Як створити резервну копію веб-сайту WordPress

wordpress-manual-backup.png


Резервне копіювання – один із тих термінів, пов’язаних з комп’ютером, які всі люблять використовувати, навіть якщо не повністю розуміють цього. Якщо ви все ще не знайомі з цим терміном, це процес копіювання чи архівування даних, щоб ви могли швидко відновити його, якщо з оригінальними файлами трапиться щось жахливе.

Коли ми говоримо про WordPress, резервне копіювання являє собою процес копіювання файлів та баз даних WordPress у безпечне місце. Тож, якщо ви зіпсуєте свій сайт, зламаєтесь або якщо вам просто потрібна старіша версія веб-сайту з будь-якої причини, ви можете безболісно відновити його.

Зазвичай ваш хостинг-провайдер WordPress охопить вас. Більшість хостинг-компаній сьогодні обіцяють робити регулярні резервні копії вашого сайту. Деякі компанії створюватимуть резервні копії вашого веб-сайту щодня, а інші – щотижня чи місяця. Але все-таки на це не можна повністю покластися. Так, більшість компаній, що займаються хостингом, будуть дотримуватися своїх обіцянок і постійно матимуть доступ до ваших резервних копій, але ви дійсно хочете повністю покладатися на когось іншого, коли справа стосується вашого сайту?

Що робити, якщо ви хочете зробити повне резервне копіювання за наступні десять хвилин, а команда підтримки не відповість годинами? Що робити, якщо ваша хостинг-компанія не зможе отримати запитувані вами дані з будь-якої причини, з якої вони з’явилися?

Ось чому вам потрібно подбати про власні резервні копії. Не помиляйтесь нас; ви, ймовірно, зможете відновити свій сайт від хостингової компанії, але якщо ви заробляєте гроші на своєму сайті WordPress, ви не повинні грати на безпеку.

У цій статті ми розповімо, як створити резервну копію файлів і баз даних вручну. Обидві частини мають вирішальне значення, якщо ви хочете створити повну резервну копію. Після цього ми покажемо вам кілька найкращих плагінів для автоматизованого резервного копіювання WordPress. Ці плагіни допоможуть вам скопіювати файли, дозволять вибирати між величезною кількістю опцій, і вам навіть дозволять планувати автоматичні резервні копії для вашого сайту. Хоча вони працюють краще, ніж чудово, більшість плагінів для резервного копіювання є преміальними, а значить, за них доведеться платити. І більшість із них вимагатиме платити щомісячні платежі, щоб отримати будь-яку фантастичну функцію, яку вони пропонують.

Як створити резервну копію файлів WordPress вручну

Як ви вже знаєте, WordPress зберігає плагіни, теми та дані користувачів як у файлах, так і в базах даних. Щоб розпочати резервну копію вручну, ви захочете завантажити всі власні файли зі свого сайту.

Якщо ви відкриєте головний каталог WordPress, ви знайдете кілька подібних папок wp-admin, wp-контент, і wp-включає (перевірте скріншот нижче). Ці папки містять цінні дані, які всі разом підтримують ваш сайт. Наприклад, в wp-контент Ви можете знайти всі ваші теми, плагіни, оновлення та завантаження. Ви не хочете втрачати жоден із цих файлів, правда? Як щодо файлів, розташованих у wp-включає і wp-admin які містять іншу необхідну інформацію для запуску вашого сайту?

Як створити резервну копію файлів WordPress

І це лише верхівка айсберга; є кілька основних файлів у кореневій папці, як wp-config.php які зберігають усі подробиці про конфігурацію вашого сайту. Вам потрібно подбати про всі ці дані, щоб дізнатися, як їх створити.

Для початку вам знадобиться FTP-доступ до вашого сайту. Якщо ви ніколи не підключалися до свого облікового запису FTP, вам слід знайти всю необхідну інформацію в електронному листі від вашої хостингової компанії, або ви можете створити новий рахунок від cPanel.

 1. Відкрийте FTP-клієнт, як FileZilla
 2. Увійдіть у свій рахунок
 3. Завантажте всю папку WordPress на свій комп’ютер

Це зовсім не було важко, чи не так? Після трьох простих кроків тепер у вас є повна резервна копія файлів WordPress, і ви повинні зберігати їх у безпеці. Зберігайте папку десь на своєму комп’ютері, закріпіть її хмарний хостинг , збережіть на зовнішньому диску, USB-накопичувачі, DVD … просто переконайтеся, що він доступний лише вам.

Відновлення файлів за допомогою FTP доступу

Відновлення файлів WordPress через FTP так само зручно, як і копіювання фотографій з однієї папки в іншу. Якщо ви коли-небудь перетягували та завантажували файли в Windows, ви вже знаєте, як відновити резервну копію через FTP:

 1. Відкрийте свій FTP-клієнт (використовуючи FileZilla або будь-який інший клієнт на вибір)
 2. Увійдіть у свій рахунок
 3. Перейдіть до інсталяційної папки WordPress
 4. Відкрийте папку резервного копіювання на комп’ютері
 5. Перетягніть всі файли з комп’ютера на FTP-сервер
 6. Виберіть, щоб перезаписати / замінити файли на запит

Залежно від швидкості з’єднання, це може зайняти до десяти хвилин. Терпляче чекайте, коли передача закінчить міграцію всіх файлів резервної копії.

Як створити резервну копію баз даних WordPress

Щоб отримати вручну резервну копію баз даних WordPress, вам знадобиться доступ до PhpMyAdmin. Ви можете знайти це програмне забезпечення в cPanel, відкривши категорію Бази даних.

 1. Увійдіть у свій cPanel
 2. Перейдіть до Бази даних категорія
 3. відчинено phpMyAdmin
 4. Оберіть Експорт вкладка
 5. Виберіть метод (швидкий або встановити параметри у спеціальному методі)
 6. Виберіть формат для бази даних
 7. Клацніть Іди кнопка, яка збереже базу даних на вашому комп’ютері

Створіть резервну копію бази даних WordPress

Залежно від розміру вашого веб-сайту та швидкості підключення до Інтернету, це може зайняти до декількох хвилин. Будьте терплячі і чекайте, коли весь процес закінчиться.

Якщо ви перебуваєте на спільному хостингу, швидше за все, ви не можете отримати доступ до PhpMyAdmin. Якщо так, зв’яжіться зі своїм постачальником хостингу. Можливо, вам доведеться оновити свій обліковий запис або просто попросити їх увімкнути цю функцію.

Відновлення бази даних WordPress

Відновлення баз даних WordPress є трохи складнішим процесом:

 1. Увійдіть у phpMyAdmin
 2. Знайдіть базу даних зі списку зліва на екрані
 3. Якщо ви хочете відновити всю базу даних, прокрутіть униз і виберіть Перевірити все варіант
 4. Тепер вибирайте Крапля зі списку
 5. Ще не вибравши базу даних, натисніть на Імпорт кнопка
 6. Клацніть Виберіть файл Натисніть кнопку, виберіть файл бази даних зі свого комп’ютера та відкрийте його
 7. Зберігайте Частковий імпорт опція перевірена
 8. Переконайтеся, що відображається формат SQL і це НІКОЛИ вибрано для режиму сумісності SQL
 9. Клацніть Іди кнопку, щоб закінчити процес імпорту

Завантажте повну резервну копію через cPanel

Файли cPanel

Якщо у вас є доступ до cPanel, вам може стати ще простіше, оскільки ви можете завантажити повну або часткову резервну копію свого сайту, просто натиснувши одну кнопку. Ми вже висвітлювали це в нашому Кінцевому посібнику cPanel для користувачів WordPress, але дозвольмо ще раз показати цей простий процес:

 1. Перейдіть до Файли категорія
 2. відчинено Майстер резервного копіювання інструмент
 3. Клацніть Резервне копіювання кнопка з лівого боку
 4. Виберіть a Повне резервне копіювання або виберіть конкретні папки, бази даних або переадресатори та фільтри електронної пошти
 5. Клацніть Створити резервну копію якщо ви вибрали повну резервну копію або виберіть кнопку для інших резервних копій
 6. Клацніть на посилання, щоб завантажити резервну копію та зберегти її на локальному рівні

Знову ж таки, переконайтеся, що ви зберігаєте резервну копію в безпечному місці. Файли вам знадобляться, якщо ви вирішили відновити резервну копію.

Повне резервне копіювання

Повна резервна копія, завантажена через cPanel, буде включати всі файли, папки, бази даних і навіть пересилачів електронної пошти та фільтри.

Відновіть свій сайт за допомогою cPanel

Будемо сподіватися, що вам просто не доведеться відновлювати свій сайт. Але якщо ви залишаєтесь на своєму веб-сайті довший період часу, рано чи пізно щось може піти не так, і єдиним способом виправлення речей стане відновлення останньої резервної копії. Якщо ви використовуєте cPanel, все не так складно:

 1. Увійдіть у свій cPanel
 2. відчинено Файловий менеджер застосування
 3. Натисніть кнопку Завантажити вгорі сторінки
 4. Виберіть останню резервну копію зі свого комп’ютера та завантажте її на сервер

Зачекайте деякий час, оскільки процес завантаження може зайняти деякий час. Після завантаження файлу виберіть стиснуту папку зі списку всіх файлів. Поки файл все ще вибраний, натисніть кнопку Витягнути, яку ви можете знайти у лівій верхній частині сторінки.

Тепер ви повинні побачити нове спливаюче вікно із запитом про каталог. Виберіть папку, в якій розміщені файли вашого сайту (у більшості випадків це буде / папка public_html) та натисніть опцію Витягнути файл (и). Через кілька моментів усі файли повинні бути перезаписані, і ваш сайт буде відновлений до версії, яку ви створили. Якщо ви регулярно створюєте резервні копії свого веб-сайту, вам не слід відчувати, що ви занадто сильно губите.

Кращі плагіни для автоматизованого резервного копіювання WordPress

Створити резервні копії вручну не так вже й складно. Але як ви бачите з вищевказаних абзаців, для повного резервного копіювання потрібен час. Блогери зазвичай не мають стільки часу для виділення технічних даних, і, пройшовши весь процес вручну один або два рази на тиждень, може здатися, що витрачаєте час.

Оскільки ви вибрали WordPress як свою платформу для ведення блогів, вам пощастило. Є кілька безкоштовних та преміальних плагінів, які позбавлять вас від турбот, тобто плагінів, які автоматизують весь процес резервного копіювання. Ось найкращі плагіни для автоматизованого резервного копіювання WordPress.

Сейф-преса

Сейф-преса

ЦІНА: 99 доларів на рік або 9 доларів на місяць

Визнаний одним із найкращих, Vault Press неодмінно надасть вам усе (і більше), що потрібно для резервної копії вашого сайту WordPress. Плагін легко встановити та керувати. Крім варіантів за замовчуванням для резервного копіювання вашого веб-сайту (які включають заплановані резервні копії, параметри відновлення та вибір файлів, які ви хочете включити в резервну копію), за допомогою цього плагіна ви отримуєте статистику та інформацію про діяльність. Залежно від платежу, ви можете навіть додати варіант захисту, який дозволить Vault Press піклуватися про ваші резервні копії та зробити його безпечним. Ти повинен детально ознайомтеся з пропозицією, і з усіма опціями, які вона включає, можливо, ви хочете трохи заробити гроші на цьому.

Резервний приятель

Резервний приятель

ЦІНА: від 80 дол

За допомогою програми Backup Buddy ви можете створити резервну копію всього сайту WordPress та відновити його лише за кілька кліків. Після встановлення плагіна все, що вам потрібно зробити, – це ввести адресу електронної пошти та пароль, і ви готові до роботи. Цей плагін дозволить завантажити резервну копію у ZIP-файл, який ви можете зберегти локально, або ви можете негайно завантажити його в Інтернет-сервіс. Завдяки Backup Buddy ви отримуєте 1 Гб вільного місця для зберігання ваших резервних копій у Backup Buddy Stash, або можете відправити резервну копію на свою електронну пошту, FTP, Amazon S3, Dropbox або Rackspace Cloud.

Ви можете обрати різні варіанти, тому ви можете робити резервне копіювання лише баз даних або окремих папок, а не робити повне резервне копіювання кожного разу – те, що може допомогти тим, хто має більше ніж кілька гігабайт даних. Якщо ви плануєте створити резервну копію, ви можете дозволити собі забути про це і дозволити Backup Buddy робити важку роботу.

BackUpWordPress

Резервне копіювання WordPress

ЦІНА: Безкоштовно / 99 доларів

Цей плагін постачається у безкоштовній та платній версії. З безкоштовною програмою ви можете швидко створювати резервні копії на вашому сервері, планувати їх з легкістю і вибирати, які файли потрібно включити до вашої резервної копії. Якщо ви вирішите придбати пакет, ви зможете автоматично передавати свої дані таким службам, як Google Drive, DropBox, Amazon S3, Dreamhost DreamObjects, Rackspace Cloud і Microsoft Azure, і зробите резервні копії ще більш безпечними.

BackWPup

BackWPup

ЦІНА: Безкоштовно / 75 дол

Цей плагін також постачається у двох версіях. Безкоштовна програма дозволить створити резервну копію свого веб-сайту на комп’ютері, а також надасть можливість завантажувати резервну копію на Dropbox, сервіси S3, хмару Rackspace. У безкоштовній версії є запланована резервна копія, і, звичайно, завжди можна відновити резервні копії. Але якщо ви хочете отримати більше варіантів та послуг, таких як Google Drive, вам доведеться відкрити свій гаманець і оплатити PRO версію BackWPup. Якщо ти хочеш порівняйте всі функції з безкоштовної та PRO версії, щоб вирішити, чи варто купувати, слід ознайомитись з офіційним веб-сайтом.


Якщо ви зіткнулися з проблемою на своєму веб-сайті WordPress і потребуєте швидкої резервної копії, ви вже знаєте, як важливо піклуватися про свій сайт. Якщо вам до цього часу пощастило, не чекайте, щоб навчитися на своїх помилках. Переконайтеся, що ваш хостинг-провайдер регулярно створює резервні копії ваших файлів і баз даних.

Будь ласка, не лінуйся; створюйте резервні копії свого сайту WordPress час від часу вручну. Ви ніколи не знаєте, коли вам знадобляться ці файли. Після того як ви зробите резервну копію вперше, ви побачите, що останні фотографії зберігаються на вашому комп’ютері. І якщо ви можете зекономити кілька баксів, виберіть один з найкращих плагінів для автоматизованого резервного копіювання WordPress та розслабтесь, коли справа доходить до резервного копіювання..

Які ваші переживання? Як часто ви створюєте резервну копію свого веб-сайту WordPress?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map