  }
  add_shortcode ('img', 'img_shortcode');
  
  
 4. Відкрити редактор тексту:

Тут ви можете скористатися [img width = ‘x’ height = ‘y’] http: //… [/ img] короткий код, де “x” та “y” – це числа, що представляють ширину та висоту в пікселях.

Ви можете легко додати інші атрибути зображення, якщо вони вам потрібні; перевірити список всі атрибути зображень у школах W3.

Як використовувати короткі коди в текстовому віджеті

З версією WordPress 4.9, яка вийшла 15 листопада 2017 року, шрифти автоматично працюють у текстових віджетах. Але якщо ви все ще використовуєте старішу версію WordPress, ця частина підручника допоможе вам отримати результат.

Швидкі коди можуть містити різні функції, які ви можете додати на свій веб-сайт WordPress. Незалежно від того, чи створили ви його для себе, або він додав тему чи плагін, який ви тільки що встановили, ви, ймовірно, будете використовувати шорт-коди весь час. Оскільки ви дійсно можете заощадити час та отримати з них користь, немає причин не використовувати шорт-коди.

Якщо ви тільки що почали створювати веб-сайт WordPress, можливо, ви використовували штрихкоди лише в редакторі публікацій. Але, правда полягає в тому, що ви можете використовувати шорткоди практично будь-де.

Наприклад, якщо ви використовуєте плагін Google Maps PRO 5 сек, який дозволяє без особливих зусиль створювати карти з безліччю шпильок на ньому, ви можете вставити карту за допомогою короткого коду прямо у ваш текстовий віджет і показати своє місцезнаходження на бічній панелі замість одного пост. Але якщо ваша тема не підтримує штрих-коди у віджетах, вам потрібно ввімкнути функцію самостійно, і це буде те, що ми будемо показувати в цій статті.

Якщо вам потрібно використовувати короткий код у своїх PHP-файлах (наприклад, якщо ви хочете запустити код у файлі header.php та запустити короткий код, де є заголовок), це можна легко зробити, обернувши код навколо нього . Але якщо ви спробували використовувати короткий код у своєму текстовому віджеті, як у прикладі, який ми згадали вище, ви закінчилися розчаровані, оскільки це просто не працює, і віджет відображає короткий код, а не вміст. Якщо ваша тема вже не має зареєстрованої функції, її потрібно буде ввімкнути самостійно.

Тож, якщо ви хочете ввести короткий код у текстовий віджет і змусити його працювати, не хвилюйтеся; ви можете зробити це за лічені секунди:

 1. Відкрийте функції.php
 2. Скопіюйте та вставте наступні два рядки:
 3. add_filter ('widget_text', 'shortcode_unautop');
  add_filter ('widget_text', 'do_shortcode');
 4. Зберегти зміни

Хоча насправді достатньо використовувати лише другий рядок, який змушує роботу короткого коду, вам потрібно буде перший рядок, щоб уникнути автоматичного вставлення абзацу WordPress та тегів, де ви несвідомо створюєте розриви рядків, форматуючи текст у віджеті . Про всяк випадок, якщо ви кладете короткий код в окремий рядок, unutop зніме ці теги абзацу, і короткий код буде працювати як шарм.

Тепер ви можете перейти до Зовнішній вигляд -> Віджети і перетягніть текстовий віджет там, де ви хочете. Зрештою цього, коли ви пишете короткий код безпосередньо у свій текстовий віджет (який, звичайно, зареєстрований на вашому сайті), він буде виконуватися так, як він був введений у редакторі публікацій..

Так само ви можете запустити PHP-код зі свого текстового віджета. Це було досить просто, чи не так? Насолоджуйтесь своїми шорт-кодами.

Шорт-коди є скрізь

Якщо ви тільки починаєте блог WordPress, шорт-коди можуть здатися зайвими і важкими для розуміння. У більшості випадків можна буде уникнути коротких кодів, використовуючи зручний інтерфейс, наданий плагіном. Але коли ви більше залучаєтесь до блогу та коли почнете використовувати більше плагінів, ви зрозумієте справжню силу шорткодів.

Використання їх стане рутиною, і ви швидко звикнете писати квадратні дужки в кожному новому створеному вами дописі. Тому займіть кілька хвилин і скористайтеся цією статтею, щоб вивчити основи.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked