Jak resetovat web WordPress – Příručka pro začátečníky

Jak resetovat web WordPress - Průvodce pro začátečníky


Už jste někdy byli v situaci, kdy jste potřebovali začít s webem WordPress?

Přestože WordPress umožňuje každému snadno spustit blog, vytvoření perfektního webu, o kterém jste snili, není tak jednoduché, jak jste si mohli představit. Budete muset strávit nějaký čas posíláním zpráv s WordPress, dokud nebudete opravdu pochopit, jak se chová. To znamená, že budete procházet nastavení, dokud nenajdete vše, co chcete upravit podle svých představ. Bez ohledu na to, jak opatrní jste, dříve či později uděláte chybu.

Při vývoji tohoto dokonalého webu budete také muset vyzkoušet různá témata, dokud nedostanete to, co jste hledali. A protože existují desítky tisíc různých pluginů, pravděpodobně budete chtít nainstalovat dvě nebo tři stejné funkce, než se rozhodnete pro tu, kterou použijete v následujících měsících a letech.

A pokud právě začínáte, po několika hodinách nebo dnech zkoušení různých věcí na WordPress si možná uvědomíte, že musíte začít znovu. Jak tedy resetujete web WordPress?

Jak resetovat web WordPress?

Tentokrát vás nebudeme obtěžovat technickými detaily a detaily. WordPress používá databáze, tabulky a různé soubory a postupy, aby se samy spustily. Aby bylo možné vše ručně resetovat, musíte mít na paměti vše a odstranit jednu věc za druhou. Pokud nejste kódovač nebo návrhář, není to něco, co byste chtěli udělat sami.

Další možností by bylo úplné odinstalování / odstranění všeho ze serveru a instalace WordPress od nuly. Ano, to je možnost, ale proč trávit svůj drahocenný čas, když můžete dělat vše jediným kliknutím na tlačítko?

Ukážeme vám jednoduchý bezplatný plugin, kterému můžete věřit.

 1. Jít do Pluginy -> Přidat nový
 2. Hledejte „WP Reset“ pomocí WebFactory Ltd
 3. Nainstalujte a aktivujte plugin
Nainstalujte plugin WP Reset

Vyhledejte WP Reset, nainstalujte a aktivujte plugin

Jakmile bude plugin na vašem webu aktivní, můžete připravit vše na reset.

Nebojte se; nemůžete omylem resetovat svůj blog. WP Reset přichází s bezpečnostním mechanismem, který vám znemožní resetování webu „překročením tlačítka“.

Přesto si uvědomte, že tento plugin neprovádí žádné zálohy. Pokud si nejste zcela jisti, že chcete tuto instalaci WordPress resetovat, doporučujeme vám vytvořit zálohu. V případě, že budete litovat, záloha vám umožní rychle obnovit vše do předchozího stavu.

Než budete pokračovat, ujistěte se, že rozumíte tomu, co bude smazáno.

Resetování se smaže:

 • všechny příspěvky, stránky, vlastní typy příspěvků, komentáře, mediální záznamy, uživatelé
 • všechny výchozí tabulky databáze WP
 • všechny vlastní databázové tabulky, které mají stejnou předponu „wp_“ jako výchozí tabulky v této instalaci

Resetování bude ne odstranit:

 • mediální soubory – zůstanou na internetu wp-uploads Složka ale nebude již uvedena v seznamu Média
 • nedotýkají se žádné soubory; pluginy, motivy, uploady – vše zůstává na serveru
 • název webu, adresa WordPress, adresa webu, jazyk webu a nastavení viditelnosti vyhledávače
 • přihlášený uživatel bude obnoven s aktuálním heslem, takže můžete

Jakmile jste si jisti, že rozumíte všem, můžete pokračovat resetováním webu WordPress:

 1. Jít do Nástroje -> WP Reset
 2. Přečtěte si seznam věcí, které & nebudou smazány ještě jednou
 3. Přejděte dolů na konec stránky
 4. Zadejte „reset“ a klikněte na tlačítko „reset WordPress“
 5. Potvrďte reset
Obnovte web WordPress

Zadejte „reset“ a klikněte na tlačítko. Není zpět

A to je vše! Nyní budete odhlášeni a automaticky přihlášeni pomocí své aktuální kombinace uživatelského jména a hesla. Nyní můžete začít vědět, že máte čistou instalaci.

Vyberte akce po resetu

Než stisknete tlačítko reset, můžete říct zásuvnému modulu WP Reset, co dělat poté. Prozatím můžete:

 • Znovu aktivujte aktuální téma
 • Znovu aktivujte plugin WP Reset
 • Znovu aktivujte všechny aktuálně aktivní doplňky
WordPress Reset - Post Reset Akce

Vyberte, co dělat po resetu

Pokud chcete pokračovat v používání stejného tématu nebo pokud máte desítky aktivních pluginů, které chcete znovu aktivovat, použijte tuto možnost místo aktivace všeho ručně. Pokud jste se někdy pokusili nainstalovat deset nebo více pluginů současně, víte, že i když je to snadné, je to opravdu časově náročné, takže možnost je zaslána nebem.

Selektivní reset

Pokud potřebujete odstranit / resetovat pouze jednu část webu WordPress, můžete použít sekce Nástroje.

 • Odstranit přechodné položky – Kliknutím na tlačítko a potvrzením všeho přechodný související položky databáze budou odstraněny. To zahrnuje přechodné a nevypršené přechodné období a osiřelé přechodné časové limity.
 • Čistá nahraná složka – Všechny soubory ve vašem wp-content \ uploads Složka bude smazána. To zahrnuje složky a podsložky, jakož i všechny soubory v podsložkách. Soubory spojené s položkami médií budou také smazány.
 • Obnovit možnosti motivu – Všechny možnosti (mods) pro všechna témata budou resetovány.
 • Smazat témata – Toto tlačítko vám pomůže odstranit veškerý motiv nainstalovaný na webu. To zahrnuje aktuálně aktivní téma.
 • Smazat doplňky – Pokud máte více než tucet pluginů, které jste vyzkoušeli, jednoduše je kliknutím na toto tlačítko vymažete. Všechny pluginy kromě WP Reset budou smazány.
 • Prázdné nebo smazat vlastní tabulky – Tato akce ovlivní pouze vlastní tabulky s wp_ předpona. Základní tabulky WP a další tabulky v databázi, které tuto předponu nemají, nebudou odstraněny / vyprázdněny, takže WordPress může pracovat nepřetržitě. Odstranění tabulek je zcela odstraní z databáze. Vyprázdnění odebere z nich veškerý obsah, ale struktura zůstane nedotčena.
 • Odstraňte soubor .htaccess – Pokud jste manipulovali se souborem .htaccess, můžete jej rychle vymazat stisknutím tlačítka. Pokud pracujete s .htaccess, doporučujeme použít zdarma WP Htaccess Editor zapojit. Pomůže vám to rychleji se dostat do souboru a automaticky také vytvoří zálohy, takže se nemusíte obávat ztráty změn.
  Po odstranění souboru se ujistěte, že jste jej otevřeli Nastavení -> Permalinky a uložit nastavení (bez provedení jakýchkoli změn). Tato akce znovu vytvoří původní soubor .htaccess.

Jak vytvořit snímek databáze?

K vývoji se obvykle používají databázové snímky. Po vytvoření snímku databáze budete moci porovnat dvě databáze a zjistit, jaké změny byly v databázi provedeny po instalaci konkrétního pluginu nebo motivu..

Upozorňujeme, že snímky databáze nejsou zálohou. I když je můžete stáhnout a později importovat, stále nemůžete zachytit žádné soubory pomocí nástroje snapshot. Doporučujeme použít kompletní záložní plugin, pokud se chcete ujistit, že nic neztratíte.

Co přinese budoucnost

V současné době je plugin do značné míry přímočarý. Můžete obnovit svůj web nebo vybrat jeden z nástrojů k odstranění konkrétní části webu.

V následujících měsících však přicházejí některé úžasné funkce:

Podpora více míst (WPMU)

Všichni z vás, kteří provozujete síť webů WordPress, se vám bude líbit skutečnost, že se plugin připravuje na jeho podporu. To znamená, že jako super admin budete moci ovládat všechny weby v síti. V případě potřeby budete moci weby resetovat nebo dokonce použít konkrétní nástroje pro konkrétní weby.

Automatická instalace zásuvných modulů a motivů (kolekce)

Jednou nainstalujte WP Reset, budete moci vytvořit sbírku svých oblíbených témat a pluginů WordPress, se kterými chcete pracovat. Po výběru seznamu s vašimi oblíbenými zásuvnými moduly je program WP Reset automaticky nainstaluje za vás.

To znamená, že nebudete muset ručně instalovat a aktivovat jeden plugin a motiv současně.

Pokud máte tendenci resetovat svůj web často během testování věcí, ušetříte cenné minuty pokaždé, když začnete znovu. Tuto funkci opravdu milujeme a nemůžeme se dočkat, až bude aktualizace pluginu WP Reset aktualizována.

Nuke Reset

Tohle je docela samozřejmý. Tato jednoduchá, ale extrémně výkonná možnost vám umožní vyčistit váš web, což znamená, že vše odstraníte a resetujete jediným kliknutím.

Namísto výběru možností a přemýšlení o tom, co resetovat a co neporušit, bude možnost Nuke Reset smazat téměř vše, takže můžete začít čerstvě. S velkou mocí přichází velká zodpovědnost, proto prosím buďte velmi opatrní s touto možností, až bude spuštěna. Jsme si jisti, že vývojář zde zahrnuje bezpečnostní mechanismus, ale před kliknutím na tlačítko si to rozmyslete dvakrát.

Závěr

Resetování webu WordPress se obvykle provádí během testování. Ať už jste vývojář, který testuje nový plugin / motiv, nebo začátečník, který si není jistý, co s novým webem, WP Reset je bezplatný plugin, který urychlí proces testování..

Namísto ruční přípravy prostředí pokaždé vám tento bezplatný plugin udělá vše pro vás a budete se moci soustředit na důležitější věci, jako je nalezení dokonalých témat, pluginů nebo testování něčeho, co jste se snažili vyvinout.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map