Jak przenieść swojego bloga z Tumblr do WordPress

Jak przenieść swojego bloga z Tumblr na WordPress


We współczesnym świecie założenie osobistego bloga lub prostej strony internetowej jest dość łatwe. Nie ma potrzeby kodowania, a tak naprawdę nie musisz mieć żadnego doświadczenia w tworzeniu stron internetowych. Potrzebujesz tylko chęci założenia bloga i odrobiny przeglądania, aby znaleźć platformę, którą polubisz i z której chcesz korzystać przez miesiące i, mam nadzieję, lata kariery blogerskiej.

Jedną z platform, które pomogą ci założyć pierwszego bloga, jest Tumblr. Był bardzo popularny od pierwszych dni, kiedy został założony w 2007 roku. Niezależnie od tego, czy chcesz założyć osobisty pamiętnik i zachować go jako prywatny, czy napisać blog, który możesz udostępnić znajomym, Tumblr był w stanie Ci pomóc. Nadal tak jest, nie zrozum nas źle, ale Tumblr po prostu nie może porównać się z WordPress, jeśli chodzi o wiele aspektów blogowania.

Jeśli nadal masz blog Tumblr, który chciałbyś teraz przenieść na WordPress, nie martw się. Jest rozwiązanie; i chociaż nie będziesz w stanie przenieść wszystkiego jednym kliknięciem przycisku, z naszą pomocą będziesz w stanie wykonać cały transfer bez żadnych problemów. Po wykonaniu ostatniego kroku Twój blog będzie obsługiwany przez WordPress, a w końcu będziesz mógł korzystać ze wszystkich zalet WordPress, które wymagają 60% udziału w rynku CMS.

Dlaczego powinienem przenieść mojego bloga z Tumblr do WordPress?

Tumblr to zadziwiająca platforma dla zwykłego blogera. Jeśli chcesz tylko pisać post tu i tam, bez żadnych oczekiwań dotyczących dostosowywania, popularności i zarabiania na swoim blogu, tak naprawdę nie musisz tego zmieniać. Tumblr zdecydowanie ładnie wygląda i natychmiast łączy Cię z innymi blogerami, którzy mogą pomóc Ci dotrzeć do nowych osób. Ale jeśli zastanowiłeś się nad poważniejszym podejściem do swojego bloga, WordPress jest właściwą drogą.

Na początek, kiedy mówimy WordPress.org, jest to platforma typu open source, która pozwala kontrolować cały blog. Po utworzeniu bloga na WordPress automatycznie stajesz się jego właścicielem. Niestety w przypadku Tumblr tak nie jest. Tumblr jest własnością Yahoo, więc w najgorszym przypadku, jeśli firma zdecyduje się zamknąć platformę jutro, możesz pomachać blogowi na pożegnanie.

Jeśli przejdziemy dalej, WordPress pozwala na znacznie więcej opcji dostosowywania niż Tumblr. Zamiast prostych zmian kolorów i motywów WordPress pozwala korzystać z ponad 50 000 wtyczek (darmowych i premium, które mogą czynić cuda, jeśli mądrze je wykorzystasz), a także dziesiątek tysięcy motywów, które możesz dostosować do swoich potrzeb. A jeśli zdecydujesz się dowiedzieć więcej (lub zatrudnić specjalistę, który może kodować funkcje dla Ciebie), platforma prawie nie ma ograniczeń.

Pisaliśmy już o różnicach między WordPress a Tumblr, więc tym razem nie zajmiemy się wieloma szczegółami.

Przygotuj wszystko do transferu

Zanim przejdziemy do samego przeniesienia, będziesz musiał upewnić się, że witryna WordPress jest gotowa na zmianę.

Na początek będziesz musiał mieć usługę hostingową, w której zainstalujesz WordPress. Jeśli chodzi o hosting witryny WordPress, zawsze zalecamy Bluehost – jedną z rzadkich usług hostingowych zalecanych przez sam WordPress. Możesz założyć nowy blog dla siebie już od 2,75 USD miesięcznie.

strona główna bluehost

Po wybraniu pakietu i uzyskaniu nazwy domeny musisz zainstalować WordPress. Ludzie, którzy wiele lat temu próbowali zainstalować WordPress ręcznie bez wiedzy technicznej, mogą bać się tego kroku, ale prawda jest taka, że ​​nikt już nie robi tego ręcznie. Bluehost przygotował wszystko dla Ciebie, dzięki czemu możesz zainstalować popularną platformę na swojej stronie za pomocą jednego kliknięcia przycisku!

Przenieś swojego bloga z Tumblr do WordPress

Jeśli wszystko przygotowałeś, jesteś w końcu gotowy do transferu. Pokażemy Ci, jak krok po kroku przenieść wszystko; chociaż nie można tego zrobić w ciągu zaledwie pięciu minut, proces jest stosunkowo prosty, więc zwiń rękawy, weź filiżankę kawy lub nowe importowane piwo rzemieślnicze, które spodoba ci się i kliknij.

 1. Przejdź do nowej witryny WordPress i zaloguj się
 2. Na ekranie głównym (pulpicie nawigacyjnym) przejdź do Narzędzia -> Importuj
 3. Znajdź Tumblr na dole listy
 4. Kliknij link Zainstaluj teraz pod listą Tumblr
 5. Po zainstalowaniu kliknij link „Uruchom importer”

Zainstaluj narzędzie Tumblr Importer

Jak widać w opisie, to narzędzie do importowania umożliwia importowanie wszystkich artykułów (postów), zapisanych do tej pory wersji roboczych, wszystkich stron, a nawet plików multimedialnych z konta Tumblr.

Utwórz aplikację Tumblr

Aby połączyć swoje konto Tumblr z nową stroną internetową, musisz utworzyć aplikację, która wykona dla Ciebie faktyczny przelew (zaufaj nam; rejestracja aplikacji jest znacznie łatwiejsza niż ręczne przesyłanie).

 1. Odwiedzić https://www.tumblr.com/oauth/apps
 2. Kliknij niebieski przycisk „Akceptuj”, aby kontynuować
 3. Zaloguj się na swoje konto Tumblr (chyba że jesteś już zalogowany)
 4. Kliknij zielony przycisk „Zarejestruj aplikację”
 5. Wpisz „Nazwa aplikacji”, „Witryna aplikacji”, „Opis aplikacji” i „Domyślny adres zwrotny”. Możesz pominąć resztę pól
 6. W polach „Witryna aplikacji” i „Domyślny oddzwaniający adres URL” wpisz adres URL nowej witryny. Jeśli nie masz pewności, po prostu sprawdź adres URL w opisie kopiowanego narzędzia importera

Zarejestruj aplikację Tumblr

 1. Przewiń z powrotem na dół strony, potwierdź, że nie jesteś robotem, i kliknij „Zarejestruj”
 2. Skopiuj i wklej „Klucz klienta OAuth” i „Tajny klucz” w pola w narzędziu importera

Tumblr Narzędzie importera Tajne klucze

Po skopiowaniu obu kluczy do importera w nowej witrynie WordPress narzędzia importera powinny powiadomić Cię, że wszystko jest w porządku. W przypadku pojawienia się błędu sprawdź dokładnie klucze.

Autoryzuj aplikację Tumblr

Na tym samym ekranie należy autoryzować aplikację, klikając link. Następnie wystarczy potwierdzić dostęp, klikając zielony przycisk „Zezwól”.

Zezwalaj na aplikację Tumblr

Pamiętaj, że nowo zarejestrowane aplikacje mają limit 1000 żądań na godzinę (i 5000 żądań dziennie). Na wypadek, gdybyś miał ogromny blog na Tumblr i potrzebujesz więcej, możesz poprosić o usunięcie limitu, jak tylko zakończysz proces rejestracji.

Jeśli połączenie się powiodło, Twój blog Tumblr powinien być widoczny na liście w narzędziu importera WordPress. Kliknij przycisk „Importuj tego bloga” (po prawej stronie) i poczekaj na zakończenie przesyłania.

Importuj blog z Tumblr do WordPress

Pamiętaj, że szybkość transferu zależy od kilku czynników, w tym od wielkości Twojego bloga, więc bądź cierpliwy i pozwól, aby narzędzie wykonało swoją magię. Po prostu weź kilka łyków jeszcze podczas oczekiwania i nie rozbijaj klawiatury, jeśli wszystko działa wolno (będziesz potrzebować klawiatury, aby kontynuować przesyłanie).

Narzędzie do importowania powiadomi Cię, gdy to zrobisz, i powinieneś zobaczyć wyniki na tej samej stronie (posty zaimportowane, wersje robocze zaimportowane i strony zaimportowane).

Zapraszam do otwierania postów -> Wszystkie posty na pulpicie WordPress, aby sprawdzić, czy posty zostały zaimportowane i jak wyglądają. Teraz możesz je przejąć, edytować, dodawać wyróżnione zdjęcia lub robić cokolwiek chcesz.

Przekieruj odwiedzających z Tumblr do WordPress

Jeśli prowadzisz odnoszący sukcesy blog na Tumblr, to naturalne, że chciałbyś utrzymać odbiorców. Teraz, gdy masz już wszystko na nowym blogu WordPress, sugerujemy przekierowanie odwiedzających z Tumblr do WordPress.

 1. Przejdź do strony Ustawienia Tumblr
 2. Ustawienia Tumblr

 3. Wybierz nazwę swojego bloga
 4. Ustawienia Tumblr Nazwa bloga

 5. Kliknij przycisk Edytuj motyw
 6. Ustawienia Tumblr Edytuj motyw

 7. Wybierz przycisk Edytuj HTML
 8. Ustawienia Tumblr Edytuj HTML

 9. W kodzie znajdź i wklej ten kod po etykietka:

Nie zapomnij zmienić http://yourblog.com do faktycznego adresu URL nowego bloga.

Tumblr Custom HTML

 1. Znaleźć w tym samym kodzie i wklej ten kod po etykietka:

Tumblr HTML

 1. Kliknij przycisk „Aktualizuj podgląd”, a następnie przycisk „Zapisz”, aby zapisać zmiany.

Wszystko, co zrobiłeś do tej pory, skutecznie przekieruje odwiedzających Tumblr na twoją nową stronę WordPress. Ale jeśli ktoś wyląduje na określonym poście lub stronie ze starego bloga Tumblr, zobaczy błąd. Aby rozwiązać ten problem, musisz skonfigurować kolejne przekierowanie w WordPress.

 1. Przejdź do Wtyczki -> Dodaj nowe
 2. Znajdź wtyczkę „Przekierowanie”, zainstaluj ją i aktywuj
 3. Przejdź do Narzędzia -> Przekierowanie
 4. Kliknij, aby zakończyć konfigurację (w tej chwili nie ma potrzeby żadnych opcji)
 5. Przejdź do karty „Przekierowania” i przycisku „Dodaj nowe przekierowanie” i odpowiednio je wypełnij:

Źródłowy adres URL: .* / post / \ d + / (. *)

Docelowy adres URL: / 1 $

 Po prawej stronie wybierz opcję „Regex”

 • Kliknij przycisk „Dodaj przekierowanie”
 • Przekieruj Tumblr do WordPress

  Po kliknięciu przycisku ustawienia zostaną zapisane, a wszyscy goście Twojego bloga Tumblr zostaną automatycznie przekierowani do nowego bloga WordPress! Gratulacje; pomyślnie przeniosłeś swojego bloga Tumblr do WordPress.

  Co robić po przeniesieniu?

  Chociaż Twój blog jest teraz dumnie obsługiwany przez WordPress, nie oznacza to, że już z nim skończyłeś. Jeśli pamiętasz, wspomnieliśmy, że WordPress pozwala dostosować blog do swoich potrzeb.

  Na początek możesz znaleźć nowy motyw WordPress, który może zmienić wygląd twojego bloga w ciągu sekundy. Nie wahaj się więc przeglądać wtyczek WordPress i znaleźć takie, które pozwolą ulepszyć Twoją witrynę.

  Nie zapomnij też poinformować znajomych i zwykłych odwiedzających, że przeprowadziłeś się do WordPress – otwórz swoje strony w mediach społecznościowych i powiedz im, jaka jest Twoja nowa domena. Może możesz nawet napisać krótki nowy post na temat przejścia z Tumblr na WordPress.

  Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z platformy, prawdopodobnie zechcesz dowiedzieć się więcej o WordPressie i nie zapomnij zapoznać się z naszymi przewodnikami blogowymi, które pomogą Ci zrozumieć, jak działa wszystko i wszystkie niesamowite rzeczy, które możesz osiągnąć dzięki WordPress.

  Często Zadawane Pytania

  1. Gdzie mogę opublikować nowy artykuł po przeniesieniu? Powinienem pisać zarówno na Tumblr, jak i WordPress?

  Po zakończeniu przesyłania cała praca powinna być wykonana tylko w WordPress. Publikowanie w obu witrynach nie jest konieczne (w rzeczywistości należy tego unikać, ponieważ może się zdarzyć, że powielą się treści, które nie są dobre dla SEO), i pisać nowe rzeczy tylko na stronie WordPress.

  1. Czy mogę przenieść mój motyw do WordPress?

  Niestety nie można po prostu skopiować ani przenieść wyglądu swojego bloga Tumblr do WordPress. Jest to technicznie możliwe, ale wymagałoby kodowania niestandardowego motywu WordPress, który byłby podobny do motywu Tumblr, ale wymagałby dużo pracy i wiedzy na temat kodowania.

  1. Czy można migrować obserwujących i komentarze?

  Niestety nie jest to możliwe.

  Podsumowanie

  Otóż ​​to. Jeśli postępujesz zgodnie z każdym krokiem tego przewodnika, Twój blog powinien zostać pomyślnie przeniesiony do WordPress. Choć może się to wydawać końcem, to tak naprawdę dopiero początek nowego bloga.

  Jak już powiedzieliśmy, WordPress zapewnia znacznie więcej opcji niż Tumblr. Nie spiesz się, dowiedz się więcej o WordPress i ulepsz swój osobisty blog jak nigdy dotąd!

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Liked Liked