Jak si přizpůsobit záhlaví webových stránek WordPress

customize-wordpress-header.png


Záhlaví WordPress je nejvyšší sekce a bezpochyby nejdůležitější vizuální prvek blogu WordPress. Protože se jedná o první věc, kterou návštěvníci uvidí po načtení vašeho webu, je důležité, abyste při přizpůsobování záhlaví věnovali zvláštní pozornost.

Záhlaví WordPress obvykle zobrazuje obrázek nebo video, které slouží k upoutání pozornosti návštěvníků. Častěji než ne můžete také očekávat navigační menu. Protože se sociální média stala populární, mnoho uživatelů WordPress tam také umísťuje sociální ikony, aby se ostatní mohli rychleji dostat ke svým profilům.

Přestože je tento prvek standardní modul, který lze najít na všech stránkách, funkce záhlaví WordPress závisí pouze na motivu, který používáte. Zatímco většina bezplatných a prémiových témat vám umožní zpracovat obrázky a videa, které můžete upravit podrobně, některé vám nedovolí přizpůsobit záhlaví vůbec. Doufejme, že jste si vybrali dobré téma WordPress z první skupiny, a nyní vás zajímá, jak přizpůsobit záhlaví webu WordPress. Pokud ne, budete muset upravit soubory motivů. Neexistuje žádný způsob, jak to obejít.

Jak přidat obrázky a videa do záhlaví WordPress

Chcete-li se dostat do editoru, přejděte na Vzhled -> Záhlaví z nabídky panelu WordPress na levé straně.

Alternativně najdete editor záhlaví z Vzhled -> Přizpůsobit -> Média záhlaví. Protože možnosti závisí na každém motivu, mějte na paměti, že „Header Media“ může nést jiné jméno nebo se nemusí v seznamu vůbec objevit. Pro účely tohoto tutoriálu se zaměříme na velké téma dvacet sedmnáct.

Média záhlaví ve WordPress

První věc, kterou si po kliknutí na odkaz všimnete, je to WordPress otevřel demonstrační stránku vašeho webu se všemi možnostmi na levé straně. To vám umožní sledovat změny v záhlaví během jejich provádění. Vždy je příjemné vidět, jak nový obrázek nebo video ovlivní vaši domovskou stránku ještě před uložením nového nastavení. Díky živému náhledu můžete volně experimentovat s různými videi a obrázky, aniž by to ovlivnilo vaše návštěvníky.

Video záhlaví

Videa jsou považována za důležitější než obrázky. Pokud tedy do záhlaví přidáte jeden, nahradí obrázek, který již existuje. Do záhlaví WordPress můžete přidat video dvěma různými způsoby. Videa, která sem přidáte, budou obvykle bez zvuku, protože by to jinak dráždilo návštěvníky.

Nahrajte video ve formátu .mp4

Chcete-li použít video z knihovny médií nebo nahrát nové, budete muset použít .mp4 formát. To je jediný formát, který WordPress v současnosti přijímá, takže se budete muset přizpůsobit. Protože tyto typy videí mohou být poměrně velké, je důležité, abyste vy co nejvíce zmenšete velikost souboru. Video MP4 může snadno získat přes několik stovek megabajtů na soubor, a to je něco, co pro blog není přijatelné.

Doporučená velikost videa v pixelech bude záviset na vašem motivu. S dvaceti sedmnácti to je doporučuje, aby vaše video bylo 2 000 × 1 200 pixelů.

Pokud takové video máte, klikněte na tlačítko „Vybrat video“. Pak si vyberte z knihovny médií nebo nahrajte nové video. Výsledky se okamžitě zobrazí na vaší stránce.

Použijte video z Youtube:

Záhlaví videa YouTube

Použití videa z Youtube je mnohem jednodušší. Až najdete ten, který se vám líbí, zkopírujte a vložte jeho URL do formuláře. Jakmile vložíte odkaz, WordPress načte video a zobrazí náhled vašeho webu.

Pokud používáte video, použije WordPress obrázek záhlaví jako záložku.

Co je to záložní obrázek? Dokud se video nenačte, uživatelé by tradičně viděli na jeho místě prázdné místo. Aby se tomu zabránilo, záložní obrázek jim umožňuje místo toho vidět obrázek. Vzhledem k tomu, že ne všechny prohlížeče jsou schopny reprodukovat videa, bude obrázek použit v případech, kdy lidé nevidí vámi vybrané video. Z tohoto důvodu je důležité, abyste pro tyto případy hran vybrali obrázek záhlaví, i když používáte video.

Obrázek záhlaví

Ve výchozím nastavení WordPress automaticky zobrazuje obrázek záhlaví, ze kterého můžete vidět Vzhled -> Záhlaví editor. Zde můžete vidět aktuální obrázek záhlaví, který byl dříve nahrán (pokud jste obrázky záhlaví nenahráli, tato možnost se nezobrazí) a navrhovanou fotografii.

Pokud nechcete mít obrázek záhlaví, stačí kliknout na tlačítko „Skrýt obrázek“.

Chcete-li změnit obrázek, klikněte na tlačítko „Přidat nový obrázek“ a otevře se Knihovna médií. Zde budete moci vybrat fotografie, které jste již na svůj web přidali, nebo nahrát nové.

Přidat nový obrázek záhlaví v WordPress

Po výběru obrázku bude možné oříznout jej na doporučené rozměry. Pokud chcete, aby se obrázek perfektně hodil k vašemu tématu, doporučujeme jej oříznout. Doporučujeme také, aby měl váš obrázek stejné rozměry jako vaše video (pokud jej samozřejmě používáte).

Pokud existuje více než jeden nahraný nebo navrhovaný obraz, můžete kliknout na tlačítko „Náhodně nahrát / navrhnout záhlaví“. WordPress poté náhodně vybere jeden obrázek pro vaši hlavičku. To je příjemná volba pro ty z vás, kteří se chtějí střídat mezi obrázky každých pár dní.

Nezanedbávejte záhlaví WordPress

Z vizuálního i funkčního hlediska je záhlaví WordPress klíčovou funkcí vašeho blogu. Proto byste neměli přehlížet jeho design. Vzhledem k tomu, že vaše téma uděluje oprávnění k podrobnému přizpůsobení záhlaví, použijte tyto dostupné možnosti ke změně videí a obrázků podle vašich představ. Vaši uživatelé rádi uvidí, že jste do přizpůsobení investovali nějaký čas.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map