Jak používat widgety ve WordPress Dashboard

wordpress-widgets.png


Widgety WordPress jsou malé nezávislé komponenty, které uživatelům umožňují aplikovat konkrétní funkci na váš nový blog WordPress. Pouze povolením widgetu mohou uživatelé rozšířit své blogy a zobrazit další informace o předdefinovaných oblastech.

Pomocí widgetů může kdokoli ovládat funkce témat, aniž by měl jakékoli technické znalosti. Pokud by neexistovaly žádné widgety, museli byste ručně připravit kód tak, aby se na postranních lištách webu zobrazovaly jednoduché věci. Místo toho vše, co musíte udělat, je přetáhnout malé bloky, kde je chcete použít.

Dostupná místa

Přestože je předinstalovaných patnáct modulů WordPress, neznamená to, že je můžete okamžitě použít. Nejprve by mělo mít téma určené oblasti pro widgety, také známé jako widgetizovaná oblast.

Widgetized jsou ve WordPress

Témata WordPress obvykle umožňují widgety na postranních panelech. Na vašem webu může být pouze jeden nebo několik možných postranních panelů. Ale protože se témata neustále zlepšují, oblasti s rozšířeným widgetem se neustále rozšiřují. Je pravděpodobné, že váš aktuální motiv vám umožní připojit widgety k zápatí, záhlaví nebo dokonce pod obsah v příspěvcích a na stránkách.

Jak zjistit, kde můžete používat widgety?

Nebojte se; nebudete muset mnoho prozkoumávat, protože jsou uvedeny všechny oblasti připravené pro widget Vzhled -> Widgety. Po otevření stránky jsou dostupné oblasti umístěny na pravé straně. Pokud používáte téma dvacet sedmnácti WordPress, můžete očekávat jeden postranní panel a dvě oblasti zápatí, které přijímají widgety.

Jak přidat widget

Vzhledem k tomu, že widgety WordPress jsou určeny pro začátečníky, je relativně snadné přidat je na svůj web.

 1. Jít do Vzhled -> Widgety
 2. Vyberte widget ze seznamu Dostupné widgety na levé straně
 3. Přidat widget:
  1. Přetáhněte widget do widgetizované oblasti na pravé straně nebo
  2. Klikněte na widget a vyberte, kam ho chcete přidat
 4. Vyplňte podrobnosti a zkontrolujte možnosti

Jak přidat widget WordPress

V závislosti na widgetu můžete očekávat různé funkce a možnosti. Od chvíle, kdy ji umístíte na nové místo, otevře WordPress možnosti dostupné pro konkrétní widget.

Pokud jste například vybrali widget Text, okamžitě získáte příležitost psát název a obsah. Uvědomte si, že každá miniaplikace má tlačítko uložení, takže před odjezdem nezapomeňte změny zachovat.

Jakýkoli widget lze použít vícekrát.

Co když nemůžete použít techniku ​​drag and drop?

Ve výjimečných případech možná nebudete moci k přidání nových widgetů použít funkci drag & drop. V takovém případě můžete povolit jednodušší možnost:

 1. Podívejte se do horní části stránky Widgety a klikněte na záložku „Možnosti obrazovky“
 2. Klikněte na „Povolit režim usnadnění“

Zobrazí se widgety v poněkud odlišném prostředí, kde vedle každé komponenty bude tlačítko „Přidat“. Poté, chcete-li přidat widget, klikněte na tlačítko, vyberte jeho možnosti a vyberte oblast s widgetem, kam ji chcete přidat.

Chcete-li režim usnadnění vypnout, přejděte zpět na „Možnosti obrazovky“ a vyberte „Zakázat režim usnadnění“

Neaktivní widgety

Pokud odstraníte widget z kterékoli z widgetizovaných oblastí, všechna nastavení, která jste na něj použili, budou ztracena. Aby nedošlo ke ztrátě konfigurace, můžete skrýt widget před veřejností přetažením do seznamu „Neaktivní widgety“, který najdete na levé straně stránky. Pokud tak učiníte, žádná nastavení nebudou ztracena. Místo toho bude daný widget sedět na seznamu a čekat, až jej znovu aktivujete, když to bude potřeba.

Neaktivní widget WordPress v seznamu

Při přepínání motivů, které mají jiný počet postranních panelů a dalších oblastí připravených pro widget, můžete nakonec ztratit některé widgety. Nebojte se; pokud WordPress nedokáže rozpoznat nové oblasti widgetů, přesune je do seznamu „Neaktivní widgety“. Chcete-li je znovu aktivovat, stačí přemístit widgety na nově dostupné místo.

Spravujte pomocí živého náhledu

Pokud jste spíše vizuálního typu a potřebujete náhled, co děláte, je tu pro vás léčení. V horní části stránky klikněte na tlačítko „Spravovat pomocí živého náhledu“. Otevře se nová obrazovka.

Widgety s živým náhledem

Při zobrazení náhledu domovské stránky vám Customizer zobrazí oblast widgetů na levé straně. Vyberte postranní panel, zápatí nebo jakoukoli jinou oblast, kterou musíte upravit. Odtud můžete upravovat stávající widgety nebo přidávat nové. Zde se liší to, že okamžitě uvidíte všechny změny provedené na widgetech. Pokud chcete uspořádat widgety, stačí je přetáhnout do pozice, která se vám líbí z levé strany obrazovky.

Výchozí widgety WordPress

WordPress přichází s patnácti widgety. Chcete-li je najít, přejděte na Vzhled -> Widgety

Ve výchozím nastavení je předinstalováno patnáct modulů WordPress:

 • Archivy – měsíční archiv příspěvků na vašem webu
 • Audio – zobrazí audio přehrávač
 • Kalendář – plán vašich příspěvků
 • Kategorie – seznam nebo rozbalovací seznam všech kategorií
 • Custom Menu – vytvoření vlastní nabídky
 • Obrázek – zobrazení obrázku
 • Meta – zobrazí přihlašovací údaje, odkazy RSS a WordPress.org
 • Stránky – seznam všech stránek
 • Poslední komentáře – nejnovější komentáře
 • Poslední příspěvky – poslední příspěvky
 • RSS – záznamy z jakéhokoli kanálu RSS nebo Atom
 • Hledat – zobrazí jednoduchý vyhledávací formulář
 • Tag Cloud – skupina nejpoužívanějších značek
 • Text – přidejte text, obrázky, videa nebo jakýkoli kód HTML
 • Video – zobrazí video z knihovny médií nebo YouTube, Vimeo nebo jiného poskytovatele

Další widgety

Instalací nových pluginů a motivů můžete očekávat nové widgety v seznamu. Vzhledem k tomu, že jsou k dispozici desítky tisíc témat a pluginů WordPress, existuje prakticky bezpočet widgetů, které můžete najít. Můžete například vyplnit seznam pomocí widgetů, které zobrazují Mapy Google, formuláře předplatného, ​​galerie atd.

Využijte widgety

Jak jste mohli vidět z tohoto příspěvku, je poměrně snadné používat widgety WordPress. I když jsou velmi přátelští pro začátečníky, nenechte se tím uvést v omyl. Díky těmto malým součástem může být váš web interaktivnější a může přilákat pozornost návštěvníků na konkrétní věci. Jsou také vysoce přizpůsobitelné a ve widgetu můžete mít prakticky cokoli, co chcete. Jakmile se naučíte, jak s nimi pracovat, pravděpodobně nebudete nikdy schopni vytvořit web bez widgetů.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map